Program Konsultacji Seniorów PZKaj

    Dodane: 2017-04-18

Już w najbliższy weekend (21 – 23 kwietnia) w Ośrodku COS „Bukowina” w Wałczu odbędą się Zawody Konsultacyjne Seniorów w kajakarstwie. W zawodach weźmie udział ponad 120 zawodnikow i zawodniczek z całej Polski. W pierwszym dniu startów (sobota) zawodnicy zmierzą się z dystansem 200m (przed południem) i 1000m (sesja popołudniowa). Drugiego dnia  przyjdzie czas na dystans 500m.pzkaj.png

Program zawodów

Znamy Punktację Poznańskiego Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj

    Dodane: 2017-04-18

Ostatnio zakończył się okres sprawdzianów ogólnorozwojowych wielkopolskich kajakarzy, który miał na celu jak najwszechstronniej przygotować młodych adeptów sportu do nowego sezonu. Poznaliśmy punktację ogólną Poznańskiego Rankingu Młodzików i Dzieci 2015/16, który składał się z 3 rankingów. A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Ranking_WZKaj.jpg

Dzieci dziewczynki 2005/6 - Daria Kasperek (Politechnika Poznańska)

Dzieci  chłopcy 2005/6 – Karol Grześ (Kajak Trzcianka)

Dzieci kanadyjkarze 2005/6 – Kacper Grzelski (POSNANIA Poznań)

Dzieci kanadyjkarki 2005/6 – Marta Brzezińska (POSNANIA Poznań)

Młodziczki 2003 – Malwina Juchiewicz (UKS 6)

Młodzicy 2003 – Krzysztof Szafraniec (POSNANIA Poznań)

Młodzicy kanadyjkarze 2003 – Mateusz Sobczak (POSNANIA Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki 2003 – Alex Glaser (POSNANIA Poznań)

Młodzicy 2004 – Jan Jobski (POSNANIA Poznań)

Młodziczki 2004 – Oliwia Klemczak (Energetyk Poznań)

Młodzicy kanadyjkarze 2004 – Piotr Kujawa (AZS Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki 2004 – Halina Górniak (POSNANIA Poznań)

Wszystkie wyniki

MKOL odebrał mi możliwość zdecydowania kiedy i jak zakończę przygodę z kajakami. Rozmowa z Adamem Seroczyńskim

    Dodane: 2017-04-15

Na swoim sportowym koncie ma 4 medale Mistrzostw Europy, w tym jeden złoty, 3 razy stawał na podium Mistrzostw Świata, 3 razy reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich zdobywając w 2000 roku w Sydney wraz z Dariuszem Białkowskim, Grzegorzem Kotowiczem i Markiem Witkowskim brązowy medal w K4 1000m. Wydawało się, że Adam Seroczyński, jeden z najlepszych polskich kajakarzy przejdzie na stałe do panteonu sław polskich kajaków, jednakże podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie u Polaka wykryto niedozwoloną substancję Clenbuterol. I tak z mistrza ogłoszono go dopingowiczem bez większych możliwości na obronę, bo jak można mówić o obronie kiedy po drugiej stronie stają największe organizacje sportowe na świecie?

Adam_Seroczynski.jpg

zdj. Adam Seroczyński

Na początku był wielki szok, niedowierzanie i załamanie. Setki telefonów. Mimo, że Adam tłumaczył, iż zakazany środek znalazł się w jego organizmie poprzez skażone mięso, które spożywał podczas Igrzysk to jednak niezbyt wielu mu uwierzyło. Dziś po 9 latach, skończonej przedwcześnie karierze okazuje się, że środek ten wykryto w Pekinie również u innych sportowców, często z pierwszych stron gazet. Czy po wielu latach polskiemu mistrzowi uda się do końca oczyścić swoje dobre imię? Czy Polak doczeka się przeprosin? Rozmowa z Adamem Seroczyńskim:

Aktywni na wodzie: Jak rozpoczęła się Twoja przygoda ze sportem i skąd pomysł na kajaki?

Adam Seroczyński: W latach 80-tych każdy młody chłopak szukał pomysłu na rozładowanie energii. Wspólnie z kolegą z klasy szukałem klubu sportowego który przyjąłby 11-latków do sekcji sportowej. Tak się złożyło, że wujek innego kolegi był kajakarzem i to przez niego trafiłem do kajaków. Historia na tyle zatoczyła koło, że tym wujkiem był Jan Ambroziak a dziś jego syn Denis jest zawodnikiem w klubie w którym jestem trenerem.

Aktywni: Co czuje sportowiec, który staje na podium najważniejszych imprez globu?

AS: Na pewno dumę i satysfakcję, że można reprezentować Polskę i jeszcze do tego zdobywać dla Niej medale. W pewnym sensie też satysfakcję , że wiele lat ciężkiej pracy nie poszło na marne i zostało nagrodzone zdobywaniem medali.

Aktywni: Jak bardzo medal Igrzysk Olimpijskich zmienił Twoje życie?

AS: Dał olbrzymią radość i poczucie bycia kimś ważnym i rozpoznawalnym w świecie sportu. Dał też motywację do dalszej pracy i dążenia do spełnienia marzeń sportowych.

Aktywni: Brązowy medal Igrzysk Olimpijskich i 3 medale z MŚ. Czy czujesz się zawodnikiem spełnionym?

AS: Wszystkie te medale przyniosły wiele zadowolenia, ale skłamałbym gdybym stwierdził że byłem kajakarzem w pełni spełnionym. Moim sportowym marzeniem było zostanie Mistrzem olimpijskim w jedynce (K1) na 1000m.

Aktywni: Czy gdyby nie sprawa dopingowa kontynuował byś karierę zawodniczą?

AS: Gdybym zdobył złoty medal na Igrzyskach pewnie bym to zrobił, po zdobyciu czwartego miejsca pozostał niedosyt i sportowa złość. Myślę, że kontynuowałbym dalej "karierę" zawodnika. Niestety MKOL odebrał mi możliwość tego, że To Ja zdecyduję kiedy i jak zakończę swoją przygodę z kajakami.

Aktywni: W jaki sposób ta sprawa wpłynęła na Twoje życie osobiste?

AS: Otrzymałem potężny cios od życia. Najgorszemu wrogowi nie życzyłbym tego co przeżyłem. Jak się teraz okazuje błędne decyzje działaczy MKOL-u zadecydowały o mojej "sportowej śmierci". Oskarżenia o stosowanie dopingu spowodowały też nagłe zmiany w życiu osobistym, pomijając straty moralne, nagle w jednej chwili zostałem bez środków finansowych. Po za tym zostałem wtedy chyba najbardziej rozpoznawalnym medialnie kajakarzem, ale w tym najgorszym wydaniu. Wszyscy nie mówili o mnie w kontekście zdobytych medali ale postrzegali mnie poprzez aferę z dopingiem.

Aktywni: Mówiłeś już o tym pewnie tysiące razy ale nie wszyscy jeszcze słyszeli – w jaki sposób zakazany środek Clenbuterol znalazł się w Twoim organizmie?

AS: Tak mówiłem już o tym tak wiele.. W poszukiwaniu odpowiedzi "skąd ", dotarliśmy do informacji, że środek ten jest powszechnie stosowany w tuczu zwierząt,  m.in. w takich krajach jak Chiny i Meksyk. W między czasie pojawiło się wiele doniesień o powszechnych zatruciach tym środkiem więc odpowiedź na pytanie nasunęła się sama.

Aktywni: Jaka była Twoja reakcja jak dowiedziałeś się, że w Twoim organizmie wykryto niedozwoloną substancje?

AS: W pierwszej chwili wielki szok i niedowierzanie, załamanie.. następnie walka o prawdę, wiele telefonów jak to możliwe, co to w ogóle jest za środek i skąd mógł się znaleźć w moim organizmie. W miarę upływu czasu dostałem duże wsparcie środowiska kajakowego bez którego ciężko by to było  przejść.

Aktywni: Jak na tę wiadomość zareagowali Twoi reprezentacyjni koledzy i sztab trenerski?

AS: To pytanie wolałbym, żebyś zadał zainteresowanym... na pewno nie tak jakbym tego oczekiwał, jakby oczekiwał zawodnik który przez ponad 10 lat reprezentował Polskę. Jest to jeden z momentów w życiu w którym weryfikujesz swoje środowisko. Jednym z pierwszych który wyciągnął do mnie rękę w tej trudnej sytuacji i od początku wspierał mnie i we mnie wierzył był dr Darek Sitkowski, który walczy ze mną nadal za co jestem i będę mu zawsze wdzięczny.

Aktywni: Dopiero po 9 latach wyszło na jaw, że podobnie jak u Ciebie śladowe ilości Clenbuterolu znaleziono podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie u innych czołowych sportowców co dowodzi, że Twoje tłumaczenie o skażonym mięsie zostały potwierdzone. Jak to skomentujesz?

AS: Chciałoby się wykrzyczeć "i co teraz mi wierzycie?". Nie da się tego tak łatwo skomentować, z jednej strony satysfakcja że miałem rację, z drugiej strony wielki skandal  i tym większa mobilizacja żeby dalej walczyć o moje dobre imię.

Aktywni: Czy mimo wszystko tęsknisz dzisiaj za sportem wyczynowym i startami?

AS: Mimo wszystko tak... Można i trzeba mieć żal do działaczy i instytucji, ale nie można się obrażać na życie i kajaki.

Aktywni: Cały czas czekasz na odpowiedź MKOl w sprawie ewentualnego zamrożenia twojej próbki? Jak myślisz dlaczego odpowiedzi cały czas nie ma?

AS: Myślę, że tak jak było to od początku MKOL bardzo zlekceważył mnie nie tylko jako olimpijczyka i medalistę olimpijskiego, ale jako człowieka po prostu. Jest to też w pewnym sensie zlekceważenie PKOL-u, bo przecież to PKOL wysłał prośbę w moim imieniu...

Aktywni: Czy rzeczywiście chcesz wnieść skargę przeciwko Międzynarodowemu Komitetowi Olimpijskiemu?

AS: Na to pytanie będę mógł odpowiedzieć wkrótce, gdy poznam wszystkie możliwe kroki i procedury jakie mogę w obecnych okolicznościach podjąć. Sprawa nadal jest rozwojowa. Na pewno nie spocznę w walce o przywrócenie mi honoru sportowca i nie ukrywam, że rozważam taką skargę. W dużej mierze zależy to od tego jak w tej sytuacji zachowa się MKOL, a w szczególności jego przewodniczący Thomas Bach.

Aktywni: Jakie rady dałbyś młodym zawodnikom, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę sportową?

AS: Jako były zawodnik, a obecnie trener chciałbym żeby wierzyli w sukces poparty ciężką pracą wolną od nieczystych zagrań oraz w spełnienie sportowych marzeń.

Miasto Poznań partnerem Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2017-04-14

Do IX edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach, 3. Poznań Canoe Challenge oraz I Mistrzostw w Smoczych łodziach dla firm i instytucji pozostało 1,5 miesiąca. Na starcie w zawodach stanie około 700 osób. Impreza pod Patronatem Prezydenta Miasta Poznania, która 27 maja ruszy na Torze Regatowym Malta w Poznaniu nie odbyłaby się gdyby nie nasi partnerzy i sponsorzy.

LOGO_POZNAN.jpg

Jednym z nich jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania, który wspiera naszą inicjatywę od pierwszej edycji tj. już od dziewięciu lat.

Informujemy również, że szkoły, które jeszcze nie przesłały wypełnionych formularzy zgłoszeniowy powinny się pośpieszyć ponieważ prawo startu ma zapewnione pierwszych 40 osad. Na liście startowej jest już 29 drużyn.

Urząd Marszałkowski partnerem Dragonów 2017

    Dodane: 2017-04-14

Miło nam jest poinformować, że IX edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach Dragony 2017, która wystartuje 27 maja br. na poznańskiej Malcie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Logo_Urzad_Marszalkowski.jpg

Mistrzostwa Szkół w smoczych łodziach „Dragony 2017”, pozostało tylko 11 miejsc

    Dodane: 2017-04-13

Przypominamy, że trwają zapisy do IX edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach, I edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2017” oraz 3. Poznań Canoe Challenge. Wszystkie trzy imprezy odbędą się 27 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

Dragony_2016.jpg

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2017” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział niespełna 4 tysiące uczniów i studentów z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.Dragony_2016.1.jpg

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale
i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Po 2 tygodniach zapisów na liście startowej jest już 29 zgłoszonych osad co oznacza, że do zamknięcia listy pozostało tylko 11 wolnych miejsc.

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 3. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.Poznan_Canoe_Challenge_2016.jpg

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Zasady wyścigu są proste – każda zdublowana osada odpada a zwycięzcy stają na podium! Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Poznan_Canoe_Challenge_2016.1.jpg

Ostatnią imprezą a jednocześnie nowością będą rozgrywane tego samego dnia na poznańskiej Malcie Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. I edycja zawodów ma na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie
w 3 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Będzie nam niezwykle miło jeśli Państwa redakcje również wystartują w tych zawodach.

Czas i miejsce: Tor Regatowy Malta, 27 maja 2017 r. w godz. 9.00 – 16.00

Zgłoszenia:

Adres mailowy: poznanskiedragony@wp.pl

Strona internetowa: www.aktywninawodzie.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2017 r.

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 3. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – I Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2017 i 3. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY.  

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski Woj. WLKP., Fundacja Banku Zachodniego WBK, Osiedle Młodych

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Fundacja Sport Support, Coca-Cola, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Lorenz Bahlsen, Green Hotel, Novotel Poznań Centrum, Bea Beleza Polska, Pacha, Pyrland Park linowy

Kadra WZKaj na konsultacje w Wałczu

    Dodane: 2017-04-12

Wielkopolski Związek Kajakowy ogłosił kadrę, która otrzyma dofinansowanie do wyjazdu na konsultacje w Wałczu, które przypomnijmy się w dniach 28-30 kwietnia br.LOGO-WZKAJ.png

Lista zawodników

Walka smoków w Olsztynie

    Dodane: 2017-04-11

W miniony weekend na basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie odbyły się V Ogólnopolskie Zawody Smoczych Łodzi na Basenie. Kilkadziesiąt 10-osobowych zespołów z całej Polski przez 2 dni rywalizowało w przeciąganiu liny. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

 www.aquasfera.olsztyn.eu.jpg

Foto: www.aquasfera.olsztyn.eu

Kategoria MIKST szkół gimnazjalnych:

I miejsce- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
II miejsce- Gimnazjum 7
III miejsce –Gimnazjum 11

Kategoria MIKST szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
II miejsce- Zespół Szkół Budowlanych
III miejsce –Liceum Ogólnokształcące nr 1 (I zespół).

Kategoria OPEN szkół gimnazjalnych:

I miejsce- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
II miejsce- Gimnazjum 7
III miejsce –Gimnazjum 11

Kategoria OPEN szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce- Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego
II miejsce- Zespół Szkół Budowlanych
III miejsce –Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych

Kategoria KOBIETY:

I miejsce- Spójnia Warszawa
II miejsce-Przygoda
III miejsce-Smoki Północy

Kategoria FAN:

I miejsce- MMKS Gdańsk
II miejsce-Dragon Chełmno
III miejsce-Drakens Iława

Kategoria Senior OPEN:

I miejsce- Spójnia Warszawa
II miejsce-Przygoda
III miejsce-TEAM Bydgoszcz

Kategoria Junior:

I miejsce- MKS Gdańskie Lwy A
II miejsce-OKS
III miejsce- MKS Gdańskie Lwy B

Kategoria MIKST OPEN:

I miejsce- Spójnia
II miejsce-TEAM Bydgoszcz
III miejsce- MKS Gdańsk