Trudno nie myśleć o Tokio. Rozmowa z Katarzyną Kołodziejczyk

    Dodane: 2017-07-20

9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe krążki zdobyła polska reprezentacja kajakarzy na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w minioną niedzielę zakończyły się w bułgarskim Plovdiv. 5 medali padło łupem naszych pań prowadzonych przez trenera Tomasza Kryka, z którym wywiad zamieściliśmy na naszych stronach wczoraj. Dziś udało nam się porozmawiać z jedną z naszych dziewczyn – Katarzyną Kołodziejczyk, która z Bułgarii przywiozła 2 medale. Mimo, że Kasia dopiero rozpoczyna swoją prawdziwą karierę sportową to na swoim koncie ma już wielkie sukcesy juniorskie: złoty medal Mistrzostw Świata oraz 8 medali z Mistrzostw Europy: 2 złote, 4 srebrne, 2 brązowe. Dodatkowo łączy sport z nauką choć jak sama w wywiadzie przyznaje nie jest to takie proste.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Aktywni na wodzie: 2 medale Mistrzostw Europy Seniorów to największy sukces w twojej karierze? Czy jednak bardziej cenisz medale z juniorskich Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy?

Katarzyna Kołodziejczyk: Zdecydowanie medale Mistrzostw Europy seniorów to największy sukces w mojej dotychczasowej karierze .

Aktywni: Jak godzisz ciężkie treningi, częste wyjazdy z nauką?

KK: Częste wyjazdy na zawody oraz częsty pobyt na obozach w kraju i zagranicą zdecydowanie utrudniają mi naukę. Uczę się w każdej wolnej chwili, aby po powrocie do szkoły na kilka dni móc zaliczyć jak najwięcej przedmiotów. Dzięki wyrozumiałości dyrektora i nauczycieli w Szkole Mistrzostwa Sportowego mam możliwość pogodzenia nauki i sportu. Nauczyciele pełniący dyżury w internacie pozwalają mi zaliczać przedmioty poza godzinami lekcyjnymi co bardzo ułatwia mi zdawanie życie. Dzięki temu mogę wtedy przez kilka dni w szkole napisać o wiele więcej sprawdzianów.

Aktywni: Kiedyś napisałaś na FB „Jak się uczyć to tylko od najlepszych” i wstawiłaś zdjęcie Marty Walczykiewicz i Beaty Mikołajczyk. Czy w swojej karierze będziesz się starała dorównać im osiągnięciami?

KK: Dziewczyny wiele mi  pomagają. Podpowiadają co zrobić, aby szybciej pływać. Uważam, że jeśli dobrze wykorzystam ich rady to możliwe, że w przyszłości będę mieć podobne osiągnięcia.

Aktywni: Spędzacie wspólnie z dziewczynami i trenerem prawie 300 dni w roku. To więcej niż z rodziną. Jak oceniasz waszą współpracę?

KK: W grupie mamy naprawdę fajną atmosferę, każda sobie pomaga i rywalizacja jest tylko na treningu. Nie odczuwa się tego, że spędzamy tyle dni ze sobą.

Aktywni: Teraz macie kilka dni wypoczynku po ME. Jak spędziła je Katarzyna Kołodziejczyk?

KK: Po Mistrzostwach Europy mamy cztery dni wolnego. Spędzam te dni z moją rodziną w Kaliszu .

Aktywni: Jak oceniasz swoje szanse medalowe przed Mistrzostwami Świata?

KK: Na Mistrzostwa Świata jadę z myślą, aby dać z siebie wszystko i jak najlepiej wypaść. Mamy bardzo dobrego trenera Tomasza Kryka i razem z nim nasza grupa  jest wstanie zdobyć kilka medali na najważniejszej imprezie w tym roku.

Aktywni: Czy myślisz już o Igrzyskach w Tokio i jaki wynik by Ciebie satysfakcjonował?

KK: Na odprawach z trenerem Tomkiem głównym tematem  są igrzyska w Tokio, dlatego trudno nie myśleć o nich. Jeśli moja osoba znalazłaby się w Japonii za trzy lata, to na pewno zdobycie medalu będzie moim marzeniem.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w wioślarstwie czas start!

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-19

Polscy wioślarze rozpoczęli dzisiaj rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwa Świata. Zawody będą odbywać się do 23 czerwca w Płowdiw (Bułgaria). W regatach bierze udział ponad osiemset zawodników i zawodniczek. Nasza reprezentacja składa się z siedmiu osad (czterech męskich i trzech kobiecych). Mamy nadzieję, że znajdą się one w czołówce światowego wioślarstwa.

źródło www.pztw.org.pl

Dwie osady już dzisiaj rozpoczęły walkę o medale.

W przedbiegu wystartował skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk. Polak z czasem 7:17,99 zajął pierwsze miejsce i zakwalifikował się do ćwierćfinału.

Nie powiodło się natomiast czwórce bez sterniczki kobiet. Agnieszka Robaszkiewicz, Agnieszka Chmurak, Karolina Zawada oraz Klaudia Ostrowska zajęły ostatnie miejsce w przedbiegu. Osada popłynie w jutrzejszym repasażu.

Czwartkowe starty Polaków otworzy dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Rozpoczną się również przedbiegi w pozostałych konkurencjach oraz repasaż czwórki bez sterniczki. Trzymamy kciuki za udane starty!

To jest System który przynosi wymierne wyniki. Rozmowa z Tomaszem Krykiem

    Dodane: 2017-07-19

9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe krążki oraz 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z takim dorobkiem do kraju wróciła polska reprezentacja kajakarzy z Mistrzostw Europy Seniorów, które w miniony weekend odbyły się w bułgarskim Plovdiv.

zdj. Tomasz Kryk

5 medali padło łupem naszych pań prowadzonych przez trenera Tomasza Kryka. Mimo, że trenera i jego podopieczne już jutro czeka kolejne zgrupowanie, które ma przygotować dziewczyny do najważniejszej imprezy sezonu (22 – 27 sierpnia Mistrzostwa Świata w Racicach) to udało nam się z nim porozmawiać podsumowując występy biało-czerwonych na ostatniej imprezie.

Aktywni na wodzie: Dziewczyny jak zwykle potwierdziły swoją przynależność do europejskiej elity. Jak trener podsumowałby występ naszych zawodników i zawodniczek w Mistrzostwach Europy w Plodviv?

Tomasz Kryk: Jeśli chodzi o grupę kobiet – kajakarek to występ potwierdził słuszność kierunku szkolenia jaki przyjęliśmy już jakiś czas temu. Medale w seniorkach, grupie młodzieżowej oraz juniorek zapewniają ciągłość szkolenia i płynne przenikanie zawodniczek z jednej grupy do drugiej. To już jest system, tak SYSTEM który przynosi wymierne wyniki  sportowe i to w najważniejszych konkurencjach – olimpijskich. Jeśli chodzi o pozostałe grupy to nie jestem upoważniony do analizy oraz oceny. Kibicuję natomiast całej Reprezentacji kajakowej.

zdj. Tomasz Kryk

Aktywni: 3 medale Beaty Mikołajczyk. Czy możemy powiedzieć, że Becia jest jak wino – im starsza tym lepsza?

TK: Poziom jaki od lat prezentuje Beata to jej zasługa… staranność w codziennym postępowaniu, higieniczny tryb życia i oczywiście ciężkie i przemyślane treningi. To wszystko sprawia, że Becia ciągle cieszy nas zajmując wysokie pozycje. Faktycznie jeśli tak można powiedzieć o kobiecie to jest jak wino im dłużej trenuje jest coraz młodsza i lepiej pływa.

Aktywni: 3 medale Beaty Mikołajczyk. W ślad za naszą mistrzynią idzie również młodzież. Czy uważa trener, że młodsze koleżanki są w stanie być w przyszłości godnymi następczyniami naszej multimedalistki?

TK: Na pewno kiedyś przyjdzie ten moment, że Beata Mikołajczyk zakończy karierę. Na razie myślimy wspólnie o 4 igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. To przedsięwzięcie skomplikowane ale całkiem realne. Starannie należy planować obciążenia treningowe, biorę też pod uwagę przerwę na macierzyństwo. A młodsze zawodniczki…. Becia otoczyła je troskliwą opieką, one ją słuchają i chcą się od niej uczyć… to taka symbioza. Na razie nikt nikogo nie zastępuje, budujemy drużyną na za 3 lata, a rywalizacja napędza postępy w grupie.

zdj. Tomasz Kryk

Aktywni: Nie sposób nie zapytać o nieco gorszy wynik Marty Walczykiewicz. Nasza v-ce mistrzyni olimpijska przyzwyczaiła nas do podium. Czy to chwilowe osłabienie czy zamierzony plan treningowy przygotowujący Martę do najważniejszej tegorocznej imprezy – Mistrzostw Świata?

TK: Osobiście uważam, że Martę było już stać na medal w Plowdiw… Kto śledzi jej karierę to wie, że jest po dwóch ciężkich – czteroletnich cyklach olimpijskich. 8 lat ciężkich treningów, długich obozów, startów itp. Należało się jej trochę wytchnienia i to nie tylko fizycznego ale może nawet ważniejszego – psychicznego. Po IO w Rio miała 6 miesięcy przerwy, potem przez miesiąc borykała się z kontuzją prawego stawu barkowego. I tak na poważnie trenuje od 1 marca – 4,5 miesiąca. Mimo to zaliczyła bardzo dobry start, a rezultat jaki uzyskała jest jednym z lepszych. Przegrała 0,098 do brązowego medalu i niespełna pół sekundy do pierwszego miejsca. Jeśli będzie cierpliwa i zaufa w plan na ostatnie 6 tygodni to powalczy w Racicach o medal..

Aktywni: Jakie są najbliższe plany naszej kadry?

TK: Kończąc zawody w Plowdiw rozpoczęliśmy BPS do Mistrzostw Świata 2017 Racice

1/ 17 – 20.07.2017 aktywny wypoczynek (przerwa w treningach)

2/ 20 – 25.07.2017 trening w Jakuszycach

3/ 25.07 – 03.08.2017 trening w Wałczu

I ta część BPS ma charakter akumulacyjny. Po tym okresie przejdzie czas na intensyfikację w węgierskim Szeged.

4/ 6 – 22.08.2017 trening w Szeged

5/ 22 – 27.08.2017 Mistrzostwa Świata w Racicach

Aktywni: Czy osady, które widzieliśmy w Bułgarii są już ostatecznym składem na Mistrzostwach Świata czy możemy spodziewać się jakiejś zmiany?

TK: Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego to skład osad w konkurencjach olimpijskich jest już raczej przesądzony. Wyjątek stanowi konkurencja K1 500 metrów.

Stypendia i nagrody sportowe Samorządu Województwa Wielkopolskiego

    Dodane: 2017-07-19

Zgodnie z uchwałami Sejmiku Województwa Wielkopolskiego nr XIX/518/16 z 30 maja 2016r. (dot. stypendiów sportowych) i XXIX/741/17 z 27 marca 2011 (dot. nagród sportowych), departament Sportu i Turystyki informuje o możliwości ubiegania się o przyznanie:

- Stypendium dla młodzieży uzdolnionej sportowo,

- Nagród za wybitne osiągnięcia sportowe dla medalistów Igrzysk Głuchych oraz Mistrzostw Świata i Europy w kategorii seniorów w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich,

- Nagród dla trenerów i działaczy sportowych zasłużonych w osiąganiu wyników w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym oraz za szczególne zasługi dla Sportu.

Wnioski z opisem sukcesów sportowych kandydata spełniających warunki określone w ww. uchwałach należy złożyć w Departamencie Sportu i Turystyki w następujących terminach:

- do 31 sierpnia br. - o przyznanie stypendiów, uwzględniając wyniki sportowe osiągnięte w okresie poprzedniego roku do 31 sierpnia roku, w którym przyznaje się stypendia,

- do 15 listopada br. - o przyznanie nagród, uwzględniając wyniki sportowe i zasługi wypracowane w roku, w którym przyznaje się nagrody oraz nagrody za zasługi dla sportu (działacze sportowi).

Celem zaproponowania Zarządowi Województwa Wielkopolskiego listy kandydatów oraz wysokości przyznanych stypendiów i nagród odbędzie się posiedzenie Komisji ds.:

- stypendiów – we wrześniu br.;

- nagród – na przełomie listopada i grudnia br. 

Szczegółowe informacje dotyczące warunków i trybu przyznawania stypendiów oraz nagród sportowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a także stosowne wnioski, znajdują się na stronie https://www.umww.pl/departamenty_departament-sportu-i-turystyki_stypendia-i-nagrody-sportowe-samorzadu-wojewodztwa-wielkopolskiego

Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie

    Dodane: 2017-07-18

Ach, co to był za weekend! Żabinek Święto Wody 2017 - Smocze Łodzie, które w minioną sobotę 15 lipca odbyły się w Żabinku (gmina Wierzchowo, powiat Drawski) na pewno na długo pozostaną w pamięci uczestników! A wszystko to za sprawą fantastycznej atmosfery, świetnej organizacji oraz wysokiego poziomu sportowego!

Źródło facebook Marta Łapińska

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Wierzchowie oraz klub Amber Szczecin. Do wyścigów przystąpiło 26 załóg (8 Open, po 9 MIX i FUN) z całej Polski - m.in. z Gdańska, Warszawy, Iławy, czy Gryfina oraz osada z Berlina. Impreza rozpoczęła parada figur biorących udział w konkursie na Najładniejszego Smoka. Później do walki przystąpiły prawdziwe smoki i smoczyce. A oto zwycięzcy rywalizacji:

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix FUN:

 1. Masters Canoe Club Gryfino Team
 2. Drakens Iława
 3. Gmina Złocieniec

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria Mix Sport:

 1. Mixtape Team Sztum&Friends
 2. MRKS Gdańsk
 3. KS Przygoda Gdańsk

Źródło facebook Marta Łapińska

Kategoria OPEN:

 1. Wannasea Dragons Berlin
 2. Dream Team Sztum&Friends
 3. Smocza Aura Gdańsk

Znamy zwycięzców Mistrzostw Polski Juniorów w wioślarstwie

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-16

W miniony weekend w Kruszwicy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w wioślarstwie. Kluby z całego kraju zjechały się, aby powalczyć o medale oraz tytuł mistrza i mistrzyni. W zawodach zaprezentowali się również zawodnicy, którzy wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów w Trokach oraz podczas Coupe de la Jeunesse w Hazenwinkel. Zgodnie z oczekiwaniami pokazali oni wysoki poziom i zdobyli najwyższe lokaty. Teraz udadzą się z powrotem do Wałcza, aby kontynuować przygotowania do regat.

źródło facebook Błażej Kamola

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 • jedynka juniorów - Fabian Barański (WTW Włocławek),
 • jedynka juniorek  - Paulina Grzella (BKW Bydgoszcz),
 • jedynka juniorów wagi lekkiej - Maciej Wiśniewski (Drakkar Gdańsk),
 • jedynka wagi lekkiej juniorek - Justyna Kulińska (AZS AWFiS Gdańsk),źródło facebook Iwona Wójcik-Pietruszka
 • dwójka bez sternika juniorów - Mateusz Kaliński, Piotr Dziewieczyński (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka bez sterniczki juniorek - Barbara Wojtarowicz, Sara Bugajska (AZS AWF Kraków),
 • dwójka bez sternika juniorów wagi lekkiej - Mateusz Grajzer, Artur Zalewski (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka podwójna juniorów - Mateusz Matuszewski, Patryk Kropa (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • dwójka podwójna juniorek - Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów Wlkp.),źródło facebook Maciej Kurek
 • dwójka podwójna juniorów wagi lekkiej - Adam Siewaszewicz, Kacper Olejniczak (LOTTO Bydgostia),
 • dwójka podwójna juniorek wagi lekkiej - Weronika Cwalina, Klaudia Pankratiew (MOS Ełk),
 • czwórka bez sternika juniorów - Jakub Frąckowiak, Wiktor Zieliński, Piotr Dziewieczyński, Mateusz Kaliński (LOTTO Bydgostia),źródło facebook Błażej Kamola
 • czwórka bez sterniczki juniorek  - Paulina Żydowiec, Julia Szuber, Agnieszka Cybulska, Julianna Wójcik (UKS Ateny Wałcz),
 • czwórka ze sternikiem juniorów - Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Rafał Pietrasiak, Jakub Opasiński, Kamil Krusiewicz (PTW Płock),
 • czwórka podwójna juniorów - Grzegorz Ziółkowski, Tomasz Budzyński, Fabian Barański, Bartosz Jarzembowski (WTW Włocławek),
 • czwórka podwójna juniorek  - Marta Konieczna, Weronika Kaźmierczak, Aleksandra Rojek, Hanna Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.),
 • ósemka juniorów - Łukasz Piasecki, Sebastian Gągalski, Mateusz Samek, Filip Lesner, Maksymilian Maksymiuk, Bartosz Hałuszczak, Kacper Piekarczyk, Radosław Nogaj, Remigiusz Samodur (AZS Szczecin).

 Gratulujemy!

5 kolejnych medali na Mistrzostwach Europy

    Dodane: 2017-07-16

Po wczorajszych 4 medalach dziś polskie osady sięgnęły po kolejne 5 krążków Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv.

źródło facebook Bartosz Stabno

Pierwszy medal w dniu dzisiejszym dla Polski zdobył w konkurencji C1 500m Tomasz Kaczor. Polak przegrał jedynie z reprezentantem Czech – Martinem Fuksą. Drugi na mecie był zawodnik z Mołdawii Oleg Tarnovskyi. Parę minut później srebro w K4 1000m wywalczyli Martin Brzeziński/ Rafał Rosolski/ Bartosz Stabno/ Norbert Kuczyński. Polska osada, która podczas zeszłorocznych Mistrzostw Starego kontynentu była trzecia w tym roku przegrała o złoto z hiszpańską załogą jedynie o 0,284s. Na trzecim miejscu podium Słowacy. Z trzema medalami do Polski wróci Beata Mikołajczyk. Po wczorajszych sukcesach w K1 i K4 dziś sięgnęła wraz z Anną Puławską po brązowy medal. Na pierwszym miejscu zawodniczki z Niemiec, drugie Słowenki.

źródło facebook Women' Polish Canoe Team

Emocji nie brakowało także w konkurencji K2 200m, w której wczorajsze brązowe medalistki z K4 – Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk dziś ponownie stanęły na trzecim miejscu podium ustępując miejsca jedynie osadą z Ukrainy i Portugalii.

Na koniec w konkurencji C1 5000m bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Kamiński, który z czasem 22.16 ukończył wyścig na trzeciej pozycji stając na najniższym stopniu podium. Przed Polakiem do mety dopłynęli Niemiec oraz Węgier.

Niewiele zabrakło do medalu naszym kanadyjkarzom w C2 500m. Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak przypłynęli na czwartej pozycji tracąc do trzeciego miejsca wywalczonego przez osadę z Ukrainy 0,6 s. Pierwsi na mecie Rosjanie przed reprezentantami z Mołdawii. Również tuż za podium przypłynęła do mety w konkurencji C1 200m Dorota Borowska. Złoto dla Rosji, srebro Węgry, brąz dla Białorusi.

Na piątej pozycji w swojej koronnej konkurencji K1 200m przypłynęła Marta Walczykiewicz.

Pozostałe miejsca Polaków:

6 miejsce w C2 200m – Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak

7 miejsce w K2 200m – Piotr Mazur/ Dawid Putto

8 miejsce w C1 200m – Michał Łubniewski

Ostatecznie polska reprezentacja zajęła 5 miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 9 medali: złoto i po 4 srebrne i brązowe. Najlepsza z dorobkiem 16 medali w tym aż 10 złotych okazała się reprezentacja Węgier.

Wszystkie wyniki

Polacy Mistrzami Europy! 4 medale biało-czerwonych

    Dodane: 2017-07-15

1 złoty i 3 srebrne medale zdobyli polscy kajakarze w drugim dniu rozgrywanych w bułgarskim Plovdiv Mistrzostw Europy Seniorów w kajakarstwie. Po pierwsze srebro w dniu dzisiejszym popłynęła w konkurencji K1 1000m nasza trzykrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

Polka na mecie musiała uznać wyższość reprezentantki Węgier - Dory Bodonyi. Na trzecim miejscu podium stanęła Rachel Cawthorn z Wielkiej Brytanii. Drugie srebro wywalczyły nasze kajakarki – Karolina Markiewicz i Julia Lis, które w konkurencji K2

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

1000m uległy również reprezentantką Węgier. Podium uzupełniły zawodniczki z Niemiec. Trzeci srebrny krążek znów wywalczyły podopieczne trenera Tomasza Kryka - Dominika Włodarczyk / Beata Mikołajczyk/ Anna Puławska / Katarzyna Kołodziejczyk. Także w tej konkurencji najlepsze okazały się Węgierki, a na trzecim miejscu podium stanęły reprezentantki Ukrainy.

źródło facebook Women's Polish Canoe Team

W finale C4 1000m bezkonkurencyjni byli nasi kanadyjkarze: Marcin Grzybowski/ Piotr Kuleta/ Wiktor Głazunow/ Tomasz Barniak. Polacy na mecie o ponad 1 sekundę wyprzedzili osadę niemiecką, w której wiosłował m.in. Mistrz Olimpijski i dzisiejszy zwycięzca konkurencji C1 1000 – Sebastian Brendel. Na trzecim miejscu podium uplasowali się Rosjanie.

Pozostałe miejsca polskich osad w finałach A:

6 miejsce w C1 1000m – Tomasz Kaczor

8 miejsce w C2 1000m – Iwona Czarnecka/ Magda Stanny

9 miejsce w C2 1000m – Vincent Słomiński/ Mateusz Kamiński

Znamy skład polskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata

    Dodane: 2017-07-13

Już dziś w bułgarskim Płowdiw ponad 600 zawodników z 36 państw wystartuje w Mistrzostwach Europy Seniorów w kajakarstwie. Kiedy kajakarze opuszczą bułgarską stolicę sportów wodnych, z której mamy nadzieję, że Polacy wrócą z workiem medali Płowdiw stanie się na kilka dni światową stolicą wioślarstwa. Bowiem już za tydzień w mieście położonym w środkowej części kraju rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. W imprezie, która odbędzie się w dniach 19 - 23 lipca wystartuje siedem polskich osad - trzy kobiece i cztery męskie.

Kobiety
dwójka podwójna wagi lekkiej - Anna Majek (Posnania Poznań), Magdalena Świętek (KW 04 Poznań)

czwórka podwójna - Joanna Śliwińska (AZS AWF Warszawa), Weronika Jagodzińska (AZS AWF Warszawa), Katarzyna Boruch (SMS/UKS Ateny Wałcz), Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz)

czwórka bez sterniczki - Agnieszka Chmurak (AZS AWF Gorzów Wlkp), Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń), Klaudia Ostrowska (AZS UMK Toruń), Karolina Zawada (Posnania Poznań)

Mężczyźni
jedynka - Natan Węgrzycki Szymczyk (AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna wagi lekkiej - Mateusz Kraska (Zawisza Bydgoszcz), Damian Rewers (KW 04 Poznań)

czwórka podwójna - Marcin Sobieraj (RTW LOTTO Bydgostia), Jakub Dominiczak (RTW LOTTO Bydgostia), Marcin Pawłowski (RTW LOTTO Bydgostia), Mateusz Świętek (KW 04 Poznań)

ósemka - Dawid Pieniek (KW 04 Poznań), Michał Mrozek (AZS AWF Warszawa), Karol Krause (SMS/AZS UMK Toruń), Olaf Malinowski (AZS UMK Toruń), Jan Janasik (KW 04 Poznań), Damian Krawitowski (AZS UMK Toruń), Bartosz Leszczyński (AZS UMK Toruń), Filip Leszczyński (AZS UMK Toruń), Bartosz Komakowski (SMS/AZS UMK Toruń)