Galeria Malta sponsorem głównym Poznań Canoe Challenge i Dragony 2017

    Dodane: 2017-05-22

Poznań Canoe Challenge i Mistrzostwa Smoczych Łodzi to wydarzenia, które każdego roku przyciągają nad Jezioro Maltańskie setki poznaniaków – zarówno biorących udział w zawodach, jak i kibiców. Tegoroczna edycja obu imprez odbędzie się w sobotę, 27 maja na torze regatowym Malta.

Sportowe emocje i mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu czeka na każdego, kto zdecyduje się spędzić ostatni majowy weekend nad Jeziorem Maltańskim. Na torze regatowym już po raz trzeci rozegrane zostaną regaty kajaków turystycznych Poznań Canoe Challenge, w których wystartuje 50 dwuosobowych załóg. Tego samego dnia odbędą się również Dragony 2017 czyli zawody smoczych łodzi dla szkół podstawowych i gimnazjów oraz – po raz pierwszy – firm i instytucji. Każdej edycji imprezy towarzyszy duże zainteresowanie zarówno uczestników, jak i kibiców. Łącznie w dziewięciu odsłonach Dragonów wystartowało dotąd 4000 zawodników. W tym roku organizatorzy na starcie stanie kolejnych 500.

W czasie gdy załogi kajaków i smoczych łodzi walczyć będą o medale i nagrody, na brzegu również będzie się sporo działo. Dla szkół biorących udział w rywalizacji podstawówek i gimnazjów przygotowany został konkurs na najlepiej dopingujących kibiców, a każdy chętny będzie mógł wziąć udział w otwartych zajęciach fitness, które przez cały dzień prowadzić będą instruktorzy klubu Pure Jatomi. Wszystko to dzięki zaangażowaniu Galerii Malta, która została sponsorem głównym imprezy.

Rekreacja i aktywne spędzanie wolnego czasu są nam bardzo bliskie – mówi Monika Krzywicka, marketing manager Galerii Malta. Gorąco zachęcamy do nich naszych klientów, proponując im szereg pobudzających aktywności. Włączenie się w organizację Dragonów i Poznań Canoe Challenge w roli sponsora było więc dla nas czymś oczywistym. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i mnóstwa pozytywnych wrażeń – dodaje.

W związku ze sponsorskim wsparciem wydarzenia przez Galerię Malta, w jego organizację włączyli się również najemcy centrum, klub Pure Jatomi Fitness oraz Pizza Hut, która dostarczyła nagrody konkursowe oraz przekąski dla gości specjalnych imprezy.

Początek 3. Poznań Canoe Challenge zaplanowany został na godzinę 9:30 w sobotę 27 maja. Natomiast pierwszy wyścig smoczych łodzi wśród szkół odbędzie się tego samego dnia o 10:30. Impreza potrwa do 14:30, kiedy to odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom.

Walczykiewicz z brązowym medalem Pucharu Świata

    Dodane: 2017-05-21

Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczyła Marta Walczykiewicz w zakończonych wczoraj zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho.

Kajakarce KTW Kalisz w konkurencji K1 200 m zabrakło 0,35 sekundy do reprezentantki gospodarzy Teresy Porteli. Druga na mecie była Słowenka Spela Janic.

W sobotę nasza wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro była szósta w konkurencji K1 500m.

Start Walczykiewicz był jedynym występem biało-czerwonych w tych zawodach. Pozostali kajakarze i kanadyjkarze do rywalizacji w Pucharze Świata przystąpią za tydzień w węgierskim Szegedzie.

Brązowy medal biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-21

Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Krefeld. Polscy wioślarze wracają do kraju z jednym brązowym medalem, a jego zdobywcą jest Fabian Barański. Skiffista osiągając czas 7:24,45 zdołał wyprzedzić włoskiego przeciwnika na ostatnich 500m.

Tuż za podium znalazła się czwórka bez sterniczki. Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella i Barbara Streng straciły 11 sekund do Rumunek, które dopłynęły trzecie.

Na trzecim miejscu w finale B znalazła się czwórka bez sternika. Osada ostatecznie została sklasyfikowana na 11 miejscu.

Natomiast czwórka podwójna juniorów w finale B zajęła piąte miejsce. Trzy sekundy dzieliły Polaków od czwartej w tym wyścigu Irlandii.

Krzysztof Kasparek oraz Maciej Madaj stoczyli zaciętą walkę ze Słowakami. Niestety nasi reprezentanci w konkurencji dwójek podwójnych juniorów przegrali ze słowacką osadą 0,8 sekundy i zajęli czwarte miejsce w finale C.

Na ostatniej pozycji uplasowała się dwójka bez sternika juniorów Damian Józefowicz i Paweł Pyza.

Gratulujemy!

Zapraszamy do Poznania na 2. Puchar Świata w Wioślarstwie

    Dodane: 2017-05-21

W dniach 15-18 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się 2. Puchar Świata w Wioślarstwie.

World Rowing Cup to seria regat składająca się z trzech imprez sportowych, odbywających się w trzech różnych państwach. Wyścigi podczas Pucharu Świata odbywają się na 14 Olimpijskich typach łodzi oraz wybranych międzynarodowych typach.

 

Podczas niektórych Pucharów Świata rozgrywane są konkurencje Para-rowing. Każda konkurencja olimpijska otrzymuje punkty w oparciu o kolejność osad na mecie. Punkty przyznawane są w następujący sposób:

 • 1. Miejsce = 8 pkt.
 • 2. Miejsce = 6 pkt.
 • 3. Miejsce = 5 pkt.
 • 4. Miejsce = 4 pkt.
 • 5. Miejsce = 3 pkt.
 • 6. Miejsce = 2 pkt.
 • 7. Miejsce = 1 pkt.

Regaty Pucharu Świata rozgrywane w 2017 roku:

 1. 2017 World Rowing Cup I Belgrade (5-7 Maja 2017)
 2. 2017 World Rowing Cup II Poznań (15-18 Czerwca 2017)
 3. 2017 World Rowing Cup III Lucerne (7-9 Sierpnia 2017)

Osada z największą liczbą punktów w każdej konkurencji otrzymuje żółtą kamizelkę lidera Pucharu Świata. Osada która zdobędzie największą liczbę punktów w każdej konkurencji w podczas wszystkich trzech regat Pucharu Świata zostaje uznana za zwycięzcę Pucharu Świata i otrzymuje Puchar Świata dla danej konkurencji.

Po zakończeniu każdego Pucharu Świata kraj, który uzyska największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach w danych regatach zostaje uznany za zwycięzcę i otrzymuje Puchar Narodów. Po zakończeniu ostatnich regat Pucharu Świata w Wioślarstwie kraj który uzyska największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach z całej serii regat, zostaje uznany za zwycięzcę Pucharu Świata.


Konkurencje rozgrywane podczas Pucharu Świta w Poznaniu:

 1. Konkurencje Pucharowe:
  1. Mężczyźni (M): 1x, 2x, 2-, 4x, 4-, 8+
  2. Kobiety (W): 1x, 2x, 2-, 4x, 8+
  3. Mężczyźni waga lekka (LM): 2x, 4-
  4. Kobiety waga lekka (LW): 2x
 2. Konkurencje Międzynarodowe:
  1. Kobiety (W): 4-
  2. Mężczyźni waga lekka (LM): 1x, 2-
  3. Kobiety waga lekka (LW): 1x
 1. Konkurencje Para Rowing:
  1. Jedynka mężczyzn w kategorii niepełnosprawnych (ASM1x = PR1 M1x)
  2. Jedynka kobiet w kategorii niepełnosprawnych (ASW1x = PR1 W1x)
  3. Dwójka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (TAMix2x = PR2 Mix2x)
  4. Dwójka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (LTAMix2x = PR3 Mix2x)
  5. Czwórka mieszana w kategorii niepełnosprawnych (LTAMix4+ = PR3 Mix4+)

Więcej informacji: http://www.worldrowing.com/events/2017-world-rowing-cup-ii/event-information
Oficjalna strona wydarzenia: http://wrc2017poznan.com/

Znamy zwycięzców Posnania Maraton Challenge

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-21

Wczoraj nad Wartą odbyły się zawody Posnania Maraton Challenge. Chętni mogli zmierzyć się na łodziach wioślarskich, kajakach wyczynowych i turystycznych na dystansach 3 km, 8 km, 17 km lub 46 km. Zawodnicy startujący na 46 km wypływali co 10 sekund ze Śremu. Był to bardzo wyczerpujący dystans. Gdy uczestnicy dopłynęli do mety znajdującej się przy Przystani "Posnania", odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na grilla. A oto wyniki rywalizacji:

 

- czwórka podwójna młodziczek 3000m - Sandra Kajdanek/Alicja Mrowińska/Aleksandra Mrowińska/Adrianna Mermela - Tryton Poznań (11:18),

- jedynka mężczyzn 17km - Grzegorz Otocki - KS Posnania RBW (1:07:20),

 • dwójka podwójna kobiet 17km - Renata Czerniawska/Ulrike Fuhrmann (1:13:33),
 • ósemka mężczyzn 8km - Tomasz Rachwał/Mateusz Nawrocki/Wojciech Kiliński/Maksymilian Gawroński/Albert Jankowski/Jędrzej Staniewicz/Emil Jackowiak/Jakub Pluciński/Julia Wasiela - KS Posnania RBW (24:06),
 • czwórka podwójna juniorek 8km - Aleksandra Manikowska/Martyna Wasilewska/Barbara Andrzejewska/Iga Janasik - KW-04 Poznań (26:58),
 • czwórka podwójna juniorów 8km - Patryk Wachowiak/ Bartłomiej Góra/Dawid Kubicki/Maciej Wyrwas - KS Posnania RBW (25:11),
 • ósemka kobiet 3km - Karolina Zawada/Patrycja Adamczak/Julianna Ganska/Paulina Orwat/Michalina Kozińska/Weronika Walkowiak/Katarzyna Wieczorek/Natalia Zandecka/Julia Wasiela - KS Posnania RBW (9:43),
 • ósemka MIX 3km - Larysa Szczepaniak/Agnieszka Urbanek/Marcin Czarkowski/Rafał Łuczak/Grażyna Kanoniczak/Agata Czarkowska/Andrzej  Marcinkowski/Rafał Łuczak/Julia Szczepaniak - KS Posnania RBW (9:33),
 • jedynka mężczyzn 46km - Gerard Bednarek - KS Posnania RBW (2:58:12),
 • jedynka kobiet 46km - Katarzyna Wełna - AZS AWF Kraków (2:56:57),
 • 1x kajaki wyczynowe 46km - Edmund Garczewski - Szczecin (3:25:36),
 • 1x SUP 46km - Paul Lenfand (4:13:32),
 • 1x kajaki turystyczne 46km - Jarosław Początek (4:31:07),
 • 1x kajaki wyczynowe 17km - Łukasz Grygier (1:55:18),
 • 1x SUP 17km - Leszek Klimaszek (1:50:20)
 • 2x kajaki turystyczne 17km - Paweł Nowicki/Izabela Nowicka (1:49:18),
 • 1x/2x/4x kajaki wyczynowe 17km - Mateusz Pietrzak - KS Posnania (1:36:32).

Wszystkie wyniki

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Juniorzy na Mistrzostwach Europy w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-05-20

Siedem polskich osad wystartowało w dzisiejszych Mistrzostwach Europy Juniorów w Krefeld (Niemcy).
Dobry start zaliczyła czwórka podówjna juniorów. Bartłomiej Zalega, Tomasz Budzyński, Jan Domieradzki i Jędrzej Skierecki dopłynęli na metę na drugim miejscu i dostali się do jutrzejszego półfinału.
W półfinale będziemy mogli zobaczyć również skiffistę Fabiana Barańskiego. Jedynkarz zakończył wyścig z czasem 7:36,42.

źródło www.pztw.org.pl

W repasażu wystartowały Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska, Paulina Grzella oraz Barbara Streng. Czwórka bez sterniczki zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do finału A.
Dwójka podwójna juniorów zakończyła dzisiejszy bieg na trzeciej pozycji. Krzysztof Kasparek i Maciej Madaj popłyną jutro w półfinale C/D.
Czwórka bez sternika w składzie Mikołaj Januszewski, Rafał Pietrasiak, Mateusz Kaliński, Piotr Dziewieczyński zajęła piąte miejsce w repasażu. Osada dostała się do finału B.
W konkurencji czwórek podwójnych juniorek Magdalena Sochocka, Wiktoria Majewska Mmichalina Partyga oraz Weronika Kazimierczak zakończyłu swój udział w regatach na trzynastym miejscu.
Już jutro w Krefeld zostaną rozegrane półfinały i finały. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

Wystartuj w 3. Poznań Canoe Challenge i wygraj Skodę z pełnym bakiem na weekend!

    Dodane: 2017-05-20

Już za niespełna tydzień, 27 maja na Torze Regatowy Malta w Poznaniu odbędą się zawody Poznańskie Dragony 2017 oraz 3. Poznań Canoe Challenge. Miło nam jest poinformować, że partnerem imprezy jest Skodex Krotoski-Cichy, który dla uczestników zawodów przygotował dwie bardzo atrakcyjne nagrody:

 • Skodę Superb Laurin & Klement z pełnym bakiem paliwa na weekend
 • Skodę Octavia Style z pełnym bakiem na weekend

Podczas zawodów Skodex Krotoski-Cichy zaprezentuje również Skodę Kodiaq. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać ze strefy chillout zlokalizowanej obok głównej trybuny. 

SKODEX Krotoski-Cichy jest Autoryzowanym Dealerem i Serwisem marki ŠKODA. Należy do Grupy Krotoski-Cichy, jednej z największych w Polsce firm w branży samochodowej działającej od 1986 roku. Zajmuje się sprzedażą nowych i używanych samochodów, a także oryginalnych części i akcesoriów tej marki. Swoim klientom oferuje profesjonalną obsługę posprzedażną i serwisową.

FB: www.facebook.com/SkodexKrotoskiCichy

Znamy wyniki pierwszego dnia eliminacji juniorów

    Dodane: 2017-05-19

Dziś na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartował 2. Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie bierze udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Na początek zawodnicy zmierzyli się z dystansem sprinterski. A oto zwycięzcy:

K1 200m juniorów:

 1. Wojciech Tracz (Posnania Poznań) – 0:36.85
 2. Bartosz Grabowski (Wółkniarz Chełmża) – 0:37.29
 3. Przemysław Korsak (G’Power Gorzów WLKP) – 0:37.89

C1 200m juniorów:

 1. Norman Zezula (Piast Agrochem Człuchów) – 0:43.93
 2. Patryk Kowalski (Orzeł Wałcz) – 0:44.26
 3. Dawid Dziurla (Warta Poznań) – 0:46.10

K1 200m juniorek:

 1. Helena Wiśniewska (Zawisza Bydgoszcz) – 0:42.19
 2. Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów) – 0:42,72
 3. Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 0:43.52

Wszystkie wyniki

Wystartuj w 3. Poznań Canoe Challenge. Film promocyjny!

    Dodane: 2017-05-19

Już tylko 8 dni pozostało do 3. Poznań Canoe Challenge. 27 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu 60 dwuosobowych kajaków (120 osób) wystartuje w 3. edycji Poznań Canoe Challenge - zawodach na kajakarstwie turystycznym skierowanych dla pełnoletnich amatorów.

Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia dystans o długości 5 km. Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium!

Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Informacje na www.aktywninawodzie.pl

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Fundacja Banku Zachodniego WBK, Rada Osiedla Rataje, Osiedle Młodych

Sponsor główny: CH Galeria Malta,

Sponsorzy: Stomil Poznań, Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Novotel Poznań Centrum, Lech Poznań, Bea Beleza Polska, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy