100 lat wspaniała Polsko!

    Dodane: 2018-11-11

Dziś mija 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. „Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)”- Jędrzej Moraczewski (polski premier w latach 1918/1919).

Po 123 latach zaborów (1795–1918) nasza ukochana ojczyzna znów wróciła na mapę świata, a Polacy znów mogli poczuć się jak w domu. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918 roku, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości, a nastrój głębokiego wzruszenia i entuzjazmu ogarnął cały kraj. 100 lat wolności to również wspaniała historia sportu – Polskiego Sportu. I choć polscy sportowcy uczestniczyli wcześniej w wielu ważnych wydarzeniach sportowych (w ekipach państw zaborczych) to od tego momentu mogli z dumą reprezentować barwy biało-czerwone, a podczas ceremonii dekoracji śpiewać Hymn Polski.

Po raz pierwszy biało-czerwoni wystartowali na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (1924r.) zdobywając 2 medale w kolarstwie i jeździectwie. 100 lat Niepodległości to również bardzo piękne chwile dla sportów wodnych. Podczas tych wspaniałych 100 lat polscy wodniacy zdobyli 38 medali olimpijskich, 4 razy stając na najwyższym stopniu podium. Wywalczyli setki medali Mistrzostw Świata podczas, których mogliśmy aż 42 razy z dumą słuchać Mazurka Dąbrowskiego na MŚ seniorów. To również setki medali Mistrzostw Europy i wiele innych wspaniałych sukcesów.

100 lat wspaniała Polsko! 100 lat wspaniali sportowcy! To m.in. Wy jesteście naszymi ambasadorami na świecie! Za to wszystko Wam dziś dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów, sukcesów dzięki którym Hymn Polski będzie rozbrzmiewał w najdalszych krańcach naszego globu, a flaga Polska powiewać będzie na masztach podczas najważniejszych imprez sportowych!

3 wielkopolska Gala Młodzików

    Dodane: 2018-11-10

Dziś, w sobotę 10 listopada na przystaniach nad Wartą w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja Rankingu Ogólnorozwojowego kajakarzy – edycja 2018/2019. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych oraz na siłowni. Tuż po zakończeniu zmagań na lądzie o godz. 13.00 na przystani KS Posnania Poznań odbyła się Gala Młodzików wieńcząca poprzednią edycję zmagań – 2017/2018.

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Po przemówieniu Prezesa WZKaj Ireneusza Pracharczyka, który życzył zawodnikom wytrwałości, a trenerom i rodzicom dziękował za współpracę i wsparcie wyróżnieni zostali zawodnicy którzy zajęli od 1-6 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz ich trenerzy i najbardziej pomocni rodzice. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Dziewczynki (2006) – Wiktoria Loba (UKS „6”)

Chłopcy (2006) – Tomas Scybilia (Posnania Poznań)

Młodzicy (kanadyjkarze, 2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

Młodzicy (2005) – Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Kanadyjkarki (2004/ 2005) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki (2005) – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

Dzieci kanadyjkarze (2006) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)/ Alex Szmagaj (Posnania Poznań)

Dzieci kanadyjkarki – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)/ Agata Kowalak (Warta Poznań)

Gala Młodzików WZKaj 2018, zdj. Patrycja Langner

Młodzicy (2004) – Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań)

Młodziczki (2004) – Lena Kosmaczewska (AZS AWF Poznań)

Młodziczki (2005) – Zuza Gościniak (AZS AWF Poznań)

Kanadyjkarze (2004) – Jakub Nowicki (Posnania Poznań)/ Eryk Wilga (Warta Poznań)

Lista wyróżnionych

VI konferencja metodyczno-szkoleniowa w Poznaniu

    Dodane: 2018-11-08

W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszamy do udziału w VI konferencji metodyczno-szkoleniowej organizowanej 15 listopada (czwartek) o godzinie 14:00 w poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać wykładów pracowników Instytutu Sportu PIB – Piotra Marka oraz Dariusz Nowickiego, którzy w swoim wystąpieniu przybliżą problematykę dotyczącą procesu szkolenia sportowego w kontekście procesu pedagogicznego oraz psychologiczno-pedagogicznych aspektów wspierania procesu uczenia się młodocianych sportowców. Poza wykładami organizatorzy przewidują część praktyczną w formie warsztatów, a każdy uczestnik konferencji otrzyma certyfikat udziału.

Udział w konferencji jest darmowy, po wcześniejszym zarejestrowaniu się w terminie do 13 listopada br.

Formularz zgłoszeniowy

Program konferencji

Ranking Ogólnorozwojowy i Gala Młodzików - lista wyróżnionych

    Dodane: 2018-11-08

Przypominamy, że 10 listopada na przystaniach nad Wartą w Poznaniu odbędzie się początek Rankingu Ogólnorozwojowego – Nowa Edycja 2018/2019. Odprawa o godz. 9.30 w KS Energetyk godz. 9.30. Początek sprawdzianu o godz.10.00.

Tego samego dnia o godz. 13.00 na przystani KS Posnania Poznań odbędzie się Gala Młodzików wieńcząca poprzednią edycję zmagań – 2017/2018. Podczas uroczystości wyróżnieni zostaną zawodnicy którzy zajęli od 1-6 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz ich trenerzy.

Lista wyróżnionych

Poznaj Wielkopolskę z kajaka Śladami Powstania Wielkopolskiego - Zima w kajaku

    Dodane: 2018-11-07

Przed nami ostatnia impreza kajakowa z  cyklu Poznaj Wielkopolskę z kajaka - Śladami Powstania Wielkopolskiego.

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu w święta zapraszamy do pływania podczas zakończenia sezonu, które odbędzie się w sobotę 24.11.

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski w 4 pory roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w ramach obchodów 100-rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka

Wyniki końcowe Konsultacji juniorów

    Dodane: 2018-11-04

Poznaliśmy wyniki końcowe 3 Pucharu Polski – jesiennych konsultacjach w kajakarstwie juniorów, które w dniach 20-21października odbyły się w COS Wałcz. Po zliczeniu wszystkich punktów z wody, bieżni, basenu i siłowni. A oto zwycięzcy poszczególnych kategoriach:

źródło facebook PZKAJ

Kajakarze (junior) – Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg)

Kajakarze (junior mł.) – Gabriel Gładykowski (Olimpia Elbląg)

Kanadyjkarze (junior) – Krystian Hołdak (KKS Nowa Sól)

Kanadyjkarze (junior mł.) – Aleksy Datoń (Nadwiślan Kraków)

Kanadyjkarki (juniorki) – Katarzyna Szperkiewicz (Spójnia Warszawa)

Kanadyjkarki (juniorki mł.) – Luiza Fechner (Posnania Poznań)

Kajakarki (juniorki) – Karolina Karolczuk (UKS Dojlidy Białystok)

Kajakarki (juniorki mł.) – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)

Wyniki ogólne

Wyniki siła - praca

Wyniki siła - moc

Wyniki rzut piłką

Wyniki bieżnia

Wyniki drążek i poręcze

Wyniki bieg 30m

Konkurs na logo PZTW rozstrzygnięty

    Dodane: 2018-10-31

Podczas weekendowych obrad zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich wybrano nowy logotyp polskiego wioślarstwa. Zwyciężył jeden z projektów nadesłanych przez blisko 400 artystów, którzy mogli zgłaszać swoje propozycje w otwartym konkursie. Projekt będzie funkcjonował równolegle obok tradycyjnego wzoru.

"Poziom był bardzo zróźnicowany, zarówno w zakresie poziomu artystycznego, jak też wartości merytorycznych. Już na samym początku odrzuciliśmy prace wyraźnie słabsze i takie, które skierowane powinny być raczej do naszych przyjaciół ze związku kajakowego. W drugim etapie pochyliliśmy się nad kilkunastoma pracami, które najbardziej spełniały nasze oczekiwania. Spośród nich wytypowaliśmy pięć, które poddane zostały ocenie internautów. To, co nas jednak cieszy najbardziej, to fakt ogromnego zainteresowania grafików udziałem w naszym konkursie. Swoje prace nadesłało prawie 400 artystów. Bardzo im wszystkim dziękujemy za podjęcie tego tematu" - tłumaczy Andrzej Krzepiński, pełnomocnik zarządu PZTW.

Ostatecznie zwyciężył projekt nadesłany przez Mikołaja Piwońskiego. "Grafiką zajmuję się zawodowo, a udział w konkursie na logo PZTW był dla mnie kolejnym wyzwaniem na ścieżce rozwoju. Dziękuję organizatorom za docenienie mojej wizji logo na kolejne 100 lat tego pięknego sportu" - skomentował zwycięzca. Jak wyglądała ostateczna selekcja?
"Na początku głosy rozkładały się dość równo na 3 projekty, jednak w trakcie dyskusji i wymiany poglądów ostatecznie ze zdecydowaną przewagą wybrany został zwycięski logotyp. Zdecydowała jego oryginalność, prostota połączona jednak z umiejętnością niesienia pewnego przekazu oraz duże możliwości wszechstronnego wykorzystania" - tłumaczy Andrzej Krzepiński. A jak nowy wzór będzie funkcjonował z dotychczasowym?
"Nie będziemy się spieszyli z promocją. Wchodzimy za chwilę w nasz jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i nasze obecne historyczne logo odgrywać będzie przez cały 2019 rok podstawową rolę. Dla nowego logotypu - jako elementu bardziej komercyjnego - mamy kilka zastosowań. Ten logotyp będzie promowany i wprowadzany do obiegu spokojniem choć systematycznie - tak aby za kilka lat w dość jednoznaczny sposób kojarzył się z polskim wioślarstwem reprezentacyjnym" - dodaje pełnomocnik zarządu PZTW Andrzej Krzepiński.

źródło www.pztw.pl

Ranking Ogólnorozwojowy i Gala Młodzików już 10 listopada

    Dodane: 2018-10-30

Przypominamy, że 10 listopada na przystaniach nad Wartą w poznaniu odbędzie się początek Rankingu Ogólnorozwojowego kajakarzy – Nowa Edycja 2018/2019. Odprawa o godz. 9.30 w KS Energetyk godz. 9.30. Początek sprawdzianu o godz.10.00.

Tego samego dnia o godz. 13.00 odbędzie się Gala Młodzików wieńcząca poprzednią edycję zmagań – 2017/2018. Podczas uroczystości wyróżnieni zostaną zawodnicy którzy zajęli od 1-6 miejsca w poszczególnych grupach wiekowych oraz ich trenerzy.

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Dziewczynki (2006) – Wiktoria Loba (UKS „6”)

Chłopcy (2006) – Tomas Scybilia (Posnania Poznań)

Młodzicy (kanadyjkarze, 2005) – Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

Młodzicy (2005) – Mikołaj Rechul (AZS AWF Poznań)

Kanadyjkarki (2004/ 2005) – Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki (2005) – Marta Brzezińska (Posnania Poznań)

Dzieci kanadyjkarze (2006) – Marceli Krawiec (Warta Poznań)

Dzieci kanadyjkarki – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

Młodzicy (2004) – Mateusz Pietrzak (Posnania Poznań)

Młodziczki (2004) – Lena Kosmaczewska (AZS AWF Poznań)

Kanadyjkarze (2004) – Jakub Nowicki (Posnania Poznań)

Pełne wyniki

Znamy wyniki Centranych Kontrolnych Regat Jesiennych

    Dodane: 2018-10-29

W miniony weekend na torze "Malta" w Poznaniu wioślarze z całej Polski rywalizowali w ramach Centranych Kontrolnych Regat Jesiennych wioślarzy. Zawodnicy ścigali się w dwunastu kategoriach, a w każdej z nich rozegrano dwie serie. Wyniki niedzielnych zmagań: 

źródło www.pztw.pl

Jedynka juniorów (1) - Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:56.31
Jedynka juniorów (2) - Piotr Płomiński (WTW Warszawa) - 7:54.30
Jedynka juniorów młodszych (1) - Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:31.59
Jedynka juniorów młodszych (2) - Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 8:06.23

Dwójka bez sterniczki kobiet (1) - Joanna Kocikowska, Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz) - 8:26.48
Dwójka bez sterniczki kobiet (2) - Paulina Żydowiec, Maja Storczyk (UKS Ateny Wałcz) - 8:41.55
Jedynka juniorek młodszych (1) - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.58
Jedynka juniorek młodszych (2) - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:29.89
Jedynka kobiet (1) - Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:52.02
Jedynka kobiet (2) - Izabela Gałek (LOTTO Bydgostia) - 8:48.56
Dwójka bez sternika mężczyzn (1) - Damian Józefowicz, Ryszard Ablewski (Posnania RBW Poznań / (KLOT) LOTTO Bydgostia) - 7:27.79
Dwójka bez sternika mężczyzn (2) - Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń) - 7:21.00
Jedynka mężczyzn (1) - Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:42.06
Jedynka mężczyzn (2) - Adam Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 7:29.53
Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1) - Paula Wydrych (AZS AWF Warszawa) - 9:02.60
Jedynka kobiet kategorii lekkiej (2) - Sylwia Zimnicka (AZS AWFiS Gdańsk) - 8:50.34
Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1) - Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:10.02
Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (2) - Dariusz Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 8:04.85
Dwójka bez sterniczki juniorek (1) - Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:25.26
Dwójka bez sterniczki juniorek (2) - Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:42.40
Jedynka juniorek (1) - Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:07.21
Jedynka juniorek (2) - Jessika Sobocińska (Wisła Grudziądz / SMS Wałcz) - 9:19.11
Dwójka bez sternika juniorów (1) - Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:49.36
Dwójka bez sternika juniorów (2) - Oskar Streich, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń) - 7:51.31

 

Wszystkie wyniki