Niemal 500 amatorów sportów wodnych wystartowało na poznańskiej Malcie!

    Dodane: 2022-05-14

Wielkie sportowe emocje, dużo uśmiechu i mnóstwo pozytywnej energii towarzyszyło uczestnikom, którzy w sobotę 14 maja wzięli udział na poznańskiej Malcie w 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie stanęło niemal 500 uczestników. Wśród nich m.in. byli medaliści olimpijscy i olimpijczycy. Uczestnicy oprócz rywalizacji sportowej zmagali się również z bardzo porywistym wiatrem.

fot. Libera Fotografika Anna Libera

Jako pierwsi na dwuosobowych kajakach turystycznych wystartowali uczestnicy 6. edycji Poznań Canoe Challenge. Z 5-kilometrową trasą zmierzyło się 31 osad z 62 śmiałkami na pokładzie. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik. Osady mogły być dobrane dowolnie - nie było podziału na wiek i płeć. Wszyscy byli zwycięzcami dlatego za start każdy otrzymał medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Po zaciętej walce jako pierwszy na linii mety zameldował się duet Konrad Irski/ Rafał Nowak (33:19.23). Nieco ponad 2 minuty później (35:00.58) do mety dopłynęli Andrzej Wólczyński i Dawid Kaszuba, a na miejscu trzecim Faustyna Andrzejak i Michał Klonowski.

Po zakończeniu wyścigu kajakowego na smocze łodzie, w których z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz zasiedli uczniowie poznańskich i wielkopolskich szkół podstawowych. W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” udział wzięło 20 osad. I choć na podium stają zazwyczaj tylko najlepsi to u nas wszystkie uczestniczące szkoły otrzymały za udział pamiątkową replikę srebrnego medalu olimpijskiego z Seulu (1988 r.) Marka Łbika, a większość wyjechała z Malty z nagrodami. Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Rywalizacja toczyła się na dystansie 200 metrów.

Najlepszą w kategorii – klasy 1-5 osadą okazała się Gaudium Et Studium. Po srebrny medal sięgnęli uczniowie z SP 4 Luboń, po brąz SP Suchy Las.

Wśród uczestników z klas 6-8 najszybsi byli uczniowie SP 61 Poznań. Na drugim miejscu Gaudium Et Studium, a najniższym stopniu podium stanęli uczniowie z SP 2 Piła.

Ostatnią imprezą była 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanęło 20 osad z całej Polski. Zawody miały na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników. Tutaj również nie zabrakło naszych olimpijczyków. Oprócz wcześniej wspomnianego Marka Łbika w łodziach zasiedli również m.in. Beata Sokołowska (dwukrotna medalistka olimpijska) i Tomasza Kaczor (uczestnik Igrzysk Olimpijskich). Uczestnicy startowali z 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji

W tej kategorii najszybciej dystans 200 metrów ukończyli VW Poznań Crew. Tuż za nimi uplasowali się zawodnicy z Tedy Sport, a na trzecim miejscu Makumba Dragon King.

 1. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych

Po złoto sięgnęła osada Dragon Friends, po srebro Smocza Warta, a po brąz Makumba Dragon King.

 1. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składała się z minimum 4 kobiet wiosłujących

Na pierwszym miejscu uplasowali się Dragon Friends, tuż za nimi Smocza Warta i VW Poznań Crew.

Szczegóły na stronie www.aktywninawodzie.pl

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania była Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Vemat Automaty Żywnościowe, Marek Łbik, Fitness Club Organic, Pyrland Park linowy, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Podium Puchary-Trofea.pl, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Komplet Polska, Malta Ski, Drukarnia Drukma, Zdrowa Domowa Kuchnia, FITO SPA luksus w zgodzie z naturą, Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Dom Kultury Stokrotka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Projekt #cisneklate, Libera Foto&Video Studio, Lech Poznań, K.S Stomil, Wielkopolski Związek Kajakowy

Wyniki Poznań Canoe Challenge

Wyniki Poznańskie Dragony - Szkoły

Wyniki Poznańskie Dragony - Firmy

Miasto Poznań partnerem Poznań i Canoe Challenge i Dragonów 2022

    Dodane: 2022-05-13

Kilka miesięcy przygotowań, dziesiątki maili, setki godzin i oto właśnie dziś w sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie startuje jedna z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanie sumie ponad 500 osób!

Nasza impreza nie odbyłaby się gdyby nie wsparcie finansowe Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

O godzinie 9.30 do 37 kajaków (74 osoby) turystycznych wsiądą uczestnicy 6. edycji Poznań Canoe Challenge. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik, który przekazał 22 repliki swojego srebrnego medalu olimpijskiego (zostaną rozlosowane wśród uczestników Mistrzostw Szkół). W 6. Poznań Canoe Challenge osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

O godz. 10.30 wystartuje kolejna impreza - Mistrzostwa Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022”. Na starcie łodzi, których z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Ostatnią imprezą, która rozpocznie się tego dnia o godz. 13.30 będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Na starcie stanie 20 osad. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozegrane zostaną w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, WZKaj, KS Stomil Poznań, Fitness Club Organic, Marek Łbik, Zdrowa Domowa Kuchnia, KKS Lech Poznań, Pyrland Park linowy, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Podium Puchary-Trofea.pl, Komplet Polska, Malta Ski, Drukarnia Drukma, FitoSpa, Muzeum Archeologiczne, Wielkopolskie Muzeum Niepodległości, Dom Kultury Stokrotka, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatr Animacji, Teatr Ósmego Dnia, Teatr Polski, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Vemat Automaty Żywnościowe, Projekt #CisneKlate, Zysk i S-ka Wydawnictwo, Libera Foto and Video Studio

Zdrowa Kuchnia Domowa partnerem naszej imprezy

    Dodane: 2022-05-12

Już tylko kilka godzin do naszej imprezy. Przed Wami niezapomniane emocje związane z wyścigami na kajakach turystycznych i smoczych łodziach. Pamiętajcie, że po wysiłku warto uzupełnić stracone kalorie. Te nadrobić najlepiej zdrowym, pysznym jedzeniem przygotowanym przez specjalistów z firmy Zdrowa Kuchnia Domowa, która jest także naszym partnerem.

Zdrowa-Domowa-Kuchnia to miejsce w Swarzędzu, w którym spotkasz ludzi, ceniących zdrowy tryb bycia i życia. Celem restauracji, która istnieje od roku 2014, jest organizacja przyjęć okolicznościowych, tradycyjnych cateringów oraz diety pudełkowej pod marką W BIEGU. Nietuzinkowe menu oraz pasja do gotowania, z jaką wszystko jest przygotowywane, gwarantują spełnienie kulinarnych zachcianek nawet najbardziej wymagających Gości.

Marka W BIEGU powstała z pasji do gotowania i jest częścią oferty  Zdrowej-Domowej-Kuchni, restauracji w Swarzędzu.

Oprócz tradycyjnego cateringu postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości i zapewnić dietę pudełkową z dostawami prosto pod drzwi.

www.zdrowadomowa.pl

www.facebook.com/WBieguDietaPudelkowa

Organic Fitness partnerem Poznańskich Dragonów

    Dodane: 2022-05-12

Już tylko godziny dzielą nas od jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Do czerwoności przed każdą z nich rozgrzeją Was instruktorzy Organic Fitness – partner naszej imprezy. Dodatkowo klub ufundował wspaniałe zawody zarówno dla zwycięzców jak i pozostałych uczestników.

Organic Fitness to sieć przyjaznych klubów fitness i społeczność, którą tworzymy razem z Klubowiczami. U nas każdy może czuć się dobrze i znaleźć coś dla siebie, zgodnie z hasłem: Naturalnie Twoje! Na rynku jesteśmy obecni od 2016 r. Od tego czasu udało nam się otworzyć 8 klubów Organic Fitness w zachodniej części Polski i w mgnieniu oka stać się jedną z najdynamiczniej rozwijających się sieci klubów fitness.  Sukcesywnie pracujemy nad dalszym rozwojem.

Jacy jesteśmy?

Przede wszystkim – otwarci! Każdy nasz klub to nie tylko miejsce, w którym wykonasz trening pod okiem specjalistów i przy użyciu wysokiej klasy sprzętu. To przestrzeń, w której w końcu poczujesz się sobą, bo każdą indywidualność traktujemy z głębokim szacunkiem. W Organic Fitness spotykasz się z przyjaciółmi, realizujesz wspólne pasje i wymieniasz doświadczeniami. Bez kompleksów i napinki.

Dla kogo jesteśmy?

To proste – jesteśmy dla Ciebie! Możesz liczyć na nasze wsparcie niezależnie od tego, jaką grupę wiekową czy jakie zaawansowanie fizyczne reprezentujesz. Czujesz się niepewnie ze swoim ciałem? Wspólnie znajdziemy rozwiązanie i popracujemy nad Twoją kondycją, samoakceptacją i dobrym samopoczuciem. Masz ambitne plany? Pomożemy Ci je zrealizować dbając o Twój komfort. Przekuwamy marzenia naszych klubowiczów w realne cele!

Gdzie jesteśmy?

Wszędzie! Czujemy odpowiedzialność nie tylko za zdrowie i dobre samopoczucie Klubowiczów, ale również o to, co dzieje się poza klubem. Dlatego sukcesywnie realizujemy i rozwijamy nasz projekt #MisjaPomaganie oraz wspieramy i organizujemy akcje na rzecz ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego. Chcemy stać się najbardziej rozpoznawalną regionalną siecią klubów fitness, której wyróżnikiem jest wyjątkowa organiczną oraz propagowanie zdrowego i naturalnego stylu życia.

Jakie wartości wyznajemy?

NATURALNOŚĆ, SPOŁECZNOŚĆ, ZAUFANIE, RADOŚĆ, PASJA, SUKCES to dla nas to tylko słowa, a zasady, którymi kierujemy się w codziennej pracy. Ich respektowania wymagamy od zespołu oraz współpracowników. Wszystko po to, by Klubowicze czuli się u nas komfortowo i pewni siebie.

Kto jest naszym brand hero?

Widzieliście wesołego, rysowanego komiksową kreską brodacza? To właśnie nasz brand hero! Brodacz jest wyluzowanym gościem z dużym dystansem do siebie. Uwielbia ludzi, a jego nieco szalona natura sprawia, że podejmuje różne wyzwania i przyjmuje różne wcielenia. Brodacz towarzyszy nam w reklamach, przewija się w designie klubu i jest przewodnikiem po naszym organicznym świecie.

Dlaczego warto do nas dołączyć?

Organic Fitness to:

 • OTWARTA SPOŁECZNOŚĆ

Z nami po prostu czujesz się dobrze – w grupie i indywidualnie.

 • OPIEKA TRENERSKA

Wsparcie podczas Twojego treningu. U nas możesz czuć się bezpiecznie.

 • PROGRAMY NA MIARĘ

Plany treningowe uwzględniające Twoje cele i preferencje.

 • MINI GRUPY

Efektywne zajęcia w niewielkich zespołach i indywidualna opieka trenerska.

 • TRENINGI KIDS&PARENTS

Twoje dzieci ćwiczą pod okiem trenera w tym samym czasie, co Ty.

 • DZIECI WSTĘP GRATIS

Dzieci klubowiczów korzystają z zajęć za free.

 • FIT BAR

Produkty, dzięki którym nawodnisz się i zregenerujesz.

 • KARTY PARTNERA

Użytkownicy kart Partnerskich są tak samo traktowani jak nasi klubowicze.

 • PARKING i WIFI > bezpłatny parking oraz Internet w każdej lokalizacji 

Dołącz do nas! Zostań Organic Hero!

Dołącz do naszej społeczności i zostań członkiem drużyny Organic Heroes. Ćwicz co chcesz i tak, jak chcesz.

Rada Osiedla Rataje partnerem Poznańskich Dragonów 2022

    Dodane: 2022-05-11

Już w najbliższą sobotę, 14 maja na poznańskiej Malcie ponad 500 osób weźmie udział w jednej z największych w Polsce amatorskich imprez na wodzie - 6. Poznań Canoe Challenge, XII Mistrzostwach Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. Mistrzostwach w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Miło nam jest poinformować, że wzorem ubiegłych lat partnerem tegorocznej edycji Poznańskich Dragonów 2022 została Rada Osiedla Rataje w Poznaniu.

Bardzo dziękujemy za zaufanie:)

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” partnerem naszych zawodów

    Dodane: 2022-05-11

To kolejny rok z rzędu kiedy możemy liczyć na pomoc Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” przy okazji organizacji naszej imprezy - Mistrzostw w Smoczych łodziach Dragony 2022 oraz 6. Poznań Canoe Challenge.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” rozpoczęła swoją działalność w 1958 roku, dziś zrzesza prawie 40 tysięcy członków,  na jej terenie znajduje się 287 budynków mieszkalnych i 77 budynków użytkowych. „Osiedle Młodych” obejmuje tereny Rataj, Żegrza oraz Chartowa, stanowiąc największą powierzchnię mieszkalną nie tylko w Poznaniu, ale w całej Wielkopolsce. Na kompleks budynków zbudowany na prawym brzegu Warty składa się łącznie 9 jednostek administracyjnych,  kierujących 15 osiedlami.

Dziękujemy za zaufanie!

Stara – Nowa sekcja smoczych łodzi w Poznaniu!

    Dodane: 2022-05-09

Wspaniała wiadomość dopłynęła do nas z Poznania, gdzie na Torze Regatowym Malta nowej dynamiki nabiera sekcja parakajakowa „Startu”.

Jak piszą na swoim profilu Facebook „Dzięki współpracy z Krzysztofem Sternem - prezesem Stowarzyszenie Jedna Chwila - Iron Crew oraz wolontariuszami Klubu „Smocza Warta” rozpoczynamy nową formułę działalności sekcji. Udało nam się pozyskać do współpracy trenerkę Natalię Ieremenko (Наталия Eременко) wysokiej klasy szkoleniowca z Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu w Kijowie. Do szkolenia na kajakach i kanadyjkach dodaliśmy szalenie atrakcyjne smocze łodzie. Poza zajęciami na wodzie w programie sekcji są treningi w siłowni, na trenażerach oraz basenie pływackim. Wszystko na Regatowych Malta i Termach Maltańskich.”

Klub zaprasza wszystkich chętnych do udziału - kontakt ze Stowarzyszeniem start@start.org.pl oraz Joanna Sawicz asiasawicz333@gmail.com

Programy, szkolenie i starty zawodników Stowarzyszenia START w Poznaniu są dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Drukarnia Drukma sponsorem Poznańskich Dragonów i 6. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2022-05-07

Kolejny rok z rzędu wspólnie z  Drukarnią Drukma mamy możliwość współpracować przy okazji organizacji Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge. Warto podkreślić, że Drukarnia Drukma wspiera jest z nami od samego początku, od pierwszej edycji.

Drukarnia Drukma jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, powstałą w 1980 roku jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw prywatnych zajmujących się działalnością poligraficzną w Polsce. Obecnie w oparciu o nowoczesne technologie oraz wyspecjalizowaną kadrę z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem zawodowym wykonuje produkty najwyższej jakości, które znalazły uznanie rynku konsumenckiego, czego wyrazem jest przyznanie Drukmie wyróżnienia: „Dobre bo polskie” oraz „Firma godna zaufania”.

Podium Czerwonak sponsorem Dragonów 2022 i 6. Poznań Canoe Challenge

    Dodane: 2022-05-07

Niektórzy sponsorzy zaufali nam kilka lat temu i kolejny rok z rzędu postanowili być z nami. To świadczy, że staliśmy się solidną marką, której warto zaufać. Tak jest właśnie z firmą Podium, która wspiera nasze mistrzostwa od pierwszej edycji.

Historię rodzinnej firmy Rychterów zapoczątkował Henryk Rychter, rzemieślnik zajmujący się złotnictwem i zegarmistrzostwem. Wytwarzaniem i sprzedażą nagród na każdą okazję w firmie PODIUM zajmuje się już trzecie pokolenie. Jej podwaliny stworzył artysta metaloplastyk Juliusz Rychter, a dziś jego dzieło kontynuuje wnuczka Karolina.

Dziś w firmie Podium oprócz standardowych produktów możecie państwo wykonać swoją niepowtarzalną nagrodę, medal lub statuetkę.

Na półkach w ich nowej siedzibie (os. Wichrowe Wzgórze 34F w Poznaniu) znajdziecie ponad 3000 produktów a właściciele dbają nieustannie o to, aby dostępne były klasyczne wzory, nowości oraz unikatowe i oryginalne produkty.

www.puchary-trofea.pl