Trwają zapisy na Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2018-11-15

24 lutego 2019 roku w Long Beach w Kalifornii (USA) rozpoczną się Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim.

Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na dystansie 2000 metrów w różnych kategoriach - open, lekkiej, juniorskiej, U-23, para (PR1, PR2 i PR3) i masters (od A do M). Z poprzednich mistrzostw, w których udział wzięło ponad 2500 z 23 krajów zawodników nasza reprezentacja wróciła z czterema medalami.

Ze Stanów złoto wywalczył wówczas Artur Mikołajczewski. Ten sam krążek w kategorii PR2 wywalczył Michał Gadowski (KSI START Szczecin). Drugi w kategorii PR1 był Jarosław Kailing (KSI START Szczecin), a brąz w kategorii PR3 padł łupem Roberta Niesyczyńskiego (UKS Salwator Kraków).

Zgłoszeń do Mistrzostw Świata można dokonywać do 31 stycznia pod tym adresem. Więcej informacji na stronie World Rowing.

 

info www.pztw.pl

Wyniki Rankingu Ogólnorozwojowego kajakarzy

    Dodane: 2018-11-13

W sobotę 10 listopada na przystaniach nad Wartą w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja Rankingu Ogólnorozwojowego kajakarzy – edycja 2018/2019. Zawodnicy musieli zmierzyć się z dystansem biegowym oraz ćwiczeniami na siłowni (dociąganie, mięśnie brzucha i wyciskanie sztangi).

W kategorii dzieci zawodnicy musieli zamiast ćwiczeń na siłowni mieli do pokonania tor przeszkód. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Młodzicy 2005 – Bartosz Kochanek (KTW Kalisz) – 75 pkt.

Młodziczki 2005 – Oliwia Szorcz (Energetyk Poznań) – 28 pkt.

Młodzicy kanadyjkarze 2005 – Kacper Grzelski (Posnania Poznań) – 18 pkt.

Młodziczki 2006 – Natalia Szuchnik (UKS 6) – 18 pkt.

Młodziczki kanadyjkarki 2005 – Bernadeta Glabus (Warta Poznań) – 21 pkt.

Młodzicy kanadyjkarze 2006 – Marceli Krawiec (Warta Poznań) – 27 pkt.

Młodzicy 2006 – Thomas Scibilia (Posnania Poznań) – 98 pkt.

Dzieci dziewczynki 2007 – Wiktoria Loba (UKS 6) – 39 pkt.

Dzieci chłopcy 2007 – Maksymilian Wyrzykowski (Kajak Trzcianka) – 51 pkt.

Dzieci chłopcy kanadyjkarze – Nikodem Gromadecki (Warta Poznań) – 29 pkt.

Dzieci dziewczynki kanadyjkarki – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań) – 8 pkt.

Wszystkie wyniki

100 lat wspaniała Polsko!

    Dodane: 2018-11-11

Dziś mija 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”- Jędrzej Moraczewski (polski premier w latach 1918/1919).

Po 123 latach zaborów (1795–1918) nasza ukochana ojczyzna znów wróciła na mapę świata, a Polacy znów mogli poczuć się jak w domu. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął cały kraj. 100 lat wolności to również wspaniała historia sportu – Polskiego Sportu. I choć polscy sportowcy uczestniczyli wcześniej w wielu ważnych wydarzeniach sportowych (w ekipach państw zaborczych) to od tego momentu mogli z dumą reprezentować barwy biało-czerwone, a podczas ceremonii dekoracji śpiewać Hymn Polski.

Po raz pierwszy biało-czerwoni wystartowali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (1924r.) zdobywając 2 medale w kolarstwie i jeździectwie. 100 lat Niepodległości to również bardzo piękne chwile dla sportów wodnych. Podczas tych wspaniałych 100 lat polscy wodniacy zdobyli 38 medali olimpijskich, 4 razy stając na najwyższym stopniu podium. Wywalczyli setki medali Mistrzostw Świata podczas, których mogliśmy aż 42 razy z dumą słuchać Mazurka Dąbrowskiego na MŚ seniorów. To również setki medali Mistrzostw Europy i wiele innych wspaniałych sukcesów.

100 lat wspaniała Polsko! 100 lat wspaniali sportowcy! To m.in. Wy jesteście naszymi ambasadorami na świecie! Za to wszystko Wam dziś dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów, sukcesów dzięki którym Hymn Polski będzie rozbrzmiewał w najdalszych krańcach naszego globu, a flaga Polska powiewać będzie na masztach podczas najważniejszych imprez sportowych!

3 wielkopolska Gala Młodzików

    Dodane: 2018-11-10

Dziś, w sobotę 10 listopada na przystaniach nad Wartą w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja Rankingu Ogólnorozwojowego kajakarzy – edycja 2018/2019. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych oraz na siłowni. Tuż po zakończeniu zmagań na lądzie o godz. 13.00 na przystani KS Posnania Poznań odbyła się Gala Młodzików wieńcząca poprzednią edycję zmagań – 2017/2018.

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Po przemówieniu Prezesa WZKaj Ireneusza Pracharczyka, który życzył zawodnikom wytrwałości, a trenerom i rodzicom dziękował za współpracę i wsparcie wyróżnieni zostali zawodnicy którzy zajęli od 1-6 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz ich trenerzy i najbardziej pomocni rodzice. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Dziewczynki (2006) – Wiktoria Loba (UKS „6”)

Chłopcy (2006) – Tomas Scybilia (Posnania Poznań)

Młodzicy (kanadyjkarze, 2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

Młodzicy (2005) – Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Kanadyjkarki (2004/ 2005) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki (2005) – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

Dzieci kanadyjkarze (2006) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)/ Alex Szmagaj (Posnania Poznań)

Dzieci kanadyjkarki – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)/ Agata Kowalak (Warta Poznań)

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Młodzicy (2004) – Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań)

Młodziczki (2004) – Lena Kosmaczewska (AZS AWF Poznań)

Młodziczki (2005) – Zuza Gościniak (AZS AWF Poznań)

Kanadyjkarze (2004) – Jakub Nowicki (Posnania Poznań)/ Eryk Wilga (Warta Poznań)

Lista wyróżnionych

VI konferencja metodyczno-szkoleniowa w Poznaniu

    Dodane: 2018-11-08

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do udziału w VI konferencji metodyczno-szkoleniowej organizowanej 15 listopada (czwartek) o godzinie 14:00 w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładów pracowników Instytutu Sportu PIB – Piotra Marka oraz Dariusz Nowickiego, którzy w swoim wystąpieniu przybliżą problematykę dotyczącą procesu szkolenia sportowego w kontekście procesu pedagogicznego oraz psychologiczno-pedagogicznych aspektów wspierania procesu uczenia się młodocianych sportowców. Poza wykładami organizatorzy przewidują część praktyczną w formie warsztatów, a każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat udziału.

Udział w konferencji jest darmowy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się w terminie do 13 listopada br.

Formularz zgłoszeniowy

Program konferencji

Ranking Ogólnorozwojowy i Gala Młodzików - lista wyróżnionych

    Dodane: 2018-11-08

Przypominamy, że 10 listopada na przystaniach nad Wartą w Poznaniu odbędzie się początek Rankingu Ogólnorozwojowego – Nowa Edycja 2018/2019. Odprawa o godz. 9.30 w KS Energetyk godz. 9.30. Początek sprawdzianu o godz.10.00.

Tego samego dnia o godz. 13.00 na przystani KS Posnania Poznań odbędzie się Gala Młodzików wieńcząca poprzednią edycję zmagań – 2017/2018. Podczas uroczystości wyróżnieni zostaną zawodnicy którzy zajęli od 1-6 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz ich trenerzy.

Lista wyróżnionych

Poznaj Wielkopolskę z kajaka Śladami Powstania Wielkopolskiego - Zima w kajaku

    Dodane: 2018-11-07

Przed nami ostatnia impreza kajakowa z  cyklu Poznaj Wielkopolskę z kajaka - Śladami Powstania Wielkopolskiego.

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w święta zapraszamy do pływania podczas zakończenia sezonu, które odbędzie się w sobotę 24.11.

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski w 4 pory roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w ramach obchodów 100-rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka

Wyniki końcowe Konsultacji juniorów

    Dodane: 2018-11-04

Poznaliśmy wyniki końcowe 3 Pucharu Polski – jesiennych konsultacjach w kajakarstwie juniorów, które w dniach 20-21października odbyły się w COS Wałcz. Po zliczeniu wszystkich punktów z wody, bieżni, basenu i siłowni. A oto zwycięzcy poszczególnych kategoriach:

źródło facebook PZKAJ

Kajakarze (junior) – Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg)

Kajakarze (junior mł.) – Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg)

Kanadyjkarze (junior) – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

Kanadyjkarze (junior mł.) – Aleksy Datoń (Nadwiślan Kraków)

Kanadyjkarki (juniorki) – Katarzyna Szperkiewicz (Spójnia Warszawa)

Kanadyjkarki (juniorki mł.) – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

Kajakarki (juniorki) – Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok)

Kajakarki (juniorki mł.) – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

Wyniki ogólne

Wyniki siła - praca

Wyniki siła - moc

Wyniki rzut piłką

Wyniki bieżnia

Wyniki drążek i poręcze

Wyniki bieg 30m

Konkurs na logo PZTW rozstrzygnięty

    Dodane: 2018-10-31

Podczas weekendowych obrad zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wybrano nowy logotyp polskiego wioślarstwa. Zwyciężył jeden z projektów nadesłanych przez blisko 400 artystów, którzy mogli zgłaszać swoje propozycje w otwartym konkursie. Projekt będzie funkcjonował równolegle obok tradycyjnego wzoru.

"Poziom był bardzo zróźnicowany, zarówno w zakresie poziomu artystycznego, jak też wartości merytorycznych. Już na samym początku odrzuciliśmy prace wyraźnie słabsze i takie, które skierowane powinny być raczej do naszych przyjaciół ze związku kajakowego. W drugim etapie pochyliliśmy się nad kilkunastoma pracami, które najbardziej spełniały nasze oczekiwania. Spośród nich wytypowaliśmy pięć, które poddane zostały ocenie internautów. To, co nas jednak cieszy najbardziej, to fakt ogromnego zainteresowania grafików udziałem w naszym konkursie. Swoje prace nadesłało prawie 400 artystów. Bardzo im wszystkim dziękujemy za podjęcie tego tematu" - tłumaczy Andrzej Krzepiński, pełnomocnik zarządu PZTW.

Ostatecznie zwyciężył projekt nadesłany przez Mikołaja Piwońskiego. "Grafiką zajmuję się zawodowo, a udział w konkursie na logo PZTW był dla mnie kolejnym wyzwaniem na ścieżce rozwoju. Dziękuję organizatorom za docenienie mojej wizji logo na kolejne 100 lat tego pięknego sportu" - skomentował zwycięzca. Jak wyglądała ostateczna selekcja?
"Na początku głosy rozkładały się dość równo na 3 projekty, jednak w trakcie dyskusji i wymiany poglądów ostatecznie ze zdecydowaną przewagą wybrany został zwycięski logotyp. Zdecydowała jego oryginalność, prostota połączona jednak z umiejętnością niesienia pewnego przekazu oraz duże możliwości wszechstronnego wykorzystania" - tłumaczy Andrzej Krzepiński. A jak nowy wzór będzie funkcjonował z dotychczasowym?
"Nie będziemy się spieszyli z promocją. Wchodzimy za chwilę w nasz jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i nasze obecne historyczne logo odgrywać będzie przez cały 2019 rok podstawową rolę. Dla nowego logotypu - jako elementu bardziej komercyjnego - mamy kilka zastosowań. Ten logotyp będzie promowany i wprowadzany do obiegu spokojniem choć systematycznie - tak aby za kilka lat w dość jednoznaczny sposób kojarzył się z polskim wioślarstwem reprezentacyjnym" - dodaje pełnomocnik zarządu PZTW Andrzej Krzepiński.

źródło www.pztw.pl