Wielkopolska Gala Kajakarzy

    Dodane: 2019-11-05

1 grudnia 2019 roku o godz. 13:30 w auli Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego (przy ul. Starołęckiej 36 w Poznaniu, I piętro) odbędzie się Wielkopolska Gala Kajakarzy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich wyróżnionych zawodników i trenerów w poniższych kategoriach:

  • Ranking edycja 2018/2019 – dzieci i młodzicy
  • Medaliści Mistrzostw Polski Młodzików, Juniorów i Młodzieżowców oraz medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wstęp na galę jest wolny, serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów wszystkich wyróżnionych zawodników.

Lista wyróżnionych - ranking

Lista wyróżnionych -medaliści MP

Wstęp na galę jest wolny, serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów wszystkich wyróżnionych zawodników.

Tego samego dnia w godzinach rannych na przystaniach kajakowych nad Wartą (ul. Wioślarska) odbędzie się ranking ogólnorozwojowy dzieci i młodzików edycja 2019/2020.

Odprawa techniczna o godz. 9:30 na przystani kajakowej KS Energetyk. Pierwszy start o godz. 10,00.

Listy zbiorcze należy przesłać mailowo do dnia 23.11.2019 na adres: tadziu94@wp.pl

Zawodników na liście zbiorczej prosimy wypisać wg roczników dzieci, młodzicy  (dla każdego rocznika oddzielnie). Przy każdym zawodniku podajemy rocznik oraz numer szkoły!

Końcowe wyniki Konsultacji kajakowych juniorów

    Dodane: 2019-11-04

W dniach 25-27 października w Wałczu odbył się 3 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie. Oprócz rywalizacji na wodzie (na dystansie 2000 i 1000m) zawodnicy konkurowali również na lądzie. A oto wyniki ogólne sprawdzianów juniorów:

  • kajakarze juniorzy – Wiktor Leszczyński (UKS Świerklaniec)
  • kajakarze juniorzy mł. – Krystian Błoński (Zawisza Bydgoszcz)
  • kanadyjkarze juniorzy – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)
  • kanadyjkarze juniorzy mł. – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)
  • kanadyjkarki juniorki – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
  • kanadyjkarki juniorki mł. – Oliwia Kordalska (Zawisza Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki – Julia Krajewska (Spójnia Warszawa)
  • kajakarki juniorki mł. – Oliwia Troka (Astoria Bydgoszcz)

Basen 200m

Bieg 1500m

Sprawdzian na drążku i poręczy

Sprawdzian koordynacji ruchowej

Sprawdzian mocy i siły

Wyniki ogólne

XI Puchar Smoka Amber Szczecin

    Dodane: 2019-11-04

Już za niespełna 2 tygodnie, w sobotę 16 listopada (początek zawodów o godzinie 11) na basenie Floating Arena w Szczecinie odbędzie się XI edycja Pucharu Smoka Amber Szczecin. Impreza na 20 osobowych łodziach (osady 6 osobowe) odbędzie się w ramach projektu "Szczecin Zalewają Smoki. Zgłoszenia do udziału można przesyłać do piątku 8 listopada.

Kategorie:

- Open

- Mix (4+2)

- Lejdis

- Junior

- Mix +50 (4+2 wszyscy +50)

- Open +50

- FUN (rodzina oraz zakłady pracy)

Wpłata:
Stowarzyszenie Amber Szczecin. PL 06 1240 3826 1111 0010 4853 7143
W tytule nazwa osady i kategoria.

Opłaty startowe:
Junior 10 zł od osoby czyli 60 zł od osady
Fun 10 zł od osoby czyli 60 zł od osady
Pozostałe osady - 180 zł (czyli po 30 zł od osoby w każdej kategorii)

Wypełnione deklaracje startowe należy przesłać na adres klub@ambeszczecin.pl lub przywieźć wypełnione na zawody.
www.amberszczecin.pl/deklaracja-szczecin2019.pdf
www.amberszczecin.pl/deklaracja-szczecin2019.jpg
www.amberszczecin.pl/deklaracja-szczecin2019.doc

Wyniki Centralnych Kontrolnych Regat Jesiennych w wioślarstwie

    Dodane: 2019-10-31

Podczas gdy kajakarze rywalizowali w miniony weekend w Wałczu na poznańskiej Malcie odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Jesienne w wioślarstwie.

Najlepsze osady sobotnich finałów A: 

1xKJM (jedynka juniorek młodszych)
1. M. Żukowska (MOS Ełk) - 08:40,94
2. O. Gawrysiak (BTW Bydgoszcz) - 08:51,09
3. Z. Krukowska (WTW Warszawa) - 08:53,31

2-MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów)
1. R. L. Drużyński, J. Pszczółkowski (PTW Płock) - 07:13,20
2. T. Lewicki, F. Sobecki (LOTTO Bydgostia) - 07:17,65
3. M. Ratajczak, A. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 07:22,11

1xMJ (jedynka juniorów)
1. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:12,16
2. K. Domański (WTW Warszawa) - 07:19,47
3. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:20,85

2-KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek)
1. A. Paszkowska, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 08:07,07
2. D. Gałka, Z. Wilangowska (AZS UMK Toruń) - 08:16,04
3. J. Konarska, D. Rękos (AZS UMK Toruń) - 08:17,61

1xMJM (jedynka juniorów młodszych)
1. D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 07:49,86
2. J. Suszka (Posnania RBW Poznań) - 07:52,35
3. P. J. Śliwiński (WTW Włocławek) - 07:54,49

2-KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet)
1. E. Lefik, P. Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:58,61
2. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 08:01,60
3. Z. Szczerba, O. Kania (LOTTO Bydgostia) - 08:05,81

1xKA/KB (jedynka kobiet)
1. W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:10,43
2. M. Partyga (WTW Warszawa) - 08:10,47
3. W. Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:11,32

2-MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn)
1. A. Woźniak, P. Juszczak (AZS AWF Warszawa/(KZAW) Zawisza Bydgoszcz) - 06:50,14
2. D. Józefowicz, R. Pietrasiak (Posnania RBW Poznań) - 06:55,32
3. P. Wanat, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:59,65

1xMA/MB (jedynka mężczyzn)
1. A. Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 07:14,85
2. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:17,29
3. J. Domeradzki (PTW Płock) - 07:25,01

1xKL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej)
1. K. Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:24,41
2. M. Świętek (KW 1904 Poznań (KW 1904 Poznań) - 08:27,79
3. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 08:30,51

1xKJ (jedynka juniorek)
1. W. Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 08:17,23
2. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:25,98
3. K. Perczak (MOS Ełk) - 08:28,24

1xML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej)
1. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:27,24
2. D. Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:27,48
3. J. Bryczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:35,11

Niedzielne wyniki (po dwa wyścigi): 

2-MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów) - F2A
1. R.L. Drużyński, J. Pszczółkowski (PTW Płock) - 07:11,34
2. M. Ratajczak, A. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 07:13,80
3. T. Lewicki, F. Sobiecki (LOTTO Bydgostia) - 07:14,06

2-MJ/MJM (dwójka bez sternika juniorów) - F3A
1. R.L. Drużyński, J. Pszczółkowski (PTW Płock) - 07:13,20
2. T. Lewicki, F. Sobiecki (LOTTO Bydgostia) - 07:20,83
3. M. Ratajczak, A. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 07:22,02

1xMJ (jedynka juniorów) - F2A
1. K. Domański (WTW Warszawa) - 07:21,19
2. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:25,04
3. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:27,55

1xMJ (jedynka juniorów) - F3A
1. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:15,62
2. K. Domański (WTW Warszawa) - 07:23,02
3. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:24,73

1xMJM (jedynka juniorów młodszych) - F2A
1. D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 07:49,46
2. P.J. Śliwiński (WTW Włocławek) - 07:53,25
3. S. Stankiewicz (Drakkar Gdańsk) - 07:53,27

1xMJM (jedynka juniorów młodszych) - F3A
1. D. Gałęza (Drakkar Gdańsk) - 07:43,89
2. P.J. Śliwiński (WTW Włocławek) - 07:54,14
3. J. Bagiński (MOS Ełk) - 07:57,90

1xKJM (jedynka juniorek młodszych) - F2A
1. M. Żukowska (MOS Ełk) - 08:41,08
2. J. Gęsicka (WTW Włocławek) - 08:44,94
3. O. Gawrysiak (BTW Bydgoszcz) - 08:48,16

1xKJM (jedynka juniorek młodszych) - F3A
1. M. Żukowska (MOS Ełk) - 08:47,66
2. O. Gawrysiak (BTW Bydgoszcz) - 08:49,38
3. J. Gęsicka (WTW Włocławek) - 08:54,07

2-KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet) - F2A
1. E. Lefik, P. Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:57,35
2. K. Zawada, C. Delimat (Posnania RBW Poznań) - 08:00,41
3. D. Baranowska, I. Jekel (Zawisza Bydgoszcz/(KBTW) BTW Bydgoszcz) - 08:01,80

2-KA/KB (dwójka bez sterniczki kobiet) - F3A
1. D. Baranowska, I. Jekel (Zawisza Bydgoszcz/(KBTW) BTW Bydgoszcz) - 07:59,39
2. E. Lefik, P. Żydowiec (UKS Ateny Wałcz) - 07:59,60
3. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 07:59,78

1xKA/KB (jedynka kobiet) - F2A
1. K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:02,03
2. W. Zmelty (AZS AWF Gorzów Wlkp) - 08:07,97
3. M. Partyga (WTW Warszawa) - 08:09,49

1xKA/KB (jedynka kobiet) - F3A
1. M. Partyga (WTW Warszawa) - 08:09,66
2. W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:09,78
3. P. Grzella (BKW Bydgoszcz) - 08:09,89

2-MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn) - F2A
1. A. Woźniak, P. Juszczak (AZS AWF Warszawa/(KZAW) Zawisza Bydgoszcz) - 06:54,08
2. M. Januszewski, D. Glonek (Posnania RBW Poznań) - 06:56,10
3. O. Streich, J. Kaczmarek (AZS UMK Toruń/(KPOS) Posnania RBW Poznań) - 06:57,20

2-MA/MB (dwójka bez sternika mężczyzn) - F3A
1. A. Woźniak, P. Juszczak (AZS AWF Warszawa/(KZAW) Zawisza Bydgoszcz) - 06:49,18
2. P. Wanat, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:55,82
3. O. Streich, J. Kaczmarek (AZS UMK Toruń/(KPOS) Posnania RBW Poznań) - 06:56,35

1xMA/MB (jedynka mężczyzn) - F2A
1. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:16,29
2. A. Wicenciak (KW 1904 Poznań) - 07:19,73
3. J. Domeradzki (PTW Płock) - 07:19,75

1xMA/MB (jedynka mężczyzn) - F3A
1. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:13,39
2. J. Domeradzki (PTW Płock) - 07:19,74
3. K. Kasparek (AZS AWF Kraków) - 07:23,26

1xKL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej) - F2A
1. M. Świętek (KW 1904 Poznań) - 08:19,00
2. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 08:25,69
3. H. Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:29,26

1xKL/KBL (jedynka kobiet kategorii lekkiej) - F3A
1. M. Świętek (KW 1904 Poznań) - 08:16,07
2. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 08:19,71
3. P. Wydrych (AZS AWF Kraków) - 08:19,77

1xML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej) - F2A
1. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:24,17
2. M. Kulecki (AZS AWF Poznań) - 07:26,50
3. J. Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:28,65

1xML/MBL (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej) - F3A
1. D. Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:17,91
2. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:19,97
3. R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:27,80

2-KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek) - F2A
1. A. Paszkowska, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 08:00,99
2. J. Konarska, D. Rękas (AZS UMK Toruń) - 08:09,96
3. D. Nolberczak, H. Śmigielska (Posnania RBW Poznań) - 08:13,39

2-KJ/KJM (dwójka bez sterniczki juniorek) - F3A
1. A. Paszkowska, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 08:04,02
2. D. Nolberczak, H. Śmigielska (Posnania RBW Poznań) - 08:10,47
3. J. Konarska, D. Rękas (AZS UMK Toruń) - 08:19,02

1xKJ (jedynka juniorek) - F2A
1. W. Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 08:16,53
2. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:25,25
3. W. Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 08:25,52

1xKJ (jedynka juniorek) - F3A
1. W. Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 08:14,35
2. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:24,36
3. K. Perczak (MOS Ełk) - 08:29,84

KOMPLET WYNIKÓW

 Źródło www.pztw.pl

Wyniki Konsultacji Juniorów PZKaj

    Dodane: 2019-10-30

W miniony weekend 25-27 października w Wałczu odbył się 3 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie. Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach na wodzie. A oto zwycięzcy przejazdów indywidualnych juniorów:

  • kajakarze juniorzy – Dystans 2000m - Wiktor Leszczyński (UKS Świerklaniec)
  • kajakarze juniorzy – Dystans 1000m – Dastin Malinowski (AZS-AWF Poznań)

Sumarycznie - kajakarze juniorzy – Przemysław Rojek (Olimpia Elbląg)

  • kajakarze juniorzy mł. – Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Jarosław Kajdanek (Enea Energetyk Poznań)
  • kanadyjkarze juniorzy – Dystans 2000m – Kamil Pandel (MKSW Trzebinia)
  • kanadyjkarze juniorzy – Dystans 1000m oraz sumarycznie – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)
  • kanadyjkarze juniorzy mł. – Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Kacper Sieradzan (Wiskord Szczecin)
  • kanadyjkarki juniorki - Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
  • kanadyjkarki juniorki mł. - Dystans 2000m i 1000m oraz sumarycznie – Oliwia Kordalska (Zawisza Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki – Dystans 2000m oraz sumarycznie – Weronika Marczewska (UKS Kopernik Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki – Dystans 1000m – Julia Czech (MKS Czechowice-Dziedzice)
  • kajakarki juniorki mł. – Dystans 2000m – Oliwia Troka (Astoria Bydgoszcz)
  • kajakarki juniorki mł. – Dystans 1000m i sumarycznie – Julia Czech (MKS Czechowice-Dziedzice)

Wszystkie wyniki

Znamy wyniki Konsultacji jesiennych kajakarzy

    Dodane: 2019-10-28

W miniony weekend 25-27 października w Wałczu odbył się 3 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie.

Zawodnicy rywalizowali m.in. w konkurencjach na wodzie. A oto wyniki przejazdów indywidualnych:

- seniorki kajakarki (1000 i 2000m) - Anna Zagórska (AZS Politechnika Poznańska)

- seniorzy kanadyjkarze (2000 i 250m) – Wiktor Głazunow (AZS-AWF Gorzów WLKP)

- seniorki kanadyjkarki – C-1 200m i C-1 500m Dorota Borowska (NOSiR Nw.Dwór Maz.)

- seniorzy kajakarze – K-1 200m - Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża)

K-1 500m – Bartosz Stabno (Posnania Poznań)

Wszystkie wyniki

Zmiana terminu Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj

    Dodane: 2019-10-28

W niedzielę 1 grudnia br. na przystaniach kajakowych w Poznaniu zainauguruje kolejna edycja Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj.

Listy startowe zawodników należy przesyłać do soboty 16 listopada. Odprawa przed zawodami o godz. 9.30 w KS Energetyk Poznań. Start sprawdzianu godz. 10.00.

UWAGA po zakończeniu sprawdzianu o godz. 13.30 w budynku Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego (ul. Starołęcka) odbędzie się GALA zakończenia Rankingu 2018/2019.

Znamy kalendarz WZKaj na 2020 rok

    Dodane: 2019-10-24

14 imprez w Wielkopolsce czeka na wszystkich sympatyków kajakarstwa. Duże emocje czekają nas już zimą podczas III Mistrzostw Polski na Ergometrach Kajakowych (15 lub 16 lutego). Najważniejsze odbędą się jednak oczywiście latem:

  • Regaty Eliminacyjne Seniorów (20 – 21 czerwca)
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/ Mistrzostwa Polski Juniorów (31.07. – 02.08)

Kalendarz imprez

Program 3 Pucharu Polski w kajakarstwie – Konsultacje Juniorów i Seniorów

    Dodane: 2019-10-21

Już w najbliższy weekend 25-27 października w Wałczu odbędzie się 3 Puchar Polski - Zawody Konsultacyjne Juniorów i Seniorów w kajakarstwie.

W imprezie weźmie udział 111 seniorów z 36 klubów i 277 juniorów z 45 klubów. Zawodnicy oprócz sprawdzianu na wodzie zmierzą się również w konkurencjach na lądzie.

Program zawodów