2 medale biało-czerwonych podczas Pucharu Świata

    Dodane: 2018-06-03

2 medale wywalczył polskie osady podczas rozgrywanego w serbskim Belgradzie I Pucharu Świata w wioślarstwie. Najpierw po złoto wywalczone we wspaniałym stylu sięgnęła nasza dwójka podwójna wagi lekkiej w składzie Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski. Następnie po srebro popłynęły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann w konkurencji czwórek podwójnych.

zdj. www.pztw.pl, Fot. J. Kowacic

Mimo awansu do finału z trzecim czasem Kowalski i Jankowski w finale byli poza zasięgiem rywali od samego początku prowadząc. Tego prowadzenia nie oddali aż do końca wygrywając wyścig z wynikiem 6:13.04. Drudzy byli Belgowie (6:14.09), trzeci Irlandczycy (6:14.10). Konsekwentnie na drugiej pozycji płynęła czwórka podwójna kobiet. Ostatecznie Polki zakończyły wyścig ze srebrnym medalem (6:16.15), przegrywając tylko z Holenderkami (6:14.31). Brąz wywalczyły Niemki (6:17.42).

Tuż za podium na czwartej pozycji uplasowała się męska czwórka podwójna: Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski, Mateusz Biskup, Wiktor Chabel. Wygrali Brytyjczycy (5:38.86) przed Niemcami i Norwegami.

Czwarte miejsce zajęła również w niedzielę męska ósemka ze sternikiem w składzie Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński, Zbigniew Schodowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Piotr Juszczak, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Daniel Trojanowski. Wygrali Niemcy (5:24.91) przed Brytyjczykami i Rumunami.

Szóste do mety dopłynęły Olga Michałkiewicz, Monika Sobieszek, Monika Chabel i Joanna Dittmann w konkurencji czwórek bez sterniczki. Wygrały dwie osady z Holandii, a brąz padł łupem Rosjanek.

Kolejne zawody Pucharu Świata zaplanowane są na 22-24 czerwca i odbędą się w austriackim Linzu. Ostatnie natomiast 13-15 lipca w Lucernie.

źródło PZTW