Kajakarze polecieli do Tokio – zobacz kiedy wystartują wszyscy nasi wodniacy

    Dodane: 2021-07-17

W piątek 16 lipca 150 polskich sportowców złożyło w Warszawie ślubowanie przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Przysięgę przeczytał dwukrotny srebrny medalista IO w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

źródło facebook Grzegorz Kotowicz

W tej grupie znaleźli się również kajakarze: Dorota Borowska, Justyna Iskrzycka, Karolina Naja, Anna Puławska, Marta Walczykiewicz, Helena Wiśniewska, Tomasz Barniak, Wiktor Głazunow, Mateusz Kamiński.

Dziś, w sobotę 17 lipca cała grupa odleciała do Tokio.

Przypomnijmy, że na Igrzyska Olimpijskie w Tokio kwalifikacje wywalczyło 6 polskich osad - kajakarki trzy (K1 200 m, K2 500 m i K4 500 m), kanadyjkarki jedną (C1 200 m), a kanadyjkarze dwie (C1 1000 m i C2 1000 m).

Terminarz startów kajakarzy:                            

  • Marta Walczykiewicz, Helena Wiśniewska: K1 200 m - 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał
  • Karolina Naja i Anna Puławska - K-2 500 m - 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał
  • Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak: C2 1000 m - 2.08 eliminacje i ćwierćfinał, 3.08 półfinał i finał
  • Dorota Borowska: C1 200 m - 4.08 eliminacje i ćwierćfinał, 5.08 półfinał i finał
  • Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska: K4 500 m: 6.08 eliminacje, 7.08 półfinał i finał
  • Mateusz Kamiński: C1 1000 m - 6.08 eliminacje i ćwierćfinał, 7.08 półfinał i finał

Przypomnijmy, że już w najbliższy piątek 23 lipca swoje starty na igrzyskach rozpoczną nasi wioślarze:

  • czwórka podwójna (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann) - 23-27.07
  • czwórka bez sterniczki (Monika Chabel, Joanna Dittman, Olga Michałkiewicz, Maria Wierzbowska) - 23-27.07
  • dwójka podwójna (Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski) - 23-28.07
  • dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski, Artur Mikołajczewski) - 24-29.07
  • czwórka podwójna (Fabian Barański, Wiktor Chabel, Dominik Czaja, Szymon Pośnik) - 23-27.07
  • czwórka bez sternika (Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski) - 24-28.07

W niedzielę 25 lipca wystartują natomiast kajakarze górscy:

  • Grzegorz Hedwig: C1 - 25.07 kwalifikacje, 26.07 półfinał i finał
  • Klaudia Zwolińska: K1 - 25.07 kwalifikacje, 27.07 półfinał i finał
  • Aleksandra Stach: C1 - 28.07 kwalifikacje, 29.07 półfinał i finał
  • Krzysztof Majerczak: K1 - 28.07 kwalifikacje, 30.07 półfinał i finał

Trzymamy za Was wszystkich kciuki!