Ergometry na start czyli wioślarstwo na The World Games

    Dodane: 2017-07-26

Już dziś 60 zawodników z 28 państw rozpocznie rywalizacje na ergometrach wioślarskich w ramach odbywających się we Wrocławiu The World Games 2017. Zawodnicy rywalizować będą w Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach o medale w 7 kategoriach.

Warto zaznaczyć, że ergometr jest jednym z czterech tzw. sportów zaproszonych przez internautów. To właśnie ich głosy zadecydowały o wyborze tej dyscypliny przez organizatora, obok futbolu amerykańskiego, kickboxingu i żużla.

Ambasadorem imprezy jest urodzony we Wrocławiu wicemistrz olimpijski w wioślarstwie z Pekinu (2008) w konkurencji czwórek bez sternika wagi lekkiej Paweł Rańda. Polak trzykrotnie poprawiał rekord kraju na dystansie 2000 m, doprowadzając go do wyniku 6 minut 10 sekund. Dwa lata temu lepszy czas o trzy sekundy uzyskał Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica), który wystąpi w Jelczu-Laskowicach. Numerem jeden do złota jest jednak w tym przypadku Austriak Florian Berg.

Sportowcy będą „wiosłować” na 15 przyrządach, a 25 przeznaczonych zostało do rozgrzewki.
Centrum Sportu i Rekreacji było w styczniu gospodarzem mistrzostw Polski. Złoty medal na dystansie 500 m wywalczyła wtedy Anna Wierzbowska (RTW LOTTO Bydgostia), która obok Szwedki Cecilii Velin i Ukrainki Oleny Buriak jest jedną z faworytek World Games. Wśród mężczyzn kandydatem do podium w kategorii open na 2000 m jest tegoroczny złoty medal mistrzostw świata z Bostonu Bartosz Zabłocki (AZS Szczecin).