Znamy nowy termin Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie

    Dodane: 2020-04-16

O przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w wioślarstwie pisaliśmy już 2 tygodnie temu. Jednakże wówczas nie znaliśmy dokładnej daty, kiedy takie zawody mogłyby się odbyć. Dziś już wiemy ponieważ Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały, że Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się w Poznaniu w dniach 9-11 października 2020 roku.

Oczywiście zarówno organizatorzy jak i światowe władze na bieżąco przyglądać się będą sytuacji związanej z pandemią wirusa SARS-CoV-2 i ostatecznie decyzję o przeprowadzeniu mistrzostw podejmą do 30 lipca br.

Odwołane wioślarskie mistrzostwa świata w konkurencjach nieolimpijskich

    Dodane: 2020-04-10

Z powodu pandemii wirusa CONVID-19 Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podjęła decyzję o odwołaniu Mistrzostwa Świata Juniorów, U23 i Seniorów w konkurencjach nieolimpijskich, które miały się odbyć w dniach 15-23 sierpnia 2020 roku w Bled.

Regaty w Bled na Słowacji zostały odwołane i nie zostaną przeniesione na inny termin. Ponadto FISA poinformowała, że regaty World Rowing Masters 2020, które miały mieć miejsce we wrześniu w Liznu, odbędą się w przyszłym roku w dniach 1-5 września jako regaty World Rowing Masters 2021.

Przełożone o rok zostają także Finałowe Regaty Sprintu Wioślarskiego na Plaży i Mistrzostwa Wybrzeża, które miały się odbyć we wrześniu/październiku w Oeiras w Portugalii.

W planowanym terminie (kwiecień) odwołany zostaje także World Rowing Tour 2020 w Samoa Amerykańskim. FISA bada możliwość zorganizowania trasy w 2021 roku.

W tym sezonie odwołanych został już szereg imprez wioślarskich, w tym wszystkie trzy Puchary Świata. Natomiast igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie zostały przesunięte o rok. Z tego powodu FISA zastanawia się nad zmianą harmonogramu zawodów na 2021 roku.

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Źródło www.pztw.pl

Czy Mistrzostwa Europy Seniorów w wioślarstwie odbędą się w tym roku w Poznaniu?

    Dodane: 2020-04-02

We wtorek 31 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowały o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu, które zaplanowane były na 5-7 czerwca. Decyzja oczywiście związana jest z pandemią wirusa SARS-CoV-2.

Jednak czy impreza w stolicy Wielkopolski odbędzie się jeszcze w tym roku? Alternatywne terminy 10-13 września lub 8-11 października 2020 roku, są konsultowane ze wszystkimi członkami europejskich federacji wioślarskich, a decyzja powinna być wiadoma do 15 kwietnia.

Na razie zgodnie z planem mają się odbyć Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu (5-6 września).

Poznańskie Dragony i Poznań Canoe Challenge już w ten weekend na Malcie

    Dodane: 2020-04-01

Szanowni Państwo po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Sportu postanowiliśmy, że już w najbliższy weekend na poznańskiej Malcie odbędą się zawody smoczych łodzi i Poznań Canoe Challenge. Na wszystkich chętnych czekają ostatnie miejsca!

                                             

Z uwagi na Koronawirusa zawody odbędą się na specjalnych zasadach: w kajaku może znajdować się tylko jedna osoba a kajaki będą puszczane w odległości 2 metrów od siebie. W zawodach na smoczych łodziach rozegranych na łodziach 20 osobowych zawodnicy będą mogli siedzieć co drugą ławkę na przemiennie raz z prawej raz z lewej strony. Dodatkowo wszyscy zawodnicy startować będą w specjalnych strojach przyszykowanych przez organizatorów. Po zakończonych wyścigach zapraszamy wszystkich na grilla, który będzie również zorganizowany zgodnie z obowiązującymi przepisami – odbędzie się online.

Kochani wodniacy z uwagi na dzisiejszy dzień 1 kwietnia w tych trudnych dla nas wszystkich czasach życzymy Wam dużo uśmiechu i pogody ducha!

Prosimy ZOSTAŃCIE W DOMU!

Poznańscy kajakarze już po tygodniowej kwarantannie

    Dodane: 2020-03-30

Od 23 marca 11 zawodników sekcji kajakowej KS Energetyk Poznań przebywa na klubowej przystani w czternastodniowej kwarantannie. Kajakarze wraz z trenerem trafili na kwarantannę po powrocie ze zgrupowania w Ochrydzie w Macedonii. Jak zapewnia trener do tej pory zawodnicy czują się dobrze i nic im nie dolega i jak na razie nawet humory wszystkim dopisują.

Pomimo niemożliwości prowadzenia treningów specjalistycznych kajakarze kontynuują przygotowania do sezonu startowego. Na miejscu dostępna jest klubowa siłownia, sala do ćwiczeń fitness i gimnastyki oraz ergometry wioślarskie, narciarski, kajakowy i bieżnia. Dzięki temu można po modyfikacjach prowadzić proces treningowy. Każdego dnia realizowane są dwie jednostki treningowe. W większym stopniu niż to było planowane wcześniej nacisk położony jest na kształtowanie siły, wytrzymałości i sprawności ogólnej.

Zaopatrzenie dla grupy dostarczają rodzice zawodników i żona trenera. Obiady przygotowuje i przywozi na przystań firma cateringowa „Schaboszczak od Dziadka”. Młodzież dodatkowo uczestniczy w zajęciach szkolnych on-line. Wieczorami grupa spędza czas na oglądaniu filmów, grach planszowych i zabawach internetowych.

Nierozwiązanym problemem pozostaje nadal sposób i termin sprowadzenia z Macedonii sprzętu specjalistycznego i busów, którymi ekipa wyjechała na zgrupowanie. Jedyną możliwą drogą powrotu do kraju była droga lotnicza.

Kwarantanna potrwa do 5 kwietnia.

Całej ekipie życzymy przede wszystkim zdrowia!

Regaty Otwarcia Sezonu Kajakowego odwołane

    Dodane: 2020-03-23

W związku z trwającym zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 informujemy, że zaplanowane na sobotę 4 kwietnia regaty Otwarcia Sezonu Kajakowego 2020 – Ogólnopolskie Regaty WZKaj zostały odwołane.

O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.

Apel

    Dodane: 2020-03-13

Szanowni Państwo

W związku zagrożeniem związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 kierujemy do Państwa prośbę o odpowiedzialne współdziałanie w ramach prowadzonej przez nas wszystkich działalności. Korzystanie z oferty klubów i obiektów sportowych bezwzględnie musi uwzględniać konieczność zachowania najwyższych standardów czystości i higieny. Z uwagi na specyfikę naszych działań, należy zachować szczególną dokładność przy dezynfekcji i sprzątaniu, w zgodzie ze wskazaniami służb sanitarnych.

Zwracamy się z wielką prośbą o podjęcie na terenie Państwa obiektów wszelkich możliwych działań, które zminimalizują ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Rekomendacje w tym zakresie wydało Ministerstwo Rozwoju wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym (są one dostępne na stronach internetowych tych instytucji). Każda przestrzeń publiczna, której stan sanitarny może potencjalnie zagrażać zdrowiu i życiu ludzi, powinna być objęta nadzwyczajnymi środkami zapewniającymi bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie miejsca, w których wysiłek fizyczny sprzyja wydzielaniu potu.

Warto podkreślić, że bardzo wiele osób, zwłaszcza młodszych, o dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej, jest nosicielami wirusa, przechodząc chorobę bezobjawowo. W takich okolicznościach działania profilaktyczne i stosowanie się do wytycznych inspektora sanitarnego wymagane jest w najwyższym stopniu.

Informujemy, że pod numerem telefonu Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590 można uzyskać informacje dotyczące postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Apelujemy również o zachowanie spokoju i rozwagi w swoich działaniach.

Odwołany Ranking WZKaj

    Dodane: 2020-03-11

W związku z zaleceniami Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Sportu dotyczącymi zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 Wielkopolski Związek Kajakowy poinformował, że zaplanowany na sobotę 14 marca Ranking Młodzików i Dzieci WZKaj został odwołany. O ewentualnym nowym terminie zawodów będziemy Państwa na bieżąco informować.