Znamy program Regat kajakowych im. Wojciecha Skrzypczyńskiego i Mistrzostw Miasta Poznania

    Dodane: 2018-05-10

Już w najbliższą sobotę 12 maja ponad 520 zawodników z 23 klubów wystartuje w Regatach kajakowych im. Wojciecha Skrzypczyńskiego i Mistrzostwach Miasta Poznania. Zawody, których organizatorem jest Wielkopolski Związek odbędą się w godzinach 10.30 – 19.00 na poznańskiej Malcie. W imprezie wezmą udział m.in. poznańscy olimpijczycy.

Najliczniej obsadzony wyścig będzie wyścigiem memoriałowym Wojciecha Skrzypczyńskiego.

Partnerzy i sponsorzy imprezy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Poznań, POSiR, WSS, Olimpijczyk, Sportech, Dan Sprint, Braca Sport, Nelo, Ksero Project, Kominki Rudny, 3 Kolory.

 

Program zawodów

Pyrland Park Linowy partnerem Dragonów 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-05-10

Do naszych zawodów, w których udział weźmie ponad 650 uczestników pozostało nieco ponad 2 tygodnie. Miło nam jest poinformować, że kolejnym partnerem naszych zawodów został Pyrland Park Linowy, który ufundował darmowe wejściówki dla uczestników.

Pyrland Park Linowy, nad Poznańską Maltą, zapewnia atrakcje dla wszystkich, którzy lubią połączenie aktywnego wypoczynku z dawką adrenaliny. Oprócz atrakcji linowych oferuje miejsca piknikowe idealne do organizacji urodzin dla dzieci oraz program imprez integracyjnych kierowany do firm. Pyrland Park Linowy jest również organizatorem Półkolonii Letnich i Zimowych.

 

Zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@pyrlandpark.pl, nr tel: 660 048 901.

Drukarnia Drukma sponsorem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2018-05-09

To już kolejny rok kiedy wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji X edycji Poznańskich Dragonów i 4. edycji Poznań Canoe Challenge. Promocja naszych zawodów nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie Drukarni Drukma, która jest z nami od samego początku, od pierwszej edycji.

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.

Bardzo dziękujemy za zaufanie!

Poznań Challenge #RAZOR Maraton

    Dodane: 2018-05-08

19 maja na rzece Warcie w okolicach Poznania odbędzie się Poznań Challenge #RAZOR Maraton. Celem imprezy jest powrót do tradycji organizacji regat ogólnopolskich na rzece Warcie, promocja terenów nadwarciańskich i rzeki Warty w okolicach od Śremu do Poznania oraz promocja wioślarstwa i kajakarstwa.

 

Uczestnicy wystartują na dystansie: 3000 m, 8000 m, 18 km, 48 km. Start lotny po jednej osadzie obywać się będzie w zależności od dystansu:

foto organizator

- 3000 m - na wysokości mostu kolejowego Poznań-Starołęka

- 8000 m - z miejscowości Czapury, ul. Poznańska 4A (granica Miasta Poznania).

- 18 km – z Puszczykowa (Przystań Puszczykowo ul. Stara Niwka)

- 48 km – ze Śremu

Meta w Poznaniu na wysokości Przystani Posnania nad Wartą. Biuro regat znajdować się będzie w Poznaniu Przystani Posnania, ul. Wioślarska 72, 61-136 Poznań.

foto organizator

Zgłoszenia do regat w terminie do 13 maja 2018 r. (do godziny 24:00) dokonywać można na stronie internetowej www.przystanposnania.pl lub przesyłać na adres e-mailem: przystanposnania@wp.pl.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielkopolski Sport, KS Posnania Sp. z o. o. przy współudziale  Urzędu Miasta Poznania, Śremu i Puszczykowa oraz Sponsorów.

Regulamin zawodów

Trwają zapisy do „Warsaw Head”

    Dodane: 2018-05-06

16 czerwca w Warszawie około 30 ekip wystartuje na dystansie 5km w międzynarodowych regatach ósemek wioślarskich "Warsaw Head". Do 12 maja można wysyłać zgłoszenia do imprezy, którą wspiera Polski Związek Towarzystw Wioślarskich.

Zawody będą rozgrywane w następujących kategoriach:

- junior M/K (zawodnicy do 18 roku życia, licea)
- open M/K (seniorzy, kluby, uniwersytety)
- master (M/K/mixed)

 

Zgłoszenia na stronie zawodów

4. Poznań Canoe Challenge – ostatnie godziny tańszych opłat!

    Dodane: 2018-05-06

Do 4. Poznań Canoe Challenge pozostało już tylko 20 dni. 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu ponad 100 uczestników weźmie udział w Mistrzostwach w kajakarstwie turystycznym skierowanych dla pełnoletnich amatorów. Zgodnie z regulaminem zawodów opłata startowa płatna do 7.05.2018 r. wynosi 50 zł osada (25 zł od osoby). Od 8 maja opłata startowa wynosić będzie 60 zł (30 zł od osoby).

Formularz zgłoszeniowy

Na starcie stanie jednocześnie 100 osób - 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia
o łącznej długości 5 km
, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary
i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Lech Poznań, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy

Trwają zapisy do VII Poznańskiej Kajakowej Masy Krytycznej

    Dodane: 2018-05-02

To już VII Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna. 27 maja setki spragnionych turystów kajakowych spłyną razem rzeką Wartą pokazując, że Poznań ma rzekę, nad którą warto spędzać czas, warto o nią zadbać i włączyć w stały punkt wakacyjnej (i nie tylko!) rekreacji.

Spływ przeznaczony jest dla wszystkich - o bezpieczeństwo zadbają nie tylko zawodowcy z Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei przy Politechnice Poznańskiej, ale również ratownicze służby wodne. Organizatorzy zapewniają sprzęt, wyżywienie i wyśmienitą zabawę!

Jak piszą też na swoich stronach w tym roku meta będzie usytuowana tuż za Mostem św. Rocha, a na miejscu oprócz ciepłego posiłku czekać będzie zielona trawka i przygotowane plaże. Dlatego warto zabrać kocyk i odpocząć po Masie nad Wartą!

Zapisy na stronie www.kajakowa.pl

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge – coraz mniej wolnych miejsc!

    Dodane: 2018-05-02

Do 4. Poznań Canoe Challenge, X Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018” pozostały już tylko 3 tygodnie. 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu około 700 uczestników weźmie udział w największej w Polsce imprezie dla amatorów na wodzie.

Przypominamy, że Ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

  • 4. Poznań Canoe Challenge - 50 osad – na dzień dzisiejszy 38 zgłoszonych osad
  • X Mistrzostwa Smoczych łodzi - 36 osad – na dzień dzisiejszy 28 zgłoszonych osad
  • 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji - 24 osady – na dzień dzisiejszy 14 zgłoszonych osad

          

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” (formularz zgłoszeniowy) mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 36 osad – około 400 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge (formularz zgłoszeniowy) – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 100 osób - 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji (formularz zgłoszeniowy). Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozegrana zostanie w 3 kategoriach:

  1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
  2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
  3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 maja 2017 r.

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Grupa Hotelowa Orbis, Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Skodex Krotoski-Cichy, Lorenz Bahlsen, Lech Poznań, Komplet Polska, Green Hotel, Pyrland Park linowy

Znamy wyniki Pucharu Polski – Wiosennych Konsultacji Seniorów w kajakarstwie

    Dodane: 2018-04-30

Wczoraj, w niedzielę 28 kwietnia w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu zakończył się 2 Puchar Polski – Wiosenne Konsultacje Seniorów w kajakarstwie. A oto zwycięzcy poszczególnych finałów A:

C1 200m seniorek - Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) – 47:83

C1 500m seniorek - Dorota Borowska (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki) – 2:22,51

K1 500m seniorek – Anna Puławska (AZS AWF Gorzów WLKP) – 1:57,88

K1 1000m seniorek – Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) – 3:58,50

C1 500m seniorów – Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów WLKP) – 1:56,96

C1 1000m seniorów – Piotr Kuleta (AZS PO Opole) – 4:08,89

K1 200m seniorów – Paweł Kaczmarek (AZS AWF Gorzów WLKP) – 35:64

K1 500m seniorów – Bartosz Stabno (Posnania Poznań) – 1:44,33

K1 1000m seniorów – Bartosz Stabno (Posnania Poznań) – 3:32,06

Wyniki kanadyjkarki

Wyniki kajakarki

Wyniki kanadyjkarze

Wyniki kajakarze