Sześć polskich medali na MŚ w maratonie kajakowym w Danii!

Z sześcioma (trzema srebrnymi i trzema brązowymi) krążkami wrócili do kraju biało-czerwoni z mistrzostw świata w maratonie kajakowym, które odbyły się w duńskim Vejen Kolding. Po dwa medale wywalczyli Mateuszowie Borgieł i Zuchora, którzy w niedzielę byli trzeci w C2 21,0 km.

Znakomicie na mistrzostwach świata w maratonie kajakowym w Vejen Kolding spisali się reprezentanci Polski. Biało-czerwoni zdobyli łącznie sześć medali, czyli o jeden więcej niż na lipcowych mistrzostwach Europy w Chorwacji. Po dwa medale wywalczyli Mateuszowie Borgieł i Zuchora, którzy w niedzielę byli trzeci w C2 21,0 km.

Codziennie, przez cały okres rywalizacji w Danii nasi kadrowicze wspierani przez PGE Polską Grupę Energetyczną S.A. dostarczali krążków do kolekcji. Już w pierwszym dniu imprezy w Skandynawii doczekaliśmy się dwóch Polaków na podium. Wicemistrzem świata w konkurencji C1 3,4 km mężczyzn został Mateusz Zuchora, a brąz w niej wywalczył jego klubowy kolega Mateusz Borgieł.

Blisko medalu w czwartkowych konkurencjach byli też inni Polacy. Piąta w C1 3,4 km kobiet była Paulina Grzelkiewicz. Z kolei czwarte i piąte miejsce w C1 14,4 km juniorów zajęli odpowiednio Krystian Kubica i Alex Wilga. Jeszcze lepiej poszło im w piątkowej rywalizacji na tym dystansie. Polski duet od początku utrzymywał się w czołówce stawki C2 14,4 km i ostatecznie finiszował na drugiej lokacie. Z wicemistrzostwa świata cieszył się również brat Aleksa. 19-letni Eryk Wilga prowadził po dwóch przenoskach w wyścigu młodzieżowców w konkurencji C1 17,7 km, ale na decydujących kilometrach nie był w stanie dotrzymać kroku cztery lata starszemu Hiszpanowi Jaime Duro. Partnerem Polskiego Związku Kajakowego jest Lotto.