Stypendia i nagrody sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego

    Dodane: 2017-07-19

Zgodnie z uchwałami Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr XIX/518/16 z 30 maja 2016r. (dot. stypendiów sportowych) i XXIX/741/17 z 27 marca 2011 (dot. nagród sportowych), departament Sportu i Turystyki informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie:

- Stypendium dla młodzieży uzdolnionej sportowo,

- Nagród za wybitne osiągnięcia sportowe dla medalistów Igrzysk Głuchych oraz Mistrzostw Świata i Europy w kategorii seniorów w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich,

- Nagród dla trenerów i działaczy sportowych zasłużonych w osiąganiu wyników w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym oraz za szczególne zasługi dla Sportu.

Wnioski z opisem sukcesów sportowych kandydata spełniających warunki określone w ww. uchwałach należy złożyć w Departamencie Sportu i Turystyki w następujących terminach:

- do 31 sierpnia br. - o przyznanie stypendiów, uwzględniając wyniki sportowe osiągnięte w okresie poprzedniego roku do 31 sierpnia roku, w którym przyznaje się stypendia,

- do 15 listopada br. - o przyznanie nagród, uwzględniając wyniki sportowe i zasługi wypracowane w roku, w którym przyznaje się nagrody oraz nagrody za zasługi dla sportu (działacze sportowi).

Celem zaproponowania Zarządowi Województwa Wielkopolskiego listy kandydatów oraz wysokości przyznanych stypendiów i nagród odbędzie się posiedzenie Komisji ds.:

- stypendiów – we wrześniu br.;

- nagród – na przełomie listopada i grudnia br. 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyznawania stypendiów oraz nagród sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także stosowne wnioski, znajdują się na stronie https://www.umww.pl/departamenty_departament-sportu-i-turystyki_stypendia-i-nagrody-sportowe-samorzadu-wojewodztwa-wielkopolskiego

Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie

    Dodane: 2017-07-18

Ach, co to był za weekend! Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie, które w minioną sobotę 15 lipca odbyły się w Żabinku (gmina Wierzchowo, powiat Drawski) na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników! A wszystko to za sprawą fantastycznej atmosfery, świetnej organizacji oraz wysokiego poziomu sportowego!

Źródło facebook Marta Łapińska

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz klub Amber Szczecin. Do wyścigów przystąpiło 26 załóg (8 Open, po 9 MIX i FUN) z całej Polski - m.in. z Gdańska, Warszawy, Iławy, czy Gryfina oraz osada z Berlina. Impreza rozpoczęła parada figur biorących udział w konkursie na Najładniejszego Smoka. Później do walki przystąpiły prawdziwe smoki i smoczyce. A oto zwycięzcy rywalizacji:

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix FUN:

 1. Masters Canoe Club Gryfino Team
 2. Drakens Iława
 3. Gmina Złocieniec

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix Sport:

 1. Mixtape Team Sztum&Friends
 2. MRKS Gdańsk
 3. KS Przygoda Gdańsk

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria OPEN:

 1. Wannasea Dragons Berlin
 2. Dream Team Sztum&Friends
 3. Smocza Aura Gdańsk

Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-16

W miniony weekend w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Kluby z całego kraju zjechały się, aby powalczyć o medale oraz tytuł mistrza i mistrzyni. W zawodach zaprezentowali się również zawodnicy, którzy wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów w Trokach oraz podczas Coupe de la Jeunesse w Hazenwinkel. Zgodnie z oczekiwaniami pokazali oni wysoki poziom i zdobyli najwyższe lokaty. Teraz udadzą się z powrotem do Wałcza, aby kontynuować przygotowania do regat.

źródło facebook Błażej Kamola

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 • jedynka juniorów - Fabian Barański (WTW Włocławek),
 • jedynka juniorek  - Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz),
 • jedynka juniorów wagi lekkiej - Maciej Wiśniewski (Drakkar Gdańsk),
 • jedynka wagi lekkiej juniorek - Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk),źródło facebook Iwona Wójcik-Pietruszka
 • dwójka bez sternika juniorów - Mateusz Kaliński, Piotr Dziewieczyński (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka bez sterniczki juniorek - Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),
 • dwójka bez sternika juniorów wagi lekkiej - Mateusz Grajzer, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka podwójna juniorów - Mateusz Matuszewski, Patryk Kropa (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • dwójka podwójna juniorek - Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.),źródło facebook Maciej Kurek
 • dwójka podwójna juniorów wagi lekkiej - Adam Siewaszewicz, Kacper Olejniczak (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka podwójna juniorek wagi lekkiej - Weronika Cwalina, Klaudia Pankratiew (MOS Ełk),
 • czwórka bez sternika juniorów - Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Piotr Dziewieczyński, Mateusz Kaliński (LOTTO Bydgostia),źródło facebook Błażej Kamola
 • czwórka bez sterniczki juniorek  - Paulina Żydowiec, Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz),
 • czwórka ze sternikiem juniorów - Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Rafał Pietrasiak, Jakub Opasiński, Kamil Krusiewicz (PTW Płock),
 • czwórka podwójna juniorów - Grzegorz Ziółkowski, Tomasz Budzyński, Fabian Barański, Bartosz Jarzembowski (WTW Włocławek),
 • czwórka podwójna juniorek  - Marta Konieczna, Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek, Hanna Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • ósemka juniorów - Łukasz Piasecki, Sebastian Gągalski, Mateusz Samek, Filip Lesner, Maksymilian Maksymiuk, Bartosz Hałuszczak, Kacper Piekarczyk, Radosław Nogaj, Remigiusz Samodur (AZS Szczecin).

 Gratulujemy!

5 kolejnych medali na Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-07-16

Po wczorajszych 4 medalach dziś polskie osady sięgnęły po kolejne 5 krążków Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv.

źródło facebook Bartosz Stabno

Pierwszy medal w dniu dzisiejszym dla Polski zdobył w konkurencji C1 500m Tomasz Kaczor. Polak przegrał jedynie z reprezentantem Czech – Martinem Fuksą. Drugi na mecie był zawodnik z Mołdawii Oleg Tarnovskyi. Parę minut później srebro w K4 1000m wywalczyli Martin Brzeziński/ Rafał Rosolski/ Bartosz Stabno/ Norbert Kuczyński. Polska osada, która podczas zeszłorocznych Mistrzostw Starego kontynentu była trzecia w tym roku przegrała o złoto z hiszpańską załogą jedynie o 0,284s. Na trzecim miejscu podium Słowacy. Z trzema medalami do Polski wróci Beata Mikołajczyk. Po wczorajszych sukcesach w K1 i K4 dziś sięgnęła wraz z Anną Puławską po brązowy medal. Na pierwszym miejscu zawodniczki z Niemiec, drugie Słowenki.

źródło facebook Women' Polish Canoe Team

Emocji nie brakowało także w konkurencji K2 200m, w której wczorajsze brązowe medalistki z K4 – Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk dziś ponownie stanęły na trzecim miejscu podium ustępując miejsca jedynie osadą z Ukrainy i Portugalii.

Na koniec w konkurencji C1 5000m bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Kamiński, który z czasem 22.16 ukończył wyścig na trzeciej pozycji stając na najniższym stopniu podium. Przed Polakiem do mety dopłynęli Niemiec oraz Węgier.

Niewiele zabrakło do medalu naszym kanadyjkarzom w C2 500m. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak przypłynęli na czwartej pozycji tracąc do trzeciego miejsca wywalczonego przez osadę z Ukrainy 0,6 s. Pierwsi na mecie Rosjanie przed reprezentantami z Mołdawii. Również tuż za podium przypłynęła do mety w konkurencji C1 200m Dorota Borowska. Złoto dla Rosji, srebro Węgry, brąz dla Białorusi.

Na piątej pozycji w swojej koronnej konkurencji K1 200m przypłynęła Marta Walczykiewicz.

Pozostałe miejsca Polaków:

6 miejsce w C2 200m – Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak

7 miejsce w K2 200m – Piotr Mazur/ Dawid Putto

8 miejsce w C1 200m – Michał Łubniewski

Ostatecznie polska reprezentacja zajęła 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe. Najlepsza z dorobkiem 16 medali w tym aż 10 złotych okazała się reprezentacja Węgier.

Wszystkie wyniki

Polacy Mistrzami Europy! 4 medale biało-czerwonych

    Dodane: 2017-07-15

1 złoty i 3 srebrne medale zdobyli polscy kajakarze w drugim dniu rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie. Po pierwsze srebro w dniu dzisiejszym popłynęła w konkurencji K1 1000m nasza trzykrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Polka na mecie musiała uznać wyższość reprezentantki Węgier - Dory Bodonyi. Na trzecim miejscu podium stanęła Rachel Cawthorn z Wielkiej Brytanii. Drugie srebro wywalczyły nasze kajakarki – Karolina Markiewicz i Julia Lis, które w konkurencji K2

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

1000m uległy również reprezentantką Węgier. Podium uzupełniły zawodniczki z Niemiec. Trzeci srebrny krążek znów wywalczyły podopieczne trenera Tomasza Kryka - Dominika Włodarczyk / Beata Mikołajczyk/ Anna Puławska / Katarzyna Kołodziejczyk. Także w tej konkurencji najlepsze okazały się Węgierki, a na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Ukrainy.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

W finale C4 1000m bezkonkurencyjni byli nasi kanadyjkarze: Marcin Grzybowski/ Piotr Kuleta/ Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak. Polacy na mecie o ponad 1 sekundę wyprzedzili osadę niemiecką, w której wiosłował m.in. Mistrz Olimpijski i dzisiejszy zwycięzca konkurencji C1 1000 – Sebastian Brendel. Na trzecim miejscu podium uplasowali się Rosjanie.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

6 miejsce w C1 1000m – Tomasz Kaczor

8 miejsce w C2 1000m – Iwona Czarnecka/ Magda Stanny

9 miejsce w C2 1000m – Vincent Słomiński/ Mateusz Kamiński

Znamy skład polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata

    Dodane: 2017-07-13

Już dziś w bułgarskim Płowdiw ponad 600 zawodników z 36 państw wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów w kajakarstwie. Kiedy kajakarze opuszczą bułgarską stolicę sportów wodnych, z której mamy nadzieję, że Polacy wrócą z workiem medali Płowdiw stanie się na kilka dni światową stolicą wioślarstwa. Bowiem już za tydzień w mieście położonym w środkowej części kraju rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. W imprezie, która odbędzie się w dniach 19 - 23 lipca wystartuje siedem polskich osad - trzy kobiece i cztery męskie.

Kobiety
dwójka podwójna wagi lekkiej - Anna Majek (Posnania Poznań), Magdalena Świętek (KW 04 Poznań)

czwórka podwójna - Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Weronika Jagodzińska (AZS AWF Warszawa), Katarzyna Boruch (SMS/UKS Ateny Wałcz), Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz)

czwórka bez sterniczki - Agnieszka Chmurak (AZS AWF Gorzów Wlkp), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń), Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń), Karolina Zawada (Posnania Poznań)

Mężczyźni
jedynka - Natan Węgrzycki Szymczyk (AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz), Damian Rewers (KW 04 Poznań)

czwórka podwójna - Marcin Sobieraj (RTW LOTTO Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW LOTTO Bydgostia), Marcin Pawłowski (RTW LOTTO Bydgostia), Mateusz Świętek (KW 04 Poznań)

ósemka - Dawid Pieniek (KW 04 Poznań), Michał Mrozek (AZS AWF Warszawa), Karol Krause (SMS/AZS UMK Toruń), Olaf Malinowski (AZS UMK Toruń), Jan Janasik (KW 04 Poznań), Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń), Bartosz Leszczyński (AZS UMK Toruń), Filip Leszczyński (AZS UMK Toruń), Bartosz Komakowski (SMS/AZS UMK Toruń)

Mistrzostwa Europy w kajakarstwie – oglądaj na żywo

    Dodane: 2017-07-13

Już jutro w bułgarskim Plovdiv ponad 600 zawodników z 36 państw weźmie udział w Mistrzostwach Europy Seniorów w kajakarstwie. Wśród nich wystartuje 31 osobowa reprezentacja z Polski:

Tomasz Barniak  - OKSW Olsztyn

Dorota Borowska – NOSiR Nowy Dwór Maz.

Martin Brzezinski – CWZS Zawisza Bydgoszcz

Iwona Czarnecka – KS Spójnia Warszawa

Wiktor Głazunow – AZS AWF Gorzów WLKP

Marcin Grzybowski – Czechowice-Dziedzice

Paweł Kaczmarek – AZS AWF Gorzów WLKP

Tomasza Kaczor – Warta Poznań

Mateusz Kamiński – OKSW Olsztyn

Katarzyna Kołodziejczyk – KTW Kalisz

Norbert Kuczyński – KS Wiskord Szczecin

Piotr Kuleta – AZS PO Opole

Julia Lis – AZS AWF Poznań

Michał Łubniewski – Stomil Poznań

Piotr Mazur – CWZS Zawisza Bydgoszcz

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Karolina Markiewicz – CWZS Zawisza Bydgoszcz

Beata Mikołajczyk – UKS Kopernik Bydgoszcz

Anna Puławska – AZS AWF Gorzów WLKP

Dawid Putto – CWZS Zawisza Bydgoszcz

Rafał Rosolski – UKS Dojlidy Białystok

Vincent Słomiński – Stomil Poznań

Bartosz Stabno – Posnania Poznań

Magda Stanny – MOSM Tychy

Marta Walczykiewicz – KTW Kalisz

Dominika Wlodarczyk – CWZS Zawisza Bydgoszcz

Mateusz Zuchora – AZS PO Opole

Parakajakarze:

Jakub Tokarz – Start Wrocław

Robert Studziżba – UKS „4” Katowice

Mateusz Surwiło – Start Zielona Góra

Arkadiusz Garbacz – IKS AWf Warszawa

Kamila Kubas – Start Zielona Góra

Oglądaj na żywo - https://plovdiv.canoe-bg.com/Live-stream-c16.html

II Regaty Smoczych Łodzi Festiwalu Dwóch Jezior

    Dodane: 2017-07-11

W minioną sobotę, 8 lipca w Wałczu odbyła się druga edycja Festiwalu Dwóch Jezior. 

źródło www.smokiwalczdrako.eu

Pomysł na Festiwal zrodził się na początku ubiegłego roku z inicjatywy mieszkańców. Festiwal „Dwóch jezior”, to trzydniowe wydarzenie o charakterze kulturalnym i rekreacyjnym odbywające się na dwóch jeziorach znajdujących się w mieście, którego celem jest promocja aktywnego wypoczynku nad wodą. Podczas imprezy odbyły się również zawody na smoczych łodziach, w których drugi rok z rzędu zwyciężyła osada 100 Batalion Łączności. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio:

II miejsce Drako

III miejsce Rettig

IV miejsce Mastr Canoe Club

V miejsce Eagle Power Tech

VI miejsce Wałecka Ściema

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe nagrody i medale.

 

Więcej informacji

Kolejne medale Polaków w Mistrzostwach Europy w smoczych łodziach

    Dodane: 2017-07-10

Po 5 medalach polskich osad w Mistrzostwach Europy w Smoczych łodziach, które w czwartek wystartowały w węgierskim Szeged Polacy nie tylko nie zwolnili tempa ale jeszcze przyśpieszyli.

źródło facebook Marek Chłopek

 

Po raz kolejny 10-osobowa osada Mastersów 40+ MIX potwierdziła swój prym zwyciężając na dystansie 500m. Na drugim miejscu uplasowała się osada węgierska, a podium uzupełnili Szwedzi. Dodatkowo w kategorii mężczyzn dołożyli jeszcze jeden medal, tym razem jednak brązowego kruszcu. Tutaj biało-czerwoni musieli uznać wyższość osad z Ukrainy i Rumunii.

źródło Marek Łbik

W niedzielę po srebro sięgnęli Mastersi MIX na 500m. W konkurencji łodzi 20-osobowych nasza osada przegrała jedynie z drużyną niemiecką. Podium uzupełnili Węgrzy.

Następnie po złoto sięgnęły panie, które w łodziach 10-osobowych na dystansie 2000m o 6 s wygrały z osadą węgierską, a 7s z niemiecką.

Po złotych medalach zdobywanych przez naszych Mastersów 40+ tym razem nasi zawodnicy musieli zadowolić się srebrem na dystansie 2000m. Pierwsi na mecie Ukraińcy, na trzecim miejscu Rumunii.

Podsumowując nasze dragony sprawiły się wyśmienicie w węgierskim Szeged zdobywają w sumie 10 medali.

www.dragonszeged2017.com