Znamy zwycięzców XXI Regat Łodzi Smoczych ”Dominik 2017”

    Dodane: 2017-08-09

W minioną sobotę na Motławie w Gdańsku odbyły się XXI Regaty Łodzi Smoczych ”Dominik 2017”. Organizatorem zawodów był MRKS „Gdańsk” oraz KW Wiking Gdańsk.

źródło facebook Agnieszka Ossowska

Podczas imprezy starty odbywały się w dwóch kategoriach, w których na podium stanęły odpowiednio osady:

źródło facebook Agnieszka Ossowska

Open 200:

 1. Spójnia Warszawa
 2. Moravian Dragons
 3. Malsztum

źródło facebook Agnieszka Ossowska

Open FAN

 1. MMKS Gdańsk
 2. Drako Wałcz
 3. Bursztynowy Smok

źródło facebook Agnieszka Ossowska

Wszystkie wyniki

Znamy zwycięzców MMP i MPM w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-07

W miniony weekend w Poznaniu odbyły się ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Zawodnicy ścigali się na dystansie 1500m (młodzicy) i 2000m (młodzieżowcy). W punktacji drużynowej zwyciężył klub LOTTO Bydgostia z dorobkiem 327 punktów. Drugie miejsce zajął AZS AWFiS Gdańsk z 193 punktami, natomiast miejsce trzecie należy do Posnani RBW Poznań, która zdobyła 169 punktów.

źródło facebook Iwona Wójcik-Pietruszka

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 • jedynka młodziczek - Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz),
 • jedynka młodzików - Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk),
 • dwójka podwójna młodziczek - Julia Panuś, Paulina Józefowicz (WIR Iława),
 • dwójka podwójna młodzików - Dawid Pankowski, Tomasz Zawada (Posnania RBW Poznań),

źródło facebook LOTTO-Bydgostia

 • czwórka podwójna młodziczek bez sterniczki - Wiktoria Gredel, Izabela Pajewska, Kalina Perczak, Aleksandra Kosiorek (MOS Ełk),
 • czwórka podwójna młodzików bez sternika - Aleks Dorenda, Paweł Usnarski, Dawid Pyzio, Sergi Bily (AZS Szczecin),
 • czwórka podwójna ze sterniczką młodziczek - Martyna Sas, Martyna Szyperska, Julia Najborowska, Martyna Jarzębowska, Natasha Malicka (LOTTO BYdgostia),
 • czwórka podwójna ze sternikiem młodzików - Wiktor Rusek, Maciej Rogoż, Michał Chłopicki, Stefan Pisula, Julia Urbańska
 • ósemka podwójna młodziczek -Blanka Raźna, Natalia Podolska, Adrianna Ignatowska, Tamara Folczyńska, Kinga Lewandowicz, Roksana Welchowska, Dominika Osak, Paulina Kubińska, Dorota Pytlos (LOTTO Bydgostia),
 • ósemka podwójna młodzików - Kacper Słoniecki, Tymon Kałużny, Seweryn Łęgowski, Hubert Jarosz, Daniel Mączkowski, Kamil Malinowski, Igor Kaszuba, Adrian Okoński, Dawid Dąbrowski (Wisłą Grudziądz),

źródło facebook Maciej Hoffmann

 • jednyka kobiet - Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz),
 • jedynka mężczyzn - Mateusz Świętek (KW-04 Poznań),
 • jedynka wagi lekkiej kobiet - Magdalena Świętek (KW-04 Poznań),
 • jedynka wagi lekkie mężczyzn - Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka bez sterniczki kobiet - Agnieszka Robaszkiewicz, Kaludia Ostrowska, (AZS UMK Toruń),
 • dwójka bez sternika mężczyzn - Damian Krawitowski, Filip Leszczyński (AZS UMK Toruń),
 • dwójka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn - Szymon Krwisz, Dawid Kowalski (Zawisz Bydgoszcz),
 • dwójka podwójna kobiet - Karolina Smyrak, Katarzyna Pilch (AZS AWF Kraków),
 • dwójka podwójna mężczyzn - Dawid Pieniak, Mateusz Świętek (KW-04 Poznań),
 • dwójka podwójka wagi lekkiej kobiet - Zuzanna Dreier, Ewa Gałek (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - Daniel Dwojakowski, Patryk Butyński (AZS AWFiS Gdańsk),
 • czwórka bez streniczki kobiet - Agnieszka Robaszkiewicz, Klaudia Ostrowska, Oliwiw Rafińska, Natalia Rozwadowska (AZS UMK Toruń),
 • czwórka bez sternika mężczyzn - Bartosz Leszczyński, Olaf Malinowski, Filip Leszczyński, Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń),
 • czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyn - Mateusz Mielniczyn, Dominik Gawędzki, Dominik Specjał, Dawid Górski (AZS AWFiS Gdańsk),
 • czwórka ze sternikiem mężczyn - Olaf Malinowski, Filip Leszczyński, Damian Krawitowski, Bartosz Komakowski, Karol Krause (AZS UMK Toruń),
 • czwórka podwójna kobiet - Zuzanna Dreier, Aleksandra Skierecka, Patrycja Wojtkowiak, Daria Krysiak (LOTTO Bydgostia),
 • czwórka podwójna mężczyzn - Jakub Dominiczak, Marcin Sobieraj, Marcin Pawłowski, Kacper Piwański (LOTTO Bydgostia),
 • ósemka mężczyzn - Aleksander Florczak, Damian Dziadosz, Fryderyk Grodecki, Damian Lichaczewski, Łukasz Posyłajka, Kamil Kusiński, Michał Sobanda, Rafał Staszak, Kamil Teleszko (AZS Szczecin).

Wszystkim gratulujemy!

Wszystkie wyniki

Polscy wioślarze bez medalu na Mistrzostwach Świata Juniorów

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-06

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Trokach. Niestety polska reprezentacja w wioślarstwie nie przywiezie do kraju żadnego medalu.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Jedyną osadą, która wystartowała w finale A była czwórka bez sterniczki juniorek. Barbara Streng, Paulina Grzella, Sara Bugajska oraz Barbara Wojtarowicz zakończyły rywalizację na piątym miejscu. Polki osiągnęły czas 7:09,00.

W finale B skiffista Fabian Barański zajął trzecie miejsce. Jedynkarz zdołał przepłynąć dystans 2000m w czasie 7:31,43. Pierwszy był Norweg, a drugi Łotysz.

Natomiast na piątej pozycji w finale B uplasowała się czwórka podwójna juniorów w składzie Bartłomiej Zalega, Krzysztof Kaspare, Jan Domeradzki i Maciej Madaj. Nasi reprezentanci ukończyli wyścig z czasem 6:22,43.

Następnym międzynarodowym wydarzeniem będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się od 2 do 3 września w Kruszwicy. Mamy nadzieję, że młodzieżowa reprezentacja spisze się na medal podczas tych regat.

Seniorzy po zgrupowaniu w Wałczu

    Dodane: 2017-08-05

Grupa seniorów ostatni obóz przed Mistrzostwami Świata Seniorów w kajakarstwie spędziła w Wałczu.

źródło facebook Bartosz Stabno

Do grupy dołączyło również 3 młodzieżowców którzy jeszcze niedawno startowali w Mistrzostwach Świata U23. Dlatego w 10 osobowej drużynie prowadzonej przez trenerów Mariusza Słowińskiego, Marka Głomskiego i Tomasza Mendelskiego znaleźli się Rafał Rosolski, Dawid Putto, Piotr Mazur, Martin Brzeziński, Norbert Kuczyński, Paweł

źródło facebook Bartosz Stabno

Kaczmarek, Patryk Świtalski, Jakub Michalski, Dorian Kliczkowski i Bartosz Stabno. Zawodnicy trenowali przez dwa tygodnie skupiając się na odbudowie bazy po startach na Mistrzostwach Europy. Seria zabiegów w kriokomorze oraz wizyta w Instytucie Sportu zakończyła ten etap przygotowań. 10 osobowa ekipa seniorów w Racicach wystartuje w 8 konkurencjach. Jak powiedział nam Bartosz Stabno - nadal nie wiadomo w jakim składzie wystartuje osada K4 500m. Szukamy rozwiązań które dadzą nam jak najlepsze wyniki. Teraz już wchodzimy w fazę indywidualizacji i dlatego na treningach pływamy dużo szybszych odcinków. Jednak z dużym optymizmem patrzymy na dalszą część pracy pomału czekając już na pierwsze starty.

Czwórka bez sterniczki juniorek w finale Mistrzostw Świata

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-05

Przedostatni dzień Mistrzostw Świata Juniorów dobiegł końca. Finały zbliżają się wielkimi krokami, lecz naszym reprezentantom nie poszło dzisiaj najlepiej. Tylko jedna osada pozostała w walce o medale.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowaci

Mowa o czwórce bez sterniczki juniorek. Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella oraz Barbara Streng awansowały do finału A. Polki zajęły trzecie miejsce w półfinale osiągając czas 6:58,48.

Do finału A nie zakwalifikował się skiffista Fabian Barański. Jedynkarz przekroczył linię mety na piątej pozycji i będziemy mogli go zobaczyć w wyścigu o miejsca od 7 do 12.

Szczęście nie dopisało czwórce podwójnej juniorów. Nasi reprezentanci w tej konkurencji zakończyli wyścig na czwartej lokacie. Do awansu do finału A zabrakło niewiele ponad 0,4 sekundy. Osada popłynie w finale B.

Natomiast w finale C mogliśmy zobaczyć dwójkę podwójną juniorów. Tomasz Budzyński i Jędrzej Skierecki uplasowali się na czwartym miejscu. Debel uzyskał czas 6:50,54 i zajął 16. miejsce na świecie.

Udział w regatach zakończyła również dwójka podwójna juniorek w składzie Zuzanna Lesner i Michalina Partyga. Polki zajęły drugie miejsce w finale E, co daje im 26. miejsce wśród wszystkich startujących.

Ostatni dzień zawodów rozpocznie finał B czwórki podwójnej juniorów oraz jedynek juniorów. Następnie w finale A wystąpi czwórka bez sterniczki juniorek. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Polki spiszą się na medal. Wszystkim życzymy połamania wioseł!

Dobre starty Polaków na MŚ w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-04

Kolejny dzień Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie w Trokach za nami. Dziś Polacy wystartowali w ćwierćfinałach i repasażach. Trzy z pięciu osad awansowały do półfinałów i nadal będą walczyć o mistrzostwo świata.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Ćwierćfinał na drugiej pozycji zakończył skiffista Fabian Barański. Polak w połowie dystansu zajmował czwartą lokatę. Na szczęście na drugim 1000 jedynkarz zdołał wyprzedzić Portugalczyka i Łotysza osiągając czas 7:11, 17.

Czwórka podwójna juniorów w składzie Bartłomiej Zalega, Maciej Madaj, Jan Domeradzki oraz Krzysztof Kasparek również zakwalifikowali się do półfinału. Osada wygrała swój repasaż i przekroczyła linię mety z czasem 6:05,22. Drudzy byli reprezentanci Estonii, a trzeci Amerykanie.

źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic

Odrobiny szczęścia zabrakło Tomaszowi Budzyńskiemu i Jędrzejowi Skiereckiemu. Dwójka podwójna juniorów uplasowała się na czwartej lokacie. Do półfinału naszym reprezentantom zabrakło niecałe 0,5 sekundy. Zawalczą oni jutro w półfinale o wejście do finału C.

Jutro czeka nas dzień półfinałów. O finał A walczyć będzie jedynkarz, czwórka podwójna juniorów oraz czwórka bez sterniczki juniorek, natomiast o finał C dwójka podwójna juniorów. W finale E zobaczymy dwójkę podwójną juniorek. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty!

Posnania zaprasza na spływ z Puszczykowa

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-03

Jeśli szukasz świetnego sposobu na aktywne spędzenie soboty, to Przystań "Posnania" oraz Plaża Rataje w Poznaniu serdecznie zaprasza 19 sierpnia na spływ kajakowy z Puszczykowa do Plaży Rataje. 

foto organizator

Pokonanie trasy o długości 19km z przystankiem w Czapurach potrwa 2-3 godziny. Zbiórka przewidziana jest na godzinę 10 na Plaży Rataje, skąd odjedzie bus do Puszczykowa. Po przypłynięciu na metę spływu odbędzie się wspólny grill. Cena spływu wynosi 70 zł od osoby. W kwotę wliczony jest transport do Puszczykowa, kajaki dwuosobowe, kapoki, wiosła i posiłek. Rezerwacje miejsc prosimy zgłaszać przez facebooka lub osobiście na Plaży Rataje. Płatność przyjmowana jest do 14 sierpnia po przyjęciu zgłoszenia. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wody, czapki z daszkiem, odzieży i obuwia na zmianę oraz szczelnego opakowania na dokumenty, komórkę itd. Zapraszamy!

Drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie za nami

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-03

Zakończył się drugi dzień Mistrzostw Świata Juniorów w wioślarstwie. Dzisiaj na litewskim torze regatowym rozegrane zostały przedbiegi kolejnych konkurencji oraz repasaże. Jak tym razem poradziła sobie juniorska reprezentacja?

źródło www.pztw.org.pl

Czwórka bez sterniczki juniorek awansowała do półfinału. Sara Bugajska, Barbara Wojtarowicz, Paulina Grzella oraz Barbara Streng ukończyły wyścig na drugiej pozycji uzyskując czas 6:59,87.

Na czwartej pozycji linię mety przekroczyli Bartłomiej Zalega, Maciej Madaj, Jan Domeradzki, i Krzysztof Kasparek. Bezpośrednio do półfinału awansowały tylko dwie osady, dlatego czwórka podwójna juniorów zmierzy się w jutrzejszym repasażu.

Niestety nie powiodło się dwójce podwójnej juniorek, które repasaż zakończyły na trzeciej pozycji. Osada w składzie Zuzanna Lesner, Michalina Partyga wystartuje w finale E.

Kolejnym startem Polaków będzie jutrzejszy repasaż czwórki podwójnej juniorów. Następnie dwójka podwójna juniorów oraz jedynkarz Fabian Barański wystartują w ćwierćfinałach. Liczymy na jak najlepsze rezultaty!

Znamy zwycięzców Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-03

W miniony weekend 27 - 30 lipca na kruszwickim Torze Regatowym "Gopło" odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w wioślarstwie. Juniorzy młodsi z całej Polski przybyli, aby walczyć o Mistrzostwo Polski. Zawodnicy ścigali się na dystansie 2000m. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, ale podczas regat panowała miła atmosfera.

źródło facebook Paweł Szczepaniak

A oto Mistrzowie Polski w poszczególnych konkurencjach:

 • jedynka juniorek młodszych - Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa),
 • jedynka juniorów młodszych - Dawid Frącz-Zakrzewski (LOTTO Bydgostia),

Fot. Zdzisław Biernacki, www.facebook.com/FOTOwioslaZB/

 • dwójka bez sterniczki juniorek młodszych - Dominika Baranowska, Weronika Walczyńska (BKW Bydgoszcz),
 • dwójka bez sternika juniorów młodszych - Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań),
 • dwójka podwójna juniorek młodszych - Sandra Kowalak, Martyna Jankowska (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • dwójka podwójna juniorów młodszych - Patryk Szymendera, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań),
 • czwórka bez sterniczki juniorek młodszych - Oliwia Nowakowska, Justyna Leśkiewicz, Aleksandra Marcinkowska, Wiktoria Dziwota (PTW Płock),

Fot. Zdzisław Biernacki, www.facebook.com/FOTOwioslaZB/

 • czwórka bez sternika juniorów młodszych - Maciej Kasprzyk, Julian Kościók, Jerzy Kaczmarek, Łukasz Kasztelan (Posnania RBW Poznań),
 • czwórka ze sternikiem juniorów młodszych - Dominik Tataruch, Patryk Rak, Piotr Witulski, Wiktor Wróbel, Marcelina Michniacka (LOTTO Bydgostia),
 • czwórka podwójna bez sterniczki juniorek młodszych - Sandra Kowalak, Ewelina Konieczka, Paulina Niewiadomska, Martyna Jankowska (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • czwórka podwójna bez sternika juniorów młodszych - Maksymilian Nogaj, Michał Staszak, Aleksander Kwiatkowski, Bartosz Sroślak (AZS Szczecin),
 • czwórka podwójna ze sterniczką juniorek młodszych - Zuzanna Kononowicz, Julia Wróbel, Aleksandra Tucholska, Agata Bentlejewska, Wiktoria Szopińska (LOTTO Bydgostia)
 • czwórka ze sternikiem juniorów młodszych - Dominik Glonek, Patryk Szymendera, Patryk Wojtalak, Franciszek Plewczyński (Posnania RBW Poznań),
 • ósemka juniorek młodszych - Oliwia Broniszewska, Adrianna Paszkowska, Aleksandra Dreszler, Julia Weiwer, Natalia Podlas, Zuzanna Raczyńska, Agata Betlińska, Inez Kurlapska, Maria Ernest (AZS UMK Toruń),
 • ósemka juniorów młodszych - Piotr Witulski, Wiktor Wróbel, Patryk Rak, Bartosz Ałaszewski, Dominik Tataruch, Gracjan Bujanowski, Bartosz Gamszej, Patryk Drzewiecki, Zuzanna Kononowicz (LOTTO Bydgostia).

Gratulujemy wszystkim wspaniałych wyników!

A już w przyszły weekend w Poznaniu rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Zapraszamy do śledzenia wyników regat.