Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata za nami

Julia Wasiela   Dodane: 2017-07-20

Drugi dzień Młodzieżowych Mistrzostw Świata za nami. Dziś odbyły się kolejne przedbiegi oraz repasaże. Pięć polskich osad nadal walczy o wejście do najwyższego finału.

Do półfinału awansowała czwórka podwójna mężczyzn. Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Marcin Pawłowski i Mateusz Świętek uplasowali się na trzecim miejscu i dopłynęli na metę w czasie 5:52,88.

Na drugim miejscu w przedbiegu dopłynęła dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Osada osiągnęła czas 6:27,66. Niestety tylko zwycięzca awansował do półfinału. Debel wystartuje jutro w repasażu.

Na czwartej pozycji znalazła się męska ósemka. Reprezentanci Polski w tej kategorii zakończyli wyścig z czasem 5:40,23 i popłyną w repasażu.

Tą samą lokatę zajęły Magdalena Świętek oraz Anna Majek w kategorii dwójek podwójnych wagi lekkiej kobiet. Polki osiągnęły czas 7:22,08 i spróbują swojego szczęścia w repasażu. Bieg wygrały Włoszki.

W repasażu nie powiodło się czwórce bez sterniczki kobiet. Agnieszka Robaszkiewicz, Agnieszka Chmurak, Karolina Zawada i Klaudia Ostrowska na ostatnich 500 metrach zostały wyprzedzone o 0,05 sekundy przez osadę z Hiszpanii. Czwórka ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Niestety do półfinału awansowały trzy pierwsze lokaty, więc popłynie ona w finale C.

Do finału B zakwalifikowała się czwórka podwójna kobiet. Joanna Śliwińska, Weronika Jagodzińska, Katarzyna Boruch i Katarzyna Malinowska dopłynęły na metę na piątym miejscu z czasem 6:43,66.

Jutro w Płowdiw odbędzie się ćwierćfinał jedynek mężczyzn, gdzie zobaczymy naszego reprezentanta Natana Węgrzyckiego-Szymczyka. Rozpoczną się również kolejne repasaże. Mamy nadzieję, że tym razem szczęście dopisze biało-czerwonym.