Apel

    Dodane: 2020-03-13

Szanowni Państwo

W związku zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 kierujemy do Państwa prośbę o odpowiedzialne współdziałanie w ramach prowadzonej przez nas wszystkich działalności. Korzystanie z oferty klubów i obiektów sportowych bezwzględnie musi uwzględniać konieczność zachowania najwyższych standardów czystości i higieny. Z uwagi na specyfikę naszych działań, należy zachować szczególną dokładność przy dezynfekcji i sprzątaniu, w zgodzie ze wskazaniami służb sanitarnych.

Zwracamy się z wielką prośbą o podjęcie na terenie Państwa obiektów wszelkich możliwych działań, które zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Rekomendacje w tym zakresie wydało Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym (są one dostępne na stronach internetowych tych instytucji). Każda przestrzeń publiczna, której stan sanitarny może potencjalnie zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, powinna być objęta nadzwyczajnymi środkami zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie miejsca, w których wysiłek fizyczny sprzyja wydzielaniu potu.

Warto podkreślić, że bardzo wiele osób, zwłaszcza młodszych, o dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej, jest nosicielami wirusa, przechodząc chorobę bezobjawowo. W takich okolicznościach działania profilaktyczne i stosowanie się do wytycznych inspektora sanitarnego wymagane jest w najwyższym stopniu.

Informujemy, że pod numerem telefonu Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Apelujemy również o zachowanie spokoju i rozwagi w swoich działaniach.

Odwołany Ranking WZKaj

    Dodane: 2020-03-11

W związku z zaleceniami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu dotyczącymi zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 Wielkopolski Związek Kajakowy poinformował, że zaplanowany na sobotę 14 marca Ranking Młodzików i Dzieci WZKaj został odwołany. O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Wioślarskie Puchary świata odwołane

    Dodane: 2020-03-11

Ze względu na epidemię koronawirusa Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) odwołała I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Oba Puchary Świata nie zostaną przełożone, ani przeniesione w inne miejsce!

 

Odwołane zostają także Europejskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Varese (27–29 kwietnia) oraz Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Gavirate (8-10 maja). Natomiast Międzynarodowe Regaty Parawioślarskie w Gravite (które nie będą kwalifikacjami paraolimpijskimi) zostały przełożone na 29-31 maja.

Na tą chwilę obecną nie wiadomo, co z dalszą częścią sezonu wioślarskiego - Pucharem Świata i Finałowymi Regatami Kwalifikacyjnymi do IO w Lucernie, Mistrzostwami Europy Juniorów w Belgradzie oraz Mistrzostwami Europy Seniorów w Poznaniu.

Kolejny, uaktualniony komunikat FISA ma wydać 17 marca 2020 roku.

>>>CAŁA TREŚĆ OŚWIADCZENIA W ORYGINALE<<<

źródło www.pztw.pl

Ziętarski i Zillmann sportowcami 2019 roku w Toruniu

    Dodane: 2020-03-06

Trwa sezon plebiscytów na najlepszych sportowców regionów i miast. Na naszych stronach pisaliśmy już m.in. o plebiscycie na najlepszego sportowca Wielkopolski i Województwa Lubuskiego. Tym razem przedstawiamy wyniki plebiscytu w Toruniu, w którym najlepszym sportowcem został Mirosław Ziętarski. Tuż za naszym wioślarzem z AZS UMK Toruń na drugim miejscu uplasowała się jego klubowa koleżanka Katarzyna Zillmann.

źródło www.pztw.pl

Ziętarski to zeszłoroczny mistrz Europy (w parze z Fabianem Barańskim) i brązowy medalista mistrzostw świata (w parze z Mateuszem Biskupem) w dwójce podwójnej. Z kolei Zillmann współtworzy kobiecą czwórkę podwójną, która z mistrzostw świata w Linzu przywiozła srebrny medal. Partnerkami torunianki z osady są: Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Agnieszka Kobus-Zawojska. To nie jedyne wyróżnienie wioślarskie w plebiscycie, bowiem klubem roku wybrano AZS UMK.

Karolina Naja zawodniczką Posnanii

    Dodane: 2020-03-03

Miło nam jest poinformać, że Karolina Naja została oficjalnie zawodniczką KS Posnanii Poznań. Ta niezwykle miła informacja została podana oficjalnie podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 2 marca na obiektach Posnanii przy ul. Słowiańskiej w Poznaniu.

Nasza medalistka olimpijska swoją karierę zawodniczą zaczynała w rodzinnych Tychach, reprezentując w tym czasie MOSM Tychy. Na swoich pierwszych igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012 r.) wystąpiła w dwóch konkurencjach, zdobywając wraz z Beatą Mikołajczyk brązowy medal w K2 500m oraz czwarte miejsce w K4 500m. Cztery lata później na IO w Rio de Janeiro ponownie wraz z Beatą Mikołajczyk sięgnęła w dwójce po brązowy medal. Na swoim koncie ma również 12 medali Mistrzostw Świata (w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 6 brązowych), 2 medali z Igrzysk Europejskich i 10 medali Mistrzostw Europy (4 złote, 5 srebrnych i 1 brązowy).

Zgłoszenia do Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj

    Dodane: 2020-02-27

W sobotę 14 marca br. na przystaniach kajakowych w Poznaniu odbędzie się kolejna edycja Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj.

Listy startowe zawodników należy przesyłać do niedzieli 8 marca. Odprawa przed zawodami o godz. 9.30 w KS Energetyk Poznań. Start sprawdzianu godz. 10.00.

4 PORY ROKU W KAJAKU "Wiosna - Wielkanoc"

    Dodane: 2020-02-26

Przed nami pierwsza w tym roku impreza kajakowa z cyklu 4 PORY ROKU W KAJAKU "Wiosna - Wielkanoc". Na uczestników czekają liczne atrakcje dlatego warto wziąć udział w całym cyklu. Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu zapraszamy do pływania podczas otwarcia sezonu w Poniedziałek Wielkanocny, 13 kwietnia. Zapisy trwają do 31 maja.

Pełna informacja na temat imprezy oraz całego cyklu znajduje się na naszej stronie: www.warta.poznan.pl/wydarzenie/wiosna-w-kajaku-wielkanoc

4 Pory Roku w kajaku to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski. 4 Pory Roku w kajaku obejmuje:

Etap 1 :  Wiosna w kajaku – Wielkanoc

Etap 2 : Lato w kajaku – Dunajec

Etap 3 : Jesień w kajaku – Grzybobranie

Etap 4 : Zima w kajaku – Andrzejki

Formularz zgłoszeniowy

Puławska i Naja na podium Lubuskiej Gali Sportu

    Dodane: 2020-02-25

W sobotę 22 lutego w restauracji Palmiarnia w Zielonej Górze odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, w trakcie której ogłoszono laureatów plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych lubuskich sportowców 2019 r.

Najlepszych sportowców minionego roku wskazali eksperci wybrani z grona dziennikarzy, działaczy sportowych i związanych z kulturą fizyczną polityków oraz samorządowców. Choć zwycięzcą plebiscytu został żużlowiec Stali Gorzów Bartosz Zmarzlik to tuż za nim uplasowały się nasze kajakarki, zeszłoroczne srebrne medalistki Mistrzostw Świata w K2 500m - Anna Puławska i Karolina Naja (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów).

W gronie najlepszych znaleźli się również inni przedstawicieli wodnych dyscyplin wodnych. Na miejscu 6. Olga Michałkiewicz (wioślarstwo, AZS AWF Gorzów), 7. Julia Olszewska (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów) i 8. Wiktor Głazunow (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów)

Najlepszym trenerem w sportach indywidualnych został Marek Zachara (kajakarstwo, AZS AWF Gorzów).

Gratulujemy!

Kurs na stopień trenera klasy Mistrzowskiej o specjalności kajakarstwo

    Dodane: 2020-02-25

7 marca o godz. 13.00 w Gorzowie Wlkp. (dokładny adres pierwszych zajęć zostanie podany w późniejszym terminie) rozpocznie się Kurs na stopień trenera klasy Mistrzowskiej o specjalności kajakarstwo.

Kurs będzie składał się z 3 zjazdów po 2 dni każdy (sobota – niedziela):

I zjazd 07-08 marca 2020 r.

II zjazd 18-19 kwietnia 2020 r.

III zjazd 16-17 maja 2020 r. i kończyć się będzie egzaminem oraz obroną pracy dyplomowej.

Koszt udziału w kursie, którego moderatorem będzie trener klasy mistrzowskiej prof. AJP. dr hab. Tadeusz Rynkiewicz wyniesie 3.000,00 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: sportkurs@gmail.com w treści zgłoszenia należy podać: imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia, adres zamieszkania, wykształcenie, doświadczenie w zakresie kajakarstwa.

Wymagania stawiane kandydatom:

  • Staż trenerski minimum 8 lat;
  • Osiągnięcia trenerskie potwierdzone przez PZKaj.;
  • Zaświadczenie lekarza medycyny pracy o zdolności do wykonywania zawodu trenera bez ograniczeń.

Ukończenie kursu wymaga:

  • Wykazania się teoretyczną wiedzą z zakresu kajakarstwa;
  • Stworzenie autorskiej pracy naukowej lub metodycznej dotyczącej kajakarstwa oraz jej obrona podczas egzaminu końcowego. Praca powinna zostać opublikowana w dziale szkoleniowym na stronie Polskiego Związku Kajakowego lub innego wydawnictwa metodycznego;
  • Wykazania się odpowiednią wiedzą na egzaminie składanym przed Komisją egzaminacyjną.

Komisja egzaminacyjna jest powoływana przez Organizatora kursu w porozumieniu z Polskim Związkiem Kajakowym. W skład Komisji wchodzą:

  • Specjalista w zakresie teorii i metodyki treningu sportowego w kajakarstwie – trener posiadający kwalifikacje trenera klasy Mistrzowskiej;
  • Specjalista w zakresie teorii i metodyki sportu – posiadający stopień naukowy doktora lub wyższy;
  • Upoważniony Przedstawiciel Polskiego Związku Kajakowego posiadający kwalifikacje trenera klasy Mistrzowskiej.

Warunkiem koniecznym ukończenia kursu jest uzyskanie pozytywnych ocen w każdym z trzech aspektów. Ocena końcowa jest średnią z ocen za wykonanie każdego z wyżej wymienionych zadań. Wagi poszczególnych ocen:

Ocena pracy dyplomowej 0,5;

Ocena wiedzy podczas egzaminu końcowego – 0,5.