Pierwszy na wodzie trening Smoczej Warty w Poznaniu

    Dodane: 2021-07-03

Jak to w sporcie bywa, były momenty niepewności, pytania czy się uda, chwile zwątpienia kiedy na pierwsze treningi przyszła zaledwie garstka osób. Ale w końcu determinacja zwyciężyła i można powiedzieć, że udało się! Dziś, w sobotę 3 lipca trening nowo założonej w Poznaniu sekcji smoczych łodzi Smocza Warta zakończył się zejściem na wodę i przepłynięciem kilku kilometrów!

Ty też możesz dołączyć do naszej ekipy! Kolejny trening już w najbliższy wtorek 6 lipca o godzinie 17.30 na przystani KS Warta Poznań (ul. Wioślarska 71).

Sekcja ma charakter amatorski ale mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie i umiejętność wiosłowania na sprzęcie wodnym (nie koniecznie smoczej łodzi). Treningi mają na celu popularyzację poprzez zabawę wodnych dyscyplin sportowych, integrację amatorów sportów wodnych, a także zaproponowanie atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu wolnego w gronie przyjaciół „wodniaków”.

Treningi odbywać będą się na rzece Warcie 2 – 3 razy w tygodniu (w ciągu tygodnia w godzinach popołudniowych oraz w sobotę w godzinach rannych), a naszą bazą będzie KS Warta Poznań. Ostateczny harmonogram treningów zostanie przedstawiony po wcześniejszych konsultacjach na pierwszym treningu ze wszystkimi chętnymi.

Do udziału w sekcji zapraszamy wszystkie chętne osoby pełnoletnie.

Ponieważ na ten moment posiadamy tylko jedną łódź 20-osobową dlatego ilość miejsc jest ograniczona! Decyduje zasada – kto pierwszy ten lepszy!

Trening – co ze sobą zabrać?

Przede wszystkim dobry humor i pozytywną energię! A po za tym: strój sportowy (uzależniony od pogody), buty/ klapki, ewentualnie czapka z daszkiem, ręcznik, butelkę wody!

Kontakt: Michał Nieskurski – 660482407