Partner Poznańskich Dragonów - KS Stomil Poznań zaprasza na treningi!

    Dodane: 2022-04-12

Do naszych zawodów został miesiąc. W sobotę 14 maja na poznańskiej Malcie wystartuje 6. Poznań Canoe Challenge, XII edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Na starcie wyścigu kajakowego - 6. edycji Poznań Canoe Challenge stanie 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” na starcie stanie 30 osad. Czyli rywalizacja na łodzi na której z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku natomiast 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Podczas zawodów obecni będą trenerzy poznańskich klubów kajakowych, którzy zachęcać będą do uprawiania kajakarstwa. Wśród nich trenerzy KS Stomil Poznań, który już dziś zaprasza w każdą środę i piątek o godz. 16.00 chłopców i dziewczynki w wieku 10-14 lat na treningi do swojej sekcji (ul. Wioślarska 75). Wykwalifikowani trenerzy po za zajęciami na kajakach proponują:

- trening ogólnorozwojowy

- naukę pływania

- spływy kajakowe

- gry i zabawy ruchowe

- wyjazdy na obozy i regaty, na których czeka na pewno duża adrenalina.

Ostatnią imprezą tego dnia będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji - na starcie stanie maksymalnie 20 osad.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W ostatniej edycji Dragonów (w 2019 roku) udział wzięło 550 uczestników. Rywalizację rozpoczęli kajakarze. Na starcie 5. edycji Poznań Canoe Challenge stanęły 44 dwuosobowe kajaki (88 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Najszybciej dystans pokonali Michał Nieskurski i Robert Rembalski. Po skończonej rywalizacji kajakarzy do smoczych łodzi wsiedli uczniowie szkół, w sumie 26 osady. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła w kategorii klas 1-5 SP 61. W rywalizacji uczniów klas 6-8 + 3 klasa gimnazjum na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie z SP w Pile. Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o zwycięstwo na trybunach odbył się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę, który bezapelacyjnie wygrały uczennice z ZSP nr 3 z Poznania. Po zakończonych zawodach szkół do tych samych smoków wsiedli dorośli uczestnicy. W 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji udział w kategorii FAN wzięło 13 załóg (ponad 140 osób). Ostatecznie na pierwszym miejscu podium stanęli pracownicy VW Poznań Crew.

Szczegóły i informacje o zapisach na stronie www.aktywninawodzie.pl

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Pyrland Park linowy, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Marek Łbik, KS Stomil Poznań, WZKaj.

Yacht Klub w Warszawie zaprasza na treningi wioślarskie

    Dodane: 2022-04-12

Decyzją Walnego Zgromadzenia Członków YACHT KLUBU POLSKI WARSZAWA, 10 kwietnia 2022 roku została utworzona Sekcja Wioślarska.

To jeden z owoców zmiany warty w YKP WARSZAWA, gdzie we wrześniu 2021 roku wybrany został nowy zarząd pod przewodnictwem Komandora Pawła Kaloty. Warszawski klub – który na swoim koncie ma 3 medale olimpijskie,  odważnie patrzy w przyszłość i chętnie podejmuje nowe inicjatywy, które pomagają budować społeczność i rozszerzać ofertę sportową.

Stołeczna przystań ma znów tętnić życiem. Uruchomienie treningów wioślarskich to szersza oferta zajęć dla okolicznych mieszkańców, a więc szansa na rozwój portu.

Prowadzenie sekcji Zarząd powierzył Filipowi Fularze i Michałowi Jeżewskiemu – doświadczonym szkoleniowcom, a zarazem organizatorom Amatorskich Mistrzostw Warszawy w Wioślarstwie. Sami o projekcie mówią:

„Chcemy tworzyć przyjazne miejsce dla wszystkich miłośników wioślarstwa, w którym profesjonalnie i ze świeżym spojrzeniem podejdziemy do szkolenia, turystyki i życia towarzyskiego. Chcemy kontynuować ideę spływów wioślarskich, wypraw przygodowych i pielęgnowania kontaktów ze społecznościami już rozwiniętymi w Europie Zachodniej, by czerpać z ich doświadczeń i budować atrakcyjny oraz bezpieczny ruch amatorski.

W przyszłości chcielibyśmy rozwijać grupę młodzieżową oraz ułatwiać aktywność społecznościom marginalizowanym.”

Decyzja Walnego Zebrania to krok przełomowy, ale przed Zarządem stają teraz największe wyzwania: przywrócenie do funkcjonowania zatoki w Porcie Warszawa (pogłębienie, poszerzenie wejścia) oraz organizacja całej infrastruktury potrzebnej do codziennych treningów: pomostu, kroksztyn i osłony dla składowanych łodzi. Cała społeczność liczy na wsparcie ze strony władz samorządowych, czyli miejskich biur odpowiedzialnych za tereny zielone, sport, rekreację oraz ‘Dzielnicę Wisła’, a także ze strony Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, który jako jedyny urząd - może umożliwić swobodny dostęp do rzeki w tym miejscu.

Więcej informacji - www.facebook.com/ykpwarszawa

 

Znamy medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze

    Dodane: 2022-04-11

Ekipy Uniwersytetu Gdańskiego w klasyfikacji drużynowej kobiet i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wśród mężczyzn zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim, które odbyły się w Warszawie.

fot. Marcin Klimczak

Na starcie zawodów rozegranych na obiektach stołecznej Wojskowej Akademii Technicznej przez AZS Warszawa stanęło ponad 600 zawodników. Rywalizacja prowadzona w dwóch kategoriach wagowych (lekka i open) dostarczyła mnóstwa emocji.

Zmagania wśród pań zdominowały gdańskie uczelnie, które zdobyły wszystkie złote i srebrne medale, a brązowe przypadły reprezentantom szkół wyższych z województwa kujawsko-pomorskiego. W wadze lekkiej najlepsza była Dominika Kras z Uniwersytetu Gdańskiego, wyprzedzając swoją uczelnianą koleżankę Martę Plutę oraz Paulinę Waselę z Politechniki Bydgoskiej.

– Jest to dla mnie abstrakcja, bo nie spodziewałam się tego. Wiedziałam, że startują tu mocne dziewczyny, które wiosłują, a ja jestem typową amatorką. Bardzo się cieszę, bo spełniło się moje marzenie. W przeszłości trenowałam siedmiobój, a ergometr zaczęłam uprawiać na pierwszym roku studiów. To właśnie tutaj w 2019 roku były moje pierwsze AMP-y – mówiła zadowolona Kras.

Z kolei w wadze open zwyciężyła Katarzyna Duda z Politechniki Gdańskiej. Druga była ubiegłoroczna triumfatorka Monika Trawczyńska (Uniwersytet Gdański), a trzecia – Julita Kalita (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

Rywalizację mężczyzn w kategorii lekkiej wygrał Dawid Wachowicz z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, który o dwie sekundy wyprzedził Adriana Sadowskiego z Politechniki Gdańskiej, ubiegłorocznego triumfatora, i Jakuba Byczka z Akademii Morskiej w Szczecinie. W wadze open dwie czołowe lokaty przypadły studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego. Złoto sprzed roku obronił w znakomitym stylu Piotr Kotyla. Chociaż przez większość dystansu prowadził Marek Kobosko z AGH Kraków, to na ostatnich metrach ubiegłoroczny mistrz wrzucił najwyższy bieg i zwyciężył z wynikiem 2:47.00.  Srebro zdobył Bartłomiej Paczkowski, a brąz – Bartosz Modrzyński z WSG w Bydgoszczy.

– Trzymałem docelowe tempo i z trenerem miałem ustalony plan, żeby przyspieszyć na ostatnich trzystu metrach. Zamknąłem oczy i dałem z siebie maksa. Uważam, że kibice mieli co oglądać. Przyznam, że nie patrzyłem, w którym miejscu są rywale, tylko byłem skupiony na sobie. Tu startują już sami gladiatorzy i każdy z nich może uzyskać dobry wynik. Dlatego trzeba skupić się na sobie – ocenił tuż po zawodach Kotyla.

Tegoroczne AMP w ergometrze wioślarskim uświetniła obecność Marii Sajdak, medalistki olimpijskiej z Tokio, która tym razem walczyła o medale jako trenerka AGH Kraków. Jak wspomniała, nie tak dawno sama brała udział w większości studenckich zawodów. 

– Akademickie Mistrzostwa Polski to bardzo pozytywne wydarzenie i czerpanie radości z wioślarstwa. Bardzo to doceniam, bo trudno o to w wyczynowym sporcie. To jest fantastyczna zabawa dla wyczynowców, ale rywalizacja z innymi studentami nie jest łatwa, bo mają oni charakter i są zawzięci – powiedziała Sajdak.

Klasyfikację drużynową AMP w ergometrze wioślarskim wśród kobiet wygrał Uniwersytet Gdański przed Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a u mężczyzn – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy przed Politechniką Świętokrzyską w Kielcach. Najniższy stopień podium w obu klasyfikacjach przypadł Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim

Klasyfikacja drużynowa uczelni

 1. Uniwersytet Gdański
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Kobiety

Waga lekka

 1. Dominika Kras (Uniwersytet Gdański)
 2. Marta Pluta (Uniwersytet Gdański)
 3. Paulina Wasela (Politechnika Bydgoska)

Waga open

 1. Katarzyna Duda (Politechnika Gdańska)
 2. Monika Trawczyńska (Uniwersytet Gdański)
 3. Julita Kalita (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Mężczyźni

Klasyfikacja drużynowa uczelni

 1. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 2. Politechnika Świętokrzyska w Kielcach
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Waga lekka

 1. Dawid Wachowicz (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy)
 2. Adrian Sadowski (Politechnika Gdańska)
 3. Jakub Byczek (Akademia Morska w Szczecinie)

Waga open

 1. Piotr Kotyla (Uniwersytet Rzeszowski)
 2. Bartłomiej Paczkowski (Uniwersytet Rzeszowski)
 3. Bartosz Modrzyński (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Info Media AZS

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2022-04-09

Po dwóch latach przerwy Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim wracają na teren Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. 10 kwietnia w budynku Studium Wychowania Fizycznego przy ul. Kartezjusza 1 charakterystyczny szum wyda ponad dwadzieścia maszyn, a wygra ten kto na finiszu nie będzie miał mięśni z waty. Na uczestników, którzy staną na podium w kategoriach lekkiej i open, czeka w nagrodę kurs motorowodny.

Na liście zgłoszeń widnieje 611 osób z 57 uczelni. W tym gronie są zarówno zwycięzcy jak i zwyciężczynie klasyfikacji drużynowej sprzed roku, czyli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ostatni raz Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim gościły na terenie WAT w kwietniu 2019 roku. Dwie kolejne edycje rozegrane były na obiekcie CSiR UW i teraz znów wracają na warszawskie Bemowo. Ogromnym atutem tej lokalizacji są dwie hale, z których jedna w całości przeznaczona jest wyłącznie do rozgrzewki. Nie można też zapomnieć o trybunie, z której płynący doping potrafi dodać mocy przy ostatnich pociągnięciach.

Wśród pań w wadze open złotego medalu bronić będzie Monika Trawczyńska z Uniwersytetu Gdańskiego, a wśród panów o drugi tytuł z rzędu walczyć będą Piotr Kotyla z Uniwersytetu Rzeszowskiego (waga open) i Adrian Sadowski z Politechniki Gdańskiej (waga lekka). Pewne jest, że w wadze lekkiej pań będziemy mieć nową mistrzynię, bo zabraknie ubiegłorocznej triumfatorki, Katarzyny Wełny. Studentka AWF Kraków w tym terminie przebywać będzie na zgrupowaniu wioślarskiej reprezentacji Polski w portugalskim Lago Azul.


Strona zawodów - KLIKNIJ!

 

źródło PZTW

Replika medalu olimpijskiego Marka Łbika dla dzieci startujących w Poznańskich Dragonach!

    Dodane: 2022-04-06

Do naszych zawodów pozostało już tylko nieco ponad 5 tygodni. W sobotę 14 maja na poznańskiej Malcie wystartuje 6. Poznań Canoe Challenge, XII edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji.

Na starcie wyścigu kajakowego - 6. edycji Poznań Canoe Challenge stanie 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik. Nasz wspaniały kanadyjkarz nie tylko wystartuje w zawodach ale również przekazał 22 repliki swojego srebrnego medalu olimpijskiego, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników Mistrzostw Szkół.

W 6. Poznań Canoe Challenge osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” na starcie stanie 30 osad. Czyli rywalizacja na łodzi na której z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku natomiast 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Ostatnią imprezą tego dnia będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji - na starcie stanie maksymalnie 20 osad.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W ostatniej edycji Dragonów (w 2019 roku) udział wzięło 550 uczestników. Rywalizację rozpoczęli kajakarze. Na starcie 5. edycji Poznań Canoe Challenge stanęły 44 dwuosobowe kajaki (88 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Najszybciej dystans pokonali Michał Nieskurski i Robert Rembalski. Po skończonej rywalizacji kajakarzy do smoczych łodzi wsiedli uczniowie szkół, w sumie 26 osady. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła w kategorii klas 1-5 SP 61. W rywalizacji uczniów klas 6-8 + 3 klasa gimnazjum na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie z SP w Pile. Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o zwycięstwo na trybunach odbył się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę, który bezapelacyjnie wygrały uczennice z ZSP nr 3 z Poznania. Po zakończonych zawodach szkół do tych samych smoków wsiedli dorośli uczestnicy. W 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji udział w kategorii FAN wzięło 13 załóg (ponad 140 osób). Ostatecznie na pierwszym miejscu podium stanęli pracownicy VW Poznań Crew.

Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Partnerzy i Sponsorzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”, Pyrland Park linowy, Centrum chorób serca i układu krążenia „Ikar”, Marek Łbik

Medalista olimpijski wystartuje w Poznań Canoe Challenge!

    Dodane: 2022-04-03

Już za 6 tygodni, w sobotę 14 maja na poznańskiej Malcie wystartuje 6. Poznań Canoe Challenge, XII edycja Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022 jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Na starcie wyścigu kajakowego - 6. edycji Poznań Canoe Challenge stanie 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Wśród nich mistrz świata i dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich z Seulu Marek Łbik.

Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” na starcie stanie 30 osad. Czyli rywalizacja na łodzi na której z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku natomiast 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Ostatnią imprezą tego dnia będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji - na starcie stanie maksymalnie 20 osad.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

W ostatniej edycji Dragonów (w 2019 roku) udział wzięło 550 uczestników. Rywalizację rozpoczęli kajakarze. Na starcie 5. edycji Poznań Canoe Challenge stanęły 44 dwuosobowe kajaki (88 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Najszybciej dystans pokonali Michał Nieskurski i Robert Rembalski. Po skończonej rywalizacji kajakarzy do smoczych łodzi wsiedli uczniowie szkół, w sumie 26 osady. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła w kategorii klas 1-5 SP 61. W rywalizacji uczniów klas 6-8 + 3 klasa gimnazjum na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie z SP w Pile. Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o zwycięstwo na trybunach odbył się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę, który bezapelacyjnie wygrały uczennice z ZSP nr 3 z Poznania. Po zakończonych zawodach szkół do tych samych smoków wsiedli dorośli uczestnicy. W 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji udział w kategorii FAN wzięło 13 załóg (ponad 140 osób). Ostatecznie na pierwszym miejscu podium stanęli pracownicy VW Poznań Crew.

Poznań i Kraków gospodarzem Mistrzostw Świata

    Dodane: 2022-04-03

Po 16 latach Mistrzostwa Świata w kajakarstwie zawitają ponownie do Polski, a konkretnie do Poznania i Krakowa. Podczas posiedzenia zarządu, które odbyło w trybie online Międzynarodowa Federacja Kajakowa przyznała prawo do organizacji najważniejszych zawodów globu na 2026 rok.

Do drugiego etapu zakwalifikowały się trzy miasta: portugalskie Montemor-o-Velho, Sarasota (USA) i Poznań. Ostatecznie więcej głosów zdobył Poznań. Ostatni raz Mistrzostwa Świata w kajakarstwie odbyły się w 2010 roku. Stolica Wielkopolski już po raz czwarty będzie gospodarzem tej prestiżowej imprezy (1990, 2001 i 2010 rok)

Przypomnijmy, że 12 lat temu Polacy wywalczyli 5 medali. Na podium stanęły m.in. Marta Walczykiewicz (srebrny medal w K2 200) i Karolina Naja (brązowy w K4 500).

ICF (International Canoe Federation) przyznało organizację światowych zawodów nie tylko Poznaniowi. Mistrzostwa Świata U-23 i Juniorów w Slalomie (kajakarstwo górskie) w 2026 roku zorganizuje Kraków.

Dokładna data mistrzostw świata w 2026 roku nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że zawody mają się odbyć na przełomie lipca i sierpnia. Teraz Komitet Organizacyjny jest na finiszu przygotowań do Pucharu Świata, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 27-29 maja. Również w przyszłym roku pucharowe zawody odbędą się w Poznaniu. Wielkopolski Związek Kajakowy będzie także organizatorem Regat Nadziei Olimpijskich.

Trwają zapisy do Poznańskich Dragonów i Poznań Canoe Challenge!

    Dodane: 2022-03-30

Przypominamy o trwających zapisach do zawodów na kajakach turystycznych - 6. Poznań Canoe Challenge, XII edycji Mistrzostw Szkół w Smoczych łodziach oraz 4. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji. Wszystkie imprezy w sobotę 14 maja odbędą się na poznańskiej Malcie pod jedną wspólną nazwą Poznańskie Dragony 2022. Organizatorem zawodów przeprowadzonych pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania jest Fundacja Wielkopolska Pracownia Pomysłów.

Na starcie 6. edycji Poznań Canoe Challenge stanie 50 dwuosobowych kajaków (100 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Osady mogą być dobrane dowolnie - nie ma podziału na wiek i płeć (start dla osób które ukończyły 18 lat). Wszyscy uczestnicy będą mieli do przepłynięcia 3 okrążenia o łącznej długości 5 km. Każdy dostaje medal i pamiątkową koszulkę, zwycięzcy puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe! 

Na liście startowej mamy już 18 osad!

W Mistrzostwach Szkół Smoczych łodzi „Poznańskie Dragony 2022” na starcie stanie 30 osad. Czyli rywalizacja na łodzi na której z przodu znajduje się głowa smoka, z tyłu jego ogon, w środku natomiast 10 osób wiosłujących, sternik i bębniarz. Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród młodych Wielkopolan. Dotychczas we wszystkich edycjach wzięło udział około 4 tysiące uczniów. Udział szkół bezpłatny!

Na liście startowej mamy już 8 osad!

Ostatnią imprezą tego dnia będzie 4. edycja Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji - na starcie stanie maksymalnie 20 osad.

Zawody mają na celu propagowanie poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych wśród pracowników firm, instytucji oraz klubów a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół i współpracowników.

Zawody rozgrywane będą w 3 kategoriach:

 1. FAN – konkurencja dla amatorów  – pracowników firm i instytucji
 2. SPORT – konkurencja dla wszystkich chętnych klubów sportowych
 3. Sport MIX – dla wszystkich chętnych jednak osada składa się z minimum 8 osób, w tym minimum 4 kobiety wiosłujące

Na liście startowej mamy już 6 osad!

W ostatniej edycji Dragonów (w 2019 roku) udział wzięło 550 uczestników. Rywalizację rozpoczęli kajakarze. Na starcie 5. edycji Poznań Canoe Challenge stanęły 44 dwuosobowe kajaki (88 osób) z amatorami sportów wodnych na pokładzie. Najszybciej dystans pokonali Michał Nieskurski i Robert Rembalski. Po skończonej rywalizacji kajakarzy do smoczych łodzi wsiedli uczniowie szkół, w sumie 26 osady. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła w kategorii klas 1-5 SP 61. W rywalizacji uczniów klas 6-8 + 3 klasa gimnazjum na pierwszym miejscu podium stanęli uczniowie z SP w Pile. Podczas gdy na wodzie toczyła się walka o zwycięstwo na trybunach odbył się tradycyjny już konkurs z nagrodami na najlepiej kibicującą szkołę, który bezapelacyjnie wygrały uczennice z ZSP nr 3 z Poznania. Po zakończonych zawodach szkół do tych samych smoków wsiedli dorośli uczestnicy. W 3. edycji Mistrzostw w Smoczych łodziach dla Firm i Instytucji udział w kategorii FAN wzięło 13 załóg (ponad 140 osób). Ostatecznie na pierwszym miejscu podium stanęli pracownicy VW Poznań Crew.

Partnerzy: Miasto Poznań, Rada Osiedla Rataje, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Poznania

International Canoe Polo Tournament już niedługo w Szczecinie

    Dodane: 2022-03-24

Aż dwadzieścia jeden drużyn zagra w dniach 8-10 kwietnia w Szczecinie w międzynarodowym turnieju w kajak polo. Będzie to pierwsza edycja turnieju Szczecin International Canoe Polo Tournament!

Gospodarzem zawodów, które rozegrane zostaną na dwóch boiskach w trzech kategoriach wiekowych będzie przystań Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. W Szczecinie zagrają drużyny z Polski, Czech i Litwy:

I Dywizja – seniorzy:
1. Team Poznań
2. Feniks Szczecin
3. SET Kaniów
4. Powiśle Warszawa
5. Kanu Katowice
6. Kwisa Leśna
7. KTW Kalisz
8. KP Praga (Czechy)
9. AVSK Troki (Litwa)

II Dywizja – seniorki + U18
1. SET Kaniów kobiety
2. Powiśle Warszawa kobiety
3. KTW Kalisz U18
4. KP Praga Flowers (Czechy)
5. Powiśle Warszawa U18
6. KP Praga U18 (Czechy)
7. Kwisa Leśna U18
8. Feniks Szczecin mix

III Dywizja – U14
1. MOSW Choszczno
2. KP Praga (Czechy)
3. Kanu Katowice
4. Olimpijczyk Kliniska