Polskie zawodniczki srebrnymi medalistkami igrzysk olimpijskich

Dodane: 2021-08-03

Srebro! Mamy srebro! Brawo Karolina! Brawo Ania! Brawo trener Kryk! Szanowni Państwo Mamy Medal! Kajaki tak jak i wiosła jak zwykle nie zawiodły polskich kibiców! To był wspaniały poranek na tokijskim torze regatowym.

Polska osada w składzie Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły srebrny medal XXXII Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Płynące na skrajnym, ósmym torze w konkurencji K2 500 metrów polki – od początku ruszyły bardzo mocno wychodząc ze startu na drugiej pozycji. Wydaje się, że po za zasięgiem były Nowozelandki z fenomenalną Lisą Carrington (która już przed igrzyskami zapowiadała, że do Tokio jedzie po 3 złota i swoją strategię realizuje – ma już dwa) i Caitlin Regal. Karolina Naja i Anna Puławska wpadły na linię mety niemal równo z dwiema osadami z Węgier, ale ostatecznie to właśnie Polki zdobyły srebrne medale!

To już trzeci olimpijski medal Karoliny i to w tej samej konkurencji - K2 na 500 metrów. Wcześniej miała brązowe medale z Beatą Mikołajczyk w Londynie i Rio de Janeiro. Dla Anny Puławskiej to debiut na igrzyskach.

Należy także podkreślić, że K2 na 500 metrów od igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku jest konkurencją, w której kobieca dwójka na każdych kolejnych igrzyskach zdobywa medal. W Sydney i Atenach Aneta Konieczna (Pastuszka) i Beata Sokołowska, później Aneta Konieczna z Beatą Mikołajczyk, a w Londynie i Rio de Janeiro wspomniany duet Beata Mikołajczyk z Karoliną Nają.

W finale K1 na 200 metrów bardzo dobrze popłynęła Marta Walczykiewicz. Nasza srebrna medalistka z Rio niestety przegrała z reprezentantką Danii walkę o brązowy medal i zakończyła zmagania na czwartej pozycji. Złoto wywalczyła Nowozelandka L. Carrington, srebro Hiszpanka T. Portela.

Bardzo dobre siódme miejsce w finale C2 1000m zajęli Tomasz Barniak i Wiktor Głazunow, który w łódce płynął z Wiktorem Głazunowem. Warto dodać, że jest to pierwszy finał polskich kanadyjkarzy od Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008. Zwyciężyli reprezentanci Kuby S. Torres i F. Jorge, srebro dla Chin – H. Liu/ P.Zheng, brąz Niemcy S.Brendel/ T. Hecker.

Czekamy na kolejne starty polskich osad!