PZTW przyjmie ukraińską reprezentację młodzieżowców (U23)

    Dodane: 2022-03-09

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Polski Związek Towarzystw Wioślarskich włączył się w pomoc Ukrainie. Ukraińska Federacja Wioślarska poprosiła o czasowe przyjęcie zawodników z reprezentacji U23, a PZTW robi wszystko, co w ich mocy, by spełnić tę prośbę.

4 marca związek wysłał do ukraińskiej federacji wiadomość, w której wyraził gotowość do pomocy. W odpowiedzi poproszono o czasowe przyjęcie wioślarzy z reprezentacji młodzieżowej.

Po otrzymaniu informacji zwrotnej, rozpoczął poszukiwania właściwej lokalizacji, pozwalającej na zabezpieczenia potrzeb bytowych, a także na podjęcie treningów, które zostały przerwane przez wojnę.

W wyniku prowadzonych rozmów m.in. z prezesem klubu Gopło Kruszwica i jednocześnie członkiem Zarządu PZTW Stefanem Janeczkiem, wstępnie uzgodniono odbiór z granicy i przyjęcie ukraińskiej reprezentacji w Kruszwicy. Przyjazd ponad 20-osobowej grupy, która zjeżdżać będzie z różnych stron kraju, planowany jest na przyszły tydzień.

Puchar Polski Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne

    Dodane: 2022-03-09

Sezon kajakowy zbliża się wielkimi krokami. W dniach 22-24.04.2022r w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbędą się:

  1. Puchar Polski Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Seniorów;
  2. Puchar Polski Ogólnopolskie Wiosenne Regaty Konsultacyjne Juniorów.

Konsultacje odbywają się na koszt klubów. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu kluby  proszone są o rozważenie wcześniejszych rezerwacji.

Apel do członków PZKaj

    Dodane: 2022-03-04

W wyniku działań wojennych w Ukrainie PZKaj zwraca się z apelem do wszystkich członków PZKaj:

„Szanowni Członkowie PZKaj,

W wyniku działań wojennych do Polski napływają setki tysięcy obywateli Ukrainy, zmuszonych do opuszczenia swojej Ojczyzny.

W naszym kraju otrzymują wszechstronną pomoc od państwa, samorządów, instytucji, firm, organizacji i zwykłych Polaków. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem tych wszystkich działań i dziękujemy za nie z całego serca. Polska zdaje ten trudny egzamin na najwyższą ocenę.

Wśród uchodźców są także sportowcy, w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Dla wielu z nich, zwłaszcza dzieci i młodzieży, powrót do treningu byłby z pewnością ważnym elementem radzenia sobie z traumą, a dla sportowców profesjonalnych możliwością wykonywania zawodu.

Wiemy także, że wiele polskich klubów chciałoby umożliwić kontynuowanie szkolenia sportowego ukraińskim zawodnikom, np. poprzez dołączanie ich do swoich grup treningowych. Stąd pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki do stworzenia centrum informacyjnego dla zawodników z Ukrainy. 

Zwracamy się z prośbą do Państwa o włączenie się do realizacji tego projektu oraz wytypowanie osoby, mówiącej po angielsku, do której kierowani byliby zawodnicy poszukujący możliwości trenowania kajakarstwa.

Odpowiedź prosimy przesłać do 10 marca br. na adres: kajetan.broniewski@pzkaj.pl

 

Polak mistrzem świata na ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2022-02-26

Pierwotnie World Rowing Indoor Championships 2022 miały się odbyć w Hamburgu, ale z powodu pandemii, postanowiono rozegrać je w trybie wirtualnym.

W piątkowych startach na 500 metrów wzięło udział czworo Polaków. Najlepsza okazała się Julia Stępień, która zajęła trzecie miejsce w kategorii do lat 23.

W dzisiejszej rywalizacji na 2000 metrów nie miał sobie równych Dariusz Stefanowski, który został mistrzem świata w kategorii wiekowej 55-59 w wadze lekkiej (06:48.2). Drugi Amerykanin Steve Tague stracił do Polaka zaledwie 0,3 sekundy. Trzeci Fin Jari Haverinen uzyskał czas 06:50.4. Warto dodać, że tym samym Stefanowski obronił tytuł wywalczony przed rokiem w tej samej kategorii.

Potrzebna pomoc dla Bydgoskiego Klubu Wioślarek!

    Dodane: 2022-02-23

W poniedziałek informowaliśmy o zniszczeniach w klubie Warsaw Rowing Club (http://aktywninawodzie.pl/Home/Article/1114) dziś niestety o zniszczonym sprzęcie w Bydgoskim Klubie Wioślarek.

źródło PZTW

"Podczas ostatniego weekendu matka natura nie była dla nas zbyt łaskawa. Silny wiatr spowodowała przewrócenie się drzewa na nasze ukochane łódki. Wichura zniszczyła sprzęt oraz stelaże na przystani Bydgoskiego Klubu Wioślarek" - poinformował klub.

"Sezon letni już tuż tuż, a my potrzebujemy Waszej pomocy. Musimy postawić hangar na sprzęt, by ta sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Zarząd, trenerzy, zawodniczki, rodzice i przyjaciele robią wszystko by Klub funkcjonował coraz lepiej. Z własnych środków kupujemy sprzęt dla zawodniczek, by miały na czym trenować. Niestety zaplecze Klubu jest niewielkie i nie mamy możliwości by wszystkie lodzie były w głównym hangarze, który i tak mieści tylko maksymalnie 12 łodzi. Mimo że większość rzeczy potrafimy zrobić same i nigdy się nie poddajemy, z warunkami pogodowymi nie wygramy" - czytamy dalej.

Dlatego zachęcamy do wsparcia finansowego klubu. Link do zrzutki - KLIKNIJ!

Potrzebna pomoc dla Warsaw Rowing Club!

    Dodane: 2022-02-21

W miniony weekend Warsaw Rowing Club poniósł dotkliwe straty z powodu wichury, jaka panowała w stolicy. Uszkodzonych zostało dziewięć łodzi, w tym jedyna ósemka.

źródło PZTW

"Wichury, które nawiedziły Polskę przez weekend, zagościły i na naszej przystani. Wiatr wiejący z prędkością 120 km/h poderwał z ziemi stelaż z łodziami i dosłownie rzucił go kilka metrów dalej – na przyczepę i drzewo. W efekcie tego zdarzenia zniszczeniu uległo naszych 9 łodzi wioślarskich! Wśród nich: nasza JEDYNA ósemka (Filippi z 1998 roku), na której trenuje i startuje zarówno młodzież (IV miejsce KJM podczas OOM w 2021 roku), jak i nasi dorośli (treningi, starty w Warsaw Head i Amatorskiej Lidze Wioślarskiej). Ucierpiały także 2 dwójki, 2 czwórki i 4 jedynki…" - wyjaśniają przedstawiciele WRC.

Teraz klub musi zebrać fundusze na remont zniszczonych i zakup nowych łodzi (niektórych nie da się naprawić) oraz sfinansowanie hangaru. "Dlaczego łódki stały na zewnątrz? Odpowiedź jest banalna: naszego klubu nie stać na hangar. Jesteśmy stowarzyszeniem tworzonym przez pasjonatów, istniejącym już od kilku lat, jednak z całą pewnością nie mającym takich możliwości finansowych, aby postawić hangar" - uzasadnia Warsaw Rowing Club.

Zachęcamy do wsparcia finansowego (każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie).

Link do zrzutki - KLIKNIJ!

źródło PZTW

 

Wiosłowanie dla WOŚP - obejrzyj film

    Dodane: 2022-02-19

Od naszej imprezy Wiosłowanie dla WOŚP minęły już 3 tygodnie (informacja znajduje się tutaj). Wspominając te wszystkie miłe chwile zachęcamy do obejrzenia filmu z naszej ogólnopolskiej imprezy www.youtube.com/watch?v=3vylc8fXICU.

Toruń ponownie zwycięzcą Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2022-01-30

1166 km – właśnie tyle przewiosłowali mieszkańcy 9 miast, którzy w sobotę 29 stycznia wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wiosłowania dla WOŚP. Była to 12. edycja akcji bicia rekordu w wiosłowaniu na ergometrze wioslarskim. Pojedynek polegał na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokonała dystans 500 metrów. Każdy uczestnik za udział w próbie bicia rekordu otrzymał  wyjątkowy certyfikat! Warto dodać, że najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2 lata, a najstarsza uczestniczka 78 lat!

Do zaciętej rywalizacji w szczytnym celu  przystąpiły Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa oraz Wrocław.

Celem akcji była zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (przez cały dzień odbywała się zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu. W tym roku celem finału WOŚP jest zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 – 19.00) przewiosłowały na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Rywalizacja, zwłaszcza o drugą i trzecią pozycję toczyła się do samego końca. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 158 km zwyciężył Toruń w którym do rekordu przyczyniło się 316 osób. Na drugim miejscu uplasował się Wrocław (290 osób – 145 km), najniższe miejsce na podium zajął Szczecin (289 osób – 144,5 km). Kolejne miejsca zajęły: Lublin (288 osób – 144 km), Kraków (258 osób – 129 km), Poznań (251 osób – 125,5 km), Bydgoszcz (248 osób – 124 km), Gdańsk (204 osoby – 102 km) i Warszawa (188 osób – 94 km).

W imprezie wzięli udział znani sportowcy, aktorzy, muzycy i przedstawiciele lokalnych władz. Wśród nich m.in. Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Agnieszka Wieszczek, Maria Sajdak, Monika Chabel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Wojciech Makowski, Łukasz Posyłajka, Wiktor Chabel, Andrzej Klimaszewski, Maciej Zawojski, Kryscina Cimanouska, Michał Wojciechowski, Sławek Kruszkowski, Anna Matysiak, Damian Bąbol, „Ruda” Joanna Lazer, Ewa Bąk, Dorota Ognicha.

Na ergometry wsiedli również zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego (warto podkreślić, że zawodnicy byli w pełnym rynsztunku), rugby, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, lacrosse i karatecy.

Wszystkim gorąco dziękujemy za udział!


www.facebook.com/WioslowanieWOSP

Wiosłowanie dla WOŚP 2022 - transmisja

 Admin   Dodane: 2022-01-27

Witamy Państwa bardzo serdecznie z 9 miast: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Warszawy, które biorą udział w akcji Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.