Drugi brąz dla Antos, brąz wywalczyli też kanadyjkarze

Dodane: 2021-07-11

Drugi brązowy medal wywalczyła Adrianna Antos podczas rozgrywanych w Rosji Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym.

źródło facebook PZKaj

Tym razem nasza kanadyjkarka popłynęła znakomicie na dystansie 15,4 km. Znów jednak musiała ustąpić na mecie miejsca Węgierce Zsofii Kisban i Rosjance Marii Kazakovej.

Na trzecim miejscu podium stanęła również nasza dwójka kanadyjkowa – Mateusz Borgieł i Mateusz Zuchora. Przypomnijmy, że w czwartek Borgieł zwyciężył w C1. Polacy, którzy startowali na dystansie 26,2 km dali się jedynie wyprzedzić osadą z Węgier i Portugalii.

Ostatecznie z dorobkiem 5 medali (złotego i 4 brązowych) biało-czerwoni uplasowali się w tabeli medalowej na czwartej pozycji. Zwyciężyli Węgrzy przed Portugalią i Francją.