Polak mistrzem świata na ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2022-02-26

Pierwotnie World Rowing Indoor Championships 2022 miały się odbyć w Hamburgu, ale z powodu pandemii, postanowiono rozegrać je w trybie wirtualnym.

W piątkowych startach na 500 metrów wzięło udział czworo Polaków. Najlepsza okazała się Julia Stępień, która zajęła trzecie miejsce w kategorii do lat 23.

W dzisiejszej rywalizacji na 2000 metrów nie miał sobie równych Dariusz Stefanowski, który został mistrzem świata w kategorii wiekowej 55-59 w wadze lekkiej (06:48.2). Drugi Amerykanin Steve Tague stracił do Polaka zaledwie 0,3 sekundy. Trzeci Fin Jari Haverinen uzyskał czas 06:50.4. Warto dodać, że tym samym Stefanowski obronił tytuł wywalczony przed rokiem w tej samej kategorii.

Potrzebna pomoc dla Bydgoskiego Klubu Wioślarek!

    Dodane: 2022-02-23

W poniedziałek informowaliśmy o zniszczeniach w klubie Warsaw Rowing Club (http://aktywninawodzie.pl/Home/Article/1114) dziś niestety o zniszczonym sprzęcie w Bydgoskim Klubie Wioślarek.

źródło PZTW

"Podczas ostatniego weekendu matka natura nie była dla nas zbyt łaskawa. Silny wiatr spowodowała przewrócenie się drzewa na nasze ukochane łódki. Wichura zniszczyła sprzęt oraz stelaże na przystani Bydgoskiego Klubu Wioślarek" - poinformował klub.

"Sezon letni już tuż tuż, a my potrzebujemy Waszej pomocy. Musimy postawić hangar na sprzęt, by ta sytuacja już nigdy się nie powtórzyła. Zarząd, trenerzy, zawodniczki, rodzice i przyjaciele robią wszystko by Klub funkcjonował coraz lepiej. Z własnych środków kupujemy sprzęt dla zawodniczek, by miały na czym trenować. Niestety zaplecze Klubu jest niewielkie i nie mamy możliwości by wszystkie lodzie były w głównym hangarze, który i tak mieści tylko maksymalnie 12 łodzi. Mimo że większość rzeczy potrafimy zrobić same i nigdy się nie poddajemy, z warunkami pogodowymi nie wygramy" - czytamy dalej.

Dlatego zachęcamy do wsparcia finansowego klubu. Link do zrzutki - KLIKNIJ!

Potrzebna pomoc dla Warsaw Rowing Club!

    Dodane: 2022-02-21

W miniony weekend Warsaw Rowing Club poniósł dotkliwe straty z powodu wichury, jaka panowała w stolicy. Uszkodzonych zostało dziewięć łodzi, w tym jedyna ósemka.

źródło PZTW

"Wichury, które nawiedziły Polskę przez weekend, zagościły i na naszej przystani. Wiatr wiejący z prędkością 120 km/h poderwał z ziemi stelaż z łodziami i dosłownie rzucił go kilka metrów dalej – na przyczepę i drzewo. W efekcie tego zdarzenia zniszczeniu uległo naszych 9 łodzi wioślarskich! Wśród nich: nasza JEDYNA ósemka (Filippi z 1998 roku), na której trenuje i startuje zarówno młodzież (IV miejsce KJM podczas OOM w 2021 roku), jak i nasi dorośli (treningi, starty w Warsaw Head i Amatorskiej Lidze Wioślarskiej). Ucierpiały także 2 dwójki, 2 czwórki i 4 jedynki…" - wyjaśniają przedstawiciele WRC.

Teraz klub musi zebrać fundusze na remont zniszczonych i zakup nowych łodzi (niektórych nie da się naprawić) oraz sfinansowanie hangaru. "Dlaczego łódki stały na zewnątrz? Odpowiedź jest banalna: naszego klubu nie stać na hangar. Jesteśmy stowarzyszeniem tworzonym przez pasjonatów, istniejącym już od kilku lat, jednak z całą pewnością nie mającym takich możliwości finansowych, aby postawić hangar" - uzasadnia Warsaw Rowing Club.

Zachęcamy do wsparcia finansowego (każda, nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie).

Link do zrzutki - KLIKNIJ!

źródło PZTW

 

Wiosłowanie dla WOŚP - obejrzyj film

    Dodane: 2022-02-19

Od naszej imprezy Wiosłowanie dla WOŚP minęły już 3 tygodnie (informacja znajduje się tutaj). Wspominając te wszystkie miłe chwile zachęcamy do obejrzenia filmu z naszej ogólnopolskiej imprezy www.youtube.com/watch?v=3vylc8fXICU.

Toruń ponownie zwycięzcą Wiosłowania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2022-01-30

1166 km – właśnie tyle przewiosłowali mieszkańcy 9 miast, którzy w sobotę 29 stycznia wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wiosłowania dla WOŚP. Była to 12. edycja akcji bicia rekordu w wiosłowaniu na ergometrze wioslarskim. Pojedynek polegał na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokonała dystans 500 metrów. Każdy uczestnik za udział w próbie bicia rekordu otrzymał  wyjątkowy certyfikat! Warto dodać, że najmłodszy uczestnik miał zaledwie 2 lata, a najstarsza uczestniczka 78 lat!

Do zaciętej rywalizacji w szczytnym celu  przystąpiły Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa oraz Wrocław.

Celem akcji była zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy (przez cały dzień odbywała się zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu. W tym roku celem finału WOŚP jest zakup sprzętu medycznego dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 – 19.00) przewiosłowały na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Rywalizacja, zwłaszcza o drugą i trzecią pozycję toczyła się do samego końca. Ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 158 km zwyciężył Toruń w którym do rekordu przyczyniło się 316 osób. Na drugim miejscu uplasował się Wrocław (290 osób – 145 km), najniższe miejsce na podium zajął Szczecin (289 osób – 144,5 km). Kolejne miejsca zajęły: Lublin (288 osób – 144 km), Kraków (258 osób – 129 km), Poznań (251 osób – 125,5 km), Bydgoszcz (248 osób – 124 km), Gdańsk (204 osoby – 102 km) i Warszawa (188 osób – 94 km).

W imprezie wzięli udział znani sportowcy, aktorzy, muzycy i przedstawiciele lokalnych władz. Wśród nich m.in. Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Agnieszka Wieszczek, Maria Sajdak, Monika Chabel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Wojciech Makowski, Łukasz Posyłajka, Wiktor Chabel, Andrzej Klimaszewski, Maciej Zawojski, Kryscina Cimanouska, Michał Wojciechowski, Sławek Kruszkowski, Anna Matysiak, Damian Bąbol, „Ruda” Joanna Lazer, Ewa Bąk, Dorota Ognicha.

Na ergometry wsiedli również zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego (warto podkreślić, że zawodnicy byli w pełnym rynsztunku), rugby, piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, lacrosse i karatecy.

Wszystkim gorąco dziękujemy za udział!


www.facebook.com/WioslowanieWOSP

Wiosłowanie dla WOŚP 2022 - transmisja

 Admin   Dodane: 2022-01-27

Witamy Państwa bardzo serdecznie z 9 miast: Bydgoszczy, Gdańska, Lublina, Poznania, Torunia, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Warszawy, które biorą udział w akcji Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich.

 

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za tydzień!

    Dodane: 2022-01-21

Już za tydzień, w sobotę 29 stycznia kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie by wziąć udział w 12. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. W ciągu jedenastu lat kilka tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. To również doskonała okazja, aby sprawdzić czy dźwiganie toreb z zakupami poprawiło kondycję klientów centrów handlowych.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz dwunasty. Do zaciętej rywalizacji tradycyjnie przystąpi Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, dołączy natomiast Wrocław. Mieszkańcy tych 9. miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 – 19.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Każdy, kto 29 stycznia odwiedzi jedną z 9. galerii handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma  wyjątkowy CERTYFIKAT!

Impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

Podczas poprzedniej edycji imprezy (w 2020 roku) rywalizacja toczyła się do samego końca, zwłaszcza o pierwsze miejsce. Jednak ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 164,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 329 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (163 km – 326 osoby), na trzecim Szczecin (149 km - 298 osoby). Tuż za nimi Kraków (137,5 km – 275 osoby), Gdańsk (133,5 km - 267 osoby), Poznań (133 km – 266 osoby), Warszawa (117,5 km – 235 osoby), i Lublin (64,5 km – 129 osoby). W sumie 2125 osób przewiosłowało dystans 1062,5 km.

Punktem kulminacyjnym była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Udział wzięli m.in medaliści olimpijscy: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Mateusz Kusznierewicz, Szymon Ziółkowski, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Andrzej Juskowiak, Arkadiusz Onyszko, Dariusz Białkowski, Grzegorz Nowak, Jan Szymański, Maciej Freimut, Ryszard Kubiak, Łukasz Pawłowski, Michał Cieślak, Witold Terechowicz.

Udział wzięli także: Monika Pyrek, Mateusz Sawrymowicz, Łukasz Chyła, Damian Zieliński, Tomasz Kaczor, Marian Drażdżewski, Łukasz Siemion, Krzysztof Paradowski, Sławomir Kruszkowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski, Michał Słoma, Mariusz Siudek, Zdzisław Bromek, Joanna Zając Aleksandra Mierzejewska, Jacek Krzyżaniak, Jan Ząbik, Stanisław Miedziński, Krzysztof Szczepański, Mariusz Lipka, Krzysztof Paradowski, Mariusz Kubiak, Janusz Adamski (alpinista) oraz wielu innych wybitnych i wspaniałych przedstawicieli świata sportu.

Wiosłowali również włodarze miast i politycy: Piotr Całbecki (Marszałek woj. Kujawsko-Pomorskiego), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor W. Sportu UM Poznania), Michał Zaleski (Prezydent Torunia), Renata Kaznowska (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), posłowie na Sejm RP: Joanna Scheuring-Wielgus, Iwona Hartwich, Zbigniew Giżyński, Arek Myrcha oraz radni i inni przedstawiciele urzędów.

Na ergometry wsiedli również zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Armada Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy byli w pełnym rynsztunku – w 2022 roku również ich nie zabraknie.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd!!!!

Które miasto wygra? Przekonamy się 29 stycznia 2022 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

Gorąco zapraszamy!

Harmonogram:

9.00 – rozpoczęcie wyścigów dla publiczności

13.00 – 14.00 - Wyścigi gości VIP

19.00 - zakończenie bicia Rekordu Polski, zakończenie imprezy.

IV Mistrzostwa Polski na Ergometrach Kajakowych - Odwołane!

    Dodane: 2022-01-20

W związku dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z szerzeniem się wirusa COVID-19

zaplanowane na 19 lutego 2022 roku zawody

Pucharu Polski oraz IV Mistrzostw Polski na Ergometrach Kajakowych

zostają ODWOŁANE


Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

    Dodane: 2022-01-11

Już za 3 tygodnie, w sobotę 29 stycznia kilka tysięcy osób usiądzie na ergometry wioślarskie by wziąć udział w 12. edycji ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w wiosłowaniu dla WOŚP. W ciągu jedenastu lat kilka tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. To również doskonała okazja, aby sprawdzić czy dźwiganie toreb z zakupami poprawiło kondycję klientów centrów handlowych.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się po raz dwunasty. Do zaciętej rywalizacji tradycyjnie przystąpi Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, dołączy natomiast Wrocław. Mieszkańcy tych 9. miast zmierzą się ze sobą na ergometrach wioślarskich, próbując pobić poprzednio ustanowione rekordy. Pojedynek polega na zmobilizowaniu jak największej ilości osób, z których każda pokona dystans 500 metrów.

Celem akcji każdego roku jest zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, (przez cały dzień odbywać się będzie zbiórka do puszek WOŚP) promocja wodnych dyscyplin sportowych i polskich Mistrzów sportu.

Cel sportowy: Bicie rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10h (godz. 9.00 – 19.00) przewiosłują na ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów!

Każdy, kto 29 stycznia odwiedzi jedną z 9. galerii handlowych będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma  wyjątkowy CERTYFIKAT!

Impreza odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi.

Podczas poprzedniej edycji imprezy (w 2020 roku) rywalizacja toczyła się do samego końca, zwłaszcza o pierwsze miejsce. Jednak ostatecznie po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 164,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 329 osób. Na drugim miejscu uplasowała się Bydgoszcz (163 km – 326 osoby), na trzecim Szczecin (149 km - 298 osoby). Tuż za nimi Kraków (137,5 km – 275 osoby), Gdańsk (133,5 km - 267 osoby), Poznań (133 km – 266 osoby), Warszawa (117,5 km – 235 osoby), i Lublin (64,5 km – 129 osoby). W sumie 2125 osób przewiosłowało dystans 1062,5 km.

Punktem kulminacyjnym była Sztafeta Gwiazd z udziałem medalistów Igrzysk Olimpijskich, mistrzostw świata i mistrzostw Europy, polityków oraz przedstawicieli urzędów miast.

Udział wzięli m.in medaliści olimpijscy: Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski, Mateusz Kusznierewicz, Szymon Ziółkowski, Paweł Baraszkiewicz, Daniel Jędraszko, Andrzej Juskowiak, Arkadiusz Onyszko, Dariusz Białkowski, Grzegorz Nowak, Jan Szymański, Maciej Freimut, Ryszard Kubiak, Łukasz Pawłowski, Michał Cieślak, Witold Terechowicz.

Udział wzięli także: Monika Pyrek, Mateusz Sawrymowicz, Łukasz Chyła, Damian Zieliński, Tomasz Kaczor, Marian Drażdżewski, Łukasz Siemion, Krzysztof Paradowski, Sławomir Kruszkowski, Piotr Bujnarowski, Michał Stawowski, Michał Słoma, Mariusz Siudek, Zdzisław Bromek, Joanna Zając Aleksandra Mierzejewska, Jacek Krzyżaniak, Jan Ząbik, Stanisław Miedziński, Krzysztof Szczepański, Mariusz Lipka, Krzysztof Paradowski, Mariusz Kubiak, Janusz Adamski (alpinista) oraz wielu innych wybitnych i wspaniałych przedstawicieli świata sportu.

Wiosłowali również włodarze miast i politycy: Piotr Całbecki (Marszałek woj. Kujawsko-Pomorskiego), Ryszard Świlski (Wicemarszałek Województwa Pomorskiego), Jacek Jaśkowiak (Prezydent Poznania), Ewa Bąk (Dyrektor W. Sportu UM Poznania), Michał Zaleski (Prezydent Torunia), Renata Kaznowska (Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy), posłowie na Sejm RP: Joanna Scheuring-Wielgus, Iwona Hartwich, Zbigniew Giżyński, Arek Myrcha oraz radni i inni przedstawiciele urzędów.

Na ergometry wsiedli również zawodnicy drużyn futbolu amerykańskiego: Archers Bydgoszcz, Białe Lwy Gdańsk, Tytani Lublin, Armia Poznań, Armada Szczecin, Angels Toruń, Warsaw Mets. Warto podkreślić, że zawodnicy byli w pełnym rynsztunku – w 2022 roku również ich nie zabraknie.

Tym razem również nie zabraknie gwiazd!!!!

Które miasto wygra? Przekonamy się 29 stycznia 2022 r.!

Dołącz do nas! Ty też możesz zostać rekordzistą Polski!!!

 Gorąco zapraszamy!

Termin: 29 stycznia 2022 r. (sobota), godz. 9.00-19.00

Miejsce:

Bydgoszcz - Centrum Handlowe Rondo w Bydgoszczy, ul. Kruszwicka 1, 85-980 Bydgoszcz

Gdańsk - Galeria Handlowa Przymorze, Obrońców Wybrzeża 1, 80-398 Gdańsk

Kraków – Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, 31-536 Kraków

Lublin - Centrum Handlowe VIVO Lublin, Aleja Unii Lubelskiej 2, 20-108 Lublin

Poznań - Galeria Posnania Poznań, ul. Pleszewska 1, 61-139 Poznań

Szczecin - Galeria Galaxy, aleja Wyzwolenia 18-20, 70-554 Szczecin

Toruń – Centrum Handlowe Atrium Copernicus, Stanisława Żółkiewskiego 15, 87-100 Toruń

Warszawa – Centrum Handlowe Atrium Targówek, Głębocka 15, 03-287 Warszawa

Wrocław - Galeria Grunwaldzka, plac Grunwaldzki 22, 50-363 Wrocław

Organizator: Maciej Młodzik, Kacper Czarnota

Partnerzy: WOŚP, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydenci miast: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa Lublina, Poznania, Torunia, Szczecina, Warszawy, Wrocławia oraz Prezes PZTW.