Srebro dla Mai w Mistrzostwach Europy. Za chwilę po medal ruszą kanadyjkarze

    Dodane: 2017-06-30

Pierwszy dzień rozgrywanych  w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym przyniósł ekipie trenera Mateusza Rynkiewicza srebrny medal. Druga w konkurencji C1 juniorek na dystansie 15,4 km przypłynęła Maja Szajdek.

źródło facebook Polski Związek Kajakowy

Polka do zwyciężczyni – Mathilde Troncin (Francja) straciła 2.34,73. Trzecia na mecie zameldowała się reprezentantka Hiszpanii – Andrea Vazquez. Maja zajęła również 2. miejsce, ale bez tytuły wicemistrzyni Europy w dodatkowym wyścigu na krótkim dystansie w kategorii seniorek tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski.

W konkurencji C1 juniorów 5. miejsce wywalczył Patryk Piotrowicz, a 6. miejsce Grzegorz Ludwiczak. 14 na metę w konkurencji K1 juniorów dopłynął fryderyk Fulko. W konkurencji C1 na krótkim dystansie tj. 3,6 km, w tym 3 okrążenia i 2 przenoski 8 miejsce zajął Jakub Bródka, a dwa miejsca dalej przypłynął Grzegorz Ludwiczak.

Już za parę minut walkę o medal stoczą nasi kanadyjkarze Mateusz Borgieł i Patrylki Gluza. Oglądaj na żywo.

Kolejne medale dla biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-06-30

Po wczorajszym sukcesie Mai Szajdek dziś nasi reprezentanci dołożyli kolejne medale rozgrywanych  w portugalskim Ponte de Lima Mistrzostw Europy w Maratonie Kajakowym.

źródło facebook Canoe Europe

W konkurencji C1 U23 walka o złoty medal rozgrywała się pomiędzy dwoma naszymi reprezentantami: Patrykiem Gluzą i Mateuszem Borgiełem. Ostatecznie po przepłynięciu 6 dużych okrążeń i jednego małego lepszy okazał się Gluza, który osiąnął czas 1:49.31,26. Podium uzupełnił reprezentant Portugalii.

Po brązowy medal w C2 juniorów popłynęli Patryk Piotrowicz i Mateusz Cybula, którym do zwycięzców, Niemców zabrakło zaledwie 20 sekund. Drudzy na mecie zameldowali się Węgrzy. Jutro kolejne szanse medalowe!

Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym – oglądaj na żywo

    Dodane: 2017-06-29

Dziś w portugalskim Ponte de Lima rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Maratonie Kajakowym. W imprezie pod czujnym okiem trenera Mateusza Rynkiewicza weźmie udział 8 polskich zawodników.

Oglądaj zawody na żywo dzień po dniu na naszej stronie:

Czwartek 10:00

Czwartek 18:30


Piątek 10:00

Sobota 10:00

Niedziela 10:00

Wyniki

www.canoemarathonportugal.com

Przypomnijmy, że z zeszłorocznych mistrzostw Starego Kontynentu Polacy przywieźli 4 medale: srebro i 3 brązowe. Jaki będzie dorobek medalowy w tym roku?

Brąz dla Politechniki Gdańskiej na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata

    Dodane: 2017-06-28

Brązowy medal z Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w smoczych łodziach przywiozą do Polski studenci Politechniki Gdańskiej.

źródło facebook PG Smoki Północy

W zawodach, które odbyły się w dniach 23-26 czerwca w chińskiej miejscowości DaLi (niedaleko Xi'an, prowincja Shaanxi) oprócz polskiej i chińskich osad udział wzięły również ekipy z Włoch, Kanady, USA, Makao, Singapur, Filipin.

źródło facebook PG Smoki Północy

Medal nasi żacy zdobyli w kategorii MIXED (6 mężczyzn i 4 kobiety na łodzi) na dystansie 500m. Niewiele do podium zabrakło na innych dystansach: 4 miejsce - dystans 200m i 5 miejsce - dystans 2000m.

Smocze łodzie są sportem narodowym w Chinach dlatego jak powiedzieli nam nasi studenci „zawody były zorganizowane bardzo tradycyjnie i udział był dla nich niesamowitym doświadczeniem.

www.icdbf.org/blank

27 wodniaków weźmie udział w Programie Team 100

    Dodane: 2017-06-26

W minioną środę, 21 czerwca w Warszawskiej hali Torwar odbyła się uroczysta inauguracja nowego programu Ministerstwa Sportu i Turystyki team100, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki oraz dzięki Polskiej Fundacji Narodowej we współpracy z Instytutem Sportu.

W uroczystości wzięli udział zawodnicy zakwalifikowani do programu, ich  trenerzy i przedstawiciele związków sportowych.

Miło nam poinformować, że w grupie 100 wyselekcjonowanych uzdolnionych sportowców - w wieku 18–23 lat - objętych programem, znalazło się aż 27 zawodników reprezentujących kajakarstwo i wioślarstwo. Każdy z zawodników będzie otrzymywał wsparcie finansowe w wysokości około 40 000 zł rocznie. W ramach indywidualnej ścieżki finansowania sportowcy mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków, m.in. na: fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację, sprzęt sportowy czy studia.

– team100 jest programem przeznaczonym dla utalentowanych zawodników, którzy staną się naszą sportową elitą w perspektywie najbliższych lat. Program skonstruowany jest tak, aby wspierał sportowca w obszarze procesu szkolenia oraz współzawodnictwa, ale również uczył odpowiedzialności i radzenia sobie w sytuacjach pozasportowych. Chcemy sprawdzić skuteczność modelu, który eliminuje zbędnych pośredników w dystrybucji środków sponsorskich i nauczyć młodych zawodników efektywnego inwestowania we własną karierę. Pieniądze trafią do nich bez pośrednictwa związków dzięki Polskiej Fundacji Narodowej i Spółkom Skarbu Państwa, które pomogą zdolnej młodzieży w ramach Kodeksu Dobrych Praktyk Sponsoringowych – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

 Młodzi zawodnicy zakwalifikowani przez Instytutu Sportu do programu team100 zobowiązali się do przestrzegania postanowień zawartych w „Kodeksie uczestnika programu team100”. Wśród 10 postanowień wymienionych w kodeksie, są m.in.: odnoszenie się z szacunkiem i czcią do symboli narodowych oraz dbanie o dobre imię Polski. Sportowcy mają pełnić rolę ambasadorów polskości na świecie, dlatego zobligowani zostali do prezentowania godnej postawy. Doping czy nieetyczne zachowanie automatycznie wykluczą zawodnika z programu.

Oto lista naszych reprezentantów.

Slalom kajakowy:

Klaudia Zwolińska - KS „Start” Nowy Sącz

Wiktor Sandera - AZS-AWF Kraków

Jakub Brzeziński - AZS-AWF Kraków

Kacper Sztuba - AZS-AWF Kraków

Kajakarstwo klasyczne:

Anna Puławska - AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Julia Lis - AZS-AWF Poznań

Justyna Iskrzycka - AZS-AWF Katowice

Paulina Paszek - AZS-AWF Katowice

Paweł Kaczmarek - AZS-AWF Gorzów Wlkp.

Dominika Włodarczyk - KS „Zawisza” Bydgoszcz

Aleksander Kitewski - KS „Zawisza” Bydgoszcz

Marcel Hołdak - KKS Nowa Sól

Arsen Śliwiński - WKK Warszawa

Jakub Bródka - KS „Warta” Poznań

Dawid Dziurla - KS „Warta” Poznań

Przemysław Korsak - G’Power Gorzów Wlkp.

Alan Wiśniewski - KS „Warta” Poznań

Patryk Kowalski - WTS „Orzeł” Wałcz

Wioślarstwo

Sara Bugajska - AZS-AWF Kraków

Jakub Dominiczak - LOTTO Bydgostia

Paulina Grzella - BKW Bydgoszcz

Mateusz Kraska - Zawisza Bydgoszcz

Krystyna Lemańczuk - AZS AWF Warszawa

Marcin Pawłowski - LOTTO Bydgostia

Patryk Przekopski - AZS UMK Energa Toruń

Maria Wierzbowska - AZS AWF Kraków

Barbara Wojtarowicz - AZS AWF Kraków

Grad medali dla biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-06-25

Trzynaście medali, w tym pięć złotych, wywalczyli nasi kajakarze podczas ostatniego dnia rozgrywanych w Belgradzie Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców.

źródło  facebook Women's Polish Canoe  Team

Po pierwsze złoto w dniu dzisiejszym sięgnęły Dominika Włodarczyk, Anna Puławska, Paulina Paszek i Kasia Kołodziejczyk. Startujące w konkurencji K4 500 metrów (U23) Polki nie miały sobie równych wygrywając o 0,8 sekundy z osadą węgierską i o 1,4 s. z Rosjankami. Kolejne złoto padło łupem Justyny Iskrzyckiej i Katarzyny Kołodziejczyk. Polki pewnie wygrały finał K2 500 wyprzedzając osadę Węgier o 1,068 s. Trzecie na mecie uplasowały się Dunki.

źródło  facebook Women's Polish Canoe  Team

Wspaniale popłynęła również osada K4 500m juniorów. Przemysław Korsak, Bartosz Grabowski, Wojciech Tracz i Filip Weckwert nie zostawili złudzeń kto jest najszybszy na torze w Serbii pozostawiając 1,224 sekundy w tyle osadę duńską i 1,604s osadę czeską. Mazurka Dąbrowskiego mieliśmy okazję również usłyszeć dzięki Dorocie Borowskiej, która w konkurencji C1 200m U23 zwyciężyła m.in. z reprezentantką Białorusi i Rosji. Piąty złoty medal dla biało-czerwonych w konkurencji K1 200m U23 wywalczyła Dominika Włodarczyk, która zostawiła w tyle reprezentantkę gospodarzy i Szwecji.

źródło  facebok Dorota Borowska

Po srebro sięgnęli nasi kanadyjkarze. Norman Zezula i Dawid Dziurla startujący w C2 500m juniorów. Nasza osada przegrała jedynie z łódką węgierską. Trzeci na podium reprezentanci Rosji. Również na drugim miejscu przypłynęły Helena Wiśniewska i Julia Olszewska. Polki walkę o złoto stoczyły z parą węgierską, z którą przegrały zaledwie o 0,064s. Trzecie na mecie zameldowały się Czeszki. Kolejne srebro padło łupem Sandry Ostrowskie/ Heleny Wiśniewskiej/ Martyny Klatt i Julii Olszewskiej, które startując w K4 500m juniorek przegrały jedynie z osadą Niemiec. Trzecie miejsce dla Węgier. Po czwarte srebro dla biało-czerwonych sięgnęła w C1 500m U23 Dorota Borowska. Przed Polką metę minęła tylko reprezentantka Ukrainy. Trzecie miejsce dla Rosji. W ślady Marty Walczykiewicz, naszej srebrnej medalistki olimpijskiej z Rio idzie również Helena Wiśniewska, która dzisiaj zajęła 2 miejsce w K1 200m ulegając jedynie zawodniczce Węgier. Trzecia na mecie zawodniczka z Danii.

Po brązowy medal w konkurencji K1 500 sięgnęła Anna Puławska. Przed Polką na mecie przypłynęły zawodniczki z Belgii i Szwecji. Z brązem do kraju wrócą również Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński. Polacy startujący w C2 500m U23 przegrali jedynie z Mołdawią i Ukrainą. W ostatnim starcie po brązowy medal sięgnął Norman Zezula, Dawid Dziurla, Dominik Bugaj i Patryk Kowalski. Nasza osada C4 500m juniorów uległa osadzie rosyjskiej i węgierskiej.

Niewiele do medalu zabrakło Sandrze Ostrowskiej, która startując w K1 500m juniorów walkę o podium stoczyła z reprezentantką Białorusi, z którą przegrała zaledwie o 0,140s.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

5 miejsce K2 500m jun. - Dominik Rzepczyński/ Filip Nowaczyk

5 miejsce C4 500m U23 - Szymon Kostenski/ Grzegorz Szpynda/ Marcel Hołdak / Łukasz Witkowski

5 miejsce K4 500m U23 – Dorian Kliczkowski/ Patryk Świtalski/ Paweł Kaczmarek/ Sławomir Witczak

5 miejsce C1 200m U23 – Tomasz Barniak

5 miejsce C2 200m U23 – Sylwia Szczerbińska/ Iwona Czarnecka

6 miejsce K1 500m jun. - Przemysław Korsak

6 miejsce C1 200m jun. – Klaudia Szulecka

6 miejsce K1 200m jun. – Wojciech Tracz

7 miejsce K1 200m U23  - Paweł Kaczmarek

8 miejsce C1 200m jun. Patryk Kowalski

8 miejsce C1 500m jun. - Julia Walczak

8 miejsce C1 500m U23 – Tomasz Barniak

9 miejsce C2 200m jun. – Paulina Grzelkiewicz/ Aleksandra Jacewicz

Wszystkie wyniki

Znamy zwycięzców Centralnych regat juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-25

24 i 25 czerwca na torze regatowym w Kruszwicy odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Wyniki tych zawodów zdecydowały o składach osad na Mistrzostwa Świata oraz Puchar Młodzieży. Najcenniejszymi wskazówkami dla trenera kadry Polski były starty na jedynkach oraz dwójkach bez sternika. W regatach wzięli również udział młodzicy.

Zwycięzcy sobotnich startów:

- 8+MJ/MJM - Igor Felczak, Oskar Walawender, Michał Wieczorek, Mateusz Wódkowski, Krystian Kukla,             Maksymilian Tomaszewski, Mikołaj Wieczorek, Damian Nowak, Radosław Rutkowski (KW Wisła Grudziądz),

- 2-KJ - Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),

- 4x+KJM - Wiktoria Aleksandrowicz, Weronika Filipiak, Weronika Ludwiczak, Julia Henrysiak, Zuzanna Janiak (KTW Kalisz),

- 4xKJ/KJM - Julia Wróbel, Beata Szymańska, Patrycja Chojnicka, Wiktoria Szopińska (LOTTO Bydgostia),

- 4-KJ/KJM - Oliwia Broniszewska, Adrianna Paszkowska, Julia Weiwer, Zuzanna Raczyńska (AZS UMK Toruń),

- 2xKJ/KJM - Martyna Janikowska, Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

- 4xMJ/MJM - Oskar Streich, Michał Trześniewski, Szymon Zorant, Adam Bandurski (AZS UMK Toruń),

- 4-MJ/MJM - Kacper Ozimek, Robert Rychlewski, Albert Zygmund, Maciej Kuratczyk (WTW Warszawa),

- 1xKJ - Zuzanna Lesner (UKS Ateny Wałcz),

- 2xMJ/MJM - Adrian Wawrzyniak, Tymoteusz Bobień (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

- 1xKJM - Jessika Sobcińska (KW Wisła Grudziądz),

- 2-MJ - Piotr Dziewieczyński, Mateusz Kaliński (LOTTO Bydgostia),

- 2-MJM - Patryk Drzewiecki, Bartosz Gamszej (LOTTO Bydgostia),

- 1xMJ - Bartłomiej Zalega (Pegaz Wrocław),

- 1xMJM - Dawid Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia).

Zwycięzcy niedzielnych startów:

- 8+MJ/MJM - Oskar Streich, Michał Trześniewski, Kacper Falkiewicz, Adam Bandurski, Miłosz Betliński, Mateusz Górniak, Mateusz Pawlak, Tomasz Skurzyński, Szymon Pawlikowski (AZS UMK Toruń),

- 1xDZ - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz),

- 4xDZ - Zuzanna Zalman, Oliwia Koczwara, Natalia Klimkowicz, Dagmara Dziewońska (UKS 93 Kraków),

- 2xCH - Tomasz Zawada, Dawid Pankowski (Posnania RBW Poznań),

- 4x+CH - Michał Chłopicki, Wiktor Rusek, Stefan Pisula, Maciej Rogoż, Julia Urbańska (UKS 93 Kraków),

- 2-KJ/KJM - Nicola Kachniarz, Aleksandra Olszta (AZS UMK Toruń),

- 1xKJ/KJM - Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz),

- 2-MJ/MJM - Mikołaj Gacek, Mateusz Lendzion (Pegaz Wrocław),

- 1xMJ/MJM - Bartłomiej Zalega (Pegaz Wrocław),

- 4x+KJM - Wiktoria Aleksandrowicz, Weronika Filipiak, Weronika Ludwiczak, Julia Henrysiak, Zuzanna Janiak (KTW Kalisz),

- 4xKJM/KJM - Dagmara Pasternak, Barbara Wojtarowicz, Adrianna Niemiec, Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),

- 4-KJ/KJM - Angelika Konecka, Sandra Jasińska, Angelika Konecka, Urszula Matecka (LOTTO Bydgostia/AZS UMK Toruń),

- 2xKJ/KJM - Maja Storczyk, Zuzanna Lesner (UKS Ateny Wałcz),

- 4xKJ/KJM - Tomasz Budzyński, Fabian Barański, Bartosz Jarzembowski, Grzegorz Ziółkowski (WTW Włocławek),

- 4-MJ/MJM - Mateusz Ziętarski, Jakub Piotrowski, Piotr Pietrzykowski, Szymon Kempa (AZS UMK Toruń),

- 2xMJ/MJM - Patryk Kropa, Mateusz Matuszewski (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

- 2xDZ - Martyna Wojciechowska, Wiktoria Sas (LOTTO Bydgostia),

- 4x+DZ - Daria Nolberczak, Nina Sołowiej, Katarzyna Migdalska, Aleksandra Pawłowicz, Hanna Śmigielska (UKS 2 Kórnik),

- 1xCH - Szymon Skonieczny (AZS AWF Gorzów Wlkp.).

Srebrny medal naszych zawodniczek na Mistrzostwach Europy w Kajakarstwie. Dziś kolejne szanse medalowe

    Dodane: 2017-06-24

Srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w sprincie kajakowym wywalczyły Justyna Iskrzycka i Anna Puławska. Startujące w konkurencji K2 1000m U23 w serbskim Belgradzie zawodniczki musiały uznać wyższość jedynie osady rosyjskiej, która była lepsza od Polek o 0,98s. Trzecie na mecie Węgierki.

źródło facebook Women's polish canoe team

To jedyny medal biało-czerwonych w dniu dzisiejszym. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasowała się Martyna Klatt i Marta Witkowska w konkurencji K2 1000m juniorów. Zwyciężyła osada węgierska przed Czeszkami i Białorusinkami. Niewiele do medalu zabrakło zawodnikom C2 1000m U23. Aleksander Kitewski i Marcel Hołdak zajęli 4 miejsce tuż za osadą Rumuni, Mołdawii i Ukrainy.

Pozostałe miejsca polskich osad:

8 miejsce 1000m U23 - Kamil Kołpak/ Ksawery Hajdamowicz / Jakub Michalski/ Patryk Świtalski

5 miejsce  K1 1000m jun. - Filip Weckwert

7 miejsce K1 1000m jun. - Kinga Jankowska

7 miejsce K2 1000m jun. - Dominik Rzepczyński/ Filip Nowaczyk

5 miejsce C2 1000m jun. - Norman Zezula/ Dawid Dziurla

9 miejsce C1 1000m U23 - Grzegorz Szpynda

7 miejsce K2 1000m U23 - Dorian Kliczkowski/ Sławomir Witczak

7 miejsce K4 1000m jun. - Przemyslaw Korsak/ Bartosz Grabowski/ Wojciech Tracz/ Piotr Morawski

11 finałów z udziałem Polaków na Mistrzostwach Europy. Oglądaj finały na żywo!

    Dodane: 2017-06-23

11 polskich osad powalczy dzisiaj o medale Mistrzostw Europy Juniorów i U-23 w Sprincie kajakowym, które odbywają się w serbskim Belgradzie. Pierwszy finał A z udziałem biało-czerwoej osady już za parę minut, o godzinie 9.14. Oto plan startów w finałach A naszych osad na dzisiejszy dzień:

Godz. 9.14 - K4 1000m U23 - Paweł Czaja / Kamil Kołpak/ Ksawery Hajdamowicz / Jakub Michalski

Godz. 9:21 – K1 1000m jun. - Filip Weckwert

Godz. 9.49 – K1 1000m jun. - Kinga Jankowska

Godz. 10.03 – K2 1000m jun. - Dominik Rzepczyński/ Filip Nowaczyk

Godz. 10.17 – C2 1000m jun. - Norman Zezula/ Dawid Dziurla

Godz. 10.31 – K2 1000m jun. - Martyna Klatt/ Marta Witkowska

Godz. 11.44 – C1 1000m U23 - Grzegorz Szpynda

Godz. 12.12 – K2 1000m U23 - Dorian Kliczkowski/ Sławomir Witczak

Godz. 12.26 – C2 1000m U23 - Aleksander Kitewski/ Marcel Hołdak

Godz. 12.40 – C2 1000m U23 - Justyna Iskrzycka/ Anna Puławska

Godz. 12.54 – K4 1000m jun. - Przemyslaw Korsak/ Bartosz Grabowski/ Wojciech Tracz/ Piotr Morawski

Wyniki