UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy

    Dodane: 2018-03-23

Uczniowski Klub Sportowy UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy rzeką Głuszynką i Wartą, który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia.

Uczestnicy po raz drugi (po 10 letniej przerwie podczas których pływali na Cybinie) będą   poszukiwali wiosny z kajaka na Głuszynce i Warcie.

Spływ zacznie się w Kamionkach na Głuszynce i po około 10 km uczestnicy wpłyną do Warty gdzie po przepłynięciu takiego samego dystansu zakończą wiosłowanie przy moście Świętego Rocha w Poznaniu.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek.

Na kolejne spływy zapraszamy w czerwcu, październiku i grudniu.

Więcej informacji odnośnie najbliższego spływu znajduje się na stronie www.uks55.org oraz na naszym facebooku https://www.facebook.com/UKS55Szpaki

Formularz zgłoszeniowy

Informator Głuszynka 2018

Wioślarze trenują w Portugalii

    Dodane: 2018-03-22

Polscy wioślarze, którzy do nowego sezonu przygotowują się w portugalskim Lago Azul mają już za sobą ponad dwa tygodnie zgrupowania. Niestety oprócz wysiłku na treningu w początkowym okresie zawodnicy zmagali się także z kapryśną pogodą. Jednak w ostatnich dniach zza chmur wreszcie wyjrzało słońce.

źródło www.pztw.pl

Przypomnijmy, że 4 marca do Portugalii wyjechała 39-osobowa kadra oraz 13-osobowy sztab szkoleniowy.

Jak przyznała w wywiadzie dla PZTW Agnieszka Kobus-Zawojska - "Pobyt w Portugalii nie zaczął się dla nas szczęśliwie. Pogoda lekko pokrzyżowała plany jeśli chodzi o ilość przepłyniętych kilometrów na wodzie. Musiałyśmy na chwilę ponownie zaprzyjaźnić się z ergometrem i rowerem stacjonarnym" 

"Co najważniejsze - mniej deszczu, a więcej słońca. Oby ta miła tendencja utrzymała się do końca zgrupowania. Jeśli chodzi o nasze treningi, to niestety teraz jest taki czas, że raczej są długie, spokojne i nudne, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Powoli będziemy się rozkręcać, trener na pewno o to zadba" - dodała srebrna medalistka z MŚ w Sarasocie.

A jak wygląda typowy dzień zgrupowania? "Przed śniadaniem bieg. Po śniadaniu pierwszy trening, po obiedzie drugi trening. Wolny czas mamy praktycznie dopiero po kolacji. Internet działa jak w dżungli, więc musimy szukać innych rozrywek. Organizujemy turnieje w pokera... o czekolady" – zdradził Miłosz Jankowski.

"Mimo kapryśnej pogody treningi wykonujemy w stu procentach. Nie zawsze na wodzie, ale objętościowo robimy świetną robotę" - dodał. Dowodem tego jest prawie 327 km jaką zrobił na wodzie w zaledwie 9 dni.

"Zeszły tydzień zaowocował 150 km na wodzie plus treningi na ergo, rowerze i siłowni. Przed nami jeszcze 8 dni obozu i na pewno nie spuścimy z tonu" – napisała we wtorek w mediach społecznościowych dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata Weronika Deresz. 

Zgrupowanie w Lago Azul potrwa do 28 marca.

Ruszyły zapisy do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-03-21

Dziś w środę 21 marca startują zapisy do X edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Jutro, w czwartek 22 marca wystartują zapisy do 4. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

W zeszłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 700 uczestników, a imprezie towarzyszyła zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach.

   

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania - Mistrzostwa w Smoczych łodziach

Regulamin Mistrzostw w Smoczych łodziach

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Formularz zgłoszeniowy Poznań Canoe Challenge

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 4. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis

Elektroniczny System Zarządzania Związkiem PZKaj otwarty dla klubów

    Dodane: 2018-03-19

Polski Związek Kajakowy informuje na swoich stronach o otwarciu dla klubów Elektronicznego Systemu Zarządzania Związkiem, który znajduje się pod adresem baza.pzkaj.pl. Na stronie PZKaj. powstał również przycisk ELEKTRONICZNY SYSTEM ZGŁOSZEŃ przekierowujący do Systemu.

Kluby, które jeszcze nie otrzymały danych do logowania proszone są o przesłanie prośby o założenie konta na adres marta.zwolinska@pzkaj.pl, zawierającą następujące informacje: nazwa klubu, imię i nazwisko osoby upoważnionej do prowadzenia konta klubu, adres e-mail osoby upoważnionej.

Priorytetową czynnością po rejestracji jest uaktualnienie bazy zawodniczej (ZARZĄDZANIE BAZĄ ZAWODNIKÓW) oraz danych klubowych (OBSŁUGA LICENCJI KLUBOWEJ).

Wszelkie pytania można kierować do pani Marty Zwolińskiej:
marta.zwolinska@pzkaj.pl, tel. 512 873 813

Reprezentanci Polski liczą na wsparcie żeby wystartować MŚ w Zjeździe Kajakowym

    Dodane: 2018-03-16

Reprezentanci Polski Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski proszą o wsparcie żeby móc wystartować w Mistrzostwach Świata w Zjeździe Kajakowym, które w dniach 30.05 -03.06 2018 roku odbędą się w szwajcarskim Muota/Muotathal.

Jak piszą o sobie są dwójką pasjonatów oddanych kajakarstwu. Ich drogi zeszły się przypadkiem w gorzowskim klubie KS Admira, w którym rozpoczęli swoją przygodę z kajakarstwem klasycznym.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

Bartosz wielokrotny reprezentant kraju na arenie międzynarodowej z powodzeniem zdobywał medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, zaczynał w KS Admira, a na studiach reprezentował barwy KS AZS-AWF Gorzów.

Marcin po zakończonej karierze wyjechał z kraju, powrócił jednak z nowymi doświadczeniami i pomysłami, w ten sposób powstała chęć zmiany dyscypliny na kajakarstwo górskie. Jest to dyscyplina bardzo mało popularna w Polsce, jako nieolimpijska finansowana jest głównie ze środków od sponsorów, których zawodnicy pozyskują sami. Dofinansowanie sportów nieolimpijskich ze środków MSiT jest niewystarczające, ponieważ oprócz zjazdu kajakowego obejmuje inne dyscypliny.

zdj. Marcin Ponomarenkow i Bartosz Pławski

W 2017 roku zdobyli brązowy medal Mistrzostw Polski i za zgodą Polskiego Związku Kajakowego wezmą udział w zawodach, „jest to dla nas ogromna szansa aby sprawdzić się z najlepszymi zawodnikami na Świecie. Szansę tę na pewno wykorzystamy i damy z siebie wszystko. Brązowy medal był pierwszym w tej dyscyplinie sportu dla miasta Gorzowa Wlkp. Jednak zawodnicy nie otrzymali nagrody pieniężnej, gdyż Miasto za osiągnięcia sportowe w 2017 roku przeznaczyło środki pieniężne tylko za medale złote i srebrne." – powiedział Ponomarenkow

„Do Mistrzostw Świata przygotowujemy się częściowo wspierani przez klub, jednak większość wydatków pokryliśmy sami. Zakupiliśmy kanadyjkę, wiosła, kamizelki, kaski itp. Jednak dla osiągnięcia optymalnego przygotowania i jak najlepszego wyniku potrzebujemy więcej środków, dlatego prosimy o wsparcie. Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę bo to zbliży nas do celu. W ramach wdzięczności możemy zaoferować reklamę, np. logo firmy umieszczoną na naszej łodzi, kaskach lub wiosłach.” – dodaje Marcin

Sukcesy zawodników:

Bartosz Pławski (29 lat) - absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i ZWKF AWF Poznań w Gorzowie Wlkp.). Kajakarstwo trenuje od 16 lat:

 • osiemnastokrotny medalista mistrzostw Polski,
 • II miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata - Kazan (Rosja) 2012r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Świata w maratonie – Singapur 2011r.
 • III miejsce w Mistrzostwach Europy w maratonie - St Losne (Francja) 2011r.
 • III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Świata – Poznań 2010r.
 • I i III miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów - Belgrad (Serbia) 2007r.
 • II miejsce w Mistrzostwach Światach Juniorów - Racice (Czechy) 2007r.
 • medalista i uczestnik Pucharów Świata.

Marcin Ponomarenkow (35 lat) - aktualnie pracuje jako wolontariusz i prowadzi grupę najmłodszą w klubie AZS-AWF Gorzów

 • 6 medali Mistrzostw Polski
 • 6 medali Mistrzostw Anglii w Maratonie
 • 1 miejsce w Devizes to Wesminster canoe race 2012 na kanadyjce wyczynowej dystans 200km
 • aktualny rekord Anglii w serii waterside na kanadyjce wyczynowej 89 mil w czasie 14h43s

Informacje na temat wsparcia znajduja się na stronie - www.pomagam.pl

Licencje PZKaj tracą ważność

    Dodane: 2018-03-15

Zgodnie z komunikatem zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Kajakowy, PZKaj przypomina, że 30.04 br. tracą ważność licencje zawodnicze.

Komisja  Licencji i Zmiany Barw Klubowych będzie prowadzić prace przedłużające ważność licencji

- dla kajakarstwa klasycznego i kajak polo podczas podczas konsultacji juniorów (21-22.04 br. w Wałczu).

- dla slalomu kajakowego podczas Mistrzostw Polski (19-20.05 br. w Krakowie).

Koszt przedłużenia licencji na kolejny rok wynosi 5 zł, wpłata na konto PZKaj.
nr 53 1240 2034 1111 0000 0307 0530

Do przedłużenia ważności dokumentu prosimy o przygotowanie listy imiennej zawodników wraz z nr licencji oraz potwierdzeniem wpłaty.

Lista imienna oraz dowód wpłaty są niezbędną podstawą do przedłużenia licencji.

 W roku 2018 wyrabianie nowych licencji odbywa się na dotychczasowych zasadach (szczegóły na www.pzkaj.pl w zakładce Komisja Licencji i Zmiany Barw Klubowych).

W szczególnych przypadkach Komisja dopuszcza przysłanie drogą pocztową licencji do przedłużenia.

Brak ważnego dokumentu uniemożliwia udział w konsultacjach szkoleniowych oraz zawodach.

Ruszają zapisy do Poznańskich Dragonów i 4. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-03-14

Już w najbliższy poniedziałek, 19 marca startują zapisy do X edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”.

Dwa dni później, w środę 21 marca wystartują zapisy do 4. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe. W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń:

- 40 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 4. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje,

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis

Znamy zwycięzców Mistrzostw Poznania na ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2018-03-12

W minioną sobotę w hali Politechniki Poznańskiej odbyły się Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim. W imprezie, która była jednocześnie sprawdzianem formy wioślarzy przed sezonem na wodzie wzięło udział prawie 180 zawodniczek i zawodników.

Fot. Jacek Bończyk, źródło www.wioslarstwo.poznan.pl

W tegorocznych zawodach wioślarze ze wszystkich wielkopolskich klubów oraz dwóch wrocławskich walczyli we wszystkich kategoriach wiekowych, od młodzików do mastersów (wśród mastersów udział wzięli także przedstawiciele PTW Płock i PTW w Żninie).

A oto zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych konkurencji:

 • młodziczki (1500 metrów): Gabriela Stefaniak (Posnania RBW) - 5:59,9, Laura Hełmińska – 6:01,1, Zuzanna Kaczmarek – 6:01,4 (obie Polonia Poznań).
 • młodzicy (1500 metrów):  Jacek Suszka (Posnania RBW) – 5:05,2, Maksym Dudek (Polonia) – 5:18,6, Igor Czekanowicz (Posnania RBW).
 • juniorki młodsze (2000 metrów): Aleksandra Szmaj (Posnania RBW) – 7:54,4, Adrianna Mermela (KW-04 Poznań) – 7:55,3, Weronika Ludwiczak (KTW Kalisz) – 7:56,0.
 • juniorzy młodsi (2000 metrów): Cezary Litka (AZS AWF Poznań) – 6:23,6, Dawid Pankowski (Posnania RBW) – 6:35,6, Jakub Woźniak (KW-04) – 6:37,7.
 • juniorki (2000 metrów): Cyntia Delimat (UKS Millenium Wrocław) – 7:40,8, Julianna Ganska – 7:42,5, Julia Anusiak – 7:43,3 (obie Posnanii RBW)
 • juniorzy (2000 metrów):  Przemysław Wanat (AZS AWF) - 6:11,1,  Jerzy Kaczmarek – 6:19,0, Damian Józefowicz – 6:20,8 (obaj Posnania RBW).
 • waga lekka juniorek (2000 metrów): Zuzanna Jasińska (UKS Millenium) – 7:55,8, Victoria Pusch (AZS AWF) – 7:59,0, Julia Wilisowska (UKS Millenium) – 8:00,1.
 • waga lekka juniorów (2000 metrów): Bartłomiej Pelc – 6:54,6 i Marcin Prokop (obaj Pegaz Wrocław) – 6:58,3, Kacper Makowski (Tryton Poznań) – 7:11,7.
 • waga lekka młodzieżowców (2000 metrów): Michał Kulecki – 6:31,7, Szymon Mikołajczak – 6:37,1 (obaj AZS AWF Poznań), Gustaw Stachowski (Posnania RBW) – 6:41,2.
 • waga lekka połączonych kategori seniorek i młodzieżowe (2000 metrów): Karolina Zawada (Posnania RBW) – 7:28,4, Magdalena Sochocka (KTW Kalisz) – 7:36,9, Magdalena Świętek (KW-04) – 7:48,5 w wadze lekkiej.
 • mężczyźni (2000 metrów): Mateusz Świętek (KW-04) – 6:10,6, Dawid Pieniak (KW-04) – 6:11,6, Mikołaj Dopierała (Polonia) – 6:23,3.

Wszystkie wyniki

Poznaj Wielkopolskę z Kajaka - Śladami Powstania Wielkopolskiego

    Dodane: 2018-03-09

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski. Poznaj Wielkopolskę z Kajaka – Śladami Powstania Wielkopolskiego obejmuje 4 imprezy (100 km):

 

Etap 1 : Wiosna w kajaku – Wielkanoc
Etap 2 : Lato w kajaku – Obra
Etap 3 : Jesień w kajaku – Grzybobranie
Etap 4 : Zima w kajaku – Andrzejki

Ponieważ nowy sezon kajakowy już za pasem dlatego nasi wodniacy zaczną go tradycyjnie od spływu Wielkanocnego.

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w święta w imieniu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Wodnej „Warta” zapraszamy do pływania już w Wielkanocny Poniedziałek (2 kwietnia). Zgłoszenia do 19 marca w biurze WSTiRW (ul. Strzeszyńska 190)

www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/