I Puchar Polski i Mistrzostwa Polski na Ergometrach kajakowych

    Dodane: 2018-01-17

4 marca w hali sportowej Politechniki Poznańskiej (ul. Piotrowo 4) odbędzie się I Puchar Polski i I Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych. Organizatorem imprezy jest Wielkopolski Związek Kajakowy w Poznaniu.

W regatach mogą startować seniorzy, juniorzy, juniorzy mł. i młodzicy zgłoszeni do Polskiego Związku Kajakowego.

Konkurencje:

  • 500m młodziczki    K-1, C-1
  • 500m młodzicy       K-1, C-1
  • 500m juniorki mł.  K-1, C-1
  • 1 000m juniorzy mł.    K-1, C-1
  • 500m juniorki         K-1, C-1
  • 1 000m juniorzy     K-1, C-1
  • 500m seniorki        K-1, C-1
  • 1 000m seniorzy     K-1, C-1
  • 5 000m sztafeta open kobiet K-1, C-1
  • 5 000m sztafeta open mężczyzn K-1, C-1

Zgłoszenia imienne wraz z listą zbiorczą, należy wysłać elektronicznie na adres e-mail: wzkaj@wp.pl najpóźniej do dnia 18.02.2018.

Zapowiedzi

Niezatapialni zapraszają na spływy kajakowe w 2018 roku

    Dodane: 2018-01-17

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 60 członków w szerokim przedziale wiekowym i posiada własną przystań rzeczną z zapleczem. Jedną z głównych imprez organizowanych przez Niezatapialnych jest coroczna kultowa impreza Zakończenia Wakacji - Szanty nad Wartą" połączona ze spływem kajakowym na odcinku Oborniki - Zielonagóra.

Klub zaprasza na spływy kajakowe na rzekach województwa wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Harmonogram spływów

Złotka kończą karierę

    Dodane: 2018-01-16

Dziś w siedzibie LOTTO-Bydgostia odbyło się spotkanie pt. ,,Spełnienie marzeń sięgających gwiazd” połączone z konferencją prasową podczas której Natalia Madaj-Smolińska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Z kolei Magdalena Fularczyk-Kozłowska jest w ciąży i nie wie czy wróci do sportu.

Przypomnijmy, że nasze wspaniałe złote dziewczyny podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro stanęły na najwyższym stopniu podium w konkurencji dwójek podwójnych.

Razem zdobyły także srebro podczas mistrzostw świata w 2014 roku oraz złote medale mistrzostw Europy w 2014 i 2015 roku. W 2012 roku Fularczyk-Kozłowska w parze z Julią Michalską wywalczyła brązowy medal Igrzysk w Londynie. Mają na swoim koncie jeszcze wiele innych wspaniałych sukcesów.

"Przez rok nie zmieniłam decyzji, którą podjęłam jakiś czas temu. Jestem spełniona sportowo, a życie rodzinne jest równie emocjonujące i ekscytujące. Teraz chcę spełniać się na tym polu" – przyznała Madaj-Smolińska. "Mam na koncie brązowy i złoty medal olimpijski, medale mistrzostw świata i Europy oraz Polski. Teraz czas na macierzyństwo. Jestem w ciąży, za kilka miesięcy doczekamy się potomka. O tym co będzie ze mną dalej zdecyduję po urodzeniu dziecka" – oznajmiła z kolei Fularczyk-Kozłowska.

Madaj-Smolińska dodała także, że wioseł nie odkłada do hangaru i nie odchodzi też od sportu, kończy studia podyplomowe z zarządzania i organizacji sportem i chce zostać menadżerem. "Co do wioślarstwa kobiet, to jestem przekonana, że nadal będzie odnosić znaczące sukcesy. Mamy mocną grupę, o czym mogliśmy się przekonać na mistrzostwach świata w Sarasocie. Dwa srebrne czwórek są doskonałym początkiem w drodze do Tokio. Jestem spokojna o następczynie".

Naszym wspaniałym wioślarkom dziękujemy za fantastyczne chwile, które mogliśmy dzięki nim przeżywać i życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym!

Toruń wygrywa rywalizację miast w ramach Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2018-01-14

Uśmiech, dobra zabawa i zacięta rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj, 14 stycznia wzięli udział w akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanęło 6 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa.

Uśmiech, dobra zabawa i zacięta rywalizacja towarzyszyły wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj, 14 stycznia wzięli udział w akcji Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłynęły na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów stanęło 6 miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa.

 

W sumie w wiosłowaniu wzięło udział 1580 uczestników, którzy razem przewiosłowali 790 km.

Ostatecznie po zacięte walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 153 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 306 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (145 km – 290 osób). Tuż za nią Gdańsk (143,5 km - 287 osób), Poznań (119,5 km – 239 osób), Warszawa (119 km – 238 osób) i Lublin (110 km – 220 osób)

Przez cały dzień każdy kto odwiedził jedną z sześciu galerii mógł oczywiście wrzucić przysłowiowy grosik do puszek wolontariuszy WOŚP.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast. Wśród medalistów olimpijskich udział wzięli: Adam Korol, Michał Jeliński, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Szymon Ziółkowski, Piotr Cieśla, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Łukasz Pawłowski, Kajetan Broniewski i Marian Sypniewski, Ryszard Kubiak, Miłosz Bernatajtys i Jakub Tokarz.