Wioślarscy trenerzy roku wybrani

    Dodane: 2017-12-04

Wczoraj w Poznaniu zakończyła się kursokonferencja trenerów wioślarstwa. Jednym z punktów 2-dniowego spotkania było wyróżnienie najlepszych trenerów. Nagrody Trenera Roku 2017 otrzymali Jakub Urban i Michał Kozłowski (kadra kobiet) oraz Aleksander Wojciechowski i Robert Sycz (kadra mężczyzn wioseł krótkich). Wyróżnienie za złoty medal mistrzostw Europy otrzymał Przemysław Abrahamczyk (kadra wagi lekkiej kobiet).

źródło www.pztw.pl

Przypomnijmy, że podopieczne trenerów Urbana i Kozłowskiego podczas wrześniowych mistrzostw świata w Sarasocie zdobyły dwa srebrne medale:

- czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków),  Katarzyna Zillmann AZS UMK Energa Toruń)

- czwórka bez sterniczki w składzie Monika Ciaciuch (RTW Lotto Bydgostia), Joanna Dittmann  (RTW Lotto Bydgostia), Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Maria Wierzbowska (RTW Lotto Bydgostia).

Srebrny medal w Sarasocie zdobyła także dwójka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) i Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk).

Nagrody Miasta Krakowa dla Marii Springwald

    Dodane: 2017-12-01

W minionym czwartek podczas uroczystej gali, która odbyła się  w sali Obrad Rady Miasta Krakowa wręczono Nagrody Miasta Krakowa 2017.

zdj. Maria Springwald

Nagrody Miasta Krakowa mają wieloletnią tradycję  po raz pierwszy przyznane zostały w 1933 roku, ale swoją historią sięgają XVI wieku. W tym roku Komisja przyznała nagrody w dziedzinach: kultura i sztuka, nauka i technika, sport oraz prace dyplomowe. I choć od Igrzysk Olimpijskich minęło już prawie 1,5 roku to wśród nagrodzonych jako jedyna reprezentantka sportu znalazła się nasza medalistka olimpijska z Rio Maria Springwald, która wioślarstwo zaczęła uprawiać jako uczennica piątej klasy szkoły podstawowej zostając w 1993 roku zawodniczką Uczniowskiego Klubu

zdj. Maria Springwald i Iwona Wójcik-Pietruszka

Sportowego. Jej trenerką była Iwona Wójcik-Pietruszka. Następnie jako zawodniczka krakowskiego Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zaczęła zdobywać coraz cenniejsze medale, głównie w konkurencji czwórek podwójnych. W 2013 roku wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni świata W 2014 i 2015 roku zdobyła brązowe medale podczas Mistrzostw Europy Seniorów. Jednak największy sukces nasza zawodniczka osiągnęła w 2016 roku kiedy podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła wraz z koleżankami brązowy medal. Dziewczyny jednak nie spoczęły na laurach i w tym roku potwierdziły przynależność do światowej czołówki zdobywając srebro podczas Mistrzostw świata.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

    Dodane: 2017-11-30

Klub Niezatapialni powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest w malowniczej miejscowości Zielonagóra w gminie Obrzycko przy korycie rzeki Warty na obrzeżach Puszczy Nadnoteckiej. Klub zrzesza 56 osób z czego w minionym roku czynnie uczestniczyło 50 kajakarzy.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

Pierwsze tegoroczne spotkanie odbyło się 25 lutego. Oprócz spraw organizacyjnych wytypowano jednocześnie dwóch członków Klubu (Marek Rzepczyński i Dariusz Stańka), którzy podjęli się ukończenia kursu Instruktora Kajakarstwa i ostatecznie go ukończyli otrzymując  certyfikat i legitymacje Instruktora Sportu, specjalność kajakarstwo. Sezon nasi kajakarze rozpoczęli 3 maja spływem rzeka Wartą. Kolejne spływy odbyły się rzekami: Wartą, Gwdą, Parsętą, Radewą, Brdą, Piławą, Rurzycą, Obrą, Drawą, Regą i Samą.

Klub Kajakowy „Niezatapialni” Zielonagóra

W czerwcu 12-to osobowa grupa wyjechała na zaproszenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty do zaprzyjaźnionego niemieckiego  Związku Gmin Mecklenburgische Kleinseenplatte  w Wesenbergu . Na trzydniowy pobyt złożyły się trzy spływy jeziorem Hawela i kanałami oraz sympatyczne spotkania przy ognisku.

W lipcu 20 członków Klubu uczestniczyło w trzydniowym Międzynarodowym Spływie organizowanym przez  Związek  Miast  i Gmin Dorzecza Parsęty. W sierpniu odbyła się kultowa bo już cykliczna impreza organizowana przez Zarząd i członków Klubu pod nazwą „Szanty nad Wartą” „Zakończenie lata”. Impreza ta jest skierowana głównie dla dzieci, rodziców i osób chętnych. Organizowana na zakończenie lata impreza składa się z różnorodnych zawodów i konkursów dla dzieci, wyścigów kajakarskich  w których uczestniczą chętni w konkurencji np. „W przyjaźni siła”; „Wyścig gmin”; „Na zawsze razem”; itp. Konkursy i wyścigi honorowane są nagrodami pozyskanymi głównie od sponsorów. Za zajęcie I-wszych miejsc w wyścigach puchary ufundował Wielkopolski Związek Kajakowy Poznań.

Sezon nasi kajakarze zakończyli 18 listopada Walnym Zgromadzeniem podczas którego podsumowali mijający rok i przedłożyli propozycję harmonogramu imprez na rok 2018.

 Harmonogram spływów na 2018 rok

www.niezatapialni.com.pl

Znamy wyniki Ogólnorozwojowego rankingu kajakarzy w Poznaniu

    Dodane: 2017-11-30

18 listopada w przystaniach nad rzeką Wartą w Poznaniu odbył się Ogólnorozwojowy ranking kajakarzy. A oto wyniki poszczególnych grup:

Program Ogólnopolskiej Kursokonferencji Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa

    Dodane: 2017-11-28

Już za niespełna tydzień, 1-3 grudnia na terenie toru Regatowego Malta w Poznaniu odbędzie się Konferencja Trenerów i Instruktorów wioślarstwa.

Organizatorem jest Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Program zawodów

Weronika Deresz – zawodniczka za milion

    Dodane: 2017-11-27

Na swoim koncie ma złoty medal Mistrzostw Świata wywalczony w 2012 roku w czwórce podwójnej wagi lekkiej oraz 3 medale (po jednym z każdego kruszcu) z Mistrzostw Europy. Uczestniczyła też w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Tydzień temu nasza wioślarka wzięła udział w popularnym turnieju „Milionerzy” i jak zwykle spisała się bardzo dobrze wygrywając 40 tysięcy złotych.

TVN Agency / Player.pl / Weronika Deresz w programie

Poprawnie odpowiedziała na osiem pytań z różnych dziedzin, wśród których znalazły się m.in., która grupa społeczna nie ma prawa do strajków, od jakich angielskich słów wziął się wyraz smog i które miasto przyjęło za swój hymn utwór "Prząśniczka".

W jednym z wywiadów nasza wioślarka powiedziała, że nie wykorzystała swoich sportowych sukcesów, żeby ułatwić sobie udział w programie. W wywiadzie dla Onet Sport Deresz dodała, „Nie ukrywam, że to jest dla mnie fajny i szybki zastrzyk gotówki. Na pewno te środki dadzą mi trochę spokoju w prowadzeniu mojej kariery. Ponad 30 tysięcy złotych, bo jeszcze trzeba zapłacić od tego podatek, to zawsze jest takie zabezpieczenie na wypadek kontuzji, czy potrzeby rehabilitacji. Wiadomo, to jest sport i tutaj wszystko się może zdarzyć.

Znamy Kalendarz Imprez Wielkopolskiego Związku Kajakowego

    Dodane: 2017-11-25

Podczas zeszłotygodniowego Zebrania Zarządu Wielkopolskiego Związku Kajakowego został zatwierdzony kalendarz imprez kajakowych na rok 2018.

Kalendarz Imprez Sportowych WZKaj na rok 2018

Oprócz imprez sportowych zapraszamy również do udziału w imprezach turystyczno-rekreacyjnych wśród których warto wymienić:

19.05.2018r. – 4. Poznań Canoe Challenge oraz Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach

23-30.06.2018r. - 20. Spływ Kajakowy „Integracja 2018”
05-15.07.2018r. - 18. Międzynarodowy Spływ Kajakowy „Warta Tour 2018”
marzec-listopad 2018r. - Cykl imprez "Poznaj Wielkopolskę z Kajaka - 4 Pory Roku"

Trwają zapisy na kurs Sędziego Smoczych Łodzi

    Dodane: 2017-11-24

W dniach 9-10 grudnia br. w Gdańsku (ul. Załogowa 1) odbędzie się kurs na Sędziego Smoczych Łodzi PZKaj i PFŁS zorganizowany przez Kolegium Sędziów.

Wszystkie chętne osoby powinny wysłać zgłoszenia na adres: poczta_tymczasowa@wp.pl oraz uiścić opłatę w wysokości 50 zł/os. (na pokrycie kosztów wynajmu sali), którą należy dokonywać na konto Polskiej Federacji Łodzi Smoczych nr: 62 1440 1345 0000 0000 0226 2606 PKO BP, PFŁS 80-557 GDAŃSK UL. ZALOGOWA 1

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - decyduje kolejność zgłoszeń.

Już za tydzień w Poznaniu Mikołajki z Olimpijczykami

    Dodane: 2017-11-23

Już za tydzień, w sobotę 2 grudnia o godz. 11:00 Poznańskie Stowarzyszenie Olimpijskie zaprasza na Mikołajki z Olimpijczykami.

Na wszystkich, którzy przyjdą na halę Politechniki Poznańskiej będą czekać Olimpijczycy i trenerzy, którzy nie tylko zapoznają chętnych z przepisami poszczególnych dyscyplin sportowych, ale również przeprowadzą gry, zabawy, konkursy i turnieje. Każdy znajdzie coś dla siebie, będzie mnóstwo fantastycznej zabawy. Na uczestników będą czekać medale i dyplomy, może też przybędzie Mikołaj z upominkami dla młodych sportowców.

Nie zabraknie oczywiście akcentów wodnych: wiosłowania na ergometrach wioślarskich czy kajakowych oraz naszych wspaniałych medalistów olimpijskich.

Wstęp bezpłatny!