Sześć polskich osad wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie

Dodane: 2021-10-08

Już w sobotę 9 w Monachium wystartują Mistrzostwa Europy Juniorów w wioślarstwie. W imprezie wystartuje sześć polskich osad:

- męska jedynka - Jakub Woźniak (KW 04 Poznań)

- dwójka bez sternika - Tomasz Lewicki/ Fryderyk Sobecki (RTW Lotto Bydgostia)

- dwójka podwójna mężczyzn - Mikołaj Kulka / Daniel Gałęza (Drakkar Gdańsk)

- czwórka bez sternika - Maciej Kłodziński/ Jakub Nowakowski (oboje AZS Szczecin)/ Jakub Krajewski / Maksymilian Skica (oboje AZS Wratislavia Wrocław)

- czwórka podwójna mężczyzn - Igor Czekanowicz (Posnania Poznań)/ Grzegorz Hoffmann (KW 04 Poznań)/ Michał Rańda (AZS Wratislavia Wrocław)/ Piotr Śliwiński (WTW Włocławek)

- czwórka podwójna kobiet - Julia Gęsicka (WTW Włocławek)/ Zofia Krukowska (AZS AWF Poznań)/ Gabriela Stefaniak (Posnania RBW Poznań)/ Julia Sulik UKS (Ateny Wałcz)

Przypomnijmy, że podczas tegoroczny mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, które odbyły się w Płowdiw brązowy medal dla Polski zdobyła męska dwójka podwójna w składzie: Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza.

Trzymamy kciuki!

Program Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie

Dodane: 2021-10-06

W sobotę 9 października na torze regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w kajakarstwie. W imprezie weźmie udział ponad 450 zawodników z 23 klubów, w tym również z Niemiec. We wszystkich grupach wiekowych zawody odbędą się na dystansie 500m.

program MWW2021

Regaty będą transmitowane na kanale YouTube Wielkopolskiego Związku Kajakowego

2 srebrne medale kanadyjkarzy na Mistrzostwach Świata

Dodane: 2021-10-04

Z dwoma srebrnymi medali wróci do kraju nasza reprezentacja z rozgrywanych w dniach 30 września-3 października w Bascov (Rumunia) Mistrzostw Świata w Maratonie Kajakowym.

źródło facebook PZKaj

Srebro na dystansie 3,4 km (short race) wywalczył Mateusz Borgieł (C1). Polak przegrał o 0,4 sekundy z Węgrem Adolfem Balazsem. Podium uzupełnił Jakub Brezina (Czechy). Kolejne srebro padło również łupem Borgieła, który wspólnie z Mateuszem Zuchorą w konkurencji C2 26,2 km dał się wyprzedzić jedynie parze hiszpańskiej – Manuel Campos/ Diego Romero. Brąz dla Węgier – Marton Kover/ Marton Horvath.

Wszystkie wyniki

Mistrzostwa Miasta Poznania i Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie

Dodane: 2021-10-01

W sobotę 2 października na Torze Regatowym Malta w Poznaniu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania i Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w Wioślarstwie.

Zawodnicy wystartują na dystansie 1500 m.

Pierwszy start o godzinie 11.00

Program zawodów

Trzecia edycja Run & Row za nami

Dodane: 2021-09-29

W niedzielę 26 września w Toruniu odbyła się trzecia edycja najcięższych zawodów wioślarskich w Polsce - Run & Row.

źródło PZTW

W imprezie wystartowało 10 drużyn. Zawody mają morderczą formułę: bieg z łodziami wioślarskimi (3 km), wiosłowanie (6 km), ponownie bieg z łodziami (3 km) i na deser sztafeta na ergometrach wioślarskich 9x500m.

Po zaciętej walce wygrał zespół z Litwy, drugie miejsce dla drużyny z Poznania, a trzecie dla gospodarzy - Torunia.

Kotowicz Prezesem Polskiego Związku Kajakowego

Dodane: 2021-09-25

Jako zawodnik trenował do 1995 roku w Górniku Czechowice, a następnie do 2001 roku w Posnanii Poznań. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Na swoim koncie ma 6 medali Mistrzostw Europy (w tym jeden złoty), 7 medali Mistrzostw Świata i te najważniejsze, 2 brązowe krążki z Igrzysk Olimpijskich (K2 1000m Barcelona 1992 oraz K4 1000m Sydney 2000).

zdj. źródło facebook PZKaj

W sobotę 25 września w Warszawie podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego członków PZKaj Grzegorz Kotowicz sięgnął po swój kolejny sportowy sukces zostając Prezesem Polskiego Związku Kajakowego. W ostatecznej walce pokonał Józefa Bejnarowicza stosunkiem głosów 151:97.

Gratulujemy!

Polonia Poznań szuka zdjęć!

Dodane: 2021-09-21

Towarzystwo Wioślarzy Polonia poszukuje zdjęć i relacji z wynikami sportowymi z lat od 1980 do 2015.

Bardzo prosimy o przesyłanie pamiątek na maila twpoloniapoznan@gmail.com im szybciej tym lepiej.

Obchody 100-lecia powstania Towarzystwa zaplanowane są na 23 października (sobota) na terenie AWF w Poznaniu.

Obchody odbędą się dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Trenuj z medalistką olimpijską! Trenuj z Karoliną Nają!

Dodane: 2021-09-20

W poniedziałek 20 września w Poznaniu odbyły się zajęcia w ramach projektu, którego  organizatorem jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania "Trenuj z medalistami olimpijskimi". Tym razem dzieci poznańskich szkół podstawowych spotkały się z dwukrotną medalistką XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, kajakarką Karoliną Nają.

foto. M. Nowaczyk, źródło UMP

Celem projektu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej i pokazanie, że sport może być sposobem na życie. To nie tylko możliwość spotkania z znakomitymi sportowcami, ale również szansa, by zgłębić tajniki wodnej dyscypliny sportowej.

Najpierw nasza srebrna i brązowa medalistka igrzysk spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 20 na os. Rzeczypospolitej 44, następnie odwiedziła Szkołę Podstawową nr 51 na os. Lecha 37 by zakończyć dzień w Społecznej Szkole Podstawowej nr 3 - Dębinka. Dzieci miały okazję porozmawiać z kajakarką KS Posnanii Poznań m.in. o roli treningu sportowego w ich życiu oraz potrenować z zawodniczką podstawy techniki kajakarskiej.

Trzy kolejne medali kajakarzy podczas mistrzostw świata!

Dodane: 2021-09-19

Trzy kolejne medale (jeden srebrny i dwa brązowe) zdobyli nasi kajakarze w ostatnim dniu rozrywanych w Kopenhadze (Dania) Mistrzostw Świata seniorów w kajakarstwie.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się dla nas wspaniale za sprawą Doroty Borowskiej, która w finale C1 200m minęła metę jako trzecia (46.90). Przed naszą zawodniczką finiszowały: Kanadyjka Katie Vicent (46.52) oraz Hiszpanka Antia Jacome (46.79).

Niecałe dwie godziny później Borowska tym razem w konkurencji C2 na 200m mix wraz z Michałem Łubniewskim zdobyła srebrny medal. Wygrała Rosja w składzie Irina Andrirjewa i Iwan Sztyl (39.10), a trzecie miejsce zajęły Węgry (David Korisanszky, Kinsco Takacs, 40.02).

Po swój trzynasty krążek mistrzostw świata seniorek sięgnęła Marta Walczykiewicz. Tym razem nasza zawodniczka wywalczyła wspólnie z Bartoszem Grabowskim brąz w finale mikstów na 200m (34.35). O zaledwie jedną setną sekundy (34.34) przed naszym duetem finiszowała Portugalia (Messias Baptista / Francisca Laia). Wygrały Węgry w składzie Anna Lucz i Kolos Csizmadia (33.94).

Tuż za podium na czwartej pozycji uplasował się zwycięzca tegorocznych młodzieżowych mistrzostw świata oraz młodzieżowych mistrzostw Europy Jakub Stepun (35.06). Na podium stanęli: Włoch Andrea di Liberto (34.78), Szwed Petter Menning (34.81), a także Łotysz Roberts Akmens (34.95).

Po wczorajszym srebrnym medalu w C2 1000m dziś Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli czwartą lokatę na 500 metrów (1:42.03). Zwyciężyli Włosi Nicolae Craciun i Daniele Santini (1:39.90), Węgrzy Jonatan Hajdu i Adam Fekete (1:40.20) oraz Rosjanie Wiktor Melantiew i Władisław Czebotar (1:40.92).

Czwarte w konkurencji C4 500 m (konkurencja po raz pierwszy w historii odbywa się podczas mistrzostw świata) były: Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz, Magda Stanny, Julia Walczak (1:50.72). Na podium stanęły: Białorusinki (1:48.62), Węgierki (1:49.50) i Ukrainki (1:49.72).

Tuż za podium została sklasyfikowana też czwórka kajakarek: Dominika Putto, Julia Olszewska, Klaudia Cyrulewska, Katarzyna Kołodziejczyk (1:35.92). Medale dla: Białorusinek (1:32.55), Węgierek (1:32.71) i Rosjanek (1:35.30).

Piąte w finale C2 200m były Sylwia Szczerbińska i Dorora Borowska. Szósty metę finału C1 500m i 5000m minął Mateusz Kamiński.