3 medale biało-czerwonych w drugim dniu Pucharu Świata

Julia Wasiela   Dodane: 2017-06-17

Na Torze Regatowym Malta w Poznaniu zakończyły się starty kolejnego dnia Pucharu Świata w wioślarstwie. W tej chwili nasi reprezentanci mają na swoim koncie już trzy medale. Szanse na kolejne blaszki będą jutro podczas niedzielnych finałów.

Złoty medal wywalczył w dzisiejszym finale Artur Mikołajczewski w kategorii jedynki wagi lekkiej. Kończąc wyścig z czasem 6:51,40 wyprzedził na mecie m.in. reprezentanta Węgier.

Na drugim stopniu podium stanęła dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Martyna Mikołajczak i Weronika Deresz w fascynującej walce do samego końca zdołały wyprzedzić trzecią na mecie osadę z Szwajcarii o 0,01 sekundy.

Na brąz popłynął Jarosław Kailing w kategorii jedynek mężczyzn osób niepełnosprawnych. Pierwszy na metę dopłynął skiffista z Ukrainy, a drugi z Rosji.

Pierwsze miejsce w repasażu zajęła dójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Polacy wywalczyli sobie w ten sposób miejsce w najwyższym finale.

W dzisiejszym półfinale wystartowali Dominik Czaja i Adam Wicenciak. Dwójka podwójna dopływając na linię mety na trzeciej pozycji, kwalifikując się do finału A.

Natomiast męska ósemka wystartowała w walce o tory. Osada zajęła drugie miejsce i spróbuje swoich sił w jutrzejszym finale.

Gratulujemy zdobytych medali, a reszcie zawodników życzymy powodzenia!