Czwarty medal dla Polski na Mistrzostwach Europy

Dodane: 2018-08-05

Do wczorajszych 3 medali zdobytych przez naszych wioślarzy podczas Mistrzostw Europy seniorów dziś polskim osadom udało się dołożyć czwarty.

Srebro dorzuciła żeńska dwójka podwójna kategorii lekkiej - Joanna Dorociak i Weronika Deresz. Polki zaczęły bardzo mocno i jeszcze na półmetku prowadziły. W drugiej części dystansu wyprzedziły je jednak Holenderki, których nie udało się wyprzedzić mimo ambitnej walki do końca. Czas Holenderek - 6:57.35, wynik Polek - 6:58.39. Brąz wywalczyły Szwajcarki (7:00.58).W trzech pozostałych finałach Polacy tuż za podium.

W finale jedynek kategorii lekkiej Katarzyna Wełna ambitnie walczyła do końca, ale nie dała rady wpłynąć na miejscu medalowym. Wygrała Białorusinka Alena Furman (7:41.60), druga była Francuzka Laura Tarantola (7:45.94), z kolei brąz padł łupem Włoszki Clary Guerry (7:47.71). Wełna finiszowała z czasem 7:51.25, wygrywając na ostatnich metrach z broniącą złota sprzed roku Szwedką Emmą Fredh (7:51.57).

Na piątym miejscu ukończyła rywalizację dwójka podwójna kategorii lekkiej - Miłosz Jankowski i Jerzy Kowalski (6:28.04). Złoto zgarnęli znakomici Norwegowie (6:20.85), srebro Irlandczycy (6:22.84), z kolei na trzecim miejscu uplasowali się Włosi (6:23.32).