Ogólnorozwojowy Ranking dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-01-22

W minioną sobotę, 20 stycznia ponad 130 dzieci ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych wzięło udział w Ogólnorozwojowym Rankingu dzieci i młodzików. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna i basen KS Posnanii Poznań. 

Ostatnie godziny zgłoszeń do MP na ergometrach wioślarskich

    Dodane: 2018-01-20

Już tylko do końca jutrzejszego dnia (poniedziałek, 22 stycznia) można zgłaszać uczestników na XXVII Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Zawody odbędą się 27 stycznia (sobota) w Hali Sportowej WKK we Wrocławiu (ul. Czajcza 19).

źródło www.pztw.pl

Zgłoszeń można dokonywać na oficjalnej stronie imprezy. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail organizatora: odrasportywodne@gmail.com

Regulamin zawodów

Prawie 10 000 użytkowników obejrzało relacje na żywo Wiosłowania dla WOŚP

    Dodane: 2018-01-19

Choć od zorganizowanej przez nas akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minął już prawie tydzień to miło nam jest poinformować, że nasza relacja na żywo przez Facebook, dotarła aż do 95 000 użytkowników portalu. Ponad 40 000 osób włączyło naszą relację, a 9 500 oglądało ją przez dłuższy czas.

W dniu samego wydarzenia zebraliśmy aż 6138 polubień oraz udostępnień opublikowanych postów. Biorąc pod uwagę, że fanpage powstał dopiero w tym roku, są to zadowalające wyniki z dobrą prognozą na przyszłość. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do współorganizacji naszego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że ostatecznie po 10 godzinach, zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 153 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 306 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (145 km – 290 osób). Tuż za nią Gdańsk (143,5 km - 287 osób), Poznań (119,5 km – 239 osób), Warszawa (119 km – 238 osób) i Lublin (110 km – 220 osób).

Gratulujemy wszystkim miastom i wszystkim uczestnikom!

Organizator: Maciej Młodzik, Izabela Dylewska, Kacper Czarnota,

Partnerzy: Urząd Miasta Poznania, Urząd Miasta Gdańska, Urząd Miasta Warszawy, Urząd Miasta Torunia, Urząd Miasta Bydgoszczy, MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, UKS 55 Szpaki, AZS UMK Toruniu, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Warszawy, Polski Komitet Olimpijski

I Puchar Polski i Mistrzostwa Polski na Ergometrach kajakowych

    Dodane: 2018-01-17

4 marca w hali sportowej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 4) odbędzie się I Puchar Polski i I Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Organizatorem imprezy jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

W regatach mogą startować seniorzy, juniorzy, juniorzy mł. i młodzicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego.

Konkurencje:

  • 500m młodziczki    K-1, C-1
  • 500m młodzicy       K-1, C-1
  • 500m juniorki mł.  K-1, C-1
  • 1 000m juniorzy mł.    K-1, C-1
  • 500m juniorki         K-1, C-1
  • 1 000m juniorzy     K-1, C-1
  • 500m seniorki        K-1, C-1
  • 1 000m seniorzy     K-1, C-1
  • 5 000m sztafeta open kobiet K-1, C-1
  • 5 000m sztafeta open mężczyzn K-1, C-1

Zgłoszenia imienne wraz z listą zbiorczą, należy wysłać elektronicznie na adres e-mail: wzkaj@wp.pl najpóźniej do dnia 18.02.2018.

Zapowiedzi

Niezatapialni zapraszają na spływy kajakowe w 2018 roku

    Dodane: 2018-01-17

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 60 członków w szerokim przedziale wiekowym i posiada własną przystań rzeczną z zapleczem. Jedną z głównych imprez organizowanych przez Niezatapialnych jest coroczna kultowa impreza Zakończenia Wakacji - Szanty nad Wartą" połączona ze spływem kajakowym na odcinku Oborniki - Zielonagóra.

Klub zaprasza na spływy kajakowe na rzekach województwa wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Harmonogram spływów

Złotka kończą karierę

    Dodane: 2018-01-16

Dziś w siedzibie LOTTO-Bydgostia odbyło się spotkanie pt. ,,Spełnienie marzeń sięgających gwiazd” połączone z konferencją prasową podczas której Natalia Madaj-Smolińska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Z kolei Magdalena Fularczyk-Kozłowska jest w ciąży i nie wie czy wróci do sportu.

Przypomnijmy, że nasze wspaniałe złote dziewczyny podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro stanęły na najwyższym stopniu podium w konkurencji dwójek podwójnych.

Razem zdobyły także srebro podczas mistrzostw świata w 2014 roku oraz złote medale mistrzostw Europy w 2014 i 2015 roku. W 2012 roku Fularczyk-Kozłowska w parze z Julią Michalską wywalczyła brązowy medal Igrzysk w Londynie. Mają na swoim koncie jeszcze wiele innych wspaniałych sukcesów.

"Przez rok nie zmieniłam decyzji, którą podjęłam jakiś czas temu. Jestem spełniona sportowo, a życie rodzinne jest równie emocjonujące i ekscytujące. Teraz chcę spełniać się na tym polu" – przyznała Madaj-Smolińska. "Mam na koncie brązowy i złoty medal olimpijski, medale mistrzostw świata i Europy oraz Polski. Teraz czas na macierzyństwo. Jestem w ciąży, za kilka miesięcy doczekamy się potomka. O tym co będzie ze mną dalej zdecyduję po urodzeniu dziecka" – oznajmiła z kolei Fularczyk-Kozłowska.

Madaj-Smolińska dodała także, że wioseł nie odkłada do hangaru i nie odchodzi też od sportu, kończy studia podyplomowe z zarządzania i organizacji sportem i chce zostać menadżerem. "Co do wioślarstwa kobiet, to jestem przekonana, że nadal będzie odnosić znaczące sukcesy. Mamy mocną grupę, o czym mogliśmy się przekonać na mistrzostwach świata w Sarasocie. Dwa srebrne czwórek są doskonałym początkiem w drodze do Tokio. Jestem spokojna o następczynie".

Naszym wspaniałym wioślarkom dziękujemy za fantastyczne chwile, które mogliśmy dzięki nim przeżywać i życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym!

Toruń wygrywa rywalizację miast w ramach Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2018-01-14

Uśmiech, dobra zabawa i zacięta rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj, 14 stycznia wzięli udział w akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanęło 6 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa.

Uśmiech, dobra zabawa i zacięta rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj, 14 stycznia wzięli udział w akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanęło 6 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa.

 

W sumie w wiosłowaniu wzięło udział 1580 uczestników, którzy razem przewiosłowali 790 km.

Ostatecznie po zacięte walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 153 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 306 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (145 km – 290 osób). Tuż za nią Gdańsk (143,5 km - 287 osób), Poznań (119,5 km – 239 osób), Warszawa (119 km – 238 osób) i Lublin (110 km – 220 osób)

Przez cały dzień każdy kto odwiedził jedną z sześciu galerii mógł oczywiście wrzucić przysłowiowy grosik do puszek wolontariuszy WOŚP.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast. Wśród medalistów olimpijskich udział wzięli: Adam Korol, Michał Jeliński, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Szymon Ziółkowski, Piotr Cieśla, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Łukasz Pawłowski, Kajetan Broniewski i Marian Sypniewski, Ryszard Kubiak, Miłosz Bernatajtys i Jakub Tokarz.