I Puchar Polski w kajakarstwie oraz Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-15

Po długiej przerwie wywołanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 już w najbliższy weekend, w dniach 20-21 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się I Puchar Polski – Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym oraz Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania.

Do Poznania przyjadą najlepsi zawodnicy z całej Polski z członkami Polskiej Kadry Narodowej na czele.

Zawody odbędą się z zachowaniem wytycznych i zaleceń dotyczących zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Strefa zawodów jest terenem zamkniętym obejmującym: parking nad trybunami na ziemnymi (Parking górny A), wioskę zawodniczą z wyznaczoną strefą dla klubów.

Zapowiedzi regat – Mistrzostwa Miasta Poznania

Zapowiedzi regat - I Puchar Polski

Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge"

    Dodane: 2020-06-12

W dniach 19 - 21 czerwca na rzece Warcie z Pogorzelicy do Poznania odbędzie się Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge".

Otwarty Maraton Kajakowy "Warta Challenge" jest próbą zmierzenia się z własnymi możliwościami i pokonaniem 100 km kajakiem w ciągu jednego dnia. Maraton składa się z 4 podetapów zabezpieczonych przez sędziów, transport, wyżywienie - to uczestnik decyduje czy płynie dalej.

Organizatorem jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej "Warta", które w tym roku obchodzi 20-lecie działalności.

Udział w maratonie może wziąć każdy.

Więcej informacji na stronie: https://warta.poznan.pl/wydarzenie/warta-challenge/

I Puchar Polski - Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym

    Dodane: 2020-06-04

W dniach 20-21 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się I Puchar Polski - Regaty Kontrolne w Sprincie kajakowym.

Zgłoszenia imienne należy dokonać w terminie do 15.06.2020 r. do godz. 2400, wyłącznie poprzez system elektroniczny, który zostanie uruchomiony na stronie internetowej PZKaj pod adresem http://pzkaj.domtel-sport.pl/

Zapowiedzi regat

Zapowiedź Regat im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-04

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania.

Zgłoszenia należy dokonać poprze internetowy system zgłoszeń PZKaj, znajdujący się pod adresem: http://pzkaj.domtel-sport.pl/ w terminie do 15.06.2020 do godz. 24:00.

UWAGA: całkowity zakaz dogłoszeń w dniu zawodów.

Regaty dofinansowane ze środków: Urzędu Miasta Poznania, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Zapowiedź regat

Regaty im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania

    Dodane: 2020-06-01

W sobotę, 20 czerwca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Regaty kajakowe im. Wojciecha Skrzypczyńskiego – Mistrzostwa Miasta Poznania. Regulamin zawodów zawierający m.in. obostrzenia zostanie zamieszczony w najbliższych dniach na stronie WZKaj.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego 2020

    Dodane: 2020-04-21

Kolegium Sędziów Polskiego Związku Kajakowego zaprezentowało Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego.

Publikacja zawiera zbiór zmian zatwierdzonych przez Zarząd Polskiego Związku Kajakowego uchwałą z 17.03.2020 wraz z omówieniem.

Celem Przewodnika jest, nie tylko uwypuklenie modyfikacji istniejących zapisów, ale i streszczenie zasadności ich wprowadzenia.

Przewodnik po zmianach Regulaminu Wyścigów Kajakarstwa Klasycznego

Znamy nowy termin Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-04-16

O przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie pisaliśmy już 2 tygodnie temu. Jednakże wówczas nie znaliśmy dokładnej daty, kiedy takie zawody mogłyby się odbyć. Dziś już wiemy ponieważ Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały, że Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2020 roku.

Oczywiście zarówno organizatorzy jak i światowe władze na bieżąco przyglądać się będą sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ostatecznie decyzję o przeprowadzeniu mistrzostw podejmą do 30 lipca br.

Odwołane wioślarskie mistrzostwa świata w konkurencjach nieolimpijskich

    Dodane: 2020-04-10

Z powodu pandemii wirusa CONVID-19 Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podjęła decyzję o odwołaniu Mistrzostwa Świata Juniorów, U23 i Seniorów w konkurencjach nieolimpijskich, które miały się odbyć w dniach 15-23 sierpnia 2020 roku w Bled.

Regaty w Bled na Słowacji zostały odwołane i nie zostaną przeniesione na inny termin. Ponadto FISA poinformowała, że regaty World Rowing Masters 2020, które miały mieć miejsce we wrześniu w Liznu, odbędą się w przyszłym roku w dniach 1-5 września jako regaty World Rowing Masters 2021.

Przełożone o rok zostają także Finałowe Regaty Sprintu Wioślarskiego na Plaży i Mistrzostwa Wybrzeża, które miały się odbyć we wrześniu/październiku w Oeiras w Portugalii.

W planowanym terminie (kwiecień) odwołany zostaje także World Rowing Tour 2020 w Samoa Amerykańskim. FISA bada możliwość zorganizowania trasy w 2021 roku.

W tym sezonie odwołanych został już szereg imprez wioślarskich, w tym wszystkie trzy Puchary Świata. Natomiast igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostały przesunięte o rok. Z tego powodu FISA zastanawia się nad zmianą harmonogramu zawodów na 2021 roku.

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Źródło www.pztw.pl