Znamy program I Pucharu Polski i Mistrzostw Polski na Ergometrach kajakowych

    Dodane: 2018-03-02

Już w najbliższą niedzielę 4 marca w hali sportowej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 4) odbędzie się I Puchar Polski i I Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Organizatorem imprezy, w której wystartuje ponad 300 kajakarzy z 19 klubów z Polski oraz Danii jest Wielkopolski Związek Kajakowy (na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego).

Impreza odbędzie się w następujących konkurencjach: mastersi, seniorzy, juniorzy,
juniorzy mł. i młodzicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego.

Konkurencje:

 • 500m młodziczki    K-1, C-1
 • 500m młodzicy       K-1, C-1
 • 500m juniorki mł.  K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy mł.    K-1, C-1
 • 500m juniorki         K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy     K-1, C-1
 • 500m seniorki        K-1, C-1
 • 1 000m seniorzy     K-1, C-1
 • Mastersi C1 i K1

Oprócz startów indywidualnych zawodnicy wystartują również w konkurencjach drużynowych:

 • 5 000m sztafeta open kobiet K-1, C-1
 • 5 000m sztafeta open mężczyzn K-1, C-1

Program zawodów

19-letni wioślarz pokonał Ocean Atlantycki

    Dodane: 2018-03-01

44 dni, 16 godzin i 9 minut tyle właśnie czasu zajęło 19 letniemu Oliverowi Craneowi żeby przewiosłować dystans ponad 5000 km Oceanu Atlantyckiego. Podróż rozpoczęła się na Wyspach Kanaryjskich, a skończyła w Antigui. Tym samym Amerykanin został najmłodszą osobą w historii, której ta sztuka się udała. O swojej nietypowej wyprawie, która rozpoczęła się w grudniu 2017 roku opowiedział serwisowi World Rowing.

źródło www.pztw.pl

Do przygody życia, która miała być nie tylko spełnieniem marzeń, ale również przedsięwzięciem, zwracającym uwagę na problemy zanieczyszczenia oceanów oraz bezdomności przygotowywał się przez wiele miesięcy. Mógł sobie na to pozwolić, bo po ukończeniu szkoły średniej wykorzystał rok przerwy przed podjęciem studiów na Princeton.

W wywiadzie dla World Rowing młody Crane zdradził, że chciał sprawdzić swoje fizyczne i mentalne granice „planowałem też pokazać mojemu młodszemu bratu – który ma o wiele większy potencjał ode mnie – że może osiągnąć wszystko co sobie tylko wymarzy. Postanowiłem nabrać tak dużo masy jak to tylko możliwe. Oprócz tego wiosłowałem na ergometrze każdego dnia. Zrobiłem też kurs przetrwania na otwartym morzu, nauczyłem się pierwszej pomocy oraz poznałem na wylot moją łódkę, aby móc naprawić wszystko co tylko mogłoby się zepsuć".

Oprócz ciężkich treningów mieszkaniec New Jersey dużą wagę przykładał również do kwestii mentalnych – zaliczając nawet kurs medytacji. Podczas wyprawy nie obyło się także bez kilku wywrotek jednak tylko jedną porównał do doświadczenia na granicy życia i śmierci.

Cała historia Olivera Crane'a na World Rowing!

KTW Wrocław zwycięża w Halowym Pucharze Czech w smoczych łodziach

    Dodane: 2018-02-28

W minioną sobotę 24 lutego na basenie czeskiego kompleksu Sportowego Slavia Praha odbył się finał Pucharu Czech w smoczych łodziach „Halový pohár dračích lodí 2018”. Puchar składa się z dwóch imprez, które w tym roku odbyły się 27 stycznia na Basenie Luzanky w Brnie oraz 24 lutego na basenie Slavia Praha.

zdj. KTW Wrocław

Do tegorocznej edycji zawodów zgłosiło się w sumie 28 osad MIX (6 mężczyzn i 2 kobiety) oraz 4 osady kobiece. W finałowych zawodach w Pradze uczestniczyło 25 osad mix i 4 osady kobiece, w tym 2 osady ze Słowacji i jedna z Polski.

System mistrzostw jest prosty - osada, która zdobywa największą ilość punktów w dwóch zawodach otrzymuje Puchar Czech oraz zostaje Halowym Mistrzem Czech na Łodziach smoczych.

W imprezie bardzo dobrze spisała się nasza osada KTW Wrocław, która wsparta przez dwóch zawodników z Poznania - Marka Łbika i Damiana Łbika zwyciężyła zarówno zawody w Brnie jak i w Pradze nie przegrywając ani jednego wyścigu i ustanawiając rekord czasu wygranego biegu (8,1s).

Ze względu na przepisy Czeskiej Federacji Łodzi smoczych Mistrzem Czech może zostać Czeska osada więc tytuł Mistrza przypadł również bardzo mocnej osadzie Hruštičky k nakousnutí.

Biało-czerwoni natomiast otrzymali tytuł International Champion Dragon Boat Indoor Cup 2018.

Polacy wystartowali w następującym składzie: Mariola Wypych, Zora Hradecka, Marek Łbik, Damian Łbik, Arkadiusz Kozera, Grzegorz Kozera, Andrzej Modrzejowski, Maciej Lewandowski, Arkadiusz Górniak i Adam Dobrowolski.

Wyniki końcowe

Wyniki zawodów w Brnie i Pradze

Już w najbliższą niedzielę wystartuje I Puchar Polski i Mistrzostwa Polski na Ergometrach kajakowych

    Dodane: 2018-02-27

Już w najbliższą niedzielę 4 marca w hali sportowej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 4) odbędzie się I Puchar Polski i I Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych.

Organizatorem imprezy, w której wystartuje 250 kajakarzy z 20 klubów z Polski oraz Danii jest Wielkopolski Związek Kajakowy (na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego).

Impreza odbędzie się w następujących konkurencjach: mastersi, seniorzy, juniorzy, juniorzy mł. i młodzicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego.

Konkurencje:

 • 500m młodziczki    K-1, C-1
 • 500m młodzicy       K-1, C-1
 • 500m juniorki mł.  K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy mł.    K-1, C-1
 • 500m juniorki         K-1, C-1
 • 1 000m juniorzy     K-1, C-1
 • 500m seniorki        K-1, C-1
 • 1 000m seniorzy     K-1, C-1
 • Mastersi C1 i K1

Oprócz startów indywidualnych zawodnicy wystartują również w konkurencjach drużynowych:

 • 5 000m sztafeta open kobiet K-1, C-1
 • 5 000m sztafeta open mężczyzn K-1, C-1

Wioślarze po zimowych obozach czekają na Portugalię

    Dodane: 2018-02-26

W miniony weekend zakończyły się ostatnie zimowe zgrupowania Reprezentacji polskich wioślarzy w Livigno (Włochy) i Zakopanem.

Teraz naszych zawodników czeka kilka dni treningów w macierzystych klubach i 4 marca 39 reprezentantów i 13 członków sztabu szkoleniowego uda się do portugalskiego Lago Azul, gdzie rozpoczną się treningi na wodzie. Z Portugalii zawodnicy wrócą 28 marca.

źródło www.pztw.pl

Do Lago Azul oprócz wagi lekkiej mężczyzn i kobiet, zawodników z kadry wioseł długich pojadą także zawodnicy kadry wioseł krótkich kobiet i mężczyzn. Mimo, że obecnie w Portugalii jest dość zimno to prognozy są obiecujące.

Lista powołanych osób:

Waga otwarta kobiet: Monika Chabel, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Martyna Mikołajczak (wszystkie RTW Lotto Bydgostia), Agnieszka Kobus-Zawojska i Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa), . Monika Sobieszek i Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)

Waga lekka kobiet: Weronika Deresz i Joanna Dorociak (WTW Warszawa), Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)

Wiosła krótkie mężczyzn: Maciej Zawojski, Dominik Czaja, Szymon Pośnik (wszyscy AZS AWF Warszawa), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Dariusz Radosz (RTW Lotto Bydgostia), Adam Wicenciak (KW04 Poznań), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń)

Wiosła długie mężczyzn: Ryszard Ablewski, Mikołaj Burda, Jakub Dominiczak, Marcin Sobieraj (wszyscy RTW Lotto Bydgostia), Piotr Juszczak i Michał Szpakowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz), Robert Fuchs (AZS UMK Toruń), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Adrian Pawłowski (PTW Płock), Łukasz Posyłajka (AZS Szczecin), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz)
Waga lekka mężczyzn: Jerzy Kowalski i Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk), Mateusz Kraska (CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Kadra szkoleniowa:

Trenerzy PZTW: Przemysław Abrahamczyk, Jerzy Broniec, Piotr Buliński, Wojciech Jankowski, Michał Kozłowski, Robert Sycz, Jakub Urban, Aleksander Wojciechowski

Fizjoterapeuci: Dominik Grzyb, Rafał Kuczera, Wojciech Pietraszkiewicz, Łukasz Ryder.

Lekarz: Jolanta Chwalbińska

Ogólnorozwojowy ranking wielkopolskich kajakarzy

    Dodane: 2018-02-25

17 marca na przystaniach kajakowych nad Wartą (ul. Wioślarska) odbędzie się kolejna edycja Rankingu ogólnorozwojowego dzieci i młodzików, którego organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy.

Odprawa techniczna rozpocznie się o godz. 9:30 na przystani kajakowej KS Energetyk. Pierwszy start zaplanowano na godz. 10:00 w grupach.

Listy zbiorcze należy przesłać mailowo do dnia 10.03.2018 na adres: tadziu94@wp.pl

UWAGA! zawodników na liście zbiorczej prosimy wypisać wg. roczników dzieci, młodzicy  (dla każdego rocznika oddzielnie). Przy każdym zawodniku proszę podać rocznik oraz numer szkoły!!!

 

Wielkopolscy kajakarze pozdrawiają z Borowic

    Dodane: 2018-02-14

W Borowicach na skraju Karkonoskiego Parku Narodowego do nowego sezonu przygotowują się nasi kajakarze trenujący w ramach wojewódzkiej kadry młodzików.

Uzupełnieniem treningów biegowych, ćwiczeń na siłowni są ciekawe wycieczki m.in. do Świątyni Wang w Karpaczu. Zawodnicy trenują pod pilnym okiem trenera Tadeusza Kaprzaka.

Znamy wyniki Pucharu Smoka, Gryfino 2018. Zobaczcie filmik

    Dodane: 2018-02-12

 

37 drużyn wzięło udział w zawodach smoczych łodzi - Indoor IX Doker Port Cup - Puchar Smoka Gryfino 2018, które w minioną sobotę odbyły się na basenie centrum wodnego "LAGUNA" w Gryfinie. Po zaciętej rywalizacji w finale w kategorii MIX, w którym na przeciwko siebie usiedli zawodnicy Spójni Warszawa i

Filmik z zawodów

Rostock Germany, ostatecznie lepsza okazała się osada biało-czerwonych. W kategorii Open zwyciężyli zawodnicy Champion Team Zawisza Bydgoszcz. Pozostałe wyniki:

LEJDIS: (wyścig finałowy)
1. KS Przygoda Gdańsk
2. Spójnia Warszawa
3. TST Wrocław
4. Masters Canoe Gryfino
5. VW Poznań

MIX+45
1. Lucky Punch Lubeck Germany
2. Spójnia Warszawa Team 1
3. Spójnia Warszawa Team 2
4. Masters Canoe Gryfino team 1
5. Drako Wałcz
6. Masters Canoe Gryfino team 2

MIX
1. Spójnia Warszawa
2. Rostock Germany
3. PG Smoki Północy Team 1
4. Zoo Center Fusternwalde Germany
5. Champion Team Zawisza Bydgoszcz
6. KTW Wrocław
7. KS Przygoda Team 2
8. Litwa
9. KS Przygoda Team 1
10. Amber Szczecin Team 1 
11. Husaria Gdańsk team 1
12. Klub Puszczykowo
13. Cross fit dopiamine
14. VW Poznań
15. TST Wrocław
16. Amber Szczecin Team 1
17. PG Smoki północy Team 2
18. Masters Canoe Gryfino
19. Drako Wałcz
20. Husaria Gdańsk Team 2

OPEN
1. Champion Team Zawisza Bydgoszcz
2. Litwa
3. Rostock
4. Zoo Center Fusternwalde Germany
5. KTW Wrocław
6. KS Przygoda
7. Amber Szczecin Team 1
8. Spójnia Warszawa Team 1
9. Spójnia Warszawa Team 2
10. Cross fit dopiamine
11. TST Wrocław
12. Klub Puszczykowo
13. VW Poznań
14. Amber Szczecin Team 2
15. Lucky punch Lubeck Germany

Wioślarze trenują w Livigno

    Dodane: 2018-02-08

3 lutego rozpoczęło się kolejne przedsezonowe zgrupowanie kadry polskich wioślarzy. Tym razem 22 osobowa z kadra kobiet i mężczyzn pojechała do włoskiego Livigno, w którym przebywać będzie do 25 lutego. Dzień wcześniej w Zakopanem rozpoczęło się zgrupowanie kadry wioseł długich i wagi lekkiej mężczyzn.

Fot. Facebook.comw.deresz

Livigno przywitało naszych zawodników piękną, słoneczną pogodą oraz świetnymi warunkami narciarskimi. "Przy tak wspaniałych widokach kilometry pokonywane na treningach stają się od razu przyjemniejsze. Na razie treningi są nieco spokojniejsze, bo aklimatyzujemy się do wysokości prawie 2000 metrów, ale już za kilka dni wejdziemy na pełne obroty i zostaniemy demonami narciarskich prędkości" – skomentowała dla PZTW Weronika Deresz.

Z kolei wicemistrz świata z Sarasoty zamieścił w mediach społecznościowych film z treningów dodając do niego komentarz "To jedno z najcięższych dla mnie zgrupowań. 'Żuławski góral' średnio wysokość znosi..."

W Zakopanem natomiast pod okiem Wojciecha Jankowskiego, Jerzego Brońca i Piotra Bulińskiego trenują zawodnicy z kadry wioseł długich oraz czwórka wagi lekkiej mężczyzn.

Skład reprezentacji na zgrupowaniu w Livigno:
Sztab szkoleniowo-medyczny:
Przemysław Abrahamczyk (trener), Michał Kozłowski (trener), Robert Sycz (trener), Jakub Urban (trener), Aleksander Wojciechowski (trener), Dominik Grzyb (fizjoterapeuta), Łukasz Ryder (fizjoterapeuta), Wojciech Pietraszkiewicz (fizjoterapeuta), Jolanta Chwalbińska (lekarz)  
Waga otwarta kobiet:
Monika Chabel, Joanna Dittmann, Martyna Mikołajczak, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska (wszyscy RTW LOTTO Bydgostia), Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa), Monika Sobieszek, Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń)
Waga lekka kobiet:
Weronika Deresz, Joanna Dorociak (WTW Warszawa), Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)  

Wiosła krótkie mężczyzn:
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Fabian Barański (WTW Włocławek), Szymon Pośnik, Dominik Czaja, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa), Wiktor Chabel (Posnania Poznań), Dariusz Radosz (RTW LOTTO Bydgostia), Adam Wicenciak (KW 04 Poznań)