Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim

    Dodane: 2022-04-09

Po dwóch latach przerwy Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim wracają na teren Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. 10 kwietnia w budynku Studium Wychowania Fizycznego przy ul. Kartezjusza 1 charakterystyczny szum wyda ponad dwadzieścia maszyn, a wygra ten kto na finiszu nie będzie miał mięśni z waty. Na uczestników, którzy staną na podium w kategoriach lekkiej i open, czeka w nagrodę kurs motorowodny.

Na liście zgłoszeń widnieje 611 osób z 57 uczelni. W tym gronie są zarówno zwycięzcy jak i zwyciężczynie klasyfikacji drużynowej sprzed roku, czyli studenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Ostatni raz Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim gościły na terenie WAT w kwietniu 2019 roku. Dwie kolejne edycje rozegrane były na obiekcie CSiR UW i teraz znów wracają na warszawskie Bemowo. Ogromnym atutem tej lokalizacji są dwie hale, z których jedna w całości przeznaczona jest wyłącznie do rozgrzewki. Nie można też zapomnieć o trybunie, z której płynący doping potrafi dodać mocy przy ostatnich pociągnięciach.

Wśród pań w wadze open złotego medalu bronić będzie Monika Trawczyńska z Uniwersytetu Gdańskiego, a wśród panów o drugi tytuł z rzędu walczyć będą Piotr Kotyla z Uniwersytetu Rzeszowskiego (waga open) i Adrian Sadowski z Politechniki Gdańskiej (waga lekka). Pewne jest, że w wadze lekkiej pań będziemy mieć nową mistrzynię, bo zabraknie ubiegłorocznej triumfatorki, Katarzyny Wełny. Studentka AWF Kraków w tym terminie przebywać będzie na zgrupowaniu wioślarskiej reprezentacji Polski w portugalskim Lago Azul.


Strona zawodów - KLIKNIJ!

 

źródło PZTW