Kadra wioślarzy już w Polsce


W niedzielę 27 grudnia 20 polskich wioślarzy i członków sztabu szkoleniowego kadry seniorów wróciło z Portugalii do Polski. Dziś, w poniedziałek przeszli badania w Warszawie.

Przypomnijmy, że cała kadra miała wrócić do kraju przed Świętami Bożego Narodzenia (20 grudnia), jednak 20 osób zostało w hotelu w Lago Azul w związku z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa. Kwarantanna zakończyła się 26 grudnia, a dzień później nasi reprezentanci wrócili do kraju.

W poniedziałek wszyscy przeszli badania w Warszawie, po czym udali się do swoich domów.

O przypadkach zakażenia koronawirusem w Lago Azul biało-czerwoni dowiedzieli się w połowie grudnia. Dwukrotnie przeprowadzone testy dały pozytywne wyniki u 19 osób, które zostały odizolowane i poddane kwarantannie do 26 grudnia. Wraz z nimi w Portugalii została jeszcze jedna osoba z objawami przeziębienia. 

Z kolei grupa 22 kadrowiczów, którzy uzyskali wyniki ujemne, wróciła do Polski 20 grudnia. To grono po powrocie zostało znów przebadane i okazało się, że zakażonych jest sześć kolejnych osób, które również zostały poddane kwarantannie.