Ranking Młodzików i Dzieci WZKaj

    Dodane: 2019-10-03

W sobotę 23 listopada br. na przystaniach kajakowych w Poznaniu zainauguruje kolejna edycja Rankingu Młodzików i Dzieci WZKaj.

Listy startowe zawodników należy przesyłać do soboty 10 listopada. Odprawa przed zawodami o godz. 9.30 w KS Energetyk Poznań. Start sprawdzianu godz. 10.00. 

UWAGA po zakończeniu sprawdzianu o godz. 13.30 w budynku Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego (ul. Starołęcka) odbędzie się GALA zakończenia Rankingu 2018/2019.

Znamy zwycięzców Mistrzostw Poznania oraz Mistrzostw Młodzików w wioślarstwie

    Dodane: 2019-10-01

W minioną niedzielę 29 września na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania oraz Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie. W imprezie udział wzięło ponad 300 wioślarzy z 12 klubów. Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

zdj. Jarosław Janowskizdj. Jarosław Janowski

1x chłopców – Maksym Dudek (Polonia Poznań)

4x chłopców – Nikodem Nowak/ Igor Jurkowski/ Jakub Jażemski/ Krzysztof Rodak (Posnania RBW Poznań)

1xMA/MB/ML/MBL – Krzysztof Wojtyś (AZS AWF Poznań)

2-MA/MB/ML/MBL – Damian Józefowicz/ Rafał Pietrasiak (Posnania RBW Poznań)

4x-KJ/KJM – Maria Taczek/ Karolina Serafin/ Wiktoria Nogaj/ Zuzanna Smolińska (AZS Szczecin)

1xMJ/MJM – Mateusz Szczepiński (Tryton Poznań)

1xKJ/KJM – Barbara Jęchorek (UKS Atena Wałcz)

2-MJ/MJM – Ignacy Zachwieja/ Wojciech Mikołajczak (Posnania RBW Poznań)

4x+MJM – Filip Szczepaniak/ Sebastian Nalazek/ Mikołaj Patalas/ Piotr Szamlewski/ Maja Nowicka (Lotto Bydgostia)

1x dziewczynek – Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań)

4x dziewczynek – Natalia Grudziecka/ Wiktoria Walczak/ Julia Bartczak/ Joanna Bajerska (KTW Kalisz)

2x chłopców – Maksym Dudek/ Sergiusz Śliwa (Polonia Poznań)

4x+ chłopców – Dawid Hopa/ Piotr Bagniak/ Mateusz Kajtowski/ Joachim Błonka/ Filip Kostecki (AZS Szczecin)

1xKA/KB/KL/KBL – Aleksandra Rojek (AZS AWF Gorzów WLKP)

2xKJ/KJM – Natalia Zandecka/ Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań)

4x-MJ/MJM – Aleks Dorenda/ Maciej Kłodziński/ Przemysław Głogowski/ Jakub Nowakowski (AZS Szczecin)

2xMJ/MJM – Kacper Miecznik/ Mateusz Szczepiński (Polonia Poznań/ Tryton Poznań)

4-MJ/MJM – Aleks Dorenda/ Maciej Kłodziński/ Jakub Konwiński/ Jakub Nowakowski (AZS Szczecin)

2x dziewczynek – Zofia Kozłowska/ Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań)

4x+ dziewczynek – Wiktoria Nowak/ Anna Kucharska/ Wiktoria Kaźmierowska/ Ewa Gąsiorowska/ Katarzyna Nowak (UKS Dwójka Kórnik/ Posnania RBW Poznań)

Wszystkie wyniki

11 polskich medali w Pucharze Bałtyku

    Dodane: 2019-09-30

11 medali zdobyli polscy wioślarze, którzy w miniony weekend rywalizowali w Viljandi w Estonii w Pucharze Bałtyku (Baltic Cup). W klasyfikacji krajów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec przed Polakami, na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Białorusi.

źródło www.pztw.pl

W organizowanych co roku zawodach mogą brać udział zawodnicy w wieku od 15 do 17 lat. W Estonii rywalizowano na dwóch dystansach - na 500 m i na 2000 m. Biało-czerwoni zdobyli pięć medali na 500 m (2 złote, 2 srebrne i brązowy) i pięć na 2000 m (4 srebrne i brązowy).

Polscy medaliści finałów na 500 m:

złote medale:

JW1x - W. Kalinowska (Polska) - 2:00,3

JM2x - M. Kulka, D. Gałęza (Polska) - 1:37,7

srebrne medale:

JW2x - S. Kowalak, K. Perczak (Polska) - 1:52,1

JM4x - G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 1:33,5

brązowe medale:

JW4- - D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 1:51,1

Polscy medaliści finałów na 2000 m:

srebrne medale:

JW2- - Z. Borzyszkowska, K. Semrau (Polska) - 7:54,1

JW1x - W. Kalinowska (Polska) - 8:07,1

JW4x - M. Żukowska, A. Mermela, J. Sulik, K. Perczak (Polska) - 7:05,6

JM4x - G. Skarzyński, J. Woźniak, K. Domański, C. Litka (Polska) - 6:08,0

brązowe medale:

JW4- - D. Gałka, Z. Wilangowska, H. Śmigielska, D. Nolberczak (Polska) - 7:29,6

JW2x - Kowalak, P. Józefowicz (Polska) - 7:42,1

KOMPLET WYNIKÓW

 

źródło www.pztw.pl

Znamy zwycięzców Wielkiej Wioślarskiej

    Dodane: 2019-09-28

W sobotę 28 września w Bydgoszczy odbyła się 28. edycja Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy. W imprezie oprócz polskich osad wystartowały również ósemki z: Niemiec, Litwy czy Anglii. Poza konkursem wystąpili także Bydgoscy Olimpijczycy w składzie: Robert Sycz, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Wojciech Gutorski, Miłosz Bernatajstys, Łukasz Siemion, Marian Drażdżewski, Jerzy Ulczyński, Andrzej Skowroński i Ryszard Kubiak jako sternik.

Wioślarze rywalizowali na różnych dystansach - sprinterskich (200 m), tradycyjnych (2 km) i długich (8,5 km). Walczono o Puchary Prezesa Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. (wyścigi juniorów), Puchary Prezydenta Miasta Bydgoszczy (wyścigi seniorów), a w wyścigu głównym ósemek seniorów o Puchar Wieczysty Rady Miasta Bydgoszczy i nagrodę Totalizatora Sportowego. W wyścigach kobiet wręczono Puchary Przewodniczącego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

fot. facebook.com/wwioslarska

Doszło także do rywalizacji uniwersyteckiej z ogromnymi tradycjami - Cambridge z Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem w składzie zmierzył się z Oxfordem. Trzynasty wyścig na Brdzie pomiędzy tymi uczelniami zakończył się szóstym zwycięstwem Cambridge. Wyniki:

M8+ 200m (F1)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 23,870
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 24,660

M8+ 200m (F2)
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 25,430
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 26,220

M8+ University
1. Cambridge (C. Fisher, P. Elwood, H. Miller, S. Ringer, R. Ponte, N. Węgrzycki-Szymczyk, P. Rees, S. Hookway, H. Ellison-Wright) - 07:35,90
2. Oxford (W. Geffen, B. Landis, J. Tveit, G. McKirdy, E. Baker, J. Smith, P. Sullivan, C. Daniell, D. Desai) - 07:48,68

W8+ Open
1. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 00:08:03 (start - 16:20:14,77, finisz - 16:28:17,27)
2. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 00:08:07 (start - 16:21:21,74, finisz - 16:29:28,63)
3. RTW Lotto Bydgostia (P. Żydowiec, E. Lefik, E. Gałek, K. Jedynak, M. Strybel, M. Baszyńska, K. Pankratiew, Z. Dreier, J. Dobrzykowska) - 00:08:08 (start - 16:23:19,19, finisz - 16:31:27,74)

M8+
1. AZS UMK Toruń (M. Ziętarski, O. Streich, K. Krause, R. KRymski, R. Fuchs, B. Leszczyński, F. Leszczyński, S. Pawlikowski, T. Skurzyński) - 29:53,34
2. RTW Lotto Bydgostia (P. Dziewieczyński, F. Zuchowski, M. Sobieraj, M. Madaj, D. Wachowicz, D. Paczkowski, J. Frąckowiak, R. Krzewiński, W. Wiśniewski) - 30:03,30

W8+ 200m (F1)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 30,810
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 33,180

W8+ 200m (F2)
1. Litwa (R. Morkunaite, M. Kazlauskaite, A. Gineviciute, V. Senkute, K. Kralikaite, D. Rimkutr, M. Valciukaite, I. Adomaviciute, E. Savickis) - 29,320
2. Polska U23 (B. Streng, P. Grzella, I. Gałek, M. Sochacka, I. Pawlak, P. Chrzanowska, O. Kania, M. Storczyk, K. Pawelczak) - 30,210

KM8+ Open
1. BKW Bydgoszcz (D. Ernest, K. Trzeciak, M. Dolecka, M. Kuczma, K. Weinrauder-Kopycka, N. Kata, A. Kotlega, M. Kowalska, B. Grygorowicz) - 06:11,05
2. RTW Lotto Bydgostia (I. Sulik, A. Belka-Siemion, A. Mocna, A. Sas, M. Świecińska, K. Dziewieczyńska, M. Kazimierczak, B. Galicka, N. Malicka) - 06:14,35

MM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia (S. Jemioła, D. Grzanka, R. Sas, W. Goluński, W. Urbanowski, W. Malinowski, M. Wika, W. Wiśniewski) - 04:52,95
2. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie (A. Kugacz, A. Mikołajczak, A. Stafiński, S. Zajdenc, W. Jabłoński, P. Bielaszewski, P. Brett, T. Ormiński, K. Pawelczak) -05:08,09
3. Zawisza (M. Naglewicz, K. Dymel, P. Thaddey, W. Baumgart, P. Szymański, M. Mihcalski, W. Lutowski, Ł. Michalski, R. Matulewicz) - 05:16,06

MMix8+ Open
1. Litwa (K. Justinaviciene, D. Maciuliene, V. Putriute, V. Varasinskas, V. Virsilas, T. Katliorius, Z. Gudauskas, D. Pavilionis, E.Savickis) - 05:11,98
2. AZS Toruń (T. Kopczyński, Ł. Pawłowski, M. Karczewski, N. Kazaniecka, S. Bartnik, J. MAjewski, A. Kopczyńska, J. Robaszkiewicz, S. Marek) - 05:22,56
3. WTW Warszawa (F. Fulara, A. Grochulska, N. Cieciera, H. Koepen, K. Klimkiewicz, K. Kerner, M. Higersberger, M. Żółkiewski, A. Skonecka) - 05:25,85

JM8+ Open
1. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 07:34,56
2. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 07:43,62
3. AZS UMK Toruń (M. Pawlak, K. Polański, D. Zyblewski, M. Wróblewski, M. Groszewski, M. Chełkowski, M. Kozłowski, K. Dylewki, M. Wiśniewska - 08:07,27

M8+ Open
1. Litwa (S. Domantas, S. Dovydas, S. Povilas, G. Zygimantas, R. Saulius, G. Mindaugas, N. Dovydas, M. Rolandas, S. Edgaras) - 00:06:47 (start - 14:24:19,26, finisz - 14:31:06,86)
2. Wiking Berlin (E. Novak, M. Gallien, M. Rahn, J. Mannes, M. Roger, B. Winde, G. Tretzsch, L. Oldach, D. Haack) - 00:07:29 (start - 14:27:18,70, finisz - 14:34:47,25)
3. AGH Kraków (T. Calik, G. Grabowski, K. Adamczyk, F. Grunwald, W. Rosiński, K. Marcinkiewicz, G. Dajczer, J. Emerla) - 00:07:46 (start - 14:28:19,90, finisz - 14:36:05,69)

JM8+ 200m (F1)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 28,300
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 30,180

JM8+ 200m (F2)
1. Kłaipeda (Litwa) (G. Adelaras, R. Deimantas, V. Michail, N. Aronas, K. Vilius, G. Vilius, V. Benas, R. Ramunas, R. Povilas) - 23,850
2. RTW Lotto Bydgostia 2 (D. Frącz-Zakrzewski, K. Szewczyk, A. Szczesik, F. Ciabach, M. Gondek, M. Naliński, J. Adamski, M. Kiciński, Z. Kononowicz) - 24,720

JM8+
1. RTW Lotto Bydgostia (J. Karwecki, P. Rak, J. Szczerba, A. Kiełbasa, M. Szymański, J. Stefaniak, S. Wionczek, Ł. Pawelczak, R. Gromowski) - 31:20,97
2. PTW Płock (D. Teter, J. Pszczółkowski, M. Legawik, P. Witkowski, R. Drużyński, S. Kaszanek, J. Kołodziejski, I. Skowyrski, A. Opasińska) - 31:34,94

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl

 

Katarzyna Zillmann wioślarką września na świecie!

    Dodane: 2019-09-27

Międzynarodowa Federacja Wioślarska wybrała wioślarkę września, którą została zawodniczka polskiej czwórki podwójnej - Katarzyna Zillmann.

fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Warto przypomnieć, że Katarzyna Zillmann to mistrzyni świata z 2018 roku. Regularnie zajmuje miejsca na podium Pucharu Świata z polską czwórką podwójną. 24-latka uprawia wiele dyscyplin, ale wioślarstwo jest tą, na którą chce wywrzeć wpływ" - napisano na WorldRowing.com.

Z okazji wyróżnienia, oficjalna strona federacji przeprowadziła wywiad z naszą reprezentantką. "Najlepsza część wiosłowania? Moje zdjęcia w łodzi (śmiech). A tak poważnie, to trudna praca z wielką odpowiedzialnością. Steruję, biegam i staram się ustawić dobry rytm, żeby wszyscy mogli za nim podążać" - powiedziała.

W prawdziwym życiu nienawidzę odpowiedzialności. Nie jestem pierwszą osobą, której zostawisz dziecko pod opieką. Nie pamiętam też o płaceniu rachunków, ale kiedy wsiadam do łodzi z moimi koleżankami – uwielbiam to" - dodała srebrna medalistka ostatnich mistrzostw świata w Linzu.

W długiej rozmowie Katarzyna Zillmann zdradziła także jaki typ treningu lubi najbardziej. "Jest zabawnie gdy gramy w piłkę (śmiech). Jeśli chodzi o wiosłowanie, najbardziej lubię tempo wyścigowe. Jednak w mojej opinii najbardziej istotne w długim wiosłowaniu jest użycie mózgu, nie mięśni. Dla mnie wioślarstwo jest sportem mentalnym" – dodała.

A jak Katarzyna Zillmann spędzi zimę? "Postaram się być jak nasza polska legenda narciarstwa biegowego, Justyna Kowalczyk. I będę podnosić ciężary" - zdradziła.

>>>CAŁY WYWIAD W JĘZYKU ANGIELSKIM NA STRONIE WORLD ROWING<<<

artykuł pochodzi ze strony www.pztw.pl

Zmieniony termin Konsultacji Seniorów w kajakarstwie

    Dodane: 2019-09-26

Polski Związek Kajakowy informuje o zmianie terminu jesiennej Konsultacji Seniorów w Wałczu. Regaty odbędą się wraz z Konsultacją Juniorów w terminie 25-27.10.2019r.

Zawodników należy zgłaszać przez elektroniczny system do 14.10.2019r. (do godz. 23:59).

Odprawa techniczna odbędzie się 25.10.2019, o godzinie 20:00.

Końcowa klasyfikacja Poznańskiego Rankingu Młodzików i Dzieci 2018/2019

    Dodane: 2019-09-23

Po 6 zawodach przeprowadzonych na przestrzeni roku poznaliśmy zwycięzców końcowej klasyfikacji Poznańskiego Rankingu Młodzików i Dzieci 2018/2019. Przypomnijmy, że zawody odbywały się nie tylko na wodzie ale również w okresie jesienno-wiosennym na lądzie, w hali i na basenie. W sumie w całym cyklu wystartowało ponad 250 zawodników z 19 klubów. A oto zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych:

Dzieci dziewczynki (2007/8) – Wiktoria Loba (UKS 6)

Dzieci chłopcy (2007/8) – Mateusz Purczyński (AZS-AWF Poznań)

Dzieci kanadyjkarze (2007/8) – Nikodem Gromadecki (KS Warta Poznań)

Młodziczki (2006) – Natalia Szuchnik (UKS 6)

Młodzicy (2006) – Tomas Scibilia (Posnania Poznań)

Młodzicy kanadyjkarze (2006) – Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki (2006) – Agata Kowalak (KS Warta Poznań)

Kanadyjkarki dziewczęta – Martyna Rassak (KS Warta Poznań)

Kanadyjkarze (2005) – Mateusz Wojkiewicz (KS Warta Poznań)

Młodziczki kanadyjkarki – Patrycja Szymańska (KS Warta Poznań)

Młodzicy (2005) – Kacper Konieczny (Posnania Poznań)

Młodziczki (2005) – Zuza Gościniak (AZS-AWF Poznań)

Wszystkie wyniki

Medale Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego rozdane

    Dodane: 2019-09-21

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś w sobotę 21 września na zakończenie lata rywalizowali na poznańskiej Malcie w ramach Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego. W imprezie, której organizatorem jest WZKaj wystartowało niemal 460 zawodników z 20 klubów (wśród nich m.in. kajakarze z Niemiec). W sumie rozdano 43 komplety medali. A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

foto WZKaj

K2 500m młodziczek - Zofia Więcławska/ Barbara Zdrojewska (KST Włókniarz Chełmża)

K2 500m dzieci - Mikołaj Kaźmierczak/ Mateusz Majza  (UMKS Zryw Wolsztyn)

C2 500m dzieci - Wiktor Zaborowicz/ Adam Spych (KS AZS-AWF Gorzów)

K4 500m dzieci - Julia Bosiacka/ Dorota Rudzińska/ Maria Wasielewska/ Maja Sipa (MOSW Choszczno)

C1 200m dzieci - Maja Górska ( KST Włókniarz Chełmża)

K2 500m dzieci - Paulina Pempera/ Róża Wójcik  (UKS COPAL Trzcianka)

C1 500m dzieci - Mateusz Augustyniak (KS AZS-AWF Gorzów)

C2 500m juniorów mł. - Michail Kulchak/ Stanisław Banaru (SSSCJO Balti)

C1 500m młodzików – Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

C1 500m juniorów - Kacper Bogajczyk (KS AZS-AWF Poznań)

K1 500m dzieci - Martyna Werner (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m młodzików - Thomas Scibilia (KS Posnania Poznań)

C1 500m juniorów mł. - Piotr Kujawa (KS AZS- AWF Poznań)

C1 500m seniorów - Łukasz Witkowski (KS Posnania Poznań)

K1 500m juniorek mł. - Lena Kosmaczewska (KS AZS- AWF Poznań)

K1 500m juniorów mł. - Jarosław Kajdanek (KS Energetyk Poznań)

K2 500m juniorek - Weronika Aleksandrowicz/ Natalia Wojciechowska (KS Energetyk Poznań)

C2 500m młodzików - Krystian Kubica/ Marceli Krawiec (KS Warta Poznań)

K4 500m młodziczek - Julia Ziółkowska/ Oliwia Ziółkowska/ Klaudia Górzyńska/ Barbara Zdrojewska (KST Włókniarz Chełmża)

K1 500m juniorów - Jan ole Prager (Niemcy)

C1 500m juniorek - Luiza Fechner (KS Posnania Poznań)

C2 500m juniorów - Kacper Bogajczyk / Szymon Szczepaniak (KS AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek mł - Karolina Seydlewicz (KS Posnania Poznań)

K2 500m seniorów - Dominik Rzepczyński/ Jakub Stepun (KS AZS-AWF Poznań)

C4 200m viking - Kacper Stanek/ Martyna Rassak/ Nikodem Korcz/ Sandra Nowak (KS Warta Poznań)

C1 500m seniorek - Patrycja Mendelska (KS AZS-AWF Poznań)

C1 500m młodziczek - Amelia Sołtyńska (KS Posnania Poznań)

C2 500m seniorów - Bartosz MASŁOWSKI/ Kacper BUGAJSKI (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów mł. - Mateusz PIETRZAK/ Nicholas SCIBILIA (KS Posnania Poznań)

K2 500m młodzików - Igor Płaczek/ Szymon Szot (KS Posnania Poznań)

K4 500m juniorek mł. - Zuzanna Gościniak/ Oliwia Kubis/ Lidia Bartkowiak/ Amelia Ludwiczak (KS AZS-AWF Poznań)

K2 500m juniorów - David Appelhans / Anton Budimir (NIemcy)

K1 500m juniorek - Weronika Waligóra (KS AZS-AWF Poznań)

K1 500m młodziczek - Patrycja Gębicka (KS GPower Gorzów)

C2 500m juniorek mł. - Karolina Seydlewicz/  Amelia Sołtyńska (KS Posnania Poznań)

K1 500m seniorów - Jakub Stepun (KS AZS-AWF Poznań)

K4 500m młodzików - Dominik Dudziak/ Igor Płaczek/ Thomas Scibilia/ Szymon Szot (KS Posnania Poznań)

C2 500m juniorek - Luiza Fechner/ Aleksandra Glaeser (KS Posnania Poznań)

K1 500m seniorek - Julia Wieczorek (KS Stomil Poznań)

K2 500m juniorek mł. - Oliwia Kubis/ Lena Kosmaczewska (KS AZS-AWF Poznań)

K4 500m juniorów - Jan Ole Prager/ David Otte/ Max Langenhagen/ Richard Lange (Niemcy)

K4 500m juniorów mł. - Wiktor Pacholak/ Igor Wyszkowski/ Aleksander Woronkiewicz/ Mikołaj Rechul (KS AZS-AWF Poznań)

W klasyfikacji klubowej zwyciężył KS AZS-AWF Poznań przed KS Posnanią Poznań i KST Włókniarz Chełmża.

Wszystkie wyniki

Wyniki na żywo Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie

    Dodane: 2019-09-20

W sobotę, 21 września na poznańskiej Malcie odbędą się regaty kajakowe – Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego. W imprezie, której organizatorem jest WZKaj wystartuje niemal 460 zawodników z 20 klubów. Pierwszy start o godzinie 10.30.