3 polskie medale na Akademickich Mistrzostwach Świata

Dodane: 2018-08-16

W miniony weekend w Szanghaju odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Do Szanghaju udała się 16-osobowa grupa zawodników i zawodniczek, którzy wywalczyli 3 medale: złoto i 2 srebrne.

Po złoto w konkurencji jedynek wagi lekkiej sięgnęła Katarzyna Wełna. Po srebrne krążki dwie męskie osady: dwójka podwójna oraz ósemka ze sternikiem.

Poza konkurencją w Chinach była Katarzyna Wełna, która finał wygrała z czasem 7:42.33. Srebro zdobyła Włoszka Giulia Mignemi (7:45.75), brąz Chinka Rumeng Peng (7:48.14).

Srebro w kategorii męskich dwójek podwójnych wywalczyli Mateusz Świętek i Patryk Przekopski (6:20.26). Wygrali Włosi (6:16.28), brąz padł łupem dwójki z RPA (6:22.87). Na drugim stopniu podium uplasowała się również męska ósemka ze sternikiem. Damian Krawitowski, Adrian Pawłowski, Marcin Sobieraj, Bartosz Leszczyński, Filip Leszczyński, Jakub Dominiczak, Jakub Jankowski, Mariusz Kozioł i Filip Żuchowski uzyskali wynik 5:41.45. Wygrali Brytyjczycy (5:38.08), brązowe medale zdobyli Włosi (5:43.94).
Poza podium uplasowała się dwójka podwójna kategorii lekkiej mężczyzn (Dawid Wachowicz i Dariusz Paczkowski) - piąte miejsce w finale A oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (Paula Wydrych i Sylwia Zimnicka) – drugie miejsce w finale B.