Trwają zapisy do Poznańskich Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-04-04

26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge, X Mistrzostwa Szkół w smoczych łodziach oraz 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”.

W zeszłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 700 uczestników, a imprezie towarzyszyła zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach.

Przypominamy, że Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 36 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi – na dzień dzisiejszy 11 zgłoszonych osad

- 50 osad – 4. Poznań Canoe Challenge – na dzień dzisiejszy 24 zgłoszone osady

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji – na dzień dzisiejszy 5 zgłoszonych osad

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” (formularz zgłoszeniowy) mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 36 osad – około 400 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge (formularz zgłoszeniowy) – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 100 osób - 50 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary  i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji (formularz zgłoszeniowy). Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis

Nawałka i Iwan wystartują w Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-04-01

8 czerwca na Stadionie w Poznaniu odbędzie się mecz Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Biało-czerwoni podejmą w ostatnim meczu sparingowym przed mundialem w Rosji reprezentacje Chille. Na 2 tygodnie przed spotkaniem trener reprezentacji Adam Nawałka oraz Dyrektor reprezentacji Tomasz Hajto przyjadą na przed meczowy rekonesans. Z tej okazji wykorzystując kilka dni pobytu w Poznaniu udało nam się zaprosić obu naszych gości specjalnych do udziału w 4. edycji Poznań Canoe Challenge, która przypomnijmy odbędzie się 26 maja na poznańskiej Malcie. Obaj Panowie przyjęli zaproszenie i potwierdzili obecność!

4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Z okazji dzisiejszego dnia 1 kwietnia życzymy Wam nie tylko Zdrowych, Spokojnych Świąt ale również uśmiechu na buzi!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z zawodów w 2017 roku

Zapraszamy do udziału, zapisy na stronie www.aktywninawodzie.pl 

Zdrowych, wesołych Świąt!

    Dodane: 2018-03-30

Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wioślarstwie halowym

    Dodane: 2018-03-28

26 kwietnia br. w Hali Sportowa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku (ul. Siennicka) odbędą się Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Wioślarstwie halowym.

foto organizator

Celem imprezy jest propagowanie wiosłowania na ergometrach wioślarskich jako doskonałej formy aktywności fizycznej rozwijającej harmonijne wszystkie partie mięśniowe oraz propagowanie aktywnego spędzenia czasu wolnego od używek. Organizatorem jest Gdański Zespół Schronisk i sportu Szkolnego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku i Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 94 w Gdańsku

Uczestnicy wystartują w następujących kategoriach:

 • Kategoria Szkół Gimnazjalnych Dziewczyny dystans 500 metrów (rocznik 2002 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Gimnazjalnych Chłopcy dystans 500 metrów (rocznik 2002 i młodsi)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Dziewczyny dystans 500 metrów (rocznik 2004 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Chłopcy dystans 500 metrów (rocznik 2004 i młodsi)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Dziewczyny dystans 250metrów (rocznik 2006 i młodsze)
 • Kategoria Szkół Podstawowych Chłopcy dystans 250 metrów (rocznik 2006 i młodsi)

Warunkiem udziału jest złożenie przez szkołę listy uczniów w dniu zawodów.

Więcej informacji

Cambridge wyprzedziło Oxford

    Dodane: 2018-03-27

W minioną niedzielę na londyńskim odcinku Tamizy odbyła się 164. edycja prestiżowych regat "The Boat Race". Załogi tradycyjnie wystartowały na dystansie 6,8 km.

Po zaciętej walce ósemka Uniwersytetu Cambridge pokonała wioślarzy Oxfordu zarówno w kategorii pań i panów. Było to 83. zwycięstwo w historii osady Cambridge, która dystans 4,2 mili (6,8 km) pokonała w 17 minut i 51 sekund, wyprzedzając odwiecznych rywali o trzy długości. W historii rywalizacji mężczyźni z Cambridge prowadzą 83:80, z kolei kobiety wygrywają 43:30.

Regaty po raz pierwszy odbyły się w 1829 roku, kiedy to wioślarski pojedynek zainaugurowali przyjaciele z różnych uczelni: Charles Wordsworth (Oxford) i Charles Merivale (Cambridge). W kolejnych latach do rywalizacji powracano cyklicznie, coroczne starcie odbywa się od 1856 roku.

Wyniki Rankingu ogólnorozwojowego dzieci i młodzików

    Dodane: 2018-03-26

17 marca na przystaniach kajakowych nad Wartą (ul. Wioślarska) odbyła się kolejna edycja Rankingu ogólnorozwojowego dzieci i młodzików, którego organizatorem jest Wielkopolski Związek Kajakowy. W zawodach wzięło udział ponad 150 zawodników ze wszystkich wielopolskich klubów kajakowych.

UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy

    Dodane: 2018-03-23

Uczniowski Klub Sportowy UKS 55 „Szpaki” zaprasza na spływ kajakowy rzeką Głuszynką i Wartą, który odbędzie się w sobotę 7 kwietnia.

Uczestnicy po raz drugi (po 10 letniej przerwie podczas których pływali na Cybinie) będą   poszukiwali wiosny z kajaka na Głuszynce i Warcie.

Spływ zacznie się w Kamionkach na Głuszynce i po około 10 km uczestnicy wpłyną do Warty gdzie po przepłynięciu takiego samego dystansu zakończą wiosłowanie przy moście Świętego Rocha w Poznaniu.

Na mecie na wszystkich uczestników będzie czekał ciepły poczęstunek.

Na kolejne spływy zapraszamy w czerwcu, październiku i grudniu.

Więcej informacji odnośnie najbliższego spływu znajduje się na stronie www.uks55.org oraz na naszym facebooku https://www.facebook.com/UKS55Szpaki

Formularz zgłoszeniowy

Informator Głuszynka 2018

Wioślarze trenują w Portugalii

    Dodane: 2018-03-22

Polscy wioślarze, którzy do nowego sezonu przygotowują się w portugalskim Lago Azul mają już za sobą ponad dwa tygodnie zgrupowania. Niestety oprócz wysiłku na treningu w początkowym okresie zawodnicy zmagali się także z kapryśną pogodą. Jednak w ostatnich dniach zza chmur wreszcie wyjrzało słońce.

źródło www.pztw.pl

Przypomnijmy, że 4 marca do Portugalii wyjechała 39-osobowa kadra oraz 13-osobowy sztab szkoleniowy.

Jak przyznała w wywiadzie dla PZTW Agnieszka Kobus-Zawojska - "Pobyt w Portugalii nie zaczął się dla nas szczęśliwie. Pogoda lekko pokrzyżowała plany jeśli chodzi o ilość przepłyniętych kilometrów na wodzie. Musiałyśmy na chwilę ponownie zaprzyjaźnić się z ergometrem i rowerem stacjonarnym" 

"Co najważniejsze - mniej deszczu, a więcej słońca. Oby ta miła tendencja utrzymała się do końca zgrupowania. Jeśli chodzi o nasze treningi, to niestety teraz jest taki czas, że raczej są długie, spokojne i nudne, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Powoli będziemy się rozkręcać, trener na pewno o to zadba" - dodała srebrna medalistka z MŚ w Sarasocie.

A jak wygląda typowy dzień zgrupowania? "Przed śniadaniem bieg. Po śniadaniu pierwszy trening, po obiedzie drugi trening. Wolny czas mamy praktycznie dopiero po kolacji. Internet działa jak w dżungli, więc musimy szukać innych rozrywek. Organizujemy turnieje w pokera... o czekolady" – zdradził Miłosz Jankowski.

"Mimo kapryśnej pogody treningi wykonujemy w stu procentach. Nie zawsze na wodzie, ale objętościowo robimy świetną robotę" - dodał. Dowodem tego jest prawie 327 km jaką zrobił na wodzie w zaledwie 9 dni.

"Zeszły tydzień zaowocował 150 km na wodzie plus treningi na ergo, rowerze i siłowni. Przed nami jeszcze 8 dni obozu i na pewno nie spuścimy z tonu" – napisała we wtorek w mediach społecznościowych dwukrotna medalistka Mistrzostw Świata Weronika Deresz. 

Zgrupowanie w Lago Azul potrwa do 28 marca.

Ruszyły zapisy do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2018-03-21

Dziś w środę 21 marca startują zapisy do X edycji Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach oraz 2. edycji Mistrzostw w smoczych łodziach dla firm i instytucji „Dragony 2018”. Jutro, w czwartek 22 marca wystartują zapisy do 4. Poznań Canoe Challenge.

Wszystkie trzy imprezy odbędą się 26 maja br. na Torze regatowym Malta w Poznaniu.

W zeszłorocznej edycji zawodów wystartowało ponad 700 uczestników, a imprezie towarzyszyła zacięta rywalizacja na torze i gorąca atmosfera na trybunach.

   

Mistrzostwa Szkół w Smoczych łodziach „Poznańskie Dragony 2018” mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan.
W zawodach wystartują m.in. uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania - Mistrzostwa w Smoczych łodziach

Regulamin Mistrzostw w Smoczych łodziach

Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z całej Polski. Z roku na rok zainteresowanie uczestnictwem w imprezie jest co raz większe.

W tegorocznej edycji planowany jest start 40 osad – około 450 dzieci.

Podczas gdy na wodzie toczyć się będzie walka o pierwsze zwycięstwo na trybunach odbędzie się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę.

Każdy z uczestników dostaje pamiątkową koszulkę, zwycięzcy zaś puchary, medale i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Tego samego dnia w godzinach rannych odbędzie się 4. Poznań Canoe Challenge – Mistrzostwa w kajakarstwie turystycznym skierowane dla pełnoletnich amatorów.

Formularz zgłoszeniowy Poznań Canoe Challenge

Na starcie stanie jednocześnie 120 osób - 60 dwuosobowych kajaków z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trzy okrążenia o łącznej długości 5 km, a rywalizacja toczyć się będzie przed trybunami poznańskiej Malty. Osady mogą być dobrane dowolnie – nie ma podziału na wiek i płeć. Nagrody wręczane będą w różnych kategoriach.

Każdy z uczestników dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy natomiast puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Ostatnią imprezą tego dnia będą 2. Mistrzostwa w smoczych łodziach dla firm i instytucji. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Impreza rozgrywana będzie w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów – pracowników firmy i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych (bez ograniczeń)
 3. Sport MIX – osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Ilość miejsc ograniczona! Decyduje kolejność przysłania zgłoszeń

- 40 osad – X Mistrzostwa Smoczych łodzi

- 60 osad – 4. Poznań Canoe Challenge

- 30 osad – 2. Mistrzostwa Smoczych łodzi dla firm i instytucji

Poznańskie Dragony 2018 i 4. Poznań Canoe Challenge to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Impreza przeznaczona jest dla wszystkich sympatyków sportu. To możliwość zobaczenia ciekawych zmagań sportowców amatorów, na które GORĄCO ZAPRASZAMY

Organizator: Klub Sportowy Stomil Poznań;

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Urząd Marszałkowski, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Sponsor główny: CH Galeria Malta, Stomil Poznań

Sponsorzy: Drukarnia Drukma, Podium Czerwonak, Grupa Hotelowa Orbis