Trzy medale dla Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów

    Dodane: 2020-09-28

Trzy medale (2 srebrne i brąz) zdobyli polscy wioślarze w zakończonych w niedzielę 27 września w Belgradzie Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie.

źródło www.pztw.pl fot. J. Kowacic

Wiktoria Kalinowska (JW1x) w finale jedynek przez cały wyścig płynęła swoim tempem, trzymając się Wijalety Dmitryjewy. Białorusinka nie dała się jednak wyprzedzić i wygrała z czasem (08:06,09). Nasza zawodniczka straciła nieco ponad sekundę (08:07,17) i wywalczyła srebrny medal! Trzecie miejsce zajęła Daria Stawjnoga z Ukrainy (08:15,17).

Po brąz popłynęli Tomasz Lewicki, Fryderyk Sobecki, Roman Drużyński i Jakub Pszczółkowski (JM4-). Nasza czwórka bez sternika uzyskała czas 06:24,15. Złoto zdobyli Rumuni (06:18,63), a srebro Francuzi (06:21,84). 

Fantastyczną formę zaprezentowali Jakub Woźniak i Cezary Litka. Biało-czerwoni w finale JM2x zajęli drugie miejsce (06:41,64). Wygrali Hiszpanie (06:39,02), a brązowy medal trafił do Greków (06:43,34).

Dawid Seroka, Konrad Domański, Mikołaj Kulka i Kajetan Szewczyk (JM4x) w finale A przypłynęli na piątym miejscu (06:18,53). Wygrali Rosjanie (06:10,55), przed Irlandczykami (06:13,09) i Czechami (06:14,02).

Kornelia Semrau i Zofia Borzyszkowska (JW2-) w niedzielnym finale A po 1500 metrach były na trzeciej pozycji, ale w końcówce wyraźnie osłabły i ostatecznie dopłynęły do mety jako piąte (08:05,43). Złoto wywalczyły Rumunki (07:47,48), srebro Francuzki (07:53,78), a brąz - Turczynki (08:01,02).

Sandra Kowalak, Maria Żukowska, Weronika Ludwiczak i Julia Sulik (JW4x) zajęły szóste miejsce w finale A (07:07,41). Wygrały Rumunki (06:48,58), drugie były Szwajcarki (06:52,36), a trzecie - Francuzki (06:53,69). Również szóste były Zuzanna Madaj, Dominika Gałka, Adrianna Paszkowska i Julia Weiwer (JW4-). Wygrały reprezentantki Francji (07:08,94) przed Greczynkami (07:12,39) i Rosjankami (07:14,97).

Do finału A nie udało się awansować Idze Krzemińskiej i Martynie Jankowskiej (JW2x). Nasze zawodniczki zajęły czwarte miejsce w półfinale (07:44,75) i wystąpiły w finale B. W nim przypłynęły drugie (07:39,26), za osadą łotewską (07:35,02), i zostały sklasyfikowane na ósmym miejscu w swojej konkurencji. Szymon Tomiak i Jacek Sobczak (JM2-) również zajęli drugie miejsce (07:05,21) w finale B, za Francuzami (07:02,47), i zakończyli MEJ na ósmej pozycji.

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl

Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej, Sup Race 2020

    Dodane: 2020-09-26

Pochmurne niebo, a chwilami deszcz ale za to bezwietrzna aura towarzyszyła kajakarzom, którzy dziś, w sobotę 26 września walczyli na poznańskiej Malcie o medale Kajakowych Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego, 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej oraz Sup Race 2020. W regatach, których organizatorem był WZKaj wystartowało niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym kajakarze z Niemiec i Szkocji. Były to ostatnie zawody kajakowe, które w tym roku odbyły się na poznańskim torze regatowym.

 

A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

K4 500m juniorów mł. – Thomas Scibilia/ Eryk Szymura/ Szymon Szot/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K2 500m dzieci – Zuzanna Tomys/ Martyna Kowalska (Zryw Wolsztyn)

VL3 200m – Maciej Sobieraj (Start Poznań)

K4 500m młodziczek – Adrianna Grabianowska/ Michalina Woronkiewicz/ Antonina Wyszkowska/ Martyna Młynarczyk (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Aleksandra Glaeser/ Karolina Seydlewicz (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek – Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen (Niemcy)

C2 500m młodzików – Alex Wilga/ Maurycy Rusiecki (Warta Poznań)

K4 500m dzieci – Jan Kwiczor/ Adam Rasch/ Franiszek Pawlak/ Piotr Górazda (AZS-AWF Poznań)

C2 500m młodziczek – Amelia Sołtyńska/ Marta Zielińska (Posnania Poznań)

C1 500m juniorek mł. – Patrycja Szymańska (AZS-AWF Poznań)

K2 500m dzieci – Bartosz Kulpa/ Maciej Bargiel (G’Power Gorzów)

K2 500m – Patrycja Lebioda/ Natalia Wojciechowska (Energetyk Poznań)

K1 500m młodzików – Mateusz Kubalski (G’Power Gorzów)

K1 500m dzieci – Kinga Chojnacka (Zryw Wolsztyn)

K2 500m juniorów – David Appelhans/ Anton Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorów mł. – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski (Posnania Poznań)

C1 500m juniorów – Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

K4 500m juniorek - Isabel Barrosso-Bautista/ Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Marie Weist (Niemcy)

K1 500m młodziczek – Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci – Eryk Wajs (Zryw Wolsztyn)

K1 500 juniorek mł. - Finja Hermanussen (Niemcy)

W konkurencji SUP Race zwyciężył Michał Scheuer (Związek SUP przed Tomaszem Duchnowskim i Staisławem Tadlą (obaj OŚ AZS Politechnika Poznań)

K1 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny (Posnania Poznań)

C4 200m Viking – Urszula Szmajter/ Maja Boguś/ Michalina Kozio/ Paweł Hejnowicz (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek – Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)

K1 500m juniorów – Anto Budimir (Niemcy)

C2 500m juniorek mł. – Marta Brzezińska/ Zuzanna Kinast (Posnania Poznań)

K2 500m – David Otte/ Max Langenhagen (Niemcy)

C1 500m juniorów mł. – Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 500m – Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodzików – Mateusz Kubalski/ Kacper Kleist (G’Power Gorzów)

K4 500m juniorek mł. - Finja Hermanussen/ Emma Rusbuldt/ Karlota Budimir/ Marie Weist (Niemcy)

C1 200m dzieci – Paweł Hejnowicz i Maja Boguś (AZS-AWF Poznań)

K2 500m młodziczek – Maja Kedziora/ Zuzanna Zychowicz (G’Power Gorzów)

K1 500m – Jan Prager (Niemcy)

K2 500m juniorów mł. – Kacper Konieczny/ Igor Płaczek (Posnania Poznań)

C1 500m młodzików Alex Wilga (Warta Poznań)

K1 500m juniorek – Katarzyna Skorupińska (Zryw Wolsztyn)

C2 500m juniorów – Piotr Kujawa/ Alan Kukuła (AZS-AWF Poznań)

C1 500m – Dominik Nowacki (Posnania Poznań)

K2 500m juniorek mł. - Finja Hermanussen/ Karlota Budimir (Niemcy)

K4 500m młodzików – Piotr Anioła/ Nikodem Kubis/ Bartek Szymaszek/ Wiktor Chwyć (AZS-AWF Poznań)

K4 500m OPEN - David Otte/ Max Langenhagen/ Jan Prager/ Anton Budimir (Niemcy)

C4 500m OPEN – Kacper Filipczak/ Kacper Grzelski/ Szymon Sobczak/ Jakub Nowicki (Posnania Poznań)

C2 200m dzieci – Michalina Kozio/ Urszula Szmajter (AZS-AWF Poznań)

 Komplet wyników

Program Kajakowych Mistrzostw woj. Wielkopolskiego i Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Sup Race 2020

    Dodane: 2020-09-23

Już w najbliższą sobotę 26 września na Torze Regatowym Malta odbędą się Regaty Kajakowe Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, 6. Regaty o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej Sup Race 2020. W zawodach, które rozpoczną się o godzinie 10.30 wystartuje niespełna 350 zawodników z 18 klubów, w tym zawodniczy z Niemiec i Szkocji.

Konkurencje Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego:

- seniorzy 2001 i starsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- seniorki 2001 i starsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- juniorzy 2002-2003 500 m K-1, K-2, C-1, C-2

- juniorki 2002-2003 500 m K-1, K-2, C-1, C-2

- juniorzy mł. 2004-2005 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- juniorki mł. 2004-2005 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- młodziczki 2006-2007 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- młodzicy 2006-2007 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 500 m K-1, K-2, K-4,

- dzieci dziewczynki 2008 i młodsi 200 m C-1, C-2

- mastersi mężczyzn 500 m K-1, K-2, K-4, C-1, C-2

- mastersi kobiet 500 m K-1, K-2

- viking 2008 i młodsi 200 m CT-4

- open kobiet 500 m C-4

- open mężczyzn 500 m C-4

Konkurencje 6. Regat o Puchar Rektora Politechniki Poznańskiej:

- młodziczki 2006-2007 500 m K-1

- młodzicy 2006-2007 500 m K-1

- dzieci chłopcy 2008 i młodsi 500 m K-2, C-2

Konkurencje SUP Race 2020: SUP open 500m  

 Program zawodów

Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-09-21

W miniony weekend (19-20 września) na torze regatowym Malta w Poznaniu wioślarze z całej Polski rywalizowali o dwadzieścia kompletów medali Enea Mistrzostw Polski Seniorów. Osiem medali (4 złote, srebro i 3 brązowe) wywalczyli zawodnicy poznańskich klubów.

Enea Mistrzostwa Polski Seniorów w wioślarstwie, fot. J. Kowacic, źródło www.pztw.pl

Poniżej lista medalistów poszczególnych konkurencji:

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKL)
1. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 09:05,24
2. H. Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 09:20,24
3. A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 09:24,71

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xML)
1. Ł. Sawicki (AZS AWF Warszawa) - 07:52,73
2. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 08:02,03
3. T. Bubień (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:04,08

Jedynka kobiet (1xKA)
1. M. Sajdak (AZS AWF Kraków) - 08:21,00
2. M. Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 08:23,74
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 08:25,29

Jedynka mężczyzn (1xMA)
1. N. Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 07:21,37
2. M. Biskup (LOTTO Bydgostia) - 07:26,39
3. M. Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 07:31,57

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKL)
1. J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:46,03
2. Z. Olszewska, A. Roszkowski (AZS AWF Warszawa) - 08:17,94
3. M. Pluta, A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:23,22

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xML)
1. D. Wachowicz, D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:13,15
2. J. Byczek, A. Florczak (AZS Szczecin) - 07:18,38
3. J. Płotka, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:20,70

Dwójka podwójna kobiet (2xKA)
1. M. Sajdak, K. Wełna (AZS AWF Kraków) - 07:50,09
2. W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:56,96
3. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:04,64

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMA)
1. D. Czaja, S. Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 06:48,54
2. A. Mikołajczewski, J. Kowalski (Gopło Kruszwica) - 06:50,56
3. P. Płomiński, M. Brzeziński (WTW Warszawa) - 06:57,87

Dwójka bez sterniczki wagi lekkiej (2-KL)
1. P. Wasela, M. Błaszczyk (LOTTO Bydgostia) - 08:57,74
2. O. Szczurek, K. Pawełczak (BTW Bydgoszcz) - 09:40,83
3. K. Trzeciak, M. Wronkiewicz (BKW Bydgoszcz) - 10:31,90

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-ML)
1. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:36,70
2. B. Ałaszewski, D. Szostak (LOTTO Bydgostia) - 07:52,69
3. M. Frontczak, W. Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 07:59,77

Dwójka bez sterniczki (2-KA)
1. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:07,68
2. W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:23,63
3. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 08:58,42

Dwójka bez sternika (2-MA)
1. J. Jankowski, B. Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - 07:14,34
2. P. Dziewieczyński, M. Burda (LOTTO Bydgostia) - 07:19,37
3. D. Górski, A. Gorka (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:19,68

Czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej (4xKL)
1. N. Zandecka, J. Wasiela, J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:29,24
2. E. Zbielska, M. Błaszczyk, P. Wasela, W. Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 07:45,02
3. M. Świętek, E. Śliwicka, B. Andrzejewska, I. Janasik (KW 1904 Poznań) - 07:52,12

Czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (4xML)
1. J. Płotka, D. Wachowicz, D. Paczkowski, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 06:43,35
2. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski, A. Siewaszewicz, M. Frontczak (LOTTO Bydgostia) - 06:45,93
3. S. Klik, M. Mus, S. Rostworowski, K. Kozień (AZS AWF Kraków) - 06:48,31

Czwórka podwójna kobiet (4xKA)
1. W. Kaźmierczak, Z. Lesner, W. Zmelty, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:11,03
2. Z. Olszewska, J. Śliwińska, W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:17,16
3. K. Pankratiew, I. Gałek, M. Strybel, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 07:23,71

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMA)
1. D. Czaja, A. Woźniak, S. Pośnik, M. Zawojski (AZS AWF Warszawa) - 06:26,24
2. P. Wojtalak, D. Glonek, W. Chabel, K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) - 06:29,66
3. K.J. Wojtyś, P. Wanat, M. Kulecki, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:40,11

Czwórka bez sterniczki (4-KA)
1. Z. Lesner, W. Zmelty, W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:13,59
2. K. Pankratiew, P. Chrzanowska, M. Chabel, M. Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) - 07:14,67
3. K. Ostrowska, A. Zielepuha, K. Malinowska, S. Jasińska (AZS UMK Toruń) - 07:25,78

Czwórka bez sternika (4-MA)
1. M. Januszewski, E. Jackowiak, J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:41,11
2. S. Krawisz, M. Szpakowski, I. Malinowski, J. Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 06:43,40
3. B. Donarski, A. Pawłowski, K. Krusiewicz, J. Aleksandrowicz (PTW Płock) - 06:55,48

Ósemka kobiet (8+KA)
1. M. Strybel, O. Kania, Z. Szczerba, P. Chrzanowska, K. Pankratiew, I. Gałek, M. Chabel, M. Wierzbowska, J. Dobrzykowska (LOTTO Bydgostia) - 07:03,44
2. M. Brzozowska, P. Wydrych, K. Sachmerda, J. Styła, M. Wolna, K. Wełna, W. Kowalska, S. Pająk, J. Urbańska (AZS WAF Kraków) - 07:13,58
3. J. Wasiela, W. Sobkowska, G. Błażejak, J. Madalińska, K. Zawada, B. Jęchorek, C. Delimat, A. Majek, N. Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 07:23,61

Ósemka mężczyzn (8+MA)
1. P. Wojtalak, J. Frąckowiak, W. Szwarc, W. Chabel, M. Januszewski, D. Glonek, J. Kaczmarek, D. Józefowicz, M. Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 06:11,99
2. M. Chełkowski, K. Polański, M. Januszewski, D. Wąsiki, M. Pawlak, K. Krause, R. Krymski, O. Streich, T. Skurzyński (AZS UMK Toruń) - 06:23,01
3. J. Kołodziejski, M. Łęgowik, O. Skowyrski, A. Pawłowski, J. Domeradzki, B. Donarski, J. Aleksandrowicz, K. Krusiewicz, A. Kołodziejska (PTW Płock) - 06:24,53

KOMPLET WYNIKÓW

12 medali poznańskich zawodników na Mistrzostwach Polski

    Dodane: 2020-09-21

12 medali (w tym pięć złotych) zdobyli zawodnicy poznańskich klubów, którzy w miniony weekend rywalizowali w Sztumie w LOTTO XXXIV Mistrzostwach Polski w Maratonie kajakowym.

zdj. Energetyk Poznań

W pierwszym finale zawodów K2 juniorów 22,4 km po złoty medal popłynęli Jarosław Kajdanek i Tomasz Janiszewski (Energetyk Poznań). Warto dodać, że Kajdanek sięgnął po srebro również w konkurencji K1 22,4 km (zwyciężył Przemysław Rojek – UKS Silvant Elbląg). Pierwsze i drugie miejsce w K2 12,8 km juniorek mł. zajęły zawodniczki AZS AWF Poznań, po złoto Oliwia Kubis i Zuzanna Gościniak, po srebro Lidia Bartkowiak i Aleksandra Szymczak. Na pierwszym miejscu podium w C1 12,8 km juniorów mł. stanął Eryk Wilga (Warta Poznań). W konkurencji K2 12,8 km juniorów mł. najszybsi okazali się Igor Płaczek i Szymon Szot (Posnania Poznań). Po kolejne złoto dla Warty Poznań natomiast popłynął Antoni Michalak i Alex Wilga (C2 9,6 km młodzików).

Po srebro w K1 19,2 km juniorek popłynęła Weronka Waligóra (AZS AWF Poznań), która na mecie zameldowała się za Magdaleną Szczęsną (Jezioro Tarnobrzeg). Zawodnicy AZS wywalczyli także srebro i brąz w K2 16 km juniorów mł. - Aleksander Woronkiewicz i Igor Wyszkowski oraz Marcin Opielewicz i Wiktor Pacholak (złoto dla kajakarzy Energetyka Gryfino – Artur Wojciechowski i Albert Kubiak). Również ze srebrem i brązem wrócą do domu zawodnicy Warty Poznań, którzy w C1 9,6 km młodzików zajęli odpowiednio drugie - Marceli Krawiec i trzecie miejsce – Krystian Kubica (zwyciężył Maciej Suprun – UKS Dojlidy Białystok).

Pozostali zwycięzcy poszczególnych finałów:

- C1 16 km juniorek – Ewa Kowalska (Cresovia Białystok)

- K1 28,8 km seniorów – Sławomir Siwiec (Admira Gorzów Wlkp.)

- C1 25,6 km seniorów – Grzegorz Bryński (AZS AWF Gorzów Wlkp.)

- K1 16 km juniorów mł. – Jakub Gawłowski (G’Power Gorzów)

- C1 9,6 km juniorek mł. – Julia Tarasiuk (Cresovia Białystok)

- K1 9,6 km młodziczek (2006) – Agnieszka Bobowska (Yacht Club Kraków)

- K1 9,6 km młodziczek (2007) – Sara Święcicka (UKS Motława Gdańsk)

- C1 6,4 km młodziczek – Liliana Mątwicka (OKSW Olsztyn)

- K1 16 km weteranów (35-39) – Maciej Rychlik (Nogat Malbork)

- K1 16 km weteranów (40-44) – Marek Miśkiewicz (MKK Łączany)

- K1 16 km weteranów (45-49) – Tadeusz Wieprzkowski (Masters CT Malbork)

- K1 16 km weteranów (50-54) – Stanisław Jałoszyński (Admira Gorzów Wlkp.)

- K1 16 km weteranów (60-64) – Krzysztof Szczepański (Canoe Masters Bydgoszcz)

- K1 16 km weteranów (70+) – Edward Góra

- C1 12,8 km weteranów (35-39) – Tomasz Sułkowski (Orzeł Wałcz)

- C1 12,8 km weteranów (45-49) – Stanisław Kuczyński (Victoria Sztum)

- C1 12,8 km weteranów (50-54) – Adam Szymański (Canoe Masters Bydgoszcz)

- C1 19,2 km juniorów – Damian Sadowski (Zawisza Bydgoszcz)

- K2 19,2 km juniorek – Natalia Kurpan/ Wiktoria Bierzało (KKW-29 Kraków)

- K1 25,6 km seniorek – Dorota Moskowicz (Fala Lublin)

- K1 12,8 km juniorek mł. – Zuzanna Błażejczak (Jezioro Tarnobrzeg)

- K1 12,8 km młodzików (2006) – Tymoteusz Dzwonkowski (UKS Motława Gdańsk)

- K1 12,8 km młodzików (2007) – Norbert Midloch (Admira Gorzów Wlkp.)

- K2 9,6 km młodziczek – Patrycja Gębicka/ Wiktoria Konopska (G’Power Gorzów)

W klasyfikacji generalnej zwyciężył G’Power Gorzów przes UKS Motławą Gdańsk i Cresovią Białystok.

Wszystkie wyniki

Znamy skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów

    Dodane: 2020-09-18

Już za tydzień (26 i 27 września) w Belgradzie dziewięć polskich osad wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów w wioślarstwie. Regaty odbędą się w Belgradzie na półwyspie Ada Ciganlija na jeziorze sawskim, jednym z największych sztucznych zbiorników w Serbii. W 2023 roku odbędą się tam mistrzostwa świata. Do zawodów zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów, w tym  25 naszych zawodniczek i zawodników.

Skład reprezentacji Polski

- Kalinowska Wiktoria (SMS/Posnania Poznań) - JW1x

- Kornelia Semrau/ Zofia Borzyszkowska (RTW Lotto Bydgostia) - JW2-
- Iga Krzemińska (Drakkar Gdańsk)/ Martyna Jankowska (SMS/AZS AWF Gorzów Wlkp.) - JW2x

- Zuzanna Madaj (RTW Lotto Bydgostia)/ Dominika Gałka/ Adrianna Paszkowska (SMS/AZS UMK Toruń)/ Julia Weiwer (SMS/AZS UMK Toruń) - JW 4-

- Sandra Kowalak (SMS/AZS AWF Gorzów Wlkp.)/ Maria Żukowska (MOS Ełk)/ Weronika - Ludwiczak (KTW Kalisz)/ Julia Sulik (SMS/UKS Ateny Wałcz) - JW4x

- Szymon Tomiak/ Jacek Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - JM2-

- Jakub Woźniak (SMS/KW1904 Poznań)/ Cezary Litka (SMS/AZS AWF Poznań) - JM2x

- Tomasz Lewicki/ Fryderyk Sobecki (RTW Lotto Bydgostia)/ Roman Drużyński (SMS/PTW Płock)/ Jakub Pszczółkowski (SMS/PTW Płock) - JM4-

- Dawid Seroka (MOS Ełk)/ Konrad Domański (WTW Warszawa)/ Mikołaj Kulka (Drakkar Gdańsk)/ Kajetan Szewczyk (RTW Lotto Bydgostia) - JM4x

Sztab szkoleniowy
Bogusław Gryczuk (Dyrektor Sportowy/Kierownik)
Artur Jankowiak (trener główny kadry juniorów)
Tomasz Bykowski, Błażej Kamola, Szymon Wiśniewski, Elżbieta Wojciechowicz, Patryk Pszczółkowski, Bogdan Zalewski (trenerzy współpracujący)
Patryk Bojsa (fizjoterapeuta)
Małgorzata Stańczyk-Dąbrowska (lekarz)

 

źródło www.pztw.pl

Wyniki XXIII Mistrzostw Polski Masters

    Dodane: 2020-09-17

W miniony weekend (12-13 września) w Wałczu odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Masters w kajakarstwie klasycznym. Organizatorem zawodów był Drako Wałcz. W punktacji pucharowej zwyciężył klub KK Na Fali Kraków przed KS Admirą Gorzów oraz Canoe Masters Bydgoszcz.

źródło facebook Michał Nieskurski

Aktywna Warta

    Dodane: 2020-09-09

Festiwal edukacyjny: kajaki, rowery, marsz na orientację, zabawy rekreacyjne!

Miasto Poznań - Rzeka Warta Poznania zaprasza w niedzielę 13 września b.r. na festiwal edukacyjny “Aktywna Warta”. Impreza skierowana jest do mieszkańców Poznania, organizatorzy zapewniają formy rekreacji przyjazne dla osób w każdym wieku. A jest z czego wybierać! Już o godzinie 9 z Puszczykówka (przystań Niwka) wypłynie spływ kajakowy, którego trasa urozmaicona będzie serią zagadek i ciekawostek. Następnie o godzinie 11 rozpocznie się część festiwalowa w Starym Porcie nieopodal skrzyżowania Garbar i Estkowskiego. Można będzie wziąć tu udział w marszu na orientację, zabawach rekreacyjnych, a także własnym (lub miejskim) rowerem przebyć wyznaczoną po Wartostradzie specjalną trasę z zagadkami. Należy dodać, że trasa przejazdu zahacza o Poznański Rejon Wspinaczkowy, przy którym instruktor wspinaczki udzieli podstawowych informacji i przeszkoli adeptów booulderingu. W Starym Porcie około godziny 14 przywitani zostaną uczestnicy spływu, a o 15 z atrakcyjnym pokazem wystąpi grupa akrobatyczna. Spotkanie zakończy się o godzinie 16.

Impreza w Starym Porcie jest bezpłatna, na spływ kajakowy obowiązują zapisy (liczba uczestników ograniczona) i symboliczna opłata rezerwacyjna. Ze względu na COVID obowiązują zasady dystansu społecznego.

Informacje, regulamin i zapisy na spływ na stronie www.gram.events/warta.

ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów w Poznaniu

    Dodane: 2020-09-07

Podczas gdy w miniony weekend młodzieżowcy brali udział w Mistrzostwach Europy, juniorzy rywalizowali na torze regatowym Malta o medale ENEA Mistrzostw Polski w wioślarstwie. Poniżej medaliści poszczególnych konkurencji:

fot. Z. Biernacki, źródło www.pztw.pl

Jedynka juniorek
1. W. Kalinowska (Posnania RBW Poznań) - 07:49,92
2. U. M. Ożarowska (WTW Warszawa) - 08:05,69
3. J. Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 08:07,93

Jedynka juniorek kategorii lekkiej
1. P. Józefowicz (WIR Iława) - 08:13,26
2. W. Szopińska (LOTTO Bydogstia) - 08:15,09
3. A. Krystochowicz (MOS Ełk) - 08:29,33

Jedynka juniorów
1. C. Litka (AZS AWF Poznań) - 07:06,23
2. J. Woźniak (KW 1904 Poznań) - 07:07,78
3. M. Kulka (Drakkar Gdańsk) - 07:16,03

Jedynka juniorów kategorii lekkiej
1. M. Synowiec (MOS Ełk) - 07:21,56
2. J. Predel (Wisła Grudziądz) - 07:23,00
3. M. Szczepiński (Tryton Poznań) - 07:26,99

Dwójka podwójna juniorów
1. C. Litka, J. Woźniak (AZS AWF Poznań) - 06:32,12
2. Ł. Bojarek, K. Domański (WTW Warszawa) - 06:40,73
3. A. Bujnowski, M. Kulka (Drakkar Gdańsk) - 06:41,58

Dwójka podwójna juniorek
1. M. Jankowska, S. Kowalak (AZS AWF Goszów Wlkp.) - 07:33,46
2. W. Szopińska, P. Chojnicka (LOTTO Bydgostia) - 07:35,37
3. M. Szprengiel, J. Reclaf (WTW Włocławek) - 07:36,82

Dwójka bez sterniczki juniorek
1. Z. Borzyszkowska, K. Semrau (LOTTO Bydgostia) - 07:31,51
2. A. Paszkowska, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 07:38,49
3. I. Krzemińska, D. Razik (Drakkar Gdańsk) - 07:53,92

Dwójka podwójna juniorek kategorii lekkiej
1. A. Krystochowicz, W. Gredel (MOS Ełk) - 07:52,14
2. Z. Migdał, N. Klimkowicz (AZS AWF Kraków) - 07:59,26
3. D. Razik. A. Przybylska (Drakkar Gdańsk) - 08:01,43

Dwójka podwójna juniorów kategorii lekkiej
1. K. Malinowski, J. Predel (Wisła Grudziądz) - 06:52,18
2. M. Golik, A. Chrapkowski (LOTTO Bydgostia) - 06:55,94
3. P. Kownacki, J. Ogrzewalski (Drakkar Gdańsk) - 06:56,29

Czwórka bez sterniczki juniorek
1. J. Konarska, D. Gałka, A. Paszkowska, J. Weiwer (AZS UMK Toruń) - 06:55,52
2. M. Szyperska, K. Semrau, Z. Borzyszkowska, Z. Madaj (LOTTO Bydgostia) - 07:12,81
3. Z. Bielaszewska, M. Sas, W. Sas, M. Wojciechowska (LOTTO Bydgostia) - 07:25,88

Dwójka bez sternika juniorów
1. S. Tomiak, J. Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 06:55,32
2. T. Lewicki, F. Sobiecki (LOTTO Bydgostia) - 06:57,36
3. R. L. Drużyński, J. Pszczółkowski (PTW Płock) - 07:01,03

Czwórka ze sterniczką juniorek
1. M. Szyperska, Z. Madaj, N. Sobecka, M. Nalewajk, P. Chróśniak (LOTTO Bydgostia) - 07:19,06
2. M. Agaeva, S. Zienkiewicz, A. Czarkowska, M. Pluta, N. Kowalska (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:36,04
3. Z. Bielaszewska, M. Sas, W. Sas, M. Wojciechowska, N. Podolska (LOTTO Bydgostia) - 07:37,31

Czwórka bez sternika juniorów
1. T. Lewicki, F. Sobecki, M. Witkowski, A. Szczesik (LOTTO Bydgostia) - 06:29,40
2. A. Dorenda, P. Usnarski, M. Kłodziński, J. Nowakowski (AZS Szczecin) - 06:30,48
3. T. Zawada, D. Pankowski, A. Januszewski, M. Ratajczak (Posnania RBW Poznań) - 06:31,20

Czwórka ze sternikiem juniorów
1. B. Jaroć, Kacper Twarowski, B. Sopoński, Kamil Twarowski, K. Lipińska (BTW Bydgoszcz) - 06:41,74
2. K. Polański, K. Kruszkowski, D. Zyblewski, M. Chełkowski, D. Kozieł (AZS UMK Toruń) - 06:42,32
3. A. Herzog, D. Sobczak, M. Sytek, K. Kierzek, P. Chróśniak (LOTTO Bydgostia) - 06:45,04

Czwórka podwójna juniorek
1. M. Błaszczyk, M. Nalewajk, A. Bentlejewska, P. Chojnicka (LOTTO Bydgostia) - 06:54,52
2. G. Rega, W. Ciemna, M. Jankowska, S. Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:00,96
3. M. Szelejewska, U. Zawadzka, S. Gnatowska, U. M. Ożarowska (WTW Warszawa) - 07:06,74

Czwórka podwójna juniorów
1. F. Niewiadomski, P. Sadokierski, A. Sieraczkiewicz, M. Sieraczkiewicz (WTW Włocławek) - 06:09,97
2. M. Synowiec, D. Seroka, D. Chrościelewski, T. Wiecheć (MOS Ełk) - 06:12,17
3. D. Szostak, M. Witkowski, K. Szewczyk, A. Szczesik (LOTTO Bydgostia) - 06:14,27

Ósemka juniorów
1. I. Woźniak. J. Kubiś, M. Groszewski, K. Kruszkowski, D. Zyblewski, B. Ogrodowski, K. Polański, M. Chełkowski, D. Kozieł (AZS UMK Toruń) - 06:04,75
2. P. Goliński, K. Jankowski, G. Jabłoński, K. Nowak, M. Michalski, A. Górski, J. Chojecki, S. Klamrowski, P. Chróśniak (LOTTO Bydgostia) - 06:16,69

Punktacja ENEA Mistrzostw Polski Juniorów:
1.LOTTO-Bydgostia – 205 pkt
2.AZS UMK Toruń – 76,4 pkt
3.MOS Ełk – 68 pkt
4.Drakkar Gdańsk – 60 pkt
5.AZS AWF Kraków – 56 pkt
6.AZS AWF Gorzów Wlkp – 47 pkt
6.WTW Warszawa – 47 pkt
8.Wisła Grudziądz – 46,6 pkt
9.WTW Włocławek – 39 pkt
9.AZS AWFiS Gdańsk – 39 pkt
11.BTW Bydgoszcz – 36 pkt
12.Tryton Poznań – 33 pkt
12.Posnania RBW – 33 pkt
14.AZS Szczecin – 31 pkt
15.AZS AWF Poznań – 29,5 pkt
16.Wir Iława – 24 pkt
17.MKS Dwójka Warszawa – 23 pkt
18.KW 1904 Poznań – 19,5 pkt
19.KTW Kalisz – 18 pkt
20.KSWiR Pegaz Wrocław – 16 pkt
20.Chełmżyńskie Towarzystwo Wioślarskie – 16 pkt
22.AZS Wratislavia – 14 pkt
23.UKS milenium Wrocław – 12 pkt
24.PTW Płock – 10 pkt
24.UKS Ateny Wałcz –10 pkt
26.Polonia Poznań – 4 pkt
27.Gopło Kruszwica – 3 pkt

KOMPLET WYNIKÓW

źródło www.pztw.pl