Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za miesiąc

    Dodane: 2018-12-12

Już za miesiąc, w sobotę 12 stycznia w 7 miastach Polski (pod patronatem 7 Prezydentów) po raz 10 odbędzie się Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

W ciągu dziewięciu lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich.

Po tegorocznym sukcesie organizacyjnym tym razem do próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina i Warszawa.

Punktem kulminacyjnym będzie Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast.

Całą atmosferę podgrzeje fakt, iż poczynania startujących będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy kto odwiedzi w tym dniu jedną z 7 galerii handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy CERTYFIKAT i nie tylko! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

Podczas tegorocznej edycji, która odbyła się w 6 miastach (Bydgoszcz, Gdańsk, Lublin, Poznań, Toruń i Warszawa) w sumie w wiosłowaniu wzięło udział 1580 uczestników, którzy razem przewiosłowali 790 km. Dodatkowo na pozostałych ergometrach ustawionych w galeriach wiosłowało kolejnych kilka tysięcy uczestników.

Ostatecznie po zacięte walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 153 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 306 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (145 km – 290 osób). Tuż za nią Gdańsk (143,5 km - 287 osób), Poznań (119,5 km – 239 osób), Warszawa (119 km – 238 osób) i Lublin (110 km – 220 osób).

Przez cały dzień każdy kto odwiedził jedną z sześciu galerii mógł oczywiście wrzucić przysłowiowy grosik do puszek wolontariuszy WOŚP.

Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli Urzędów Miast. Wśród medalistów olimpijskich udział wzięli: Adam Korol, Michał Jeliński, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Szymon Ziółkowski, Piotr Cieśla, Grzegorz Nowak, Izabela Dylewska, Aneta Konieczna, Łukasz Pawłowski, Kajetan Broniewski, Marian Sypniewski, Ryszard Kubiak, Miłosz Bernatajtys i Jakub Tokarz.

W imprezie wzięli również udział inni olimpijczycy i medaliści Mistrzostw Świata: Artur Siódmiak, Piotr Bujnarowski, Sławek Kruszkowski, Michał Słoma, Aneta Rygielska, Kacper Majchrzak, Ryszard Oborski, Paweł Przedpełski, Adrian Miedzińśki, Agnieszka Korol, Jerzy Ulczyński, Marian Drażdżewski, Łukasz Siemion, Aleksandra Kobielak, Agnieszka Tomczak Mełnicka, Witold Terechowicz a także Piotr Grzelak (Zastępca Prezydenta Miasta Gdańsk), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Miasta Poznania), Grzegorz Ganowicz (Przewodniczący Rady Miasta Poznania), Piotr Całbecki (Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego), Michał Zaleski (Prezydent Miasta Torunia) i Zbigniew Fiderewicz, Zbigniew Rasielewski, Andrzej Rakowicz (Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia), Rafał Bruski (Prezydent Miasta Bydgoszcz), posłowie na Sejm: Arkadiusz Myrcha, Tomasz Lenz, Joanna Scheuring Wielgus, Antoni Mężydło, Jarosław Wałęsa (poseł do Parlamentu Europejskiego).

Nie zabrakło również przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, których nie sposób wszystkich wymienić. Wiosłowała nawet maskotka Legii Warszawa - Miś Kazek.

Około godziny 11.30 w każdym mieście na ergometry wsiedli zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: KS Bydgoszcz Archers, Seahawks Gdynia, Tytani Lublin, Klub K.S Patrioci Poznań, Angels Toruń i Warsaw Sharks. Warto podkreślić, że zawodnicy przyszli w pełnym rysztunku.

 Tym razem również nie zabraknie gwiazd.

Które miasto wygra? Przekonamy się 12 stycznia 2019 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Gorąco zapraszamy!

Więcej informacji na facebooku

Termin: 12 stycznia 2019 r. (sobota), godz. 9.00-19.00

Miejsce: Centrum Handlowe Focus w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 39

Park Handlowy Matarnia w Gdańsku, ul. Złota Karczma 26

Centrum Handlowe Atrium Felicity w Lublinie, aleja Wincentego Witosa 32

Galeria Malta Poznań, ul. Maltańska 1

Centrum Handlowe Atrium Copernicus w Toruniu, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

Centrum Handlowe Atrium Molo w Szczecinie, ul. Mieszka I 73

Centrum Handlowe Atrium Targówek w Warszawie, ul. Głębocka 15

 Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota, Izabela Dylewska

Partnerzy: MOSiR Gdańsk, WOŚP, Sztab nr 4223 przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Osiedle Młodych" w Poznaniu, Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Polski Związek Towarzystw Wioślarski, Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie, AZS UMK Toruniu, AZS Szczecin, LOTTO-Bydgostia, Sztab WOŚP Warszawa-Targówek

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Lublina, Prezydent Miasta Poznania, Prezydent Miasta Torunia, Prezydent Miasta Szczecina, Prezydent Miasta Warszawy.

Projekt kalendarza PZKaj na rok 2019

    Dodane: 2018-12-11

Prawie 90 imprez: 31 w kajakarstwie klasycznym, 17 kajak polo, 39 w kajakarstwie slalomowym czeka na wszystkich sympatyków kajakarstwa w 2019 roku. Polski Związek Kajakowy zaproponował kalendarz imprez na następny rok. Wśród najważniejszych, które odbędą się w Polsce należy wymienić m.in.:

- Mistrzostwa Europy w Parakajakarstwie, Poznań 18-19 maja

- Puchar Świata w kajakarstwie klasycznym, Poznań 24-26 maja

- Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w Slalomie, Kraków 16-21 lipca

Kalendarz Kajakarstwo klasyczne

Kalendarz Slalom

Kalendarz Kajak Polo

Tworzenie indywidualnych kont trenerskich w elektronicznej bazie PZKaj

    Dodane: 2018-12-06

Polski Związek Kajakowy rozpoczyna tworzenie indywidualnych kont trenerskich (w przyszłości również sędziowskich) w elektronicznej bazie PZKaj. Jeżeli trener ma również uprawnienia sędziowskie to będzie to samo konto.

Każdy trener powinien przysłać maila z prośbą o założenie konta na adres - piotr.traczewski@pzkaj.pl. Po wysłaniu maila zostanie założone indywidualne  konto oraz wysłany login i link do aktywacji.

WAŻNE: Prosimy o wysyłanie maili z indywidualnych kont pocztowych, które będą „przypisane” personalnie do każdego trenera.

W razie pytań prosimy o kontakt z panem Piotrem Traczewskim również pod numerem telefonu 695 795 256.

Instrukcja – Panel Trenerski

Jakub Urban wybrany Trenerem Roku!

    Dodane: 2018-12-05

Podczas corocznej kursokonferencji trenerów i instruktorów w Poznaniu ogłoszono wyniki plebiscytu. W wyniku głosowania kapituły Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich najlepszym trenerem mijającego roku został Jakub Urban - opiekun żeńskiej kadry.

W tym roku wątpliwości nie było - osady prowadzone przez trenera Urbana i jego asystenta Michała Kozłowskiego zdobywały medale podczas najważniejszych imprez sezonu. Czwórka podwójna (Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska) zdobyła złoto Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Czwórka bez sterniczki (Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Chabel i Maria Wierzbowska) wywalczyła z kolei brązowy medal Mistrzostw Europy oraz dotarła do finału Mistrzostw Świata.

"Nie powiem, żebym był zaskoczonym tym wyborem, gdyż wyniki osiągane przez osady były naprawdę dobre. Cały rok uważam za bardzo udany. Wyróżnienie to traktuję również jako bodziec do dalszej pracy i postaram się nie zawieść w kolejnym roku" - skomentował trener Urban. Prowadzona przez niego czwórka podwójna z plebiscycie Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej FISA wygrała niedawno w kategorii "Żeńska Osada Roku".

Szkoleniowiec w imieniu swoich zawodniczek odebrał w Poznaniu puchar ufundowany przez Prezydenta RP dla osady, która w 2018 roku osiągała najlepsze wyniki. Jakub Urban został wyróżniony drugi raz z rzędu - przed rokiem kapituła PZTW wyróżniła dwa duety trenerskie (Urban/Kozłowski oraz Robert Sycz/Aleksander Wojciechowski).

Źródło www.pztw.pl

#WszyscyDoWioseł

    Dodane: 2018-11-30

W czwartek na stadionie Legii w Warszawie odbyła się kolejna edycja akcji pod honorowym patronatem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich #WszyscyDoWioseł. Tym razem w akcji zorganizowanej przez fundację Legii wiosłowano pod hasłem "Pomoc Płynie Do Hospicjum". W czteroosobowych drużynach wystartowało w sumie 400 osób.

źródło: www.pztw.pl

W imprezie wzięli udział piłkarze Legii (między innymi Mateusz Wieteska i Paweł Stolarski), zawodnicy i trenerzy klubu z innych sekcji (między innymi Krzysztof Kosedowski), delegacje kibiców (SKLW i Niepełnosprawni Fanatycy), dziennikarze (Tomasz Smokowski, Paweł Wilkowicz), a także znani aktorzy i twarze ze świata showbiznesu. Drużynę ENEA PZTW stworzyli Robert Sycz (kapitan), Adam Wicenciak, Joanna Dorociak i Maciej Zawojski. Oprócz tego na ergometrze sprawdziła się żeńska czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska oraz inni reprezentanci Polski - byli i obecni (między innymi Weronika Deresz i Kajetan Broniewski).

"Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenie się do startu i chęć aktywnego zaangażowania w akcję. Cieszymy się, że promowana przez nas idea pomagania poprzez sport jest bliska tak dużej liczbie osób. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tyle wspaniałych firm zdecydowało się zaangażować i dorzucić swoją cegiełkę do tego wydarzenia, dzięki czemu każdy przepłynięty kilometr zamieni się w realną kwotę, która trafi do hospicjum" - informuje Fundacja Legii.

Dystans, który łącznie pokonały wszystkie osady, wyniósł 1096 km. Choć akcja oficjalnie dobiegła końca, to wciąż można dokonywać wpłat: Fundacja Legii nr konta: 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027. Tytuł przelewu: darowizna wszyscy do wioseł – hospicjum

źródło www.pztw.pl

Na ergometrze w Sheratonie

    Dodane: 2018-11-28

"Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego" – to wspólny program powiatu poznańskiego i Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, w którym uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej, rywalizują na ergometrze wioślarskim.

Zakończyła się już piąta edycja tych zawodów, a wielki finał odbył się w poznańskim hotelu Sheraton. W finałowej rozgrywce udział wzięli: najlepsze dziewczęta oraz najlepsi chłopcy, którzy wcześniej startowali podczas eliminacji gminnych w Pobiedziskach, Luboniu, Tulcach i Puszczykowie.

Wśród dziewcząt zwyciężyła Klaudia Sady (SP Pobiedziska), która dystans 500 metrów pokonała w czasie 1:55,3. Za nią finiszowały Jagoda Bobrowska (SP-5 Luboń) – 1:55,7 oraz Wiktoria Michalak (SP-2 Puszczykowo) – 1:56,4. Emocjonująca była rywalizacja wśród chłopców. Najszybszy okazał się Kacper Konieczyński (SP Pobiedziska) z czasem 1:38,3. Na drugiej pozycji uplasowali się wspólnie Maciej Stasiłowicz (SP Tulce) i Wiktor Wołuń (SP-1 Puszczykowo), którzy uzyskali taki sam czas – 1:39,0.

Wszyscy uczestnicy finałowych zawodów w hotelu Sheraton (12 dziewcząt i 11 chłopców), otrzymali nagrody i upominki, a najlepsi także medale. Wręczyli je Antoni Kalisz – członek zarządu powiatu w Poznaniu oraz Aleksander Daniel – prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. W tegorocznej edycji imprezy, po raz pierwszy, wyróżniono także najlepszą szkołę, której uczniowie licznie i skutecznie rywalizowali na wioślarskim ergometrze. Szkoła Podstawowa z Pobiedzisk otrzymała w nagrodę ergometr wioślarski. We wszystkich tegorocznych eliminacjach wystartowało ponad 700 uczniów.

Tegoroczny finał był nadzwyczaj interesujący i emocjonujący. Młodym zawodnikom towarzyszyli rodzice, najbliżsi oraz nauczyciele i wychowawcy. Przy świetnym dopingu, dziewczęta i chłopcy doskonale się bawili, ale też uzyskali naprawdę dobre, sportowe rezultaty.

autor Jacek Pałuba

Otwarte Mistrzostwa Kalisza na ergometrze wioślarskim

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-11-26

23-24 listopada w Kaliszu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Kalisza, Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego i Puchar Polski na ergometrze wioślarskim. W piątek do rywalizacji przystąpili uczniowie kaliskich szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na dystansie 300m. Zawody odbyły się w formie sztafety oraz indywidualnej. Celem imprezy była promocja wioślarstwa halowego wśród całej społeczności szkolnej.

Natomiast w niedziele, w wyścigach wzięli udział zawodnicy klubów sportowych oraz Policjanci, Straż Miejska, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Mastersi i studenci Kaliskich uczelni. W zależności od wieku oraz stopnia zaawansowania, wyścigi odbyły się na dystansie 500m, 1500m oraz 2000m.

Wyniki Otwartych Mistrzostw Wielkopolski i Pucharu Polski na ergometrze wioślarskim.

Policja/Straż Miejska/Straż Graniczna/Straż Pożarna – 500 m

1) Policja - Rawski Przemysław                    01:30.5

2) Policja - Mateusz Skorzybót                     01:31.2

3) Policja - Michał Błażejewski                    01:32.5

Masters – 500 m

1) PTW Żnin - Wojciech Urbanowski          01:28.0

2) Polonia Poznan - Krzysztof Kalinowski  01:30.3

3) Polonia Poznan - Damian Szeszuła          01:32.0

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ studentki – 500 m

1) Woldańska Natalia PWSZ             02:04.2

2) Małecka Sylwia     PWSZ             02:04.7

Kaliskie wyższe uczelnie PWSZ studenci - 500 m

1) Chląd Wiktor         PWSZ             01:24.8

2) Rynkowski Jakub   PWSZ             01:29.8

3) Kubiaczyk Jakub    PWSZ             01:35.0           

PUCHAR POLSKI - 1xKL/KBL – 2000 m

1) KW 1904 Poznań - Wasilewska Martyna 07:37.8

2) KTW Kalisz- Aleksandra Andrzejewska     07:55.7

3) Posnania RBW - Adamczak Patrycja            07:58.0

PUCHAR POLSKI - 1xKA/KB – 2000 m

1) KTW Kalisz - Sochocka Magdalena                     07:33.0

2) Posnania RBW Poznań -Ganska Julianna 07:40.7

3) UKS Milenium Wrocław -Delimat Cyntia           07:52.6

PUCHAR POLSKI - 1xML/MBL – 2000 m

1) Zawisza Bydgoszcz - Kraska Mateusz                 06:32.6

2) AZS AWF Poznań - Mikołajczak Szymon           06:37.8

3) AZS AWF Poznań - Kulecki Michał                    06:42.5

PUCHAR POLSKI - 1xMA/MB – 2000 m

1) PTW Płock -Aleksandrowicz Jakub                     06:06.3

2) AZS AWF Poznań - Wanat Przemysław  06:08.2

3) Posnania RBW Poznań - Józefowicz Damian      06:14.4

MŁODZICZKI – ROCZNIK 2004/2005 – 1500 m

1) Polonia Poznań -Zuzanna Kaczmarek                  05:38.4

2) Posnania RBW Poznań - Stefaniak Gabriela        05:47.6

3) Polonia Poznań - Laura Hełminska                       05:50.4

MŁODZICY– ROCZNIK 2004/2005 – 1500 m

1) Posnania RBW Poznań - Suszka Jacek                 04:58.5

2) Polonia Poznań - Maksym Dudek                        05:00.8

3) Posnania RBW Poznań - Czekanowicz Igor        05:08.9

JUNIORKI - ROCZNIK 2002/03 – 2000 m

1) Posnania RBW Poznań - Żołędziowska Zuzanna 07:53.5

2) KW 1904 Poznań - Mermela Adrianna                07:53.9

3) KW 1904 Poznań - Kirchner Aleksandra             07:55.5

JUNIORZY – ROCZNIK 2002/03 – 2000 m

1) KW 1904 Poznań - Woźniak Jakub                      06:22.0

2) Posnania RBW Poznań - Pankowski Dawid        06:29.8

3) Polonia Poznań - Jakub Jastrzębski                      06:34.7

JUNIORKI – ROCZNIK 2000/01 – 2000 m

1) KTW Kalisz - Janiak Ewelina                               07:34.6

2) KTW Kalisz - Aleksandrowicz Wiktoria              07:41.0

3) Posnania RBW Poznań - Błażejak Gabriela         07:58.5

JUNIORZY – ROCZNIK 2000/01 – 2000 m

1) Posnania RBW Poznań - Kaczmarek Jerzy          06:16.6

2) Posnania RBW Poznań - Jackowiak Emil             06:22.1

3) AZS AWF Poznań - Wojtyś Krzysztof Jan          06:26.4

JUNIORKI – ROCZNIK 2000/01 do 60 kg – 2000 m

1) Tryton Poznań -     Kajdanek Sandra                    08:18.7

JUNIORZY – ROCZNIK 2000/01 do 70 kg – 2000 m

1) Polonia Poznań - Kacper Miecznik                      06:45.4

2) Tryton Poznań - Szczepiński Mateusz                  07:03.7

3) Tryton Poznań - Makowski Kacper                      07:05.4

Nasze złotka najlepszą osadą na świecie!

    Dodane: 2018-11-24

Fantastyczna wiadomość dopłynęła do nas z Berlina, w którym odbyła się gala Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA). Podczas uroczystości rozdano statuetki dla najlepszych tegorocznych osad.

Fot. J. Kowacic

Miło nam poinformować, że w kategorii Żeńskiej Osady zwyciężyła nasza czwórka podwójna w składzie Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobus-Zawojska. Przypomnijmy, że dziewczyny to tegoroczne złote medalistki Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata.

Sukces naszej osady nie byłby możliwy gdyby nie wasze wsparcie bowiem do decydującego etapu rywalizacji osady zostały wybrane po głosowaniu internautów i ocenie panelu ekspertów. Do końca na placu boju liczyły się trzy kandydatury. Oprócz Polek była to kanadyjska dwójka (Caileigh Filmer, Hillary Janssens) oraz startująca w kategorii jedynek Irlandka Sanita Puspure. 

Jak powiedziała w wywiadzie dla  PZTW Maria Springwald "Dzięki zespołowej pracy jesteśmy teraz najlepsze z najlepszych. To wspaniałe uczucie!"

Nagroda w tej kategorii jest przyznawana od 2002 roku. To drugi triumf Polek w historii plebiscytu. Przypomnijmy, że w 2016 roku nagrodę zdobyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz Natalia Madaj. Biało-czerwone są także dopiero drugą czwórką podwójną, która triumfowała w kategorii pań - wcześniej udało się to brytyjskiej osadzie (Katherine Grainger, Frances Houghton, Debbie Flood oraz Annie Vernon) w 2007 roku. Wśród panów w 2006 roku triumfowała męska czwórka - Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Adam Korol.

Źródło www.pztw.pl

Głosuj na czwórkę podwójną w 84. Plebiscycie ,,Przeglądu Sportowego’’

 Ewa Chudek   Dodane: 2018-11-23

Już wiemy, na kogo możemy głosować w 84. Plebiscycie ,,Przeglądu Sportowego’’ na Najlepszego Sportowca Polski 2018. Wśród 20 nominowanych, znalazła się Polska czwórka podwójna w składzie: Katarzyna Zillmann (AZS UMK Energa Toruń), Maria Springwald (AZS AWF Kraków), Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa). Polskie wioślarski w tym roku stanęły na najwyższym podium na Mistrzostwach Europy w Szkocji oraz mistrzostw świata w Bułgarii.

Głosować można poprzez strony internetowe: www.przegladsportowy.pl i polsatsport.pl, oraz wysyłając kupon zamieszczony w gazetach: ,,Przegląd Sportowy’’ oraz ,,Fakt’’ na adres Armatis LC, ul. E. Kwiatkowskiego 9, 37-450 Stalowa Wola.

Lista 20 nominowanych sportowców:

 1. Dorota Banaszczyk (karate)
 2. Andrzej Bargiel (narciarstwo ekstremalne)
 3. Tomasz Bartnik (strzelectwo)
 4. Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Patrycja Wyciszkiewicz (lekkoatletyka)
 5. Jan Błachowicz (MMA)
 6. Paulina Guba (lekkoatletyka)
 7. Michał Haratyk (lekkoatletyka)
 8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo)
 9. Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko, Karol Zalewski (lekkoatletyka)
 10. Adam Kszczot (lekkoatletyka)
 11. Michał Kubiak (siatkówka)
 12. Bartosz Kurek (siatkówka)
 13. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
 14. Robert Lewandowski (piłka nożna)
 15. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
 16. Szymon Sajnok (kolarstwo torowe)
 17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
 18. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
 19. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka)
 20. Bartosz Zmarzlik (żużel)