Aktualna punktacja Rankingu kajakarzy WZKaj

    Dodane: 2019-08-16

Przed nami ostatnie zawody w ramach Rankingu młodzików i dzieci WZKaj 2018/2019. Poniżej aktualna punktacja.

AZS Poznań i Zawisza Bydgoszcz najwyżej w klasyfikacji MPJ I OOM

    Dodane: 2019-08-12

Wczoraj, w niedzielę 11 sierpnia zakończyły się rozgrywane na torze Brdyujście w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kajakarstwie. W trakcie trzy dniowych zmagań rozdano 51 kompletów medali. W klasyfikacji klubowej MPJ zwyciężył KS AZS-AWF Poznań (278 pkt.) przed WTS Orłem Wałcz (112 pkt.) i WTS Astorią Bydgoszcz (93 pkt.). W klasyfikacji OOM zwyciężyła CWZS Zawisza Bydgoszcz (138 pkt.) przed KS Posnanią Poznań (88 pkt.) i KS AZS-AWF Poznań (69 pkt.). W punktacji województw wygrała Wielkopolska (272 pkt.) przed Kujawsko-Pomorskim (261 pkt.) i Lubuskim (73 pkt.). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło facebook PZKaj

K4 500m juniorów mł. - Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski/ Paweł Krauze/ Adam Stefański (ZKS Olimpia Elbląg)

C1 500m juniorów – Piotr Skibiński (KS Admira Gorzów WLKP)

K4 500m juniorek mł. - Katarzyna Skorupińska/ Julia Piechocka/ Magdalena Radna/ Zuzanna Żok (UMKS Zryw Wolsztyn)

K1 500m juniorek – Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków)

C1 500m juniorek – Patrycja Mendelska (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów mł. - Mikołaj Walulik/ Łukasz Barszczewski (AKS "Sparta" Augustów)

C2 500m juniorów mł. - Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (KS Posnania Poznań)

K2 500m juniorek mł. - Natalia Kurpan/ Wiktoria Bierzało (KKW 1929 Kraków)

C2 500m juniorów - Kacper Bugajski / Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)

K2 500m juniorów - Hubert Nowaczyk / Bartosz Ammacher (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C1 500m juniorów mł. – Damian Sadowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K1 500m juniorów mł. – Dawid Janowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C2 500m juniorek - Julia Zawadzka/ Julia Janowicz (KS WISKORD Szczecin)

C2 500m juniorek mł. - Natalia Marońska/ Oliwia Kordalska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K4 500m juniorów - Kacper Imieliński/ Jakub Koperski/ Kacper Kulesza/ Maciej Dziuba (KS Posnania Poznań)

K2 500m juniorek - Julia Górska/ Wiktoria Werner (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m juniorów – Stanisław Szafraniec (KS Posnania Poznań)

K4 1000m juniorów mł. - Tomasz Janiszewski/ Jarosław Kajdanek/ Kacper Matyjaszczyk/ Dawid Rurarz (KS Energetyk Poznań)

K1 1000m juniorów – Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg)

C1 1000m juniorów - Piotr Skibiński (KS Admira Gorzów WLKP)

K1 1000m juniorek – Martyna Mikołajczewska (WTS Astoria Bydgoszcz)

K2 1000m juniorów mł. - Igor Komorowski/ Gabriel Gładykowski (ZKS Olimpia Elbląg)

C2 1000m juniorów mł. - Michał Szajdek/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

K1 500m juniorek mł. – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

C1 500m juniorek mł. – Amelia Braun (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m juniorów - Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (KS GPOWER Gorzów)

C2 1000m juniorów - Miłosz Polaczek / Alexander Marasa (WTS "ORZEŁ" Wałcz)

K2 1000m juniorek - Natalia Wojciechowska/ Patrycja Lebioda (KS ENERGETYK Poznań)

K1 1000m juniorów mł. – Dawid Janowicz (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C1 1000m juniorów mł. – Damian Sadowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K4 1000m juniorów - Hubert Nowaczyk/ Kacper Domagała/ Bartosz Ammacher/ Łukasz Pałubicki (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 200m juniorów - Kacper Kulesza/ Dawid Karasiewicz (KS POSNANIA Poznań)

K1 200m juniorów – Wojciech Pilarz (KS POSNANIA Poznań)

C1 200m juniorów – Alexander Marasa (WTS Orzeł Wałcz)

K1 200m juniorek – Adrianna Kąkol (KKW 1929 Kraków)

C1 200m juniorek – Katarzyna Szperkiewicz (KS Spójnia Warszawa)

K2 200m juniorów – Kacper Imieliński/ Stanisław Szafraniec (KS Posnania Poznań)

C2 200m juniorek – Klaudia Michałowska/ Klaudia Trzcińska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

K2 3000m juniorek mł. – Julia Czech/ Natalia Grzechnik (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 3000m juniorek mł. – Julia Krajewska (KS Spójnia Warszawa)

C1 3000m juniorek mł. – Amelia Braun (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

C2 5000m juniorów mł. – Michał Szajdek/ Paweł Wiśniewski (OKSW Olsztyn)

C1 5000m juniorów mł. – Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)

K2 5000m juniorów mł. – Igor Drewniak/ Jan Paszek (MKS Czechowice-Dziedzice)

K1 5000m juniorów mł. – Dawid Janusz (MKS Czechowice-Dziedzice)

K2 5000m juniorek - Nikola Sita/ Urszula Słowińska (UMKS ZRYW Wolsztyn)

K1 5000m juniorek – Patrycja Szewczyk (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)

K2 5000m juniorów - Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (KS GPOWER Gorzów)

K1 5000m juniorów – Przemysław Rojek (ZKS Olimpia Elbląg)

C2 5000m juniorów – Kacper Bugajski/ Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)

C1 5000m juniorów – Szymon Szczepaniak (KS AZS-AWF Poznań)

Wyniki 1 dzień

Wyniki 2 dzień

Wyniki 3 dzień

Klasyfikacja MPJ

Klasyfikacja OOM

Klasyfikacja województw

Weź udział w spływie i pomóż Matiemu

    Dodane: 2019-08-12

23 lipca, nieco ponad dwa tygodnie temu zakończyła się wyprawa Adriana Kozaka, który w 8 dni przepłynął kajakiem trasę z Poznania do Mrzeżyna.

Celem, tej  wyprawy, oprócz wyczynu sportowego, było zebranie 70 000 zł. na zakup auta, przystosowanego do przewozu sparaliżowanego Mateusza, dotkniętego od urodzenia czterokończynowym porażeniem. Adrian pragnął, by chłopak i opiekująca się nim samotnie mama korzystając z samochodu mogli łatwiej się przemieszczać i chociaż raz  w roku pojechać, dostosowanym do potrzeb osoby niepełnosprawnej autem nad polskie morze by tam skorzystać z rehabilitacji, w którymś nadmorskich uzdrowisk.

Szczegółową relację z tej wyprawy znajdziecie na stronie www.aktywninawodzie.pl, www.wzkaj.poznan.pl, www.matiwstronemorza.pl

Sportowy cel wyprawy został osiągnięty, ten ważniejszy - charytatywny niestety jeszcze nie. Udało się zebrać do dzisiaj kwotę ponad 21 000 zł ale to nie wystarcza na zakup auta, które będzie dostosowane do przewozu osoby całkowicie sparaliżowanej i umożliwi Mateuszowi bezpieczne i w miarę wygodne podróżowanie siedząc w samochodzie na wózku inwalidzkim.

Adrian, ambitny sportowiec i kajakarz nie poddaje się i z pomocą przyjaznych ludzi nadal zamierza zrealizować swoje postanowienie udzielenia pomocy ciężko dotkniętemu przez los Mateuszowi.

Pomóc możemy także MY WSZYSCY biorąc między innymi udział w organizowanych przez Adriana i wspierających go ludzi dobrej woli spływach kajakowych i pikniku rodzinnym na pożegnanie lata i wakacji, który odbędzie się w niedzielę 1 września w Suchym Lesie k/Poznania ul. Bogusławskiego PUMPTRACK.

O tych wydarzeniach Adrian na swoim blogu www.matiwstronemorza.pl napisał  między innymi;

„Witam Was kochani serdecznie, po krótkiej przerwie!

Dzięki życzliwości władz Gminy Suchy Las i zaangażowaniu Pana Grzegorza Wojtery, wójta tej gminy, a także Pani Matyldy Strebejko-Komarowskiej – zastępcy dyrektora Domu Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Suchy Las miło mi jest poinformować i zaprosić  1 września w  godz. od 12:00 do 16:00 na teren rekreacyjny PUMPTRACK w Suchym Lesie ul. Bogusławskiego na piknik na pożegnanie lata „kajakiem po auto dla Matiego”. Całkowity dochód z tej imprezy zasili konto akcji www.pomagam.pl/matiwstronemorza Nasz bohater Mati oraz jego mama pani Beata są mieszkańcami Gminy Suchy Las

Piknik z mnóstwem atrakcji poprzedzony będzie – co jest szczególnie ważne dla nas kajakarzy i wodniaków - dwoma spływami:

- w sobotę  31 sierpnia o godzinie 8:00 wystartuje z Poznania spod Mostu Rocha do Mściszewa - Przystań Binduga - z przystankiem w Czerwonaku (AKWEN MARINA). Długość trasy około 20 km. W ramach spływu zapewniony będzie: sprzęt (kajak, wiosło, kamizelka), asekuracja ratownika wodnego, ognisko i wyżywienie (kiełbaski, świeże soki i kanapki), transport  autokarem z Mściszewa do miejsca startu lub Suchego Lasu.
Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników ze swoimi bliskimi, przyjaciółmi na odbywający się nazajutrz, w niedzielę, ostatniego dnia wakacji, piknik rodzinny w Suchym Lesie “Dla Matiego”

- w niedzielę 1 września o godzinie 9:00 również spod Mostu Rocha w Poznaniu spływ rodzinny z dziećmi do Czerwonaka (AKWEN MARINA). Długość trasy około 12 km. Również zapewniony będzie sprzęt j/w, asekuracja ratownika wodnego, napoje, soki świeżo wyciskane i kanapki oraz transport do miejsca startu lub Suchego Lasu na piknik rodzinny na pożegnanie wakacji i lata „Kajakiem po auto dla Matiego”.

Program pikniku z licznymi atrakcjami na http://osrodekkultury.pl/aktualnosci/.

Chętni zobowiązani są do wcześniejszego zgłoszenia i kontaktu przez formularz kontaktowy na blogu www.matiwstronemorza.pl. E-mailem zwrotnym otrzymacie kod, którym podpiszecie się jako darczyńcy, dokonując wpłaty  min. 50zł za osobę na konto akcji https://pomagam.pl/matiwstronemorza. Z potwierdzeniem przelewu spotykamy się pod mostem Rocha na zbiórce przez Was wybranego  spływu w sobotę do Mściszewa lub rodzinnego w niedzielę do Czerwonaka. Oczywiście można też popłynąć w obydwu wyprawach.

ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 40 SOSÓB
(20 KAJAKÓW 2 OSOBOWYCH) / KAŻDY SPŁYW
O UCZESTNICTWIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Trzeci spływ, dla nieco bardziej wytrwałych miłośników kajakarstwa, (trasa 244 km) rozpocznie się w piątek 6 września - zbiórka  o godzinie 7:30 pod Mostem Królowej Jadwigi w Poznaniu. Trzydniowa trasa spływu, prowadzić będzie przez Sieraków, Skwierzynę do Kostrzyna nad Odrą. Sprzęt biwakowy oraz kajaki uczestnicy zapewniają we własnym zakresie. Organizatorzy zapewniają transport sprzętu biwakowego, rozbicie obozowiska i przygotowanie ogniska oraz przewóz osób i sprzętu na trasie Kostrzyn nad Odrą do Poznania.

Opłata: każdy z uczestników przed rozpoczęciem spływu wpłaci 1 złotówkę za każdy planowany do przepłynięcia kilometr (trasa ma 244 km, co daje minimum 244zł na konto www.pomagam.pl/matiwstronemorza. Na ten spływ zapraszamy oczywiście ludzi doświadczonych w maratonach kajakowych i obytych z kilkudniowymi biwakami – doświadczonych turystów – wodniaków. Uczestnik rezygnując przed ukończeniem spływu nie otrzyma zwrotu wpłaty

Aktualne informacje dostępne są na blogu www.matiwstronemorza.pl - zakładka "SPŁYWY"

Pytania szczegółowe dotyczące spływu i pikniku można przesyłać również poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie www.matiwstronemorza.pl

Wszystkich zainteresowanych i chętnych bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych wydarzeniach, a także do dobrowolnych wpłat na szczytny cel pomocy „Dla Matiego”: www.pomagam.pl/matiwstronemorza

Polskie osady bez medalu na Mistrzostwach Świata

    Dodane: 2019-08-11

Dziś, w niedzielę 11 sierpnia w japońskim Tokio zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. W finałach A zobaczyliśmy 2 polskie osady, które ostatecznie zajęły szóste miejsca w swoich wyścigach.

Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

 

W finale jedynek (JM1x) Piotr Płomiński przepłynął metę z czasem 07:42.49. Złoty medal wywalczył Białorusin Iwan Brynza (07:15.98), srebro Belg Tristan Vandenbussche (07:18.92), a brąz – Szwajcar Tim Roth (07:20.61).

Męska ósemka w składzie: Patryk Wojtala, Dominik Glonek, Patryk Szymendera, Łukasz Kasztelan, Julian Kościuk, Oskar Streich, Jerzy Kaczmarek, Krzysztof Jagodziński, Tomasz Skurzyński pokonała dystans w czasie 06:25.56. Wygrali Niemcy (06:12.10) przed Amerykanami (06:16.50) i Brytyjczykami (06:19.82).

Drugie miejsce w finale B (JW1x) zajęła Wiktoria Kalinowska (08:28.62). Wyprzedziła ją Szwajcarka Alina Berset (08:24.91).

 

Wszystkie wyniki

źródło www.pztw.pl

Finały wioślarskich Mistrzostw Świata z udziałem dwóch polskich osad

    Dodane: 2019-08-10

Wczoraj pisaliśmy o awansie do finału A naszej ósemki wioślarskiej podczas trwających w Tokio Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie. Dziś mamy przyjemność zakomunikować o kolejnym awansie do jutrzejszych finałów, który wywalczył nasz jedykarz - Piotr Płomiński

 

Fot. J.Kowacic, źródło www.pztw.pl

Z półfinałów do finału A kwalifikowało się po trzech zawodników. Nasz skifista zajął trzecie miejsce z czasem 07:06.54. Szybsi byli Belg Tristan Vandenbussche (07:04.52) i Bułgar Emil Nejkow (07:02.70). Płomiński miał niemal 6-sekundową przewagę nad czwartym Cypryjczykiem Raresem-Andreiem Nechitą (07:12.38).

Niestety na medal szans nie ma już Wiktoria Kalinowska, która zajęła szóste miejsce w półfinale (08:19.62) i wystąpi w finale B. W jej wyścigu zwyciężyła Holenderka Isabel van Opzeeland (07:46.28), druga była Niemka Alexandra Foester (07:49.19), a trzecia Kanadyjka Abigail Dent (07:55.22).

Wyniki

źródło www.pztw.pl

Mistrzostwa świata juniorów: męska ósemka w finale A

    Dodane: 2019-08-09

W japońskim Tokio trwają Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. W stolicy przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich biało-czerwone barwy reprezentowane są w trzech konkurencjach. Dziś, w piątek polska ósemka mężczyzn wywalczyła awans do finału A, które odbędą się w niedzielę.

Fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Nasza ósemka zajęła drugie miejsce w repasażu. Polacy uzyskali czas 05:49.14 i na finiszu minimalnie wyprzedzili Węgrów (05:49.27) i Chińczyków (05:49.90). Wygrali Amerykanie (05:45.22).

W sobotę o awans do niedzielnych finałów w półfinałach powalczą: Piotr Płomiński i Wiktoria.

WSZYSTKIE WYNIKI

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2019-08-07

1 września na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie.

W regatach na dystansie 2000 m mogą startować zawodnicy z roczników 2005/2006/2007 z Województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

Impreza odbędzie się w następujących konkurencjach: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2.

Zgłoszenia należy dokonać do 24.08.2019 (godz. 24:00) wyłącznie poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/

Organizatorem zawodów jest Wielkopolski Związek Kajakowy, Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie.

Zapowiedzi

Młodzieżowe MP i MP Młodzików w wioślarstwie

    Dodane: 2019-08-05

Podczas gdy w miniony weekend niektórzy wioślarze walczyli o medale Pucharu Młodzieży "Coupe De La Jeunesse" w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1500 metrów, a oto medaliści w poszczególnych kategoriach: 

Źródło facebook AZS UMK Toruń-sekcja wioślarska

Jedynka chłopców (1xCH)
1. Fedor Lepeshov (UKS Bekawianka) - 06:04.19
2. Paweł Krawczyk (AZS AWF Kraków) - 06:04.83
3. Marek Wiśniewski (Tryton Poznań) - 06:11.57

Dwójka podwójna chłopców (2xCH)
1. Sergiusz Śliwa, Maksym Dudek (Polonia Poznań) - 05:37.76
2. Hubert Guzy, Sylwester Serafin (UKS Szóstka) - 05:42.93
3. Kacper Tykwiński, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 05:45.64

Czwórka podwójna chłopców (4xCH)
1. Aleks Narożny, Jakub Jażemski, Igor Jurkowski, Krzysztof Rodak (Posnania RBW Poznań) - 05:14.65
2. Tymoteusz Szeluga, Kacper Sobieska, Filip Kośka, Jakub Drzewiecki (WTW Warszawa) - 05:22.83
3. Joachim Błonka, Mateusz Kajtowski, Piotr Bagniak, Dawid Hopa (AZS Szczecin) - 05:28.05

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH)
1. Mateusz Bielak, Bartosz Kliber, Aleksandra Warzyniak, Cezary Kobyłka, Filip Binek (KTW Kalisz) - 05:46.50
2. Wojciech Lewandowski, Nikodem Nowak, Wiktor Jarocki, Dominik Wojciechowski, Maksymilian Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 05:52.97
3. Jan Taczek, Kacper Jabłoński, Wiktor Błach, Magdalena Ładna, Filip Kostecki (AZS Szczecin) - 06:03.10

Ósemka podwójna chłopców (8x+CH)
1. Michał Piecuch, Martin Weichhaus, Ryan Zapałowski, Igor Grygiel, Szymon Raś, Igor Osiński, Jakub Wielgus, Amelia Pawłowska, Łukasz Głowa (AZS UMK Toruń) - 05:26.95
2. Remigiusz Matulewicz, Darian Bosiacki, Paweł Gołata, Potr Zaporski, Adrian Makowski, Bartosz Fryczyński, Szymon Koszowski, Michał Smorawiński, Emilia Słowińska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:39.08
3. Bartłomiej Niemczyk, Filip Aniserowicz, Bartłomiej Socha, Michał Sieńko, Arakdiusz Renc, Igor Łyczkowski, Jan Koszalski, Kacper Żelazko, Aleksander Jasiński (WTW Warszawa) - 05:43.09

Jedynka dziewcząt (1xDZ)
1. Selena Niedbała (Drakkar Gdańsk) - 07:17.38
2. Aleksandra Starosta (Posnania RBW Poznań) - 07:20.37
3. Kinga Jakuszko (KW 1904 Poznań) - 07:38.96

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ)
1. Zofia Malinowska, Aleksandra Barańska (AZS UMK Toruń) - 06:06.70
2. Amelia Pawłowska, Gabriela Dąbrowska (AZS UMK Toruń) - 06:14.06
3. Julita Jankowska, Hanna Bilińska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:22.31

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ)
1. Amelia Narożniak, Nicola Warzykowska, Wiktoria Lewandowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 05:43.05
2. Manuela Juraszyńska, Maryla Juraszyńska, Patrycja Żukowska, Lena Anna Szybowska (Warsaw Rowing Club) - 05:49.99
3. Wiktoria Nowak, Aleksandra Gierszewska, Amelia Karaszewska, Wiktoria Kaźmierowska (UKS Dwójka Kórnik) - 05:50.26

Ósemka podwójna dziewcząt (8x+DZ )
1. Emilia Dolska, Nadia Jadomska, Wiktoria Gizińska, Wiktoria Karwacka, Agnieszka Kotopka, Maria Gościńska, Emilia Słowińska, Alicja Felkner, Vanessa Rępalska (Zawisza Bydgoszcz) - 05:43.90
2. Kamelia Kaczmarczyk, Oliwia Dykta, Julia Wójcik, Hanna Stach, Wiktoria Osińska, Wiktoria Osińska, Wiktoria Szkudlarek, Amelia Wójcik, Oliwia Morawska, Martyna Szewczyk (UKS Milenium Wrocław) - 05:58.39
3. Oliwia Zieliński, Zuzanna Płóciennik, Wiktoria Kontana, Wiktoria Kubska, Marta Markiewicz, Monika Plucińska Kaja Jakubowska, Karolina Lipińska, Maja Kwaśniewska (BTW Bydgoszcz) - 06:15.42

Czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt (4x+DZ)
1. Aleksandra Junkiert, Eliza Sompolska, Karolina Strybel, Norbert Sompolski, Weronika Pokrywczyńska (UKS Brdów) - 06:24.94
2. Magdalena Romaniuk, Hanna Zawadzka, Igor Łyczkowski, Zofia Bodzan, Wiktoria Kubik (WTW Warszawa) - 06:34.08
3. Zuzanna Napieralska, Wiktoria Walczak, Natalia Grudziecka, Judyta Bartczak, Aleksandra Wawrzyniak (KTW Kalisz) - 06:44.10

Jedynka kobiet (1xKB)
1. Katarzyna Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:56,86
2. Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:59,14
3. Michalina Partyga (WTW Warszawa) - 08:01,36

Dwójka podwójna kobiet (2xKB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:09,10
2. Katarzyna Boruch, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:16,60
3. Paula Chrzanowska, Małogorzata Strybel (LOTTO Bydgostia) - 07:23,95

Dwójka bez sterniczki kobiet (2-KB)
1. Zuzanna Lesner, Wioletta Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:36,27
2 Sandra Jasińska, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 07:37,41
3. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:45,48

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKBL)
1. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:09,90
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:15,49
3. Maria Brzozowska (AZS AWF Kraków) - 08:17,96

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKBL)
1. Emily Pusch, Victoria Pusch (AZS AWF Poznań) - 08:01,03
2. Barbara Andrzejewska, Iga Janasiak (KW 1904 Poznań) - 08:05,72

Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KB)
1. Sandra Jasińska, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 06:57,76
2. Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Julia Szuber, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:02,62
3. Anna Wełnińska, Oliwia Kanczurska, Oliwia Kania, Ewa Gałek (LOTTO Bydgostia) - 07:11,95

Czwórka podwójna kobiet (4xKB)
1. Katarzyna Boruch, Zuzanna Lesner, Wioletta Zemlty, Weronika Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:40,95
2. Ewa Gałek, Paula Chrzanowska, Izabela Gałek, Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 06:46,46
3. Katarzyna Malinowska, Oliwia Rafińska, Klaudia Ostrowska, Agata Zielepuha (AZS UMK Toruń) - 06:56,26

Czwórka ze sterniczką kobiet (4+KB)
1. Julia Dobrzykowska, Izabela Gałek, Paula Chrzanowska, Oliwia Kania, Ewa Gała (LOTTO Bydgostia) - 08:01,63
2. Sandra Jasińska, Agata Zielepuha, Oliwia Rafińska, Katarzyna Malinowska, Martyna Wiśniewska (AZS UMK Toruń) - 08:06,43
3. Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik, Maja Storczyk, Paulina Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 08:11,93

Jedynka mężczyzn (1xMB)
1. Jan Domeradzki (PTW Płock) - 07:08,85
2. Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków) - 07:18,63
3. Maciej Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:24,53

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMB)
1. Łukasz Piasecki, Rafał Staszak (AZS Szczecin) - 06:39,73
2. Krzysztof Kasparek, Grzegorz Kasparek (AZS AWF Kraków) - 06:47,48
3. Patryk Krapa, Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:49,33

Czwórka bez sternika mężczyzn (4-MB)
1. Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Mateusz Nawrocki, Wojciech Szwarc (Posnania RBW Poznań) - 06:12,74
2. Szymon Mikołajczak, Przemysław Wanat, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś (AZS AWF Poznań) - 06:15,15
3. Bartłomiej Donarski, Jakub Aleksandrowicz, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki (PTW Płock) - 06:18,97

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xMBL)
1. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów wlkp.) - 07:27,55
2. Radosław Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:31,12
3. Adam Siewaszewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:33,99

Dwójka bez sternika mężczyzn (2-MB)
1. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 06:45,61
2. Szymon Krawisz, Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz) - 06:46,18
3. Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski (LOTTO Bydgostia) - 06:48,72

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-MBL)
1. Jarosław Płotka, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:15,13
2. Władysław Olejnik, Kacper Muliński (AZS AWF Warszawa) - 07:23,31

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xMBL)
1. Radosław Krzewiński, Jarosław Płotka (LOTTO Bydgostia) - 07:07,90
2. Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 07:10,81
3. Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:14,42

Czwórka ze sternikiem mężczyzn (4+MB)
1. Dawid Górski, Adrian Gorka, Bartosz Reichel, Aleksandra Demczuk, Jan Aleksandorwicz (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:35,56
2. Kamil Krusiewicz, Michał Bałdyga, Jakub Aleksandorwicz, Adrianna Opasińska, Bartłomiej Donarski (PTW Płock) - 06:35,66
3. Michał Januszewski, Wiktor Budnicki, Krol Krause, Martyna Wiśniewska, Mateusz Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 06:43,91

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMB)
1. Szymon Mikołajczak, Michał Kulecki, Krzysztof Jan Wojtyś, Przemysław Wnat (AZS AWF Poznań) - 06:44,48
2. Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski, Jakub Pluciński, Michał Suszka (Posnania RBW Poznań) - 06:48,70
3. Michał Januszewski, Mateusz Ziętarski, Wiktor Budnicki, Karol Krause (AZS UMK Toruń) - 06:50,31

Ósemka mężczyzn (8+MB)
1. Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz, Michał Sobiecki, Jan Domeradzki, Jakub Aleksandrowicz, Michał Bałdyga, Bartłomiej Donarski, Adrianna Opasińska, Paweł Kurczewski (PTW Płock) - 06:31,76
2. Maksymilian Maksymiuk, Łukasz Piasecki, Radosław Nogaj, Bartosz Hałuszczak, Sebastian Gągalski, Kacper Piekarczyk, Radał Staszak, Mateusz Stocki, Kinga Prusik (AZS Szczecin) - 06:37,35
3. Łukasz Stępka, Stanisław Dawidziuk, Jakub Wornbard, Bartosz Kreft, Stanisław Krauski, Maciej Kaperski, Ignacy Nojek, Jan Praczek, Patryk Golaska (MKS Dwójka Warszawa) - 06:51,60

KOMPLET WYNIKÓW

Źródło www.pztw.pl

3 złote medale naszych wioślarzy w Coupe de la Jeunesse

    Dodane: 2019-08-04

W niedzielę w Coregno zakończył się prestiżowy wioślarski Puchar Młodzieży "Coupe de la Jeunesse". Z włoskiego Corgeno polskie osady wróciły z trzema złotymi medalami.

źródło www.pztw.pl

W sobotę Cezary Litka zdobył złoty medal w jedynce męskiej (JM1x). Polak prowadził już na półmetku i ostatecznie wygrał z czasem 07:32:31. Drugi Hiszpan Ander Balda Berra stracił do naszego zawodnika niemal cztery sekundy (07:36:12). Brązowy medal wywalczył Szwajcar Gian Struzina (07:36:16). W niedzielę Litka powtórzył sukces wygrywając z czasem 07:13:15. Drugi tym razem był Szwajcar Gian Struzina (07:17:07). Na trzecim miejscu dopłynął Francuz Alistair Gicqueau (07:17:76).

Konrad Domański i Gustaw Skarżyński (JM2x) w sobotę zajęli drugie miejsce w finale B, ale niedziela była już ich. Wygrali finał A z czasem 06:42:23 wyprzedzając Czechów o ponad trzy sekundy (06:45:27) i Szwajcarów (06:46:13).

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

Na czwartym miejscu uplasowały się Kalina Perczak i Sandra Kowalak (JW2x) (07:40:88). Złoto dla Szwajcarek (07:30:18), srebro dla Francuzek (07:35:15), a brąz dla Holenderek (07:36:93).

Także na czwartej pozycji uplasowały się: Zofia Borzyszkowa i Kornelia Semrau (JW2-). Polki z czasem 07:58:42 przegrały z osadami: Hiszpanii (07:48:54), Wielkiej Brytanii (07:51:00) i Francji (07:52:67).

Julia Sulik (JW1x) dopłynęła na szóstym miejscu z czasem 08:52:08 i straciła 23.45 sekundy do pierwszej Szwajcarki Aliny Berset. Srebro dla Czeszki Marie Stefkovej (08:34:53), a brąz dla Włoszki Fiory Chersi (08:34:69).

Również szóste były Julia Weiwer, Adrianna Paszkowska, Zuzanna Raczyńska, Dominika Gałka (JW4-). W tej konkurencji złoto wywalczyły Holenderki (07:16:04), srebro Włoszki (07:16:45), a brąz - Hiszpanki (07:21:95).

WYNIKI SOBOTNICH FINAŁÓW

WYNIKI NIEDZIELNYCH FINAŁÓW

 

źródło www.pztw.pl