Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2017-05-17

Miło nam jest poinformować, że dołączył do nas kolejny duży partner. Kolejny rok z rzędu  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” została partnerem Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2017 oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

7 biało-czerwonych wystartuje w mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-05-16

Już w najbliższą sobotę i niedzielę w niemieckim Krefeld odbędą się mistrzostwa Europy juniorów w wioślarstwie. W mistrzostwach wystartuje siedem biało czerwonych osad, które ostatnie dni spędziły na przygotowaniach w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Wałczu.

Zanosi się na bardzo liczną i mocną obsadę, np. do rywalizacji w dwójkach podwójnych juniorów zgłosiło się dwadzieścia osad.

Skład reprezentacji Polski na MEJ w Krefeld:

JUNIORKI
1. JW4x: Magdalena Sochocka (KTW Kalisz)/ Wiktoria Majewska (Posnania Poznań)/ Michalina Partyga (WTW Warszawa)/ Weronika Każmierczak (AZS AWF Gorzów Wielkopolski)

2. JW4-: Sara Bugajska (AZS AWF Kraków)/ Barbara Wojtarowicz (AZS AWF Kraków)/ Barbara Streng  (BTW Bydgoszcz)/ Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz)

JUNIORZY
3. JM1x: Fabian Barański (WTW Włocławek)

4. JM2x: Krzysztof Kasparek (AZS AWF Kraków)/ Maciej Madaj (RTW LOTTO Bydgostia)   
5. JM4x: Kacper Zalega (Pegaz Wrocław)/ Tomasz Budzyński (WTW Włocławek)/ Jan Domeradzki (SMS/PTW Płock)/ Jędrzej Skierecki (RTW LOTTO Bydgostia)  
6. JM4-: Mikołaj Januszewski (Posnania Poznań)/ Rafał Pietrasiak (SMS/PTW Płock)/ Mateusz Kaliński (RTW LOTTO Bydgostia)/ Piotr Dziewieczyński (RTW LOTTO Bydgostia)   
7. JM2-: Paweł Pyza (Wir Iława)/ Damian Józefowicz (Wir Iława)

Komplet Polska sponsorem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-05-16

Do zawodów pozostało jeszcze 11 dni. Powiększa się lista startowa a także co nas bardzo cieszy grono naszych sponsorów. Dziś chcielibyśmy poinformować, że w nasze zmagania włączyła się kolejny rok z rzędu firma – Komplet Polska, mająca swoją siedzibę w Tarnowie Podgórnym.

Już od wielu lat polscy piekarze, cukiernicy i przede wszystkim konsumenci mogą codziennie delektować się smakiem najlepszej jakości produktów. Wejście marki KOMPLET na rynek polski zupełnie zmieniło standardy w polskim piekarnictwie i cukiernictwie, windując je na wyjątkowo wysoki, światowy poziom. Firma KOMPLET Polska powstała w 1994 roku na wskutek dużego zainteresowania jakim cieszyły się produkty KOMPLET na targach Polagra. W 2001 roku wybudowano zakład produkcyjny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania. Obecnie znajdują się tam hale magazynowe, działy produkcyjne oraz laboratorium szkoleniowo-wdrożeniowe, w którym codziennie kontrolowana jest jakość produkcji i prowadzone są prace badawczo-wdrożeniowe oraz szkolenia dla klientów.

Cieszymy się, że kolejna tak duża i renomowana nie tylko w Polsce firma obdarzyła nas zaufaniem i postanowiła razem z nami już po raz trzeci zachęcać dzieci do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Program Regat Eliminacyjnych juniorów i młodzików w kajakarstwie

    Dodane: 2017-05-15

Już w najbliższy weekend 19 – 21 maja na Torze Regatowym Brdyujście w Bydgoszczy wystartuje 2 Puchar Polski Regaty Eliminacyjne juniorów i młodzików. W imprezie weźmie udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy wystartują na dystansie od 200 do 1000m.

Pierwszy start w piątek o godz. 16.00 – Eliminacje K1 200m juniorów.

Program Regat

Kompletne wyniki 2. Pucharu Polski i Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

    Dodane: 2017-05-15

W miniony weekend na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Regaty Eliminacyjne do Kadry Narodowej Seniorów w Kajakarstwie oraz Parakajakarstwie a także Regaty Sprinterskie Wojciecha Skrzypczyńskiego. A oto pełne wyniki zawodów

Wyniki Regat Sprinterskich Wojciecha Skrzypczyńskiego

Wyniki sobota – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Wyniki piątek – 2. Puchar Polski – Regaty Eliminacyjne Seniorów

Celem 2. Pucharu Polski było sprawdzenie przygotowania do sezonu oraz wyłonienie reprezentacji narodowej do startu w zawodach rangi międzynarodowej (w tym na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy), w kategoriach seniorów i młodzieżowej.

Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK

    Dodane: 2017-05-15

W dniach 16-18 czerwca odbędzie się 17. Otwarty Maraton Kajakowy WARTA CHALLENGE Grand Prix PZK. Impreza znajduje się w cyklu Grand Prix PZK i polega na próbie przepłynięcia 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia.

Trasa: rzeka Warta Rogalinek – Wartosław

Dystans : 100 km

Jeśli macie ochotę zmierzyć się z „setką” to jest to świetna okazja, żeby popłynąć! Organizatorzy zapewniają pogodę, dobrą zabawę, sporo wysiłku i jeszcze więcej satysfakcji z pokonania maratonu.

Więcej informacji

Green Hotel w Komornikach sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2017-05-14

Do zawodów pozostał już tylko niespełna 2 tygodnie – 27 maja na poznańskiej Malcie wystartują Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2017, 3. Poznań Canoe Challenge oraz I Mistrzostwa w Smoczych łodziach dla klubów, firm i instytucji.

Podobnie jak przed rokiem w zawodach na smoczych łodziach nagrody przygotowane są nie tylko dla uczestników ale również dla ich opiekunów. Dlatego miło nam jest poinformować, że Green Hotel w Komornikach ufundował ponownie vouchery dla 3 nauczycieli wraz z osobami towarzyszącymi na nocleg ze śniadaniem oraz możliwością skorzystania ze strefy Spa. Nagrody otrzymają opiekunowie najlepszych osad w rywalizacji szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz najlepiej kibicującej szkoły. Green Hotel położony jest w sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego, jednego z najpiękniejszych miejsc Wielkopolski, przy zbiegu dróg Poznań-Wrocław oraz Warszawa-Berlin w połączeniu z obecnością nowoczesnego zaplecza konferencyjnego, sprawiła, że Green Hotel stał się wyjątkowo sprzyjającym miejscem do przeprowadzenia różnego rodzaju spotkań biznesowych, takich jak: szkolenia, konferencje, zjazdy naukowe czy imprezy o charakterze integracyjnym. Green Hotel dysponuje 43 pokojami, w tym 4 pokojami jednoosobowymi i 36 pokojami dwuosobowymi oraz 3 apartamentami – łącznie posiada 82 miejsca noclegowe. Posiada własną restaurację w której Green Hotel ma świetną kuchnię ! Tworzą ją od wielu lat ci sami ludzie, dla których jest ona prawdziwą pasją. Tutaj nikt się nie zawiedzie, bo potrawy przez nich tworzone są po prostu znakomite. Wszystko, co potrzebne aby uatrakcyjnić Państwa spotkanie, znajduje się w pobliżu hotelu. Świetna lokalizacja Green Hotelu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Do zorganizowania atrakcji polecamy szczególnie nasz Park Hotelowy, który otoczony jest malowniczą, leśną scenerią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Właśnie tu, w letnie, ciepłe wieczory tradycyjna kolacja może zamienić się w jedną z barwnych, tematycznych biesiad.

Dwa wioślarskie złota w Essen

    Dodane: 2017-05-14

Dwa złote i dwa srebrne krążki wywalczyły biało-czerwone osady wioślarskie podczas międzynarodowych regat w Essen.

W wyścigu jedynek wagi lekkie po złoto sięgnęła Monika Kowalska (BKW Bydgoszcz). Nie dała szans rywalom również męska czwórka podwójna w składzie Patryk Przekopski (AZS UMK Toruń), Dawid Pieniak (KW04 Poznań), Marcin Sobieraj (RTW LOTTO Bydgostia) i Jakub Dominiczak (RTW LOTTO Bydgostia).

Po srebro sięgnęły męskie dwójki podwójne. W kategorii open byli to Mateusz Świętek (KW04 Poznań) i Michał Mrozek (AZS AWF Warszawa), a w wadze lekkiej Dawid Paczkowski (RTW LOTTO Bydgostia) i Damian Rewers (KW04 Poznań).

Plakat Poznańskich Dragonów 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-05-13

Do 3. Poznań Canoe Challenge oraz Poznańskich Dragonów 2017 pozostały już tylko 2 tygodnie. Dziś prezentujemy plakat tegorocznej edycji zawodów, który zaprojektowała Sandra Pięta specjalizująca się w grafice komputerowej.  

Choć zapisy do IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach już się zakończyły,  a na liście startowej jest już 40 zgłoszonych szkół z całej Polski to przypominamy o trwających zapisach do I edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych
i gimnazjalnych.

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie
w 3 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Będzie nam niezwykle miło jeśli Państwa redakcje również wystartują w tych zawodach.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 3. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – I Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

 Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza Polska, Pacha, Pyrland Park linowy, Skodex Krotoski-Cichy.