Kolejne 4 medale wioślarzy podczas Pucharu Bałtyku Brześcu

Julia Wasiela   Dodane: 2017-10-08

Regaty o Puchar Bałtyku dobiegły końca. Wioślarska reprezentacja podczas dzisiejszych zmagań na 500m zdobyła 4 medale: 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Nasi najmłodsi w czasie zawodów wywalczyli łącznie 9 krązków! Jest to bardzo dobry wynik polskich wioślarzy.

źródło facebook Maciej Kurek

Ze złotem do kraju wraca dwójka podwójna juniorów. Krzysztof Kasparek oraz Jan Domeradzki z dużą przewagą wywalczyli najwyższe miejsce na podium. Na drugiej pozycji dopłynęli reprezentanci Białorusi, a trzeci byli Litwini.

Mikołaj Januszewski oraz Damian Józefowicz w konkurencji dwójek bez sternika juniorów stanęli na drugim stopniu podium. Peruar uzyskał czas 1:41,63. Wyścig wygrali Litwini, natomiast trzeci byli gospodarze regat.

Zacięta walka o pierwsze trzy miejsca toczyła się w wyścigu czwórek bez strenika juniorów. Nasza osada w składzie Przemysław Wanat, Szymon Mikołajczak, Emil Jackowiak oraz Rafał Pietrasiak uplasowała się na trzeciej pozycji. Czwórka przegrała niecałe 2 sekundy z triumfującymi Niemcami.

Brąz wywalczyła również dwójka podwójna juniorek Weronika Kaźmierczak oraz Aleksandra Rojek. Zawodniczki klubu AZS AWF Gorzów Wielkopolski na metę dopłynęły z czasem 1:51,04. Złoto zdobyły Niemki, a srebro Dunki.

Niestety nie poszczęściło się obu czwórkom podwójnym. Juniorki zakończyły zawody na czwartej pozycji, a juniorzy wygrali finał B, co dało im szóste miejsce.

W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na piątej pozycji (107 pkt). Najwięcej punktów uzyskały Niemcy (195 pkt), drugie miejsce zdobyła Dania (174 pkt), natomiast trzecia była Białoruś (172 pkt).

Gratulujemy wyników!

Puchar Bałtyku był ostatnim międzynarodowym wioślarskim wydarzeniem w tym sezonie. Kolejne występy polskich wioślarzy na światowej arenie będziemy mogli podziwiać na wiosnę przyszłego roku.