Znamy wyniki Poznańskich Dragonów i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-27

Ponad 700 uczestników, zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach. Tak w skrócie można opisać zawody, które dziś, 27 maja odbyły się na poznańskiej Malcie.

Na początku 49 łodzi (98 uczestników) wystartowało jednocześnie w 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwach w kajakarstwie turystycznym skierowanych dla pełnoletnich amatorów.

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

Uczestnicy mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km. Osady mogły być dobrane dowolnie – nie było podziału na wiek i płeć. Mimo, że na podium tradycyjnie mogły stanąć tylko 3 osady:

 1. Marcin Stachowiak/ Maciej Kasprzak - 31:21,23
 2. Tomasz Preiss/ Błażej Andrzejewski - 31:27,63
 3. Bartlomiej Wodzik/ Maciej Wodzik - 31:33,41

to tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy dlatego każdy uczestnik otrzymał medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Wyniki 3. Poznań Canoe Challenge

3. Poznań Canoe Challenge, zdj. Tomasz Szwajkowski

Po rywalizacji kajakarzy na tor wypłynęły smocze łodzie – uczestnicy IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach. Impreza miała na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartowali uczniowie nie tylko poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ale również 2 szkoły z Gdańska.

W tegorocznej edycji wzięło udział 37 osad - około 400 młodych adeptów sportu.

W rywalizacji Szkół Podstawowych zwyciężyły:

 1. SP 6 Poznań
 2. SP 65 Gdańsk
 3. SP 21 Poznań

Najlepsi w rywalizacji gimnazjalistów najlepsi okazali się;

 1. Zespół Szkół w Jerzykowie
 2. GM 2 Luboń
 3. ZSMS Poznań 2

Wyniki Mistrzostwa Szkół Poznanskie Dragony 2017

Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o medale na trybunach odbywał się konkurs na najlepiej kibicującą szkołę. Po zaciętej rywalizacji i dopingu, której nie powstydziłyby się największe widowiska sportowe ostatecznie przyznano dwie główne nagrody – Gimnazjum nr 2 w Luboniu i Gimnazjum nr 44 w Poznaniu. 

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością były rozgrywane Mistrzostwa w smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji. Warto zaznaczyć, że w zawodach wzięły udział osady z całej Polski, które rywalizowały w 3 kategoriach:

FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji

 1. AWF Poznań
 2. Master Canoe Klub
 3. VW Caddy Crew

Poznańskie Dragony 2017, zdj. Tomasz Szwajkowski

SPORT (osady klubowe) – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)

 1. Amber Szczecin
 2. MMKS Gdańsk
 3. Sztumskie Smoki

Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

 1. Gdańskie Lwy
 2. Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
 3. Słodki Smok

Wyniki Poznańskie Dragony 2017

W imprezie wzięli udział również goście oficjalni: Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Tomasz Lewandowski, Przewodniczący Rady Miasta Poznania Pan Grzegorz Ganowicz, Dyrektor Wydziału Sportu Pani Ewa Bąk; Radni Miasta Poznania: Lidia Dudziak, Adam Pawlik, Zbyszko Górny, Tomasz Lipiński, Michał Grześ i 5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Maciej Freimut, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

Mając na celu przygotowanie dzieci do zbliżających się wakacji letnich drużyna ratownicza WOPR AQUAPOS Posnania-Malta zademonstrowała sprzęt oraz techniki, które miały na celu pokazać jak ratować osoby które mogły stracić przytomność, zasłabły lub potrzebują pomocy w wodzie.

Zapraszamy również na stronę internetową: www.aktywninawodzie.pl

Mistrzostwa Europy w wioślarstwie - wielki apetyt na medale

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-27

Zakończył się drugi dzień rywalizacji w czeskich Racicach. Podczas dzisiejszych półfinałów i repasaży tylko jedna osada została wykluczona z walki o medale, natomiast pozostali zmierzą się w jutrzejszych finałach. Jest to bardzo dobry wynik. Polska ekipa może pochwalić się już jednym medalem, a zdobyła go czwórka bez sterniczki. Monika Ciaciuch, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska oraz Joanna Dittmann zajęły drugie miejsce! Pierwsze były Rumunki, a drugie Holenderki.

Na trzeciej pozycji w półfinale dopłynął Artur Mikołajczewski. Polak osiągnął czas 6:54,23 i zdołał zakwalifikować się do niedzielnego finału A.

Również trzecie miejsce w półfinale zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej. Miłosza Jankowskiego i Jerzego Kowalskiego będziemy mogli oglądać podczas jutrzejszej walki o medale.

Swój półfinał wygrała dwójka podwójna mężczyzn. Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski wyprzedzili niemiecką osadę i ukończyli bieg w czasie 6:12,93.

Czwórka podwójna mężczyzn w repasażu zajęła drugie miejsce. Pozwoliło to Polakom na dalszą walkę o najwyższe stopnie podium. Pierwsza była Holandia.

Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak ukończyły swój repasaż na drugiej lokacie z czasem 7:22,70. Dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet zabrakły dwie sekundy do Wielkiej Brytanii, która wygrała wyścig.

Zacięty pojedynek rozegrała dwójka podwójna kobiet. Polki przez cały dystans płynęły bardzo blisko Niemek, które ostatecznie wygrały walkę. Olga Michalkiewicz oraz Joanna Hentka zajęły drugie miejsce.

Na piątej pozycji uplasowała się Joanna Dorociak. Skiffistka wagi lekkiej popłynie jutro w finale B.

A już jutro odbędą się finały Mistrzostw Europy w wioślarstwie. Gratulujemy medalu i trzymamy kciuki za udane starty!

Dzisiaj startuje 2. Puchar Świata w kajakarstwie. Zobacz gdzie można oglądać go na żywo!

    Dodane: 2017-05-26

Już dziś w węgierskim Szeged startuje 2. Puchar Świata w kajakarstwie. Po zeszłotygodniowym brązowym medalu Marty Walczykiewicz (K1 200m) w Pucharze Świata w portugalskim Monemor-O-Velho polska kadra narodowa ma większe apetyty na medale. Przypomnijmy, że w Portugalii Marta była jedyną przedstawicielką biało-czerwonych.

źródło facebook Bartosz Stabno

Jak napisał Bartosz Stabno, który w Szeged popłynie w K2 1000 i K4 500 na swoim proflu FB „Już jutro !!!! pierwsze wyścigi na arenie międzynarodowej na które czekałem z utęsknieniem. I to od razu w światowej stolicy kajakarstwa na torze w Szeged.”

źródło facebook Beata Mikołajczyk

Biało-czerwonym życzymy worka zdobytych medali.

Starty naszych zawodników można oglądać na:

  

 

lub na stronie: http://szeged2017.com/

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy w wioślarstwie za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-26

Za nami pierwszy dzień Mistrzostw Europy w wioślarstwie. Do tej pory żadna z osad nie wypadła z walki o medale. Trzy osady dostały się do finałów A, cztery do półfinałów. Pozostali wystartują w repasażach. Joanna Dorociak w przedbiegu jedynek wagi lekkiej zajęła trzecie miejsce i zapewniła sobie miejsce w półfinale. Zawodniczka prowadziła zaciętą walkę z Dunką, która ostatecznie była druga.

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet uplasowała się na szóstym miejscu w przedbiegach. Weronika Deresz i Martyna Mikołajczak będą musiały zmierzyć się w jutrzejszym repasażu.

Na drugiej pozycji bieg ukończyła dwójka podwójna kobiet. Joanna Hentka i Olga Michalkiewicz powalczą w repasażu o wejście do finału A z osadami z Rosji, Niemiec i Szwajcarii.

W kategorii czwórek bez sterniczki polska osada zajęła trzecie miejsce. Z powodu małej liczby zgłoszeń wszystkie osady popłyną jutro w najwyższym finale.

Natomiast czwórka podwójna kobiet z pewnie z przewagą dwóch sekund wygrała swój przedbieg. Dzięki temu nasze reprezentantki będzie można oglądać w niedzielnym finale.

Skiffista wagi lekkiej Artur Mikołajczewski po nieudanym przedbiegu wygrał repasaż z czasem 7:13,77. Kolejny na mecie był Chorwat (7:18,22) oraz Austriak (7:19,05). Wszystkich trzech jedynkarzy ujrzymy w półfinale tej konkurencji.

Z dużą przewagą do półfinału dostała się dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Miłosz Jankowski wraz z Jerzym Kowalskim prześcignęli srebrnych medalistów zeszłorocznych Igrzysk Olimpijskich i osiągnęli czas 7:13,77.

Równie dobry wyścig zaliczyła dwójka podwójna mężczyzn. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup uplasowali się na pierwszym miejscu (6:17,40) wyprzedzając reprezentantów Litwy (6:21,43) i Estonii (6:35,59). Dwójka wystartuje w półfinale.

W repasażu wystartuje czwórka podwójna mężczyzn. Osada zajęła trzecie miejsce w przedbiegu i powalczy o wejście do finału A.

Pewne miejsce w najwyższym finale wywalczyła męska ósemka. Polacy ukończyli wyścig na drugim miejscu za osadą z Rumunii.

Już jutro w Racicach odbędą się repasaże, półfinały i finały Mistrzostw Europy. Trzymamy kciuki za dobry występ polskich wioślarzy!

Szkolenia ratownicze WOPR w ramach akcji bezpieczne wakacje W sobotę ruszają Poznańskie Dragony i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-25

Już w najbliższą sobotę, 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się IX edycja Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach, I edycja Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

W zawodach wystartuje ponad 700 uczestników, a obecność swoją zapowiedziało aż
5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Aneta Konieczna, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

W ramach zawodów drużyna ratownicza WOPR AQUAPOS Posnania-Malta zademonstruje sprzęt oraz techniki ratownicze. Mając na celu przygotowanie dzieci do zbliżających się wakacji letnich chcemy wspólnie pokazać jak ratować osoby które mogły stracić przytomność, zasłabły lub potrzebują pomocy w wodzie. Użycie sprzętu podręcznego (koło ratunkowe, rzutka ratownicza), sztuczne oddychanie na specjalnie przygotowanych manekinach czy pokaz profesjonalnej akcji z wykorzystaniem motorówki ratowniczej to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników Poznańskich Dragonów.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują uczniowie nie tylko poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych ale również 2 szkoły z Gdańska.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 4 tysiące uczniów
i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 440 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale
i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 100 osób - 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie - z całej Polski. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie
w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT (osady klubowe) – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W konkurencji SPORT wystartują kluby z całej Polski.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych, WOPR

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Lech Poznań, Komplet Polska, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy

Poznań Canoe Challenge. Najlepsza osada kobieca z wyjątkową nagrodą od Bea Beleza Polska

    Dodane: 2017-05-25

Do 3 edycji Poznań Canoe Challenge pozostało już niespełna 48 godzin.
Drogie Panie dzisiaj fantastyczna informacja zwłaszcza dla Was!
Poznań Canoe Challenge to nie tylko impreza, która dostarczy Wam dużą dawkę pozytywnej energii i humoru. W tym roku dla najlepszej osady kobiecej przewidzieliśmy wyjątkową nagrodę w postaci profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów ufundowanych przez Bea Beleza Polska, który wzorem zeszłego roku został sponsorem naszych zawodów.

Bea Beleza Polska – dystrybutor profesjonalnych kosmetyków  fryzjerskich. Firma rodzinna, stworzona z pasji i miłości do piękna. Mottem jakim kieruje się marka są dwa proste, ale mające niebywałą siłę słowa “Bądź Piękna”. Gdzie szczególne znaczenie mają  włosy, które od zawsze były jednym z największych kobiecych atrybutów. Dlatego powstało wyjątkowe miejsce jakim jest niewątpliwie Bea Beleza.

Bea Beleza Polska nastawiona jest  wyłącznie na sprzedaż  kosmetyków innowacyjnych, niespotykanych, najlepszej jakości oraz atrakcyjnych wizualnie. Firma stawia w swoim portfolio na marki bazujące wyłącznie na naturalnych,  organicznych składnikach.  Jest wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski marek: Medavita, Marc Inbane, HH Simonsen, Trendy Hair, Excellent Edges  oraz na terenie Europy Hot Tot. Dotychczasowe  wybory oferowanych produktów  dały Bea Beleza Polska bezapelacyjną przewagę nad konkurencją, stworzyły możliwość wykorzystania środków  i potencjału przedsiębiorstwa oraz umocniły jej pozycję rynkową w oczach klientów i partnerów handlowych.

Pyrland Park Linowy partnerem Dragonów 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-24

Do naszych zawodów pozostały już tylko 4 dni. W zawodach wystartuje ponad 700 uczestników, a obecność swoją zapowiedziało aż 5 medalistów Olimpijskich: Natalia Madaj, Aneta Konieczna, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Marek Łbik.

Miło nam jest poinformować, że kolejnym partnerem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

11 osad będzie bronić biało-czerwonych barw na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-23

Od 26 do 28 maja w Racicach (Czechy) odbędą się Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Biało-czerwone barwy podczas imprezy reprezentować będzie 11 osad. Konkurencja jest silna, lecz po dwóch tygodniach spędzonych w Wałczu zawodnicy są w dobrych nastrojach. Skład reprezentacji na Mistrzostwa Europy:

-  jedynka wagi lekkiej kobiet - Joanna Dorociak (WTW Warszawa);

- dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia), Weronika Deresz (WTW Warszawa);

- dwójka podwójna kobiet - Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Joanna Hentka (WTW Warszawa);

- czwórka bez sterniczki - Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia);

- czwórka podwójna kobiet - Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa);

- jedynka wagi lekkiej mężczyzn - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica);

- dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk), Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica);
- dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń);

- dwójka bez sternika - Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz), Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz)

- czwórka podwójna mężczyzn - Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia), Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań);

- ósemka mężczyzn - Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz), Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

Wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia!

Znamy zwycięzców 2. Puchar Polski juniorów i młodzików

    Dodane: 2017-05-22

W niedzielę na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy zakończył się 2. Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy startowali na dystansie od 200 do 1000m. A oto zwycięzcy:

K1 500m juniorów:

 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 1:50.53
 2. Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 1:52.11
 3. Piotr Morawski (MKS Czechowice Dziedzice) – 1:52.38

C1 500m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 2:07.10
 2. Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) – 2:09.42
 3. Sebastian Aleksandrowicz (Zawisza Bydgoszcz) – 2:10.74

K1 500m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 2:03.77
 2. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 2:04.32
 3. Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów) – 2:04.86

C1 500m juniorek:

 1. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) – 2:31.03
 2. Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 2:33.32
 3. Adrianna Antos (AZS AWF Poznań) – 2:37.02

K1 500m juniorek mł.:

 1. Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok) – 2:13.33
 2. Julia Górska (Włókniarz Chełmża) – 2:14.80
 3. Adrianna Kąkol (KKW 29 Kraków) – 2.16.29

C1 500m juniorek:

 1. Patrycja Mendelska (AZS AWF Poznań) – 2:56.23
 2. Justyna Dorozińska (Cresovia Białystok) – 2:59.68
 3. Klaudia Trzcińska (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 3:00.93

K1 500m młodziczek:

 1. Julia Krajewska (Spójnia Warszawa) – 2:21.56
 2. Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz) – 2:24.12
 3. Katarzyna Skorupińska (Zryw Wolsztyn) – 2:24.50

C1 500m młodziczek:

 1. Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz) – 2:47.27
 2. Natalia Marońska (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 3:05.92
 3. Anna Topa (MKSW Trzebinia) – 3:13.95

K1 1000m juniorów:

 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 3:57.90
 2. Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 4:01.08
 3. Piotr Morawski (MKS Czechowice Dziedzice) – 4:04.47

C1 1000m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 4:28.72
 2. Dominik Bugaj (OKSW Olsztyn) – 4:28.82
 1. Dawid Dziurla (Warta Poznań) – 4:31.55

K1 1000m młodzików:

 1. Dawid Janowicz (Zawisza Bydgoszcz) – 4:27.42
 2. Antoni Łapczyński (Włókniarz Chełmża) – 4:34.31
 3. Igor Komorowski (Olimpia Elbląg) – 4:35.95

C1 1000m młodzików:

 1. Aleksy Datoń (Nadwiślanin Kraków) – 5:07.51
 2. Damian Sadowski (UPKS Poncio Lidzbark Wel.) – 5:19.61
 3. Michał Szajdek (OKSW Olsztyn) – 5:21.82

K1 1000m juniorów mł.:

 1. Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań) – 4:12.11
 2. Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań) – 4:14.11
 3. Emil Czepe (Orzeł Wałcz) – 4:14.50

C1 1000m juniorów mł.:

 1. Maciej Szlachta (Zawisza Bydgoszcz) – 4:53.20
 2. Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól) – 4:57.54
 3. Bartosz Masłowski (Warta Poznań) – 5:02.15

K1 1000m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 4:35.88
 2. Kinga Jankowska (Baza Mrągowo) – 4.37.61
 3. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 4:39.26

C1 1000m juniorek:

 1. Julia Walczak (OKSW Olsztyn) – 5:42.75
 2. Aleksandra Jacewicz (OTK Opole) – 5:55.69
 3. Adrianna Antos (AZS AWF Poznań) – 6:03.34

K1 200m juniorów:

 1. Wojciech Tracz (Posnania Poznań) – 0:36.85
 2. Bartosz Grabowski (Wółkniarz Chełmża) – 0:37.29
 1. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 0:37.89

C1 200m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 0:43.93
 2. Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz) – 0:44.26
 3. Dawid Dziurla (Warta Poznań) – 0:46.10

K1 200m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 0:42.19
 2. Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów) – 0:42,72
 3. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 0:43.52

Wszystkie wyniki