4 medale dla biało-czerwonych parawioślarzy

Dodane: 2018-05-14

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi parawioślarze, którzy w miniony weekend startowali w międzynarodowych regatach we włoskim Gavirate. W imprezie, która odbyła się pod egidą FISA wystartowali przedstawiciele trzydziestu reprezentacji.

W sobotę biało-czerwoni wywalczyli dwa srebrne medale, w niedzielę dorobek udało się powiększyć o kolejne tym razem brązowego kruszcu.

Srebrne medale w sobotnich finałach wywalczyli Jolanta Majka (PR2W1x) oraz Michał Gadowski (PR2M1x). W niedzielę w finałach A brązowe medale wywalczyli Majka i Gadowski, z kolei Kailing zajął czwarte miejsce. Szóste miejsce w finale B zajął Leszek Niewiarowski (PR1M1x).

Jak skomentował dla PZTW trener Tomasz Kaźmierczak "Głównym celem naszej reprezentacji w regatach we Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000 m. W regatach startowała nasza dwójka PR2Mix2x - Jolanta Majka i Michał Gadowski - tym razem wystartowali w nowej kategorii PR2 na jedynkach”.