Kajakarze poznańskiego Stomila trenują w Szklarskiej

    Dodane: 2018-01-30

Wczoraj minął pierwszy tydzień zgrupowania kajakarzy poznańskiego Stomila w Szklarskiej Porębie (20.01-03.02.2018). Jak napisał na swoim profilu facebookowym trener Piotr Pilarski „Trenujemy ciężko i dużo, warunki do biegania na nartach są jak zawsze dobre. Ok 80 km tras w Jakuszycach jest do naszego użytku.

zdj. KS Stomil Poznań

Morderczy trening na kopalnie już się odbył, tradycyjnie Miłosz wspinał się najszybciej i zaliczył 5 razy, reszta 4 razy w tym tygodni też przewidujemy trening na kopalnie (może 6 razy. W sobotę część ekipy wystartowała w biegu na 10km z cyklu Enervit klasyk. I choć bieg odbywa się stylem klasycznym, to nasi zawodnicy dali radę i na mecie przybiegli: Kuba Pilarski 139 m, Mateusz Ziółkowski 152, Grzegorz Sideł 159 i Maciej Mazurkiewicz 226 na 270 startujących. 

zdj. KS Stomil Poznań

Niedziela do południa mieliśmy pieszą wycieczkę i tradycyjnie wdrapaliśmy się na halę Szrenicką. Ekipa robi dobrą „robotę” i mam nadzieję że do końca zgrupowania tak będzie, a kontuzje i choroby nas ominą.”

Z pozdrowieniami kadra trenerska i zawodnicy KS Stomil Poznań

Jeśli wy również chcecie się podzielić waszymi przeżyciami z obozów, treningów to napiszcie do nas na poznanskiedragony@wp.pl lub aktywninawodzie@wp.pl

Bezpłatne badania biomechaniczne dla kanadyjkarzy

    Dodane: 2018-01-29

Już za niespełna 2 tygodnie od 10 do 17 lutego 2018 w Centrum Diagnostyki Funkcjonalnej w Warszawie odbędą się badania siły mięśniowej i stabilności posturalnej. Oferta bezpłatna skierowana jest jedynie do 15 kanadyjkarzy uprawiających kajakarstwo klasyczne w wieku od 18 do 39 lat.

Korzyści dla osób badanych:

- bezpłatne badania na najwyższej jakości sprzęcie

- obecność fizjoterapeutów i możliwość konsultacji zdrowotnej badanego zawodnika

- otrzymanie wyników badań wraz z informacją o istniejących deficytach w badanych parametrach, co będzie wskazówką do treningu.

Wszyscy chętni zawodnicy proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres: dorota.resz@gmail.com lub telefonicznie: 669587257. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia. Dojazd do Warszawy we własnym zakresie.

 

Polski Związek Kajakowy nie zwraca kosztów pobytu i dojazdu na badania

 

źródło www.pzkaj.pl

Znamy zwycięzców MP na ergometrach wioślarskich

    Dodane: 2018-01-27

Dziś we wrocławskiej Hali Sportowej WKK rozegrane zostały XXVII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawodnicy startowali w siedmiu kategoriach. Po zaciętej rywalizacji w punktacji klubowej zwyciężyli wioślarze Lotto Bydgostia.

źródło www.pztw.pl

W kategorii lekkiej wśród kobiet (KL) najlepsza okazała się Joanna Dorociak (7:08), która wyprzedziła Weronikę Deresz (7:14,5) oraz Paulę Wydrych (7:14,6). W tej samej kategorii (ML) wśród mężczyzn triumfował Artur Mikołajczewski (6:09,8) przed Miłoszem Jankowskim (6:13,7) i Mateuszem Kraską (6:22,1). W kategorii seniorów najszybsi byli Michał Szpakowski (MA; 5:48,0) oraz Marta Wieliczko (KA; 6:50,9).

Wszystkie wyniki!

Wyniki Ogólnorozwojowego Rankingu dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-01-25

W minioną sobotę, 20 stycznia ponad 130 dzieci ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych wzięło udział w Ogólnorozwojowym Rankingu dzieci i młodzików. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna i basen KS Posnanii Poznań.

Kanadyjkarze trenowali w Zakopanem

    Dodane: 2018-01-24

Kolejne zimowe zgrupowanie grupy kanadyjkarzy dobiegło końca. Tym razem nasi wodniacy od 4 do 24 stycznia trenowali w Zakopanem. Zgrupowanie miało charakter ogólnorozwojowy i miało za zadanie kształtować wytrzymałość biegową w górach, „podczas treningów mieliśmy okazję podziwiać piękne Tatry zimą” – powiedział jeden z zawodników Piotr Kuleta, który również uczestniczy w przygotowaniach kadry narodowej do nowego sezonu.

zdj. Toleka Hupało

Treningi siłowe i treningi funkcjonalne ustalone indywidualnie przez trenera Doriana Łomżę po badaniach w Carolina Medical Center miały na celu zwiększenie siły i usprawnienie mięśni, a także zniwelowanie dysproporcji poszczególnych grup mięśniowych. Zawodnicy mieli także treningi ogólnorozwojowe i zajęcia

zdj. Toleka Hupało

rozciągające na hali sportowej. „Oczywiście narty biegowe. Niestety nie zrobiliśmy takiej ilości kilometrów na nartach jakobyśmy sobie życzyli ponieważ śnieg w Zakopanem pojawił się dopiero w połowie zgrupowania. W tym czasie dojeżdżaliśmy na trasę biegową do Chochołowa. Zgrupowanie bardzo udane i owocne. Kompleks COSu w Zakopanem, pozwolił nam na zrealizowanie założeń trenera Michała Śliwińskiego” dodał Kuleta.

Jak wygląda wydatek energetyczny podczas treningu wioślarskiego?

    Dodane: 2018-01-24

Szanowni czytelnicy dziś przedstawiamy Wam informację w mikro pigułce na temat energetyki podczas treningu wioślarskiego znalezione na stronie www.sport-fitness-advisor.com.

Wioślarstwo jest bez wątpienia jedną z najbardziej wyczerpujących dyscyplin sportowych. Przeprowadzono testy, które miały odzwierciedlić wymagania dotyczące wiosłowania na dystansie 2000m. Określono, że wydatek energetyczny dla takiego wysiłku wynosi 36 kcal na minutę, co wskazuje iż wioślarstwo jest jedną z najbardziej wymagających dyscyplin, które kiedykolwiek zostały poddane badaniom. Zaskoczeniem nie jest zatem, że zdolność pochłaniania tlenu (VO2max) przez zawodowych wioślarzy stoi na wysokim poziomie.

Więcej informacji na temat wysiłku podczas treningu wioślarskiego można znaleźć na stronie https://www.sport-fitness-advisor.com/rowing-training.html

Regulamin zawodów Indoor IX Doker Port Cup

    Dodane: 2018-01-24

10 lutego na basenie centrum wodnego "LAGUNA" w Gryfinie (ul. Wodnika 1) odbędą się zawody w smoczych łodziach - Indoor IX Doker Port Cup - Puchar Smoka Gryfino 2018. W imprezie wystartuje około 50 osad nie tylko z Polski ale również z Litwy i Niemiec.

Kategorie i opłaty za 8 osobową osadę:

  1. OPEN (210 PLN) - kategoria dla każdego – Zapisy zakończone.
  2. MIX (210 PLN) - co najmniej dwie panie – Ostatnie 2 miejsca
  3. MIX+45 (masters) (210 PLN) panowie +45 panie +18 – Ostatnie 2 miejsca
  4. LEJDIS (180 PLN) kategoria tylko panie – Ostatnie 2 miejsca
  5. JUNIOR (150 PLN) - startujący w kategoriach senior

Regulamin zawodów

 

Ogólnorozwojowy Ranking dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-01-22

W minioną sobotę, 20 stycznia ponad 130 dzieci ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych wzięło udział w Ogólnorozwojowym Rankingu dzieci i młodzików. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna i basen KS Posnanii Poznań. 

Ostatnie godziny zgłoszeń do MP na ergometrach wioślarskich

    Dodane: 2018-01-20

Już tylko do końca jutrzejszego dnia (poniedziałek, 22 stycznia) można zgłaszać uczestników na XXVII Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Zawody odbędą się 27 stycznia (sobota) w Hali Sportowej WKK we Wrocławiu (ul. Czajcza 19).

źródło www.pztw.pl

Zgłoszeń można dokonywać na oficjalnej stronie imprezy. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail organizatora: odrasportywodne@gmail.com

Regulamin zawodów