Regaty kajakowe - Memoriał im. Tadeusza Pasika

    Dodane: 2019-05-28

2 czerwca na rzece Prośnie w Kaliszu (Wał Piastowski 1) odbędą się Regaty kajakowe – Memoriał im. Tadeusza Pasika.

W zawodach zawodnicy wystartują w następujących kategoriach:

 • juniorzy mł. 03/04 - 500 m K-1, K-2, C-1, C-2
 • juniorki mł. 03/04 - 500 m K-1, K-2,
 • młodzicy 05/06 - 500 m K-2, C-2
 • młodziczki 05/06 - 500 m K-2,
 • dzieci chłopcy 07/09 - 500 m K-2, C-2
 • dzieci dziewczynki 07/09 - 500 m K-2,
 • dzieci chłopcy 07/09 - 200 m B-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 - 200m B-1

- OPEN młodziczki, dzieci dziewczynki 500 m C-2

- open kobiet 02 i starsi - 500 m K-1, K-2

- open mężczyzn 02 i starsi - 500m K-1, K-2

 • master 1984 i starsi - 1000 m K-1,K-2

Dodatkowo odbędą się konkurencje rankingu:

 • młodzicy, młodziczki 05/06 1000 m K-1, C-1 oddzielnie każdy rocznik
 • dzieci chłopcy 07/09 1000 m K-1
 • dzieci chłopcy 07/09 1000 m C-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 1000 m K-1
 • dzieci dziewczynki 07/09 1000 m C-1

Zgłoszenia imienne na obowiązujących drukach wraz z listą zbiorczą, zawierającą oświadczenie wg. zawartego w regulaminie PZKaj wzoru, opatrzoną pieczęcią klubu i podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania klubu, należy dostarczyć najpóźniej na losowanie, można przesłać na email : ktw.kalisz@interia.pl

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka

    Dodane: 2019-05-27

1 czerwca nad jeziorem w Pamiątkowie już po raz siedemnasty odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Memoriał Andrzeja Kulczaka.

Zawody cieszą się coraz większą popularnością. W ubiegłym roku Plaża w Pamiątkowie w sobotnie przedpołudnie tętniła życiem dzięki młodym kajakarzom, którzy przybyli na wyścigi aż z 13 klubów sportowych, m.in. AZS AWF Poznań, UKS Błyskawica Rokietnica, MOSW Choszczno, KS Energetyk Poznań, UKS Kajak Trzcianka, KTW Kalisz, KS Posnania Poznań, MKK Viking Małowice, Oś AZS Politechnika Poznańska, KS Warta Poznań, UKS Zalew Jerzykowo, UMKS Zryw Wolsztyn.

W sumie odbyło się 35 wyścigów, w których wzięło udział ponad 300 zawodników. Nie zawiedli kibice, którzy przybyli nad pamiątkowskie jezioro, aby gorąco dopingować młodych sportowców.

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe są znakomitą promocją gminy, a także popularyzacją kajakarstwa, nie tylko wyczynowego. Od 11 lat Ogólnopolskim Regatom towarzyszą Mistrzostwa Powiatu Szamotulskiego w Kajakarstwie Turystycznym. Cieszą się one olbrzymim zainteresowaniem. Zeszłoroczny wyścig na kajakach turystycznych, o których mówiło się już od samego rana, zgromadził bardzo dużo publiczności, która niezwykle emocjonalnie dopingowała weteranów. W wyścigu rywalizowali amatorzy kajakarstwa, rodzice zawodników, trenerzy oraz miłośnicy turystyki kajakowej.

Zapowiedzi regat

Grad polskich medali na poznańskiej Malcie

    Dodane: 2019-05-26

Grad medali zdobyli polscy zawodnicy w ostatnim dniu rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.

Po złoto w C2 200m popłynęli Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński, którzy nie dali szans swoim rywalom zwyciężając m.in. z osadą Białoruską – Hlebem Saladukha i Dzianisem Makhlai. Brązowy medal zdobyli Merey Medetov i Timur Khaidarov (Kazachstan).

„To był dla nas super wyścig, pokonaliśmy przecież białoruską parę mistrzów świata. Wietrzne warunki nie pozwalały w sprincie na żadne kalkulacje trzeba było od startu do metry płynąć z największą mocą no i udało się. Ogromna satysfakcja z tego zwycięstwa jest, ale to wcale nie znaczy, że nie ma już nic do poprawy. My praktycznie do mistrzostw świata w Szeged nie będziemy mieli już żadnej międzynarodowej próby startowej, bo za tydzień do Duisburga na drugą edycję Pucharu Świata nie jedziemy. Tam startować będzie młodzież, a w Igrzyskach Europejskich naszej konkurencji nie ma” - Michał Łubniewski i Arsen Śliwiński

W olimpijskiej konkurencji C2 1000m, Michał Kudła i Mateusz Kamiński po wspaniałej końcówce wywalczyli srebrny medal ustępując jedynie duetowi z Niemiec - Yul Oeltze/ Peter Kretschmer. Trzecie miejsce dla Hao Liu i Pengfei Zheng (Chiny)

„Po cichu liczyliśmy na medal, ale nasza droga do finału wcale łatwa nie była. Jednak najważniejszy jest efekt końcowy, czyli srebrny medal. Od początku utrzymywaliśmy się w czołówce i to już było dobrze, bo naszym atutem jest dobry finisz. Tak było i tym razem. Czy jest niedosyt, że mogło być złoto? Może i mogło, ale obiektywnie patrząc miejsce, które zajęliśmy na tym etapie przygotowawczym jest naprawdę świetne i czas też jest całkiem niezły.” - Michał Kudła i Mateusz Kamiński

Wspaniale zakończył się finał K2 200m, w którym polki sięgnęły po aż 2 medale: srebro dla duetu - Dominika Włodarczyk i Katarzyna Kołodziejczyk, brąz dla Marty Walczykiewicz i Heleny Wiśniewskiej. Złoto dla zawodniczek ze Słowenii – Speli Ponomarenko- Janic i Anji Osterman.

Po kolejny medal, tym razem srebrny popłynęły w konkurencji C2 200m Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska. Polki musiały uznać wyższość jedynie osady z Chin – Wenjun Lin i Luqi Zhang. Brązowy medal dla Ukrainy – Liudmyla Luzan i Anastasiia Chetverikova. Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowały się Magda Stanny i Julia Walczak.

„Łatwo nie było, bo startowałyśmy chwilę po wyścigu na 500 m, ale dałyśmy radę i to wielka radość. Cieszymy się, z potwierdziłyśmy nasz srebrny medal z ubiegłorocznych mistrzostw świata dowodząc, że nie było w tym żadnego przypadku. Za tydzień kolejne wyścigi w Duisburgu i mamy nadzieję, że nie będzie gorzej, a może lepiej?” - Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska

Z drugim swoim brązowym medalem wyjedzie z Poznania Tomasz Kaczor. Polak w finale C1 500m przegrał jedynie z medalistą olimpijskim Isaquiasem Queiroz Dos Santos (Brazylia) i reprezentantem Czech – Martinem Fuksa.

Karolina Naja/ Małgorzata Puławska/ Katarzyna Kołodziejczyk/ Helena Wiśniewska, po bardzo dobrej końcówce wskoczyły na 3 miejsce podium w konkurencji K4 500. Złoto dla Nowej Zelandii – Lisa Carrington/ Kayla Imrie/ Aimee Fisher/ Caitlin Ryan. Srebrny medal dla Francji – Manon Hostens/ Sarah Troel/ Sarah Guyot/ Lea Jamelot.

W wyścigu na 5000 metrów bardzo dobrze popłynęli Wiktor Głazunow i Mateusz Kamiński, którzy metę przepłynęli odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji. Po złoto sięgnął reprezentant Kuby Serguey Torres Madrigal.

„Cieszy mnie bardzo dobra organizacja zawodów i poziom sportowy naszych zawodników. To dobry prognostyk przed Mistrzostwami Świata, które w sierpniu odbędą się na Węgrzech. Warto podkreślić, że w najbliższych latach w Poznaniu odbędą się kolejne duże imprezy kajakowe” – powiedział po zawodach Prezes PZKaj Pan Tadeusz Wróblewski.

Pozostali złoci medaliści dzisiejszych finałów:

C2 500m – Laurence Vincent-Lapointe/ Katie Vincent (Kanada). Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska – miejsce 7

K1 500m – Lisa Carrington (Nowa Zelandia). Karolina Naja - miejsce 7

K2 1000m – Max Hoff/ Jacob Schopf (Niemcy)

K2 200m – Marcos Abad Sanchez/ Carlos Borras Caldentey (Hiszpania). Robert Nowakowski/ Wojciech Tracz – miejsce 4. Dawid Putto/ Bartosz Grabowski – miejsce 5.

K4 500m – Max Rendschmidt/ Ronald Rauche/ Tom Liebscher/ Max Lemke

C2 500m mix – Hao Liu/ Mengya Sun (Chiny). Julia Walczak/ Oleksii Koliadych – miejsce 7

K2 500m mix – Manon Hostens/ Maxime Beaumont (Francja)

C1 5000m – Katie Vincent (Kanada). Magda Stanny – miejsce 9

K1 5000m – Inna Hryshchun (Ukraina). Julia Wieczorek – miejsce 13

K1 5000m – Jon Amund Vold. Maksym Majchrzak - miejsce

W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział wzięło ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich
i Mistrzostw Świata na czele.

Był to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).

3 medale polskich kajakarzy w Pucharze Świata

    Dodane: 2019-05-25

3 medale: srebrny i 2 brązowe wywalczyli polscy kajakarze w przedostatnim dniu rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.

Worek z medalami otworzył Tomasz Kaczor. Polak w wyścigu C1 1000m przez większą część dystansu płynął na 2 pozycji. Jednak na ostatnich metrach rzutem na metę wyprzedził go o 0,2 sekundy reprezentant Czech Martin Fuksa. Po złoto popłynął Jose Ramon Pelier Cordova (Kuba).

Można powiedzieć, że sam jestem zaskoczony tym wynikiem. Chociaż w trakcie biegu widząc, że idę na wymianę z Kubańczykiem zaświtała mi myśl nawet o złocie, ale potem wdał się w to wszystko Fuksa no i skończyło się na trzecim miejscu. Jednak to i tak świetnie, zwłaszcza, że pokonać taką legendę kanadyjek jak Niemiec Brendel, czy potrójny medalista z igrzysk w Rio de Janeiro Santos to wielka frajda i duma. Dla mnie w tej konkurencji jest to udany powrót po rocznej przerwie. Zwłaszcza, że na 350 metrów przed metą mały mój błąd sprawił, że łódź się trochę zatrzymała, musiałem zerwać się mocniej, szarpnąć a to mnie kosztowało trochę więcej wysiłku i na finiszu odrobinę tych sił zabrakło. – Tomasz Kaczor

Po brązowy medal popłynęła nasza v-ce mistrzyni olimpijska - Marta Walczykiewicz, która przegrała ze swoją odwieczną rywalką Lisą Carrinton (Nowa Zelandia) i o zaledwie 0,016 sekundy z Emmą Aastrand Jorgensen (Dania).

Marta wróciła i nie skończyłam się, jak to już słyszałam kilka tygodni temu. Wracam do gry. Trzecie miejsce cieszy, choć apetyt miałam na więcej. Lisa Carrington była tym razem, jak i zresztą kilka razy wcześniej, poza konkurencją, ale drugie miejsce było w zasięgu, mimo dwumiesięcznej przerwy w przygotowaniach zimowych, gdy przydarzyła mi się kontuzja. Był to naprawdę szybki bieg, bo i wiatr trochę nas pchał. Nie schodzi się w sprincie poniżej 40 sekund tak na co dzień, ale teraz się udało. A Carrington nawet poniżej 39 sekund. Ten mój medal dowodzi, że nie tylko doszłam do zdrowia, ale cały ten proces przygotowawczy idzie
w dobrym kierunku. No i to dla mnie szczególny dzień, bo 25 maja 1996 roku tata po raz pierwszy posadził mnie w kajaku, i dokładnie po 23 latach jest brązowy medal na Pucharze Świata. Fajnie.
– Marta Walczykiewicz

Po srebro w kanadyjkowych dwójkach na dystansie 500m sięgnęli Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski. Na pierwszym miejscu uplasowała się osada z Chin – Hao Liu/ Pengfei Zheng. Po brązowy medal popłynęli Dmytro Ianchuk/ Taras Mishchuk (Ukraina). Na piątej pozycji w tym wyścigu uplasowali się Mateusz Kamiński i Michał Kudła.

„Srebro cieszy nas bardzo, ale jakiś tam niedosyt jest, pół sekundy straty do Chińczyków to już jest sporo na tym dystansie. Na końcu trochę się pogubiliśmy, trochę wody spadło z wioseł do łódki więc trochę byliśmy ciężsi, ale nie ma co się tłumaczyć - było jak było i jesteśmy z wyniku zadowoleni. Wiatr pchał nas wszystkich całkiem fajnie, ale przeszkadzały fale, które skądś się odbijały i wracały na tor. Jednak warunki dla wszystkich były równe. Radość, podium medale - super, ale to już dla nas historia; trzeba się skupiać na tym co będzie dalej - czyli drugi Puchar Świata, Igrzyska Europejskie no i mistrzostwa świata w Szeged” - Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski.

Pozostali zwycięzcy dzisiejszych finałów:

KL2 200m – Scott Martlew (Nowa Zelandia)

KL1 200m – Maryna Mazhula (Ukraina)

KL3 200m – Serhii Yemelianov (Ukraina)

C1 200m – Zaza Nadiradze (Gruzja). Oleksii Koliadych (Polska) – miejsce 6

K1 200m – Liam Heath (Wielka Brytania)

C1 200m – Laurence Vincent-Lapointe (Kanada). Dorota Borowska – miejsce 6

K1 1000m – Fernando Pimenta (Portugalia). Rafal Rosolski – miejsce 6

K1 1000m – Alyce Burnett (Australia)

K2 500m – Guillaume Burger / Guillaume Le Floch Decorrchemont (Francja)

C1 500m – Anastasiia Chetverikova (Ukraina). Magda Stanny – miejsce 7

K2 500m – Volha Khudzenka/Maryna Litvinczuk (Białoruś). Justyna Iskrzycka/ Anna Puławska – miejsce 6.

K1 500m – Fernando Pimenta (Portugalia)

K1 1000m – Alyssa Bull (Australia). Nicole Gapska – miejsce 8

W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział bierze ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki.

Jest to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).

Jutro kolejne polskie szanse medalowe

Wstęp na trybuny bezpłatny!

Tokarz ze srebrem i brązem Pucharu Świata w Parakajakarstwie! Polskie awanse do sobotnich finałów!

    Dodane: 2019-05-24

Wspaniale zakończył się dla polskich zawodników drugi dzień rozgrywanego na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Pucharu Świata w Kajakarstwie i Parakajakarstwie.

W finale konkurencji VL2 200m bardzo dobrze popłynął Jakub Tokarz. Polak po zaciętej walce o medale dopłynął na drugiej pozycji ustępując jedynie reprezentantowi Rosji Romanowi Serebryakovowi. Brąz wywalczył Igor Korobeynikov (Rosja).

Po starcie Jakub Tokarz powiedział: W tym roku zdecydowanie lepiej wychodzą mi starty w kanadyjce, a nie w kajaku, w którym zdobyłem przecież złoto na igrzyskach paraolimpijskich. Pytają mnie często, czy trudno pogodzić starty w kajaku i kanadyjce: uważam, że najważniejsze jest przygotowanie fizyczne. To prawda, że w tych konkurencjach wiosłowanie jest zupełnie inne więc i technika jest szalenie ważne. Ale wynika z tego, że ja ją mam.

W sesji popołudniowej Tokarz wywalczył brąz w KL1 200m. Po złoto sięgnął Brazylijczyk Luis Carlos Cardoso da Silva, po srebro reprezentant Włoch Esteban Gabriel Farias.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również nasi kajakarze, którzy po zaciętych wyścigach zakwalifikowali się do sobotnich finałów:

K1 1000m – Nicole Gapska

C1 500m – Magda Stanny

C2 500m – Mateusz Kamiński/ Michał Kudła i Arsen Śliwiński/ Michał Łubniewski (warto dodać, że ta osada to zeszłoroczni srebrni i brązowi medaliści Mistrzostw Świata)

Michał Kudła: Jestem zadowolony z tego wyścigu. Wyszło nam tak jak chciałem, bo chodziło o bezpośredni awans do finału, który dawały pierwsze trzy miejsca. Wszystko okaże się w finale, wtedy sprawdzimy rywali a oni... nas. Na mecie mieliśmy jakiś zapas sił więc na pewno możemy popłynąć jeszcze szybciej, ale pewnie Chińczycy - którzy nas wyprzedzili - również jeszcze nie dali z siebie wszystkiego.

K1 1000m – Rafał Rosolski

C1 1000m – Tomasz Kaczor

K2 500m – Anna Puławska/ Justyna Iskrzycka (zeszłoroczna srebrna medalistka MŚ w K2 1000m w parze z Pauliną Paszek)

C2 1000m – Wiktor Głazunow/ Marcin Grzybowski

C2 200m – Arsen Śliwiński/ Michał Śliwiński

K2 200m – Marta Walczykiewicz/ Helena Wiśniewska oraz Dominika Włodarczyk/ Katarzyna Kołodziejczyk (Kołodziejczyk i Wiśniewska to zeszłoroczne brązowe medalistki MŚ w K4 500m)

K4 500m – Martyna Klatt/ Małgorzata Puławska/ Klaudia Cyrulewska/ Julia Olszewska

Z czwartkowych wyścigów do finałów zakwalifikowali się:

C1 200m – Oleksii Koliadych

C2 200m – Sylwia Szczerbińska/ Dorota Borowska (zeszłoroczne srebrne medalistki MŚ C2 200m) oraz Magda Stanny/ Julia Walczak

K2 200m – Dawid Putto/ Bartosz Grabowski

 

Pozostali medaliści sobotnich finałów w parakajakarstwie:

VL1 200m – Monika Seryu (Japonia)

VL3 200m – Larisa Volik (Rosja)

VL1 200m – Artur Chuprov (Rosja)

VL2 200m – Emma Wiggs (Wielka Brytania)

VL3 200m – Vladyslav Yepifanov (Ukraina)

KL2 200m – Charlotte Henshaw (Wielka Brytania)

KL3 200m – Shakhnoza Mirzaeva (Uzbekistan)

W rozgrywanym w Poznaniu Pucharze Świata udział bierze ponad 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki.

Jest to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).

Puchar Świata w kajakarstwie – oglądaj na żywo na naszej stronie

    Dodane: 2019-05-23

Dziś, w czwartek 23 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu rozpoczęły się zmagania kajakarzy i parakajakarzy w ramach Pucharu Świata. W stolicy Wielkopolski wystartuje około 1000 zawodników reprezentujących 56 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele.

Oglądaj zmagania kajakarzy na żywo na naszej stronie

Rada Osiedla Rataje partnerem Dragonów i Canoe Challenge

    Dodane: 2019-05-22

Miło nam jest poinformować, że wzorem ubiegłych lat partnerem tegorocznej edycji Poznańskich Dragonów 2019 oraz 5. Poznań Canoe Challenge została Rada Osiedla Rataje w Poznaniu.

Przypominamy, że w zawodach na smokach weźmie udział tylko 36 pierwszych zgłoszonych osad natomiast w imprezie przeznaczonej dla amatorów kajakarstwa 5. Poznań Canoe Challenge prawo startu będzie miało tylko pierwszych 50 zgłoszonych osad.

Katarzyna Sobczak Mistrzynią Europy w Parakajakarstwie. Tokarz ze srebrem!

    Dodane: 2019-05-22

Wspaniale zakończył się dla polskich zawodników drugi i zarazem ostatni dzień rozgrywanych na Torze Regatowym Malta w Poznaniu Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie, podczas którego biało-czerwoni wywalczyli 2 medale.

Po złoty medal w konkurencji KL3 200m sięgnęła Katarzyna Sobczak. Polka przez większą część dystansu płynęła na 2/ 3 pozycji ale po wspaniałej końcówce wysunęła się na prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Na drugim miejscu uplasowała się zawodniczka z Francji Nelia Barbosa. Trzecia była reprezentantka Wielkie Brytanii Laura Sugar.

Ze srebrem zakończył zawody Jakub Tokarz. Nasz złoty medalista Paraolimpijski z Rio de Janeiro przegrał w konkurencji VL2 200m jedynie z zawodnikiem z Rosji - Igorem Korobeynikovem. Trzeci uplasował się reprezentant Portugalii - Norberto Mourao.

Pozostali zwycięzcy wtorkowych konkurencji.

KL1 200m – Maryna Mazhula (Ukraina)

KL2 200m – Charlotte Henshaw (Wielka Brytania). 8 miejsce - Kamila Kubas.

VL3 200m – Vladyslav Yepifanov (Ukraina). Tomasz Moździerski – 7 miejsce.

Dziś na Malcie odbyła się również konferencja prasowa dotycząca Pucharu Świata, który od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. rozgrywać się będzie także w Poznaniu. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.

W konferencji nie tylko o kwestiach organizacyjnych ale także o szansach medalowych, szkoleniu kajakowej młodzieży i staraniach się Poznania o kolejne międzynarodowe imprezy kajakowe wypowiadali się m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Pan Jędrzej Solarski, Dyrektor Wydziału Sportu UMP Pani Ewa Bąk, Prezes PZKaj Pan Tadeusz Wróblewski, Prezes WZKaj Pan Ireneusz Pracharczyk oraz Pani Agata Dziamska – Zastępca Dyrektora ds. Organizacji Zawodów.

Program Pucharu Świata w kajakarstwie

Na Puchar Świata do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele. Wśród nich duża, 45-osobowa grupa reprezentantów Polski, którzy - co warto podkreślić - należą do ścisłej światowej czołówki. Na poznańskim torze wystartują m.in. Marta Walczykiewicz (srebrna medalistka IO w Rio de Janeiro i 11-krotna medalistka MŚ), Karolina Naja (2-krotna medalistka IO, 10-krotna medalistka MŚ) i Tomasz Kaczor (2-krotny uczestnik IO), którzy tydzień temu podczas Regat Eliminacyjnych Seniorów potwierdzili, że są w bardzo dobrej dyspozycji.

Będzie to jeden z dwóch zaplanowanych przez ICF na 2019 rok Pucharów Świata (drugi odbędzie się w dniach 31.05. – 2.06, w Duisburgu, Niemcy), oraz jedna z ostatnich szans do sprawdzenia formy i ustalenia składu osad przed zaplanowanymi na 22-25 sierpnia Mistrzostwami Świata (Szeged, Węgry). Rok 2019 jest również bardzo ważny bowiem to właśnie w tym roku będzie można zdobyć kwalifikacje olimpijskie przed przyszłorocznymi Igrzyskami Olimpijskimi, Tokio 2020. Z ostatnich Igrzysk przypomnijmy polskie osady przywiozły aż 2 medale (srebro i brąz).

Już dziś zapraszamy wszystkich poznaniaków i nie tylko do wspólnego kibicowania biało-czerwonym, którzy przypomnijmy z zeszłorocznych rozgrywanych w portugalskim Montemor-o-Velho Mistrzostw Świata przywieźli 6 medali (3 srebrne i 3 brązowe). Warto podkreślić również, że kajakarstwo to jedyna dyscyplina olimpijska, która z każdych Igrzysk Olimpijskich od 1988 roku (IO w Seulu) przywozi przynajmniej jeden medal.

Wstęp na trybuny bezpłatny!

Pierwsze medale Mistrzostw Europy w Parakajakarstwie rozdane!

    Dodane: 2019-05-21

Dziś we wtorek 21 maja na Torze Regatowym Malta w Poznaniu wystartowały Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie. O 11 kompletów medali walczy prawie 100 najlepszych zawodników z 14 państw Starego Kontynentu.

Zwycięzcy pierwszego dnia regat:

VL1 200m – Esther Bode (Niemcy)

VL2 200m – Jeanette Chippington (Wielka Brytania)

VL3 200m – Larisa Volik (Rosja)

KL1 200m – Peter Pal Kiss (Węgry)

KL2 200m – Mykola Syniuk (Ukraina)

KL3 200m – Serhii Yemelianov (Ukraina)

Program zawodów

Wyniki na żywo

Od czwartku 23 do niedzieli 26 maja br. o medale w ramach Pucharu Świata walczyć będą kajakarze. Będzie to jedna z najważniejszych imprez kajakowych w 2019 roku na świecie.
Do stolicy Wielkopolski przyjedzie 550 zawodników (750 uczestników) reprezentujących 49 państw z 6 kontynentów, z medalistami Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata na czele.