W Płocku wystartuje wioślarska Sztafeta Olimpijska

    Dodane: 2017-11-02

Już za niecały miesiąc, 30 listopada w płockiej Galerii Wisła wystartują zawody na ergometrach wioślarskich - "Sztafeta Olimpijska - 2017". Początek imprezy zorganizowanej przez Płocki Klub Olimpijczyka, Galerię Wisła oraz Płockie Towarzystwo Wioślarskie o godz. 13.00 (pierwszy start 13.45). Zawody odbędą się na ośmiu ergometrach jednocześnie.

Termin zgłoszeń imiennych do zawodów mija 24 listopada.

Imienne zgłoszenia należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: boni935@wp.pl z podaniem nazwy klubu (miasta, okręgu) oraz składu sztafety lub pocztą na adres: Płocki Klub Olimpijczyka, 09-402 Płock, ul. Kawieckiego 1a. Zgłoszenia muszą spełniać wymogi WIS-2017 PZTW.

Stomilowe smoki – nowa sekcja w KS Stomil Poznań

    Dodane: 2017-10-31

W minioną środę na rzece Warcie odbył się pierwszy w historii Poznania trening smoczych łodzi, którego organizatorem był KS Stomil Poznań. Choć smoki w mieście koziołków nie są nowością za sprawą licznie odbywających się na Torze Regatowym Malta zawodów, w tym m.in. Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy, czy organizowanych od 9 lat właśnie przez KS Stomil Mistrzostw Szkół w smoczych łodziach to jednak widok mierzącej prawie 11 metrów łodzi pływającej po rzece był nie lada atrakcją nie tylko dla kajakarzy ale również dla spacerowiczów przechadzających się na rzeką.

źródło KS Stomil Poznań

W pierwszym treningu, który był formą sprawdzenia możliwości sprzętowych i odpowiedzenia sobie na pytanie czy po Warcie w Poznaniu da się pływać taką łodzią wzięło udział 16 śmiałków. Próba skończyła się pomyślnie w związku z czym klub zaprasza do udziału w kolejnych treningach, które odbywać się będą w ramach nowo powstającej, jedynej w Wielkopolsce sekcji smoczych łodzi, w KS Stomil Poznań.

źródło KS Stomil Poznań

Bazą treningową będzie przystań kajakowa KS Stomil Poznań (ul. Wioślarska 75).

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej, sportowej zabawy.

Prosimy o zabranie ze sobą:

- stroju i obuwia sportowego (grubość uzależniona od panujących warunków atmosferycznych)

- stroju do przebrania (możliwość skorzystania z szatni)

- napoju/ wody

- DOBREGO HUMORU!!!!

Wszystkich chętnych do udziału w treningach prosimy o wysłanie maila na adres stomilpoznan@wp.pl zawierającego Imię i Nazwisko oraz datę urodzenia.

źródło KS Stomil Poznań

Poznaj Wielkopolskę z kajaka – 4 Pory Roku - Andrzejki

    Dodane: 2017-10-30

Poznaj Wielkopolskę z Kajaka w 4 Pory Roku dobiega końca. Przed nami ostatnia impreza cyklu – Andrzejki. Tym razem blisko Poznania i w bardzo urokliwym miejscu. Uczestnicy spotkają się 25.11.2017r. i rozpoczną spływ w Poznaniu na wysokości przystani KS Posnania (most Królowej Jadwigi) i popłyną do Biedruska. Tam w Pałacu von Trescov nastąpi zakończenie cyklu organizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Turystyki i Rekreacji Wodnej Warta, podsumowanie, gratulacje dla zwycięzców z wręczeniem drobnych nagród, pyszny obiad w Sali Rycerskiej i zwiedzanie pałacu.

Poznaj Wielkopolskę z kajaka to cykl imprez kajakowych pozwalających poznać szlaki wodne, ciekawe miejsca, zabytki oraz przyrodę Wielkopolski w 4 pory roku. Cykl obejmował 4 imprezy:

Etap 1: Wiosna w kajaku – Wielkanoc – 17.04.2017 – rz. Warta : Trzykolne Młyny/Radzewice – Luboń

Etap 2: Lato w kajaku – Prosna – 26-28.05.2017 – rz. Prosna: Przystajnia – Jastrzębniki
Etap 3: Jesień w kajaku – Grzybobranie – 08-10.2017

Etap 4: Zima w kajaku – Andrzejki – 25.11.2017 – rz. Warta : Poznań – Czerwonak/Biedrusko

Szczegółowe informacje o imprezie dostępne będą na stronie:

http://www.warta.poznan.pl/imprezy/cykl-splywow-poznaj-wielkopolske-z-kajaka/

Zawody na ergometrze wioślarskim w Kaliszu

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-28

Już za niecały miesiąc (24.11-25.11) w Kaliszu odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego, Sztafety Uczniowskich Klubów Sportowych oraz Mistrzostwa Szkół Miasta Kalisza i Powiatu Kalskiego na ergometrze wioślarskim. Rywalizacja będzie miała miejsce w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu na 10 ergometrach.

Program zawodów:
Pierwszego dnia chłopcy i dziewczęta z kaliskich szkół podstawowych pościgają się dystansie 300m. Następnie odbędą się biegi osób niepełnosprawnych oraz sztafety UKS-ów dziewcząt i chłopców na 500m.

Natomiast o godzinie 10  drugi dzień rozpocznie wyścig "Policja contra Straż Miejska contra Straż Graniczna contra Straż Pożarna" oraz "Starostwo contra Urząd Miejski" na dystansie 500m. Po tych emocjonujących startach do wyścigów staną zawodnicy masters, uczelni wyższych oraz rozpocznie się walka o Puchar Polski na Ergometrze Wioślarskim (na 2000m) i Mistrzostwo Województwa Wielkopolskiego (na 1500m - młodzicy, na 2000m - pozostałe kategorie).

Starty są obowiązkowe dla młodzików i młodziczek biorących udział w rankingu.

Zgłoszenia trwają do 20 listopada.

Organizatorem zawodów jest Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie. Współorganizatorzy: Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich, Wydział Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki UM w Kaliszu, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

Wioślarze z Gdańska zbierają na łódkę! Pomożecie?

    Dodane: 2017-10-28

Są młodymi zawodnikami Gdańskiego Klubu Wioślarskiego Drakkar, których celem jest zdobycie medali Mistrzostw Polski w kolejnych latach. Jednak aby to osiągnąć potrzebny jest im sprzęt bo ten, który dostępny jest w klubie jest przestarzały albo w ogóle go nie ma.

foto Gdański Klub Wioślarski Drakkar

Dlatego jeden z zawodników, a konkretnie Adrian Kwasowiec postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczął zbiórkę pieniędzy na stronie PolakPotrafi.

Ich celem jest zakup łódki skiff marki Swift od Ivy Jan Peche, który specjalnie dla gdańszczan zatrzymał łódkę. Wioślarze muszą zebrać 17800 zł, ale każda kolejna złotówka zostanie przeznaczona na części zamienne, pokrowiec i wiosła.

Na razie w ich "skarbonce: jest tylko 1100 zł. Zbiórka potrwa jeszcze 31 dni.

Klub znajduje sie w Gdańsku w dzielnicy Przeróbka, przy ulicy Siennej 37. Chętną młodzież (12-18 lat) zapraszamy na bezpłatne treningi codziennie o godzinie 16:30. Numer do Trenera Tomasza Bykowskiego 507 032 646

foto Gdański Klub Wioślarski Drakkar

Osiągnięcia klubowe z 2017 roku:

- Maciej Wiśniewski - złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów jedynka wagi lekkiej

- Mikołaj Kulka - złoty medal Mistrzostwa Polski Młodzików jedynka

- Paweł Kownacki/ Oliwer Dembicki/ Daniel Gałęza/ Mateusz Przybylski - brązowy medal Mistrzostwa Polski Młodzików czwórka podwójna

Spotkanie medalistów Mistrzostw Świata z Ministrem Sportu

    Dodane: 2017-10-25

Dziś Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się z medalistami mistrzostw świata w wioślarstwie. W wydarzeniu uczestniczyli także Prezes Czeskiego Komitetu Olimpijskiego Jiří Kejval, Naczelnik Wydziału Młodzieżowego Departamentu Sportu Wyczynowego MSiT Paweł Witkowski, Prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszard Stadniuk oraz trenerzy: Aleksander Wojciechowski, Robert Sycz – trenerzy męskiej osady oraz Jakub Urban i Michał Kozłowski – trenerzy kobiecych osad.

fot. Ministerstwo Sportu i Turystyki

Przypomnijmy, że z odbywających się w dniach 24.09-1.10.2017 r. w Sarasocie (USA) Mistrzostwa Świata seniorów w wioślarstwie Polacy przywieźli trzy srebrne medale, a Polska uplasowała się na 18 pozycji w klasyfikacji medalowej. Medale zdobyły następujące osady:

 • czwórka bez sterniczki kobiet - Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann i Olga Michałkiewicz,
 • czwórka podwójna kobiet - Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Agnieszka Kobu,
 • dwójka podwójna mężczyzn - Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski

Spośród dziesięciorga medalistów MŚ pięcioro objętych jest programem TEAM100:

 • Olga Michałkiewicz (czwórka bez sterniczki kobiet),
 • Maria Wierzbowska (czwórka bez sterniczki kobiet),
 • Katarzyna Zillmann (czwórka podwójna kobiet),
 • Marta Wieliczko (czwórka podwójna kobiet),
 • Mateusz Biskup (dwójka podwójna mężczyzn).

Znamy wszystkie wyniki konsultacji kajakowych konsultacji juniorów

    Dodane: 2017-10-23

W ubiegłym tygodniu podawaliśmy cząstkowe wyniki juniorskich jesiennych konsultacjach w kajakarstwie. Dziś przedstawiamy wyniki pełne. Przypomnijmy, że w zawodach które odbyły się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu wystartowało 400 juniorów wystartowało. Celem konsultacji było sprawdzenie i określenie poziomu sprawności wszechstronnej i specjalnej w tym okresie oraz wyselekcjonowanie dwustu zawodników i zawodniczek, którzy zostaną powołani na koszt PZKaj na 1 Puchar Polski – Zawody Konsultacyjne Juniorów, planowanych w terminie 21-22.04.2018 r., ponadto: ustalenie kadry narodowej juniorów i kadetów (zgodnie z obowiązującym regulaminem), wyłonienie zwycięzców 5PP-ZKJ (końcowy wynik). A oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

źródło Polski Związek Kajakowy, zdj. Beata Sokołowska-Kulesza

Kajakarze:

 • woda juniorzy - Jakub Żukowski – Olimpia Elbląg
 • woda juniorzy młodsi – Bartosz Hałas (AZS AWF Poznań)
 • bieg 30m juniorzy - Damian Michalak (KKS Nowa Sól)
 • bieg 30m juniorzy młodsi - Jakub Kozieł (Admira Gorzów WLKP)
 • bieg 1500m juniorzy - Damian Michak (KKS Nowa Sól)
 • bieg 1500m juniorzy młodsi - Emil Czepe (Orzeł Wałcz)
 • poręcze i drążek juniorzy - Jakub Żukowski (Olimpia Elbląg)
 • poręcze i drążek juniorzy młodsi - Szymon Klonowski (AZS AWF Poznań)
 • pływanie juniorzy - Wojciech Majewski (Rzeszowski Klub Kajakowy)
 • pływanie juniorzy młodsi - Emil Czepe (Orzeł Wałcz)
 • rzut piłką juniorzy - Daniel Cedrowski (MKS - MOS Wrocław)
 • rzut piłką juniorzy młodsi - Adrian Zychowicz (G'Power Gorzów WLKP)
 • siła/ moc juniorzy - Bartosz Grabowski (Włókniarz Chełmża)
 • siła/ moc juniorzy młodsi - Szymon Klonowski (AZS AWF Poznań)
 • siła/ praca juniorzy - Stanisław Szafraniec (Posnania Poznań)
 • siła/ praca juniorzy młodsi - Emil Czepe (Orzeł Wałcz)
 • wyniki ogólne juniorzy - Hubert Nowaczyk (Zawisza Bydgoszcz)
 • wyniki ogólne juniorzy młodsi - Emil Czepe (Orzeł Wałcz)

Kanadyjkarze:

 • juniorzy – Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz)
 • juniorzy młodsi – Szymon Szczepaniak (AZS AWF Poznań)
 • bieg 30m juniorzy - Kamil Kukuła (AZS AWF Poznań)
 • bieg 30m juniorzy młodsi - Sebastian Korol (Cresovia Białystok)
 • bieg 1500m juniorzy - Krystian Wiśniewski (AZS AWF Poznan)
 • bieg 1500m juniorzy młodsi - Gracjan Michalak (KKS Nowa Sól)
 • poręcze i drążek juniorzy - Paweł Domiński (AZS AWF Poznań)
 • poręcze i drążek juniorzy młodsi - Aleksy Datoń (Nadwiślan Kraków)
 • pływanie juniorzy - Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz)
 • pływanie juniorzy młodsi - Dominik Macewicz (Zawisza Bydgoszcz)
 • rzut piłką juniorzy - Jakub Wojciechowski (UKS Koszałek Węgorzewo)
 • rzut piłką juniorzy młodsi - Kamil Mikołajewski (Zawisza Bydgoszcz)
 • Siła/ moc juniorzy - Paweł Domiński (AZS AWF Poznań)
 • Siła/ moc juniorzy młodsi - Aleksy Datoń (Nadwiślan Kraków)
 • siła/ praca juniorzy - Grzegorz Ludwiczak (Warta Poznań)
 • siła/ praca juniorzy młodsi - Igor Stasik (AZS AWF Poznań)
 • wyniki ogólne juniorzy - Adrian Kłos (Astoria Bydgoszcz)
 • wyniki ogólne juniorzy młodsi - Igor Stasik (AZS AWF Poznań)

Kanadyjkarki:

 • juniorki – Julia Walczak (OKSW Olsztyn)
 • juniorek młodszych – Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
 • bieg 30m juniorki - Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)
 • bieg 30m juniorki młodsze - Aleksandra Gleaser (Posnania Poznań)
 • bieg 1500m juniorki - Paulina Gęściak (Zawisza Bydgoszcz)
 • bieg 1500m juniorki - Klaudia Michałowska (Zawisza Bydgoszcz)
 • poręcze i drążek juniorek - Ewelina Antos (AZS AWF Poznań)
 • poręcze i drążek juniorek młodszych - Klaudia Trzcińska (UPKS Poncio Lidzbark)
 • pływanie juniorki - Julia Marucha (MOSM Tychy)
 • pływanie juniorki młodsze - Klaudia Trzcińska (UPKS Poncio Lidzbark)
 • rzut piłką juniorek - Aleksandra Jacewicz (OTK Opole)
 • rzut piłką juniorek młodszych - Aleksandra Glaeser (Posnania Poznań)
 • siła/ moc juniorki - Julia Walczak (OKSW Olsztyn)
 • siła/ moc juniorki młodsze - Amelia Braun Zzawisza Bydgoszcz)
 • siła/ praca juniorki - Adrianna Antos (AZS AWF Poznań)
 • siła/ praca juniorki młodsze - Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)
 • wyniki ogólne juniorki - Julia Walczak (OKSW Olsztyn)
 • wyniki ogólne juniorki młodsze - Amelia Braun (Zawisza Bydgoszcz)

Kajakarki

 • juniorki – Julia wieczorek (Stomil Poznań)
 • juniorki młodsze – Patrycja Szewczyk (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)
 • bieg 30m juniorki - Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk)
 • bieg 30m juniorki młodsze - Anna Mielnik (MOSM Tychy)
 • bieg 1500m juniorki - Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk)
 • bieg 1500m juniorki - Magdalena Szczęsna (Jezioro Tarnobrzeg)
 • poręcze i drążek juniorek - Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów)
 • poręcze i drążek juniorek młodszych - Patrycja Szewczyk (UKS Olimpijczyk Nowe Chechło)
 • pływanie juniorki - Agata Zielińska (Fala Lublin)
 • pływanie juniorki młodsze - Emilia Pinna (MOSM Tychy)
 • rzut piłką juniorek - Patrycja Lebioda (UKS Kajak Trzcianka)
 • rzut piłką juniorek młodszych - Oliwia Troka (astoria Bydgoszcz)
 • siła/ moc juniorki -  Julia Olszewska (Piast Agrochem Człuchów)
 • siła/ moc juniorki młodsze - Anna Mielnik (MOSM Tychy)
 • siła/ praca juniorki - Julia Wieczorek (Stomil Poznań)
 • siła/ praca juniorki młodsze - Emilia Pinna (MOSM Tychy)
 • wyniki ogólne juniorki- Sandra Ostrowska (UKS Motława Gdańsk)
 • wyniki ogólne juniorkimłodsze - Anna Mielnik (MOSM Tychy)

Wyniki - Woda 2000m

Wyniki - Woda 1000m

Wyniki - Woda - Całość

Wyniki bieg 30m

Wyniki bieg 1500m

Wyniki poręcze i drążek

Wyniki pływanie

Wyniki rzut piłką

Wyniki siła/moc

Wyniki siła/ praca

Wyniki ogólne

Zakończenie wioślarskiego sezonu podczas Centralnych Regat Zakończenia Sezonu

 Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-22

Za nami Centralne Regaty Zakończenia Sezonu. Te wioślarskie zawody miały nam ukazać najlepszych zawodników i zawodniczki w kategorii jedynek oraz dwójek bez sternika. Na regaty zjechały się kluby z całej Polski.

Fot. R zaborski, źródło www.pztw,pl

Wioślarze ścigali się na poznańskim Torze Regatowym "Malta" na dystansie 2000m. Każdy chciał zaprezentować się z jak najlepszej strony, lecz tylko czołówka zostanie powołana na zimowy obóz w Zakopanem.

A oto zwycięzcy niedzielnych finałów:

- jedynka juniorek młodszych - Wiktoria Kalinowska (MOS 2 Warszawa),

- jedynka juniorów młodszych - Cezary Litka (AZS AWF Poznań),

- jedynka wagi lekkiej juniorek - Kinga Prusik (AZS Szczecin),

- jedynka wagi lekkiej juniorów - Konrad Koziński (AZS Szczecin),

- jedynka juniorek - Barbara Streng (BTW Bydgoszcz),

- jedynka juniorów - Jan Domeradzki (PTW Płock),

- jedynka wagi lekkiej kobiet - Katarzyna Wełna  (AZS AWF Kraków),

- jedynka wagi lekkiej mężczyzn - Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia)

- jedynka kobiet - Katarzyna Malinowska (Wisła Grudziądz),

- jedynka mężczyzn - Szymon Pośnik (AZS AWF Warszawa),

- dwójka bez sterniczki juniorek - Urszula Matecka, Angelika Konecka (AZS UMK Toruń, LOTTO Bydgostia),

- dwójka bez sternika juniorów - Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz (Posnania RBW Poznań, WIR Iława),

- dwójka bez strenika mężczyzn - Łukasz Posyłajka, Rafał Staszak (AZS Szczecin),

- parawioślarska czwórka ze sternikiem mikst (na 1000m) - Magdalena Maxelon, Daniel Bojarek, Rafał Sitek, Krzysztof Pikulski, Julia Dobrzykowska (UKS Salwator, BTW Bydgoszcz, LOTTO Bydgostia).

O zwycięstwie w regatach decyduje suma miejsc i czasów uzyskanych podczas wszystkich startów. 
 Link do wyników 


Gratulujemy!

Centralne Kontrolne Regaty jesienne już dziś w Poznaniu

    Dodane: 2017-10-20

Już dziś na torze regatowym Malta w Poznaniu rozpoczną się dwudniowe Centralne Kontrolne Regaty jesienne wioślarzy. Uczestnicy wystartują w następujących konkurencjach:

- 2- KJ/KJM, 1x KJ, 1x KJM, 2- MJ/MJM, 1x MJ, 1x MJM – będą wyścigami kontrolnymi do reprezentacji narodowej juniorów

- 2- KA/KB, 1x KA/KB, 2- MA/MB, 1x KL/KBL, 2- ML/MBL, 1x ML/MBL – będą wyścigami do reprezentacji narodowych młodzieżowej i seniorów.

- 1x KJL, 2- MJL, 1x MJL

Zawody zostaną rozegrane wg systemu: sobota rano - przedbiegi, a w sobotę po południu oraz niedzielę rano i po południu - finały.

 Wyniki na żywo