Głosuj na wodniaków w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2022

    Dodane: 2022-11-20

Ruszył 88. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2022. W gronie 25 nominowanych znalazły się dwie polskie osady – kajakowa i wioślarska. Oni zrobili już swoje teraz od nas kibiców zależy jak wysoko będą w plebiscycie.

Na początku osada kajakowa - Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto. Nasze medalistki olimpijskie w tym roku również nie zawiodły wielokrotnie stając na podium. Podczas tegorocznych mistrzostw świata w Dartmouth w Kanadzie i mistrzostw Europy w Monachium można było mówić o totalnej dominacji prowadzonych przez trenera Tomasza Kryka zawodniczek. W zmienionym przed najbliższymi igrzyskami w 2024 roku w Paryżu programie olimpijskim figurują trzy kobiece konkurencje kajakowe (wszystkie na dystansie 500 m) i Polki zdobyły w tym sezonie w sumie pięć złotych medali. W MŚ triumfowały Naja i Puławska w dwójce oraz razem z Kąkol i Putto w czwórce. W ME dwójka i czwórka powtórzyły swoje osiągnięcia, a na dodatek Puławska zwyciężyła w jedynce.

W plebiscytowym gronie znalazła się również osada wioślarska - Fabian Barański, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup i Dominik Czaja. Podczas mistrzostw światach w Racicach nasza czwórka podwójna stworzony przez trenera Aleksandra Wojciechowskiego była nie miała sobie równych stając na pierwszym miejscu podium. Wcześniej podczas mistrzostw Europy w Monachium przypłynęli na drugiej pozycji.

GŁOSUJ NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA POLSKI 2022 ROKU!