Konferencja prasowa – Regaty Nadziei Olimpijskich


Dziś, w piątek, 7 września 2018 roku na Torze Regatowym Malta odbyła się konferencja prasowa dotycząca Regat Nadziei Olimpijskich (Olympic Hopes).

Przypomnijmy, że w imprezie która odbędzie się już za tydzień (14-16 września) wystartuje ponad 800 kajakarzy z 34 państw: Australia, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Grecja, Gruzja, Holandia, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Macedonia, Niemcy, Polska, Portugalia, Serbia, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, USA, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Będą to w tym roku jedne z największych zawodów kajakowych na świecie, które przypadają w 90. rocznicę założenia Polskiego Związku Kajakowego. Zawody, które z uwagi na ilość startujących państw można uznać za Mistrzostwa Świata w tej kategorii wiekowej odbywają się raz do roku i przeznaczone są dla zawodników między 15 i 17 rokiem życia. Zawodnicy wystartują w 23 konkurencjach.

W konferencji wzięli udział m.in. Dyrektor Wydziału Sportu UMP Ewa Bąk, Dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko, Prezes PZKaj Tadeusz Wróblewski, Prezes WZKaj Ireneusz Pracharczyk, 2-krotna medalistka olimpijska Izabella Dylewska oraz 2-krotny medalista ostatnich Mistrzostw Świata w kajakarstwie Michał Łubniewski.