Pięć kolejnych finałów na Mistrzostwach Świata

Dodane: 2017-08-26

Pięć kolejnych polskich osad awansowało w piątek do finałów A Mistrzostw Świata w kajakarstwie w Racicach. źródło facebook Beata Mikołajczyk

Dzięki wspaniałemu finiszowi Mateusz Kamiński i Vincent Słomiński w konkurencji C2 1000 mogli cieszyć się z awansu do finału A. W ślad za nimi poszła również osada C2 200 - Arsen Śliwiński i Michał Łubniewski, którzy w wyścigu zajęli drugą lokatę. Świetnie w wyścigu C1 500 metrów zaprezentował się Tomasz Kaczor, który wygrał swój bieg eliminacyjny i awansował także do finału A. O medale w finale A rywalizować będzie także osada K-4 500 kobiet w składzie Beata Mikołajczyk, Dominika Włodarczyk, Anna Puławska i Katarzyna Kołodziejczyk. Nasze dziewczyny pewnie wygrały swój dzisiejszy wyścig eliminacyjny m.in. z Hiszpankami i Brytyjkami.

W sesji porannej pewnie do półfinału K-1 200 wpłynęła Marta Walczykiewicz gładko wygrała swój wyścig. W C1 200 m Dorota Borowska w swoim wyścigu eliminacyjnym uległa tylko Białorusince Alenie Nazdrowej i również awansowała do kolejnej rundy zmagań.

Nieco gorzej poszło naszym kajakarzom w sesji popołudniowej, w której spośród trzech polskich osad walczących w półfinałach sztuka awansu do finału A udała się tylko osadzie K4 500m: Rafał Rosolski, Dawid Putto, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno, która dopłynęła do mety na czwartej pozycji.

W finałach konkurencji paraolimpijskich - KL1 200 mężczyzn Jakub Tokarz zajął piąte miejsce, natomiast w konkurencji VL3 200 Tomasz Moździerski został zdyskwalifikowany.