Ciąg dalszy zmagań podczas Mistrzostw Świata w wioślarstwie

Julia Wasiela   Dodane: 2017-09-27

Kolejna osada zakwalifikowała się do finału A rozgrywanych w amerykańskiej Saracocie Mistrzostw Świata w wioślarstwie. W ćwierćfinałach wystartowali również nasi jedynkarze i oboje awansowali do półfinałów.

Joanna Dittman, Maria Wierzbowska, Monika Ciaciuch oraz Olga Michałkiewicz w kategorii czwórki bez sterniczki kobiet zajęły drugie miejsce w dzisiejszym repasażu. Polki ukończyły wyścig z czasem 6:41,46 i uległy jedynie reprezentantkom Chin (6:41,43).

Artur Mikołajczewski dopłynął na linię met na trzeciej pozycji. Jedynkarzowi wagi lekkiej udało się dostać do półfinału.

Skiffista Natan Węgrzycki-Szymczyk również uplasował się na trzecim miejcu w swoim ćwierćfinale. Wioślarz uzyskał czas 6:57,75 i wystartuje w półfinale.

Oby tak dalej!

Kolejnymi wyścigami, na które czekamy z niecierpliwością będą jutrzejsze starty męskiej ósemki w repasażu oraz półfinały jedynki wagi lekkiej mężczyzn oraz kobiet, dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn i kobiet oraz czwórki podwójnej mężczyzn. Do boju Polacy!