Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie rozpoczęte

Julia Wasiela   Dodane: 2017-08-03

Wczoraj w Trokach (Litwa) rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w wioślarstwie. W czempionacie weźmie udział blisko 750 zawodniczek i zawodników z 58 krajów, którzy popłyną w 255 osadach. Polska reprezentacja składa się z pięciu łodzi (dwóch kobiecych oraz trzech męskich). Dwie z nich awansowały już do ćwierćfinałów, jedna wystartuje w repasażu.

Swój przedbieg wygrał jedynkarz Fabian Barański. Wioślarz osiągnął czas 7:12,70 i awansował do ćwierćfinału. Jako drugi linię mety przekroczył zawodnik z Uzbekistanu, a trzeci był Litwin.

W ćwierćfinale wystartuje również dwójka podwójna juniorów. Tomarz Budzyński wraz z Jędrzejem Skiereckim zajęli trzecie miejsce w przedbiegu i osiągnęli czas 6:44,25. Przed Polakami bieg ukończyli Niemcy oraz Serbowie.

Natomiast dwójka podwójna juniorek w składzie Zuzanna Lesner i Michalina Partyga ukończyła przedbieg na piątej pozycji. Osada będzie musiała zmierzyć się w repasażu.

Dziś zobaczymy przedbieg czwórki bez sterniczki juniorek i czwórki podwójnej juniorów oraz repasaż dwójki podwójnej juniorek. Trzymamy kciuki za udane wyścigi.