7 medali biało –czerwonych na Pucharze Świata
Zakończył się Puchar Świata w wioślarstwie. Nasi reprezentanci wracają z Belgradu z dorobkiem 7 medali: 2 złotych, 2 srebrnych i 3 brązowych. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 4 miejsce za Wielką Brytanią, Holandią i Szwajcarią.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Jeden ze złotych medali zdobyły Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald oraz Katarzyna Zillmann. Czwórka podwójna kobiet wyprzedziła osadę holenderską i dopłynęła na metę z czasem 6:29,28.
Na najwyższym stopniu podium stanęła również dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak wraz z Weroniką Deresz na ostatnich metrach skutecznie pokonały Brytyjki.
Drugie miejsce i srebrny krążek zdobyła czwórka bez sterniczki. Zawodniczki w składzie: Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska ukończyły wyścig z czasem 6:41,53. Kolejne na mecie były wioślarki z Białorusi (6:49,40).
Jako drugi dopłynął również olimpijski skład czwórki podwójnej mężczyzn (Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup). Wyścig wygrała Litwa, natomiast trzecia była Wielka Brytania.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Brązowy medal Pucharu Świata zdobyła Joanna Dorociak w konkurencji jedynek wagi lekkiej. Skiffistka nie dała się Szwajcarce i znalazła się na mecie z czasem 7:59,22.
Bardzo zaciętą walkę musieli stoczyć Miłosz Jankowski oraz Jerzy Kowalski, którzy na dwójce podwójnej wagi lekkiej uplasowali się na trzecim miejscu. Lekki debel przegrał srebrny medal z Czechami o niecałe 0,4 sekundy.
Z brązowymi krążkami na szyjach do Polski wracają Dominik Czaja i Adam Wicenciak. W konkurencji dwójek podwójnych uzyskali czas 6:21,18. Druga była osada z Szwajcarii.
Bardzo niewiele brakowało do medalu Arturowi Mikołajczewskiemu, który ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu. Dokładnie o 0,6 sekundy wyprzedził go trzeci w tym wyścigu Belg.
Jeszcze mniejsza różnica dzieliła od brązu męską ósemkę. Polacy w składzie: Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski osiągając czas 5:34,42 i czwarte miejsce zostali pokonani m.in. przez kończącą start na trzecim miejscu Rosję (5:34,04).
Jako jedyna w finale B bez szans na walkę o medal znalazła się dwójka bez sternika, która ukończyła swój finał na piątym miejscu.
Kolejny Puchar Świata odbędzie się w Poznaniu. Gratulujemy wioślarzom osiągniętych wyników!
Drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie za nami
Zakończył się drugi dzień Pucharu Świata w Belgradzie, podczas którego odbyły się repasaże, półfinały oraz finały C. Siedmiu polskim osadom udało się wywalczyć pewne miejsca w jutrzejszych finałach A.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Drugie miejsce w półfinale zajęła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn, co pozwoliło osadzie zakwalifikować się do najwyższego finału.
Na tym samym miejscu przypłynął Artur Mikołajczewski w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn. Skiffiście zabrakło sekundy do wygrywającego półfinał Szwajcara, lecz będziemy mogli zobaczyć go w jutrzejszym finale.
Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem uplasowali się na drugim miejscu w dzisijeszym repasażu. Dwójce podwójnej wystarczyło to, aby dostać się do finału A.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Niestety dwójce bez sternika nie dopisało szczęście. Po zajęciu ostatniego miejsca w półfinale, peruar będzie się ścigać w finale B.
Skiffista Maciej Zawojski również nie miał szczęsliwego dnia. Przypływając na czwartym miejscu w repasażu, zapewnił sobie miejsce jedynie w finale C, gdzie ukończył wyścig na pierwszym miejscu z czasem 7:11,52.
Na torze regatowym w Serbii odbyły się również przedbiegi konkurencji o małych liczbach zgłoszeń. Wysokie miejsca naszych wioślarzy w tych przedbiegach mogą być dobrą zapowiedzią niedzielnych startów.
Pierwsze miejsce w swoim przedbiegu zajęły Weronika Deresz i Martyna Mikołajczewska w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej kobiet. Polski debel wyprzedził zawodniczki z Wielkiej Brytani o niecałą sekundę.
Czwórka podwójna kobiet z przewagą pięciu sekund wygrała przedbiegi. Drugie na mecie były Holenderki.
Natomiast w konkurencji czwórek bez sterniczki Polki zostały wyprzedzone przez reprezentantki Holandii. Wioślarki ukończyły wyścig na drugim miejscu z czasem 6:46,18.
Męska ósemka uplasowała się na drugim miejscu w dzisiejszym przedbiegu. Osada straciła jedynie sekundę do Brytyjczyków.
Już jutro w Belgradzie Polacy będą walczyć o najwyższe stopnie podium Pucharu Świata. Mamy nadzieję, że wioślarze wrócą z Serbii z jak największą ilością krążków na szyjach.
Dobre starty Polaków w pierwszym dniu Pucharu Świata
Za nami pierwszy dzień rywalizacji o Puchar Świata w Belgradzie. Nasza wioślarska reprezentacja jest jednym z najliczniejszych zespołów ścigających się w Serbii. Dzisiejsze przedbiegi można zaliczyć do udanych, lecz niektóre z powodu burzy musiały zostać odwołane lub przełożone na sobotę.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz oraz Mateusz Biskup zakwalifikowała się do finału A. Czwarta osada z minionych igrzysk wyprzedziła Holandię i Estonię.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Swój przedbieg zwyciężyła również dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski zakończyli bieg z czasem 6:32,93 i popłyną w jutrzejszym półfinale.
Natomiast w kategorii jedynki wagi lekkiej mężczyzn Artur Mikołajczewski zajął drugie miejsce i tym samym zdołał zakwalifikować się do półfinału. W konkurencji lekkiego skiffa wystartowała również Joanna Dorociak, która zajmując drugie miejsce zapewniła sobie miejsce w finale A.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Czwarte miejsce w przedbiegu zajęła dwójka podwójna mężczyzn. Dominik Czaja wraz z Adamem Wicenciakiem zabrakło 9 sekund do osady z Litwy i popłyną jutro w repasażu.
Ze względu na małą liczbę zgłoszeń dwójkę podwójną wagi lekkiej kobiet, czwórkę bez sterniczki, czwórkę podwójną kobiet oraz ósemkę mężczyzn będziemy mogli zobaczyć dopiero w niedzielnych finałach A.
Karol Leszczyński oraz Filip Leszczyński na dwójce bez sternika wywalczyli udział w półfinale tej konkurencji, natomiast kontuzjowany Piotr Juszczak i jego partner z osady Karol Aranowski zostali wycofani z udziału w regatach.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Skiffista Maciej Zawojski wystartuje w repasażu. W dzisiejszych przedbiegach zajął on ostatnie miejsce. Bieg wygrał Rosjanin.
Jutrzejsze rozgrywki rozpoczynają się o 9:30. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!
Jutro Mistrzostwa Bydgoszczy w kajakarstwie
Już jutro na torze Regatowym Brdyujście odbędą się Mistrzostwa Miasta Bydgoszczy w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody rozpoczną się o godzinie 10.30, a zawodnicy w zależności od kategorii wiekowej wystartują na dystansie 200, 500 i 2000 metrów.
Już jutro walka o medale Pucharu Świata
Już jutro w Belgradzie rozpocznie się walka o pierwsze w tym roku medale Pucharu Świata w wioślarstwie. Do Serbii pojechało dwanaście polskich osad – cztery kobiece i osiem męskich, a biało-czerwoni są obok Holandii i Wielkiej Brytanii są jedną z najliczniejszych ekip w tych zawodach.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
Obsada regat nie będzie mocna, ale na pewno znajdą się w poszczególnych konkurencjach jedna-dwie silne osady. Tak będzie m.in. w konkurencji czwórek podwójnych mężczyzn, gdzie obok naszej, czwartej osady z igrzysk 2016 zgłosiło się siedem krajów w tym trzecia w Rio de Janeiro Estonia oraz piąta Wielka Brytania.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
W lipcu br. MKOl wykreśli najprawdopodobniej męską czwórkę bez sternika wagi lekkiej z programu igrzysk w Tokio i w jej miejsce zostanie wpisana kobieca czwórka bez sternika. Dlatego w Belgradzie nie zobaczymy tej konkurencji. Natomiast w nowej konkurencji olimpijskiej czwórce bez sterniczki rywalkami Moniki Ciaciuch, Joanny Dittmann, Anny Wierzbowskiej i Marii Wierzbowskiej będą Holenderki oraz dwie białoruskie osady.
źródło www.pztw.org.pl, zdj. Julia Kowacic
W kobiecej czwórce podwójnej nasze wioślarki zdobyły w Rio de Janeiro brązowy medal. Z tamtego składu w Belgradzie zobaczymy dwie zawodniczki Agnieszkę Kobus i Marię Springwald, uzupełnione dwiema dwukrotnymi młodzieżowymi mistrzyniami świata Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann.
Kolejne regaty o Puchar Świata w sezonie 2017 rozegrane zostaną 16-18 czerwca w Poznaniu.
Już 15 osad na liście startowej I Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Klubów, Firm i Instytucji „Dragony 2017”
Już 15 osad zostało zgłoszonych do udziału w I edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji „Dragony 2017”. Szykuje się zacięta rywalizacja bowiem w osadach klubowych zobaczymy drużyny z całej Polski. W niektórych wiosłować będą medaliści Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata.
Dragony 2017 to impreza turystyczna skierowana zarówno dla amatorów, którzy wcześniej nie startowali w tego typu konkurencji jak również profesjonalnych zawodników na co dzień trenujących w klubach sportowych.
Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.
Impreza odbędzie się 27 maja 2017r. (sobota) na Torze Regatowym Malta w Poznaniu.
Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:
- FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
- SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
- Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące
Kadra wioślarzy poleciała na Puchar Świata w wioślarstwie
W najbliższy weekend 5 - 7 maja w serbskim Belgradzie odbędą się pierwsze w tym sezonie regaty o Puchar Świata. W drodze po pierwsze w tym roku medale są również reprezentanci Polski:
- Jedynka wagi lekkiej: Joanna Dorociak (WTW Warszawa);
- Dwójka podwójna wagi lekkiej: Weronika Deresz (WTW Warszawa), Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia);
- Czwórka bez sterniczki: Monika Ciaciuch (LOTTO Bydgostia), Joanna Dittmann (LOTTO Bydgostia), Anna Wierzbowska (LOTTO Bydgostia), Maria Wierzbowska (LOTTO Bydgostia);
- Czwórka podwójna: Agnieszka Kobus (AZS AWF Warszawa), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń);
- Jedynka wagi lekkiej: Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica);
- Jedynka: Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa);
- Dwójka podwójna wagi lekkiej: Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica), Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk);
- Dwójka bez sternika:
1. Krystian Aranowski (Zawisza Bydgoszcz), Piotr Juszczak (Zawisza Bydgoszcz);
2. Karol Leszczyński (AZS UMK Energa Toruń), Filip Leszczyński (Wisła Grudziądz);
- Dwójka podwójna: Adam Wicenciak (KW-04 Poznań), Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa);
- Czwórka podwójna: Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń), Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań), Dariusz Radosz (LOTTO Bydgostia), Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk);
- Ósemka: Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Ryszard Ablewski (LOTTO Bydgostia), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) oraz sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).
Z biegiem rzeki - spływy kajakowe wokół Ostrowa Tumskiego w Poznaniu
Jak duża jest wyspa katedralna w Poznaniu? Jakie zabytki Ostrowa Tumskiego wyglądają z poziomu rzeki? Okazja do obejrzenia wyspy i miasta z tak niecodziennej perspektywy nadarzy się podczas spływów kajakowych wokół Ostrowa Tumskiego.
zdj. www.poznan.pl
Możesz płynąć sam, z przyjaciółmi, rodziną (dzieci od siódmego roku życia). Cena za udział w spływie wynosi 19 zł od osoby (bilety dostępne na www.bramapoznania.pl. Bazą spływów jest nabrzeże rzeki Cybiny przy Bramie Poznania (ul. Gdańska 2).
Spływy odbędą się 3 i 6 maja, o godz. 12.00 i 14.00. Czas trwania jednego spływu: ok. 1,5 h.
Cena obejmuje:
- Miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok i wiosło,
- Opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą w potrzebie a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo,
- Ubezpieczenie każdego zgłoszonego uczestnika,
- Bilet ulgowy do zwiedzenia Bramy Poznania, dla każdego, kto okaże w kasie Bramy Poznania bilet upoważniający do udziału w spływie kajakowym,
- Przyjemnie spędzony czas i relaks na wodzie.
Znamy wyniki Konsultacji Juniorów w kajakarstwie
Wczoraj w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu zakończył się 1 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów w kajakarstwie. W imprezie wzięło udział 346 zawodników z 59 klubów kajakowych. A oto zwycięzcy poszczególnych finałów:
Finał 1000m:
K1 juniorów - Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 4:10,95
C1 juniorów – Norman Zezula (Piast Agrochem Człuch) - 4:38,77
K1 juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 4:44,39
C1 500m juniorek - Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 2:39,30
Finały 500m:
K1 juniorów - Filip Weckwert (Hubertus Biały Bór) – 1:53,43
C1 juniorów – Norman Zezula (Piast Agrochem Człuch) – 2:14,17
K1 juniorek – Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk) – 2:14,79
C1 200m juniorek - Klaudia Szulecka (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – 0:58,52
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20
- 21
- 22
- 23
- 24
- 25
- 26
- 27
- 28
- 29
- 30
- 31
- 32
- 33
- 34
- 35
- 36
- 37
- 38
- 39
- 40
- 41
- 42
- 43
- 44
- 45
- 46
- 47
- 48
- 49
- 50
- 51
- 52
- 53
- 54
- 55
- 56
- 57
- 58
- 59
- 60
- 61
- 62
- 63
- 64
- 65
- 66
- 67
- 68
- 69
- 70
- 71
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- 94
- 95
- 96
- 97
- 98
- 99
- 100
- 101
- 102
- 103
- 104
- 105
- 106
- 107
- 108
- 109
- 110
- 111
- 112
- 113
- 114
- 115
- 116
- 117
- 118
- 119
- 120
- 121
- 122
- 123
- 124
- 125
- 126
- 127