Medale Mistrzostw Polski w kajakarstwie rozdane

    Dodane: 2020-08-02

Na poznańskim Torze Regatowym Malta zakończyły się trzydniowe zmagania wodniaków w ramach 26. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów.

W klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski juniorów młodszych zwyciężyła Posnania Poznań przed AZS-AWF Poznań i Zawiszą Bydgoszcz. W punktacji województw najlepsza okazała się Wielkopolska przed województwem Kujawsko-Pomorskim i Zachodniopomorskim. Natomiast w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski juniorów zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz przed AZS-AWF Poznań i UKS Silvant Kajak Elbląg. W klasyfikacji województw zwyciężyło województwo Kujawsko-Pomorskie przed Wielkopolskim i Warmińsko-Mazurskim.

W pierwszym dniu zawodów wspaniale zaprezentował się Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań), który nie dał szans rywalom w finale K1 500m juniorów mł.. Na pierwszym miejscu podium w C1 500m juniorów mł. stanął także Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań). Po złoto w konkurencji K4 500m juniorek mł. popłynęła osada AZS-AWF Poznań w składzie Zuzanna Gościniak/ Lena Kosmaczewska/ Oliwia Kubis/ Amelia Ludwis. Na pierwszym miejscu podium stanęły również Marta Brzezińska i Zuzanna Kinast (Posnania Poznań), które w konkurencji C2 500m juniorek mł. wyprzedziły m.in. zawodniczki Warty Poznań Bernadette Glabus oraz Patrycję Goźniewską; podium uzupełniła osada Wiskordu Szczecin. W C2 500m juniorów na pierwszych dwóch miejscach uplasowali się zawodnicy Posnani Poznań – złoto dla Jakuba Nowickiego i Szymona Sobczaka, srebro dla Kacpra Grzelskiego i Filipczaka.

Po srebro w K1 500m juniorek popłynęła Weronika Waligóra. Zawodniczka AZS-AWF Poznań na mecie musiała uznać wyższość jedynie Magdaleny Szczęsnej (Jezioro Tarnobrzeg). Na drugim miejscu podium stanęła również dwójka Stomila Poznań – Tymoteusz Sobczyk/ Wiktor Mazanka, która w finale K2 500m juniorów mł. do mety przypłynęła za osadą Zawiszy Bydgoszcz (Krystian Błoński i Paweł Słowiński); na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Posnani Poznań – Mateusz Pietrzak i Nicholas Scibilia.

Na trzecim miejscu podium stanęły kanadyjkarki Posnani Poznań – Aleksandra Glaeser i Luiza Fechner, które w finale C2 500m juniorek przegrały z osadą Zawiszy Bydgoszcz (Amelia Braun i Natalia Marońska) i MKSW Trzebini (Elżbieta Łoboziak i Anna Topa). Również po brązowy medal popłynęła osada K4 500m juniorów mł. w składzie: Hubert Bączyk/ Wiktor Pacholak/ Mikołaj Rechul i Mikołaj Mermela (zwyciężyła czwórka Zawiszy Bydgoszcz: Jakub Gaszak/ Nikodem Bartoszak/ Marcel Rozmarynowski i Kacper Kowalski).

Pozostali zwycięzcy pierwszego dnia zawodów:

K2 500m juniorek mł. – Zofia Korpalska/ Nicole Ziniewicz (Zawisza Bydgoszcz)

K2 500m juniorek – Klaudia i Oliwia Bębenek (Spójnia Warszawa)

C1 500m juniorek – Natalia Marońska (Zawisza Bdgoszcz)

K1 500m juniorów – Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K2 500m juniorów – Igor Drewniak/ Jan Paszek (Czechowice-Dziedzice)

C1 500m juniorów – Miłosz Polaczek (Orzeł Wałcz)

C2 500m juniorów – Juliusz Kitewski/ Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

W drugim dniu imprezy wspaniale zaprezentowała się Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań), która w konkurencji C1 500m juniorek mł. zdeklasowała rywalki wygrywając z drugą na mecie zawodniczką Zawiszy Bydgoszcz – Oliwią Kordalską o niepełna 5 sekund. Po swoje drugie złoto popłynął Jarosław Kajdanek. Zawodnik poznańskiego Energetyka o ponad 3 sekundy wyprzedził drugiego na mecie Krystiana Błońskiego (Zawisza Bydgoszcz). Złote krążki zawisły również na szyjach Aleksandra Woronkiewicza, Igora Wyszkowskiego, Adama Mańkowskiego i Huberta Bączyka – AZS-AWF Poznań. W tej konkurencji (K4 1000m juniorów mł.) na trzecim miejscu stanęli ich klubowi koledzy: Marcin Opielewicz, Mikołaj Wąsowicz, Jan Wiśniewski i Aleksander Zieliński. Po swoje drugie złoto tym razem w C2 1000m juniorów popłynęli zawodnicy Posnani Poznań Jakub Nowicki i Szymon Sobczak, brązowy medal trafił do ich kolegów z klubu Kacpra Klaka i Jakuba Gniota.

Ponownie na drugim miejscu podium, tym razem na w K1 1000m juniorek stanęła Magdalena Waligóra (AZS-AWF Poznań, która znów musiała uznać wyższość jedynie Magdaleny Szczęsnej (Jezioro Tarnobrzeg).

Na drugim miejscu podium stanęli Kacper Konieczny i Wiktor Walkowiak, którzy w finale K2 1000m juniorów mł. do mety przypłynęli za osadą Zawiszy Bydgoszcz (Jakub Gaszak i Paweł Słowiński); na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy Stomila Poznań – Tymoteusz Sobczyk/ Wiktor Mazanka.

Po złotym medalu na 500m Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań) w C1 1000m juniorów mł. przegrał jedynie z Kacprem Sieradzanem (Wiskord Szczecin); trzeci do mety dopłynął Eryk Wilga (Warta Poznań). 

Na trzecim miejscu podium w C2 1000m juniorów stanęli Kacper Bogajczyk i Dawid Kozio (AZS-AWF Poznań), zwyciężyła osada KKS Nowa Sól – Krystian Hołdak i Gracjan Michalak.

Pozostali zwycięzcy drugiego dnia zawodów:

K1 500m juniorek mł. – Zofia Korpalska (Zawisza Bydgoszcz)

K2 1000m juniorek – Zuzanna Ławnikowicz/ Alicja Nowicka (Zawisza Bydgoszcz)

K1 1000m juniorów – Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K2 1000m juniorów – Dominik Wawer/ Adrian Zychowicz (GPower Gorzów)

C1 1000m juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

W trzecim dniu zawodów wspaniale zaprezentowały się Zuzanna Gościniak i Oliwia Kubis. Osada AZS-AWF Poznań w konkurencji K2 3000m juniorek mł. wyprzedziła m.in. załogi Włókniarza Chełmża i Zrywu Wolsztyn. W C1 5000m juniorów mł. zwyciężył Eryk Wilga (Warta Poznań), a na trzecim miejscu podium znalazł się Kacper Filipczak (Posnania Poznań). Złoto w K2 5000m juniorów mł. wywalczyła również osada AZS-AWF Poznań w składzie Igor Wyszkowski i Aleksander Woronkiewicz. Na najniższym stopniu podium stanęli Kacper Konieczny i Nicholas Scibilia – Posnania Poznań. Najszybsza w finale K1 200m juniorek była Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań). Na najwyższym stopniu podium w C1 5000m juniorów stanął Kacper Bogajczyk (AZS-AWF Poznań); trzeci był Tomasz Janczak (Posnania Poznań).

Do złota na 500m dziś Karolina Seydlewicz dołożyła srebro tym razem w C1 3000m juniorek mł.. Przed zawodniczką Posnanii Poznań na mecie zameldowała się jedynie Oliwia Kordalska (Zawisza Bydgoszcz). Na drugim miejscu podium w C2 200m juniorek stanęły również juniorki AZS-AWF Poznań – Wiktoria Musialska i Weronika Wiśniewska; wygrała osada Zawiszy Bydgoszcz – Amelia Braun i Natalia Marońska.

Po swój drugi brązowy medal popłynęli Jakub Gniot i Kacper Klak (Posnania Poznań). W tej konkurencji – C2 5000m juniorów mł. zwyciężyła osada z Nowej Soli – Gracjan Mania i Maksymilian Turczyn. Na trzecim miejscu podium stanął również w konkurencji K1 200m juniorów Marcin Nowacki (Posnania Poznań); zwyciężył Wojciech Pilarz (Czechowice-Dziedzice). Na trzecim miejscu w C1 200m juniorek zameldowała się również Klaudia Szolc (AZS-AWF Poznań); zwyciężyła Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz). Po brązowy medal w K2 200m juniorów popłynęli także Tomasz Koperski i Marcin Nowacki (Posnania Poznań); zwyciężyła osada w składzie Janusz Dawid/ Wojciech Pilarz (Czechowice-Dziedzice).

Pozostali zwycięzcy trzeciego dnia zawodów:

K1 3000m juniorów mł. – Julia Czech (Czechowice Dziedzice)

K1 5000m juniorów mł. – Jakub Gawłowski (GPower Gorzów)

C1 200m juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

K2 5000m juniorek – Julia Krajewska/ Kinga Wojda (Spójnia Warszawa)

K1 5000m juniorek – Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)

K2 5000m juniorów – Paweł Krause/ Przemysław Rojek (Silvant Kajak Elbląg)

K1 5000m juniorów – Dawid Janusz (Czechowice-Dziedzice)

C2 5000m juniorów – Krystian Hołdak/ Gracjan Michalak (Nowa Sól)

Wyniki MP juniorów

Wyniki MP juniorów młodszych

Program 26. Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-29

Już w najbliższy weekend sympatyków sportów wodnych w Poznaniu czekają kolejne sportowe emocje. Od piątku 31 lipca do niedzieli 2 sierpnia na Torze Regatowym Malta 26. Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Mistrzostwa Polski Juniorów oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przyjadą reprezentanci 56 klubów z całej Polski.

Pierwszy start – piątek 31 lipca godz. 9.00.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Program 26. MP Juniorów Młodszych i MP Juniorów

Program Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie

Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza

    Dodane: 2020-07-28

W niedzielę, 16 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbędą się Ogólnopolskie Regaty kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza. Zawody odbędą się w następujących konkurencjach:

- juniorzy 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorki 2002-2003 2000 m K-1, C-1

- juniorzy mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- juniorki mł. 2004-2005 2000 m K-1, C-1

- młodzicy 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- młodziczek 2006-2007 1000 m K-1, C-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, C-1

- viking open 2008 i młodsi 200 m CT-4 (turystyczne C-4)

Zgłoszenia należy dokonać poprzez internetowy system zgłoszeń PZKaj (http://pzkaj.domtel-sport.pl/). Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 09.08.2020, godz. 24:00. 

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Organizator wyznaczył specjalną strefę przeznaczoną dla dziennikarzy mieszczącą się przy strefie dekoracji.

Regaty dofinansowane ze środków: Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Więcej informacji

Poznańskie kluby na podium w klasyfikacji Mistrzostw Polski

    Dodane: 2020-07-27

Pierwsze miejsce z dorobkiem 6 medali w klasyfikacji medalowej 19. Mistrzostw Polski Młodzików zajęła Posnania Poznań. Poznański klub okazał się lepszy m.in. od Warty Poznań i Zawiszy Bydgoszcz. Natomiast w klasyfikacji medalowej 35. Młodzieżowych Mistrzostw Polski zwyciężyła Zawisza Bydgoszcz. Drugie miejsce zajął AZS-AWF Poznań, a na trzecim uplasowała się Posnania Poznań. Tym samym w niedzielę 26 lipca w Poznaniu zakończyły się dwudniowe zmagania kajakarzy w ramach 35. Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz 19. Mistrzostw Polski Młodzików. W sumie rozdano 35 kompletów medali, a duża część z nich zawisła na szyjach poznańskich wodniaków.

W konkurencji C-1 1000m Młodzieżowych Mistrzostw Polski bezkonkurencyjny okazał się zawodnik Posnanii Poznań Dominik Nowacki, który na mecie wyprzedził m.in. Normana Zezulę (Zawisza Bydgoszcz) i Mateusza Borgieła (Politechnika Opole). Bardzo dobrze zaprezentowała się również Katarzyna Szperkiewicz (AZS-AWF Poznań), która w finale C1 500m wyprzedziła m.in. Sylwię Szczerbińską (Cresovia Białystok) i swoją klubową

koleżankę Ewelinę Antos. Szperkiewicz wywalczyła także złoto w duecie C2 500m z Patrycją Mendelską. W tej konkurencji na drugim miejscu uplasowały się siostry Antos (Adrianna i Ewelina). W konkurencji K2 500m najlepsze były zawodniczki poznańskiego Energetyka - Klaudia Cyrulewska i Martyna Klatt. Dziewczyny wspólnie Patrycją Lebiodą i Weroniką Aleksandrowicz dołożyły do swojego dorobku również brązowy medal w K4 500m (zwyciężyła osada Zawiszy Bydgoszcz w składzie: Nicola Gapska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Sandra Ostrowska i Helena Wiśniewska). Po złoto w K4 1000m popłynęła osada AZS-AWF Poznań w składzie Piotr Gajewski/ Jakub Stepun/ Kacper Misztak i Dastin Malinowski.

W konkurencji K2 200m dwa pierwsze miejsca zajęli zawodnicy poznańskich klubów. Po złoto popłynęli Jakub Michalski i Wojciech Tracz (Posnania Poznań), a po srebro Sławomir Witczak i Robert Nowakowski (Energetyk Poznań).

Po złoto w K4 500m popłynęła również osada Posnani Poznań w składzie Jakub Michalski, Stanisław Szafraniec, Wojciech Tracz, Filip Weckwert. Srebrne medale w tej konkurencji zawisły na szyjach zawodników z Czechowic Dziedzic, brązowe natomiast trafiły do kajakarzy poznańskiego Energetyka.

 

Srebro w K1 200m wywalczył Jakub Michalski (Posnania Poznań). Złoto w tej konkurencji dla zawodnika OKSW Olsztyn Bartosza Grabowskiego, brąz dla Jakuba Stepuna (AZS-AWF Poznań).

Brązowy medal w K1 1000m wywalczył Sławomir Witczak. Zawodnika poznańskiego Energetyka na mecie wyprzedził jedynie Przemysław Korsak (GPower Gorzów) i Michał Bil (Politechnika Opole). Również po brąz w K2 1000m popłynęli Marcin Nowacki i Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań). Poznańską osadę wyprzedzili zawodnicy Politechniki Opole – Piotr Morawski i Michał Bil oraz GPower Gorzów – Przemysław Korsak i Adrian Zychowicz.

W K1 500m zwyciężyła Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice). Na tym samym dystansie rywalizowały nasze kadrowiczki wśród których najlepsza okazała się Anna Puławska (Zawisza Bydgoszcz) przed Beatą Rosolską (Kopernik Bydgoszcz) i Karoliną Nają (Posnania Poznań).

W K1 200m najlepsza okazała się Katarzyna Kołodziejczyk (Zawisza Bydgoszcz). W wyścigu kadrowiczek na 200m najlepsza okazała się Marta Walczykiewicz, która wyprzedziła m.in. Anną Puławską (AZS-AWF Gorzów) i Karolinę Naję (Posnania Poznań).

Pozostali zwycięzcy Młodzieżowych MP:

C2 1000m – Sebastian Aleksandrowicz/ Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz)

C1 200m – Norman Zezula (Zawisza Bydgoszcz) 

Rywalizacja Mistrzostw Polski Młodzików odbywała się na dystansie 2000 m. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

Dziewczęta:

Rocznik 2006:

K1 – na drugiej pozycji uplasowała się Wiktoria Loba (Posnania Poznań), która dała się wyprzedzić jedynie Julii Piaseckiej (Copal Trzcianka)

K2 – Julia Piasecka/ Karolina Zapała (Copal Trzcianka)

C1 – Amelia Sołtysińska (Posnania Poznań).

C2 – Jagoda Machelska/ Jagoda Stodulska (Włókniarz Chełmża)

Rocznik 2007:

K1 – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

K2 – Martyna Kraszewska/ Wiktoria Zaręba (Nowa Sól)

C1 – na trzeciej pozycji dopłynęła Agata Kowalak (AZS-AWF Poznań), zwyciężyła Julia Kończal-Bohn (Zawisza Bydgoszcz)

K4 (2006/2007) – Julia Piasecka/ Zuzanna Borowiak/ Nicola Budnik/ Martyna Malak (Zawisza Bydgoszcz)

Chłopcy

Rocznik 2006:

Brąz w K1 wywalczył Jan Foć (AZS-AWF Poznań). Przed nim do mety dopłynęli Oskar Lewandowski (UKS 4 Katowice) i Norbert Midloch (Admira Gorzów).

Srebrne medale w K2 zawisły na szyjach Mateusza Purczyńskiego i Mateusza Rechula (AZS-AWF Poznań). Złoto w tej konkurencji dla osady GPower Gorzów – Mateusz Kubalski i Kacper Kleist.

Po brązowy medal w konkurencji C1 sięgnął zawodnik Warty Poznań Alex Wilga. Złoto wywalczył Dominik Stańczewski (Korona Elbląg), a srebro Jacek Lewandowski (Włókniarz Chełmża).

Srebro wywalczył duet kanadyjkarzy C2 Krzysztof Brzeziński i Wojciech Machowiak (Posnania Poznań). Złoto w tej konkurencji dla osady Astorii Bydgoszcz w składzie Alan Szymański i Krystian Żurawski.

Rocznik 2007:

K1 – Patryk Strękowski (Astoria Bydgoszcz)

Brąz w K2 wywalczyli Szymon Szot i Igor Płaczek (Posnania Poznań. Złoto dla zawodników Motława Gdańsk – Tymoteusz Dzwonkowski i Karol Wyrwisz.

W konkurencji C1 2000m srebrny krążek zawisł na szyi Marcelego Krawca z Warty Poznań, którego wyprzedził jedynie Rafał Poklepa (Nowa Sól). Krawiec wspólnie z Krystianem Kubicą byli bezkonkurencyjni w C2 zwyciężając m.in. ze swoimi klubowymi kolegami – Antonim Michalakiem i Declanem Sobczakiem. Podium w tej konkurencji uzupełniła osada Zawiszy Bydgoszcz – Kamil Tymek i Gracjan Nowakowski. Zawodnicy Warty (Krystian Kubica/ Alex Wilga/ Antoni Michalak i Declan Sobczak) byli również najlepsi w C4 wyprzedzając m.in. osadę Korony Elbląg i Posnani Poznań.

Najlepsi w K4 (2006/2007) okazali się Dominik Dudziak, Szymon Szot, Thomas Sciblia i Igor Płaczek (Posnania Poznań).

Wszystkie wyniki

Program 35. Młodzieżowych MP oraz 19. MP Młodzików w Kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-22

Po sukcesie organizacyjnym związanym z przeprowadzeniem I Pucharu Polski w Kajakarstwie już w najbliższy weekend kajakarze z 59 klubów z całej Polski wrócą do rywalizacji w Poznaniu. W dniach 25-26 lipca na torze regatowym Malta odbędą się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 19. Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie.

Udział potwierdzili m.in. nasi kadrowicze. Organizatorem imprezy na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego jest Wielkopolski Związek Kajakowy. Zawody odbędą się
w następujących konkurencjach:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

kobiety – 500 m: K-1, K-2, K-4, C-2; 200 m: K-1, C-1

mężczyźni – 1000 m: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2; 200 m: K-1, K-2, C-1; 500m: K-4

Mistrzostwa Polski Młodzików – wszystkie konkurencje na dystansie 2000 m

dziewczęta

– 2006 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2007 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2006/2007 – K-4

chłopcy

– 2006 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2007 – K-1, K-2, C-1,C-2

– 2006/2007 – K-4, C-4

 PROGRAM REGAT

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

35. Młodzieżowe MP oraz 19. MP Młodzików w Kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-17

Po sukcesie organizacyjnym związanym z przeprowadzeniem I Pucharu Polski w Kajakarstwie już za tydzień kajakarze wrócą do rywalizacji w Poznaniu. W dniach 25-26 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 19. Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie.

Organizatorem imprezy na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego jest Wielkopolski Związek Kajakowy. Zawody odbędą się
w następujących konkurencjach:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

kobiety – 500 m: K-1, K-2, K-4, C-2; 200 m: K-1, C-1

mężczyźni – 1000 m: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2; 200 m: K-1, K-2, C-1; 500m: K-4

Mistrzostwa Polski Młodzików – wszystkie konkurencje na dystansie 2000 m

dziewczęta

– 2006 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2007 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2006/2007 – K-4

chłopcy

– 2006 – K-1, K-2, C-1, C-2

– 2007 – K-1, K-2, C-1,C-2

– 2006/2007 – K-4, C-4

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Więcej informacji

35 Młodzieżowe MP oraz 19 MP Młodzików w Kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-09

W dniach 24-26 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się 35 Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 19 Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie. Zawody odbędą się w następujących konkurencjach:

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

kobiety - 500 m: K-1, K-2, K-4, C-2; 200 m: K-1, C-1

mężczyźni - 1000 m: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2; 200 m: K-1, K-2, C-1; 500m: K-4

Mistrzostwa Polski Młodzików – wszystkie konkurencje na dystansie 2000 m

dziewczęta

- 2006 - K-1, K-2, C-1, C-2

- 2007 - K-1, K-2, C-1, C-2

- 2006/2007 - K-4

chłopcy

- 2006 - K-1, K-2, C-1, C-2

- 2007 - K-1, K-2, C-1,C-2

- 2006/2007 - K-4, C-4

Zgłoszenia imienne należy dokonać w terminie do 19.07.2020r. do godz. 23:59, poprzez system elektroniczny na stronie internetowej PZKaj.

Zapowiedzi

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2020-07-08

2 sierpnia na Torze Regatowym Malta odbędą się Regaty kajakowe „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików”. W zawodach mogą startować zawodnicy z roczników 2006/2007/2008 z Województwa Wielkopolskiego i Zachodnio-Pomorskiego.

Młodzicy i młodziczki na dystansie 2000m wystartują w następujących konkurencjach: K-1, K-2, K-4, C-1, C-2.

Zgłoszenia wyłącznie poprzez internetowy należy dokonać do soboty 25 lipca  (do godz. 24.00) przez system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/.

Zapowiedzi

150 zawodników wystartowało w Ogólnopolskich Regatach Wioślarskich

    Dodane: 2020-07-07

Po kilkunastu tygodniach przerwy w sobotę, 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się pierwsze zawody - Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie. W imprezie wzięło udział niemal 150 młodych wioślarzy i wioślarek oraz zawodnicy w kategorii masters. Mimo, że mamy już lipiec to z powodu pandemii koronawirusa regaty można potraktować za początek wioślarskiego sezonu.

źródło facebook Paweł Szczepaniak

Limit 150 zawodników przewidziany przez przepisy został niemal wyczerpany, ale oczywiście wszyscy, łącznie z trenerami, obsługą musieli dostosować się do odpowiedniego reżimu sanitarnego. W Poznaniu wystartowali przedstawiciele 11 klubów, w tym pięciu wielkopolskich: Posnanii (49 zawodników), KW04 (22), Polonii (7), Trytonu (8) i UKS Dwójki Kórnik (4). W sumie w zawodach obok młodzieży z całego kraju, wystąpiło aż 20 zawodników kategorii masters, a najstarszą uczestniczką była 81-letnia Danuta Pribe (TW Masters Posnania RBW). Dzięki dużej dyscyplinie wszystkich i środkach podjętych przez organizatorów zawody były absolutnie bezpieczne.

W wyścigu jedynek juniorów zwyciężyła Gabriela Stefaniak (Posnania Poznań), która na mecie wyprzedziła m.in. Adriannę Mermelę (KW04 Poznań) oraz Darię Nolberczak (Posnania Poznań).

Formą w wyścigu jedynek juniorów błysnął Marcin Szczepiński (Tryton Poznań). Drugie miejsce stało się udziałem Jacka Suszki (Posnania Poznań), a trzecie Rafała Gierki (również Posnania).

W wyścigu dwójek na pierwszym miejscu podium stanęli Radosław Nogaj i Sebastian Gągalski (AZS Szczecin). Na drugim i trzeci miejscu uplasowali się zawodnicy Posnanii: Tomasz Zawada i Dawid Pankowski oraz Igor Jurkowski i Nikodem Nowak.

Wszystkie wyniki